Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
  • 2 gönderen _Siranli_
  • 2 gönderen Alevi
  • 1 gönderen Karbuz
  • 2 gönderen devran
  • 1 gönderen Pir Mehmet

 
Seçenekler
Alt 30.06.11   #1
_Siranli_
_Siranli_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Aug 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 79
Rep Puani : 10
Standart İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


İşte Madımak Oteli'nin yeni yüzü

Sponsor Reklamlar

__________________
<a href=http://www.yukle.tc target=_blank><a href=http://img388.yukle.tc/images/5885imzafei.jpg target=_blank>http://img388.yukle.tc/images/5885imzafei.jpg</a></a>
_Siranli_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.06.11   #2
_Siranli_
_Siranli_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Aug 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 79
Rep Puani : 10
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


Eski Madımak Oteli'nin zemin katı çocuk kütüphanesi ve olayda ölenlerin isimlerinin yer aldığı anı köşesi şeklinde düzenlenirken* birinci kat ise bilimsel deney aletlerinin bulunduğu bilim merkezi olarak düzenlendi. vali Ali Kolat* 2 temmuz günü bilim ve kültür merkezi önünde basın açıklaması yapılmasına müsaade etmeyeceklerini açıkladı

2 Temmuz 1993 günü provokasyon sonucu meydana gelen Madımak Oteli yangınında 37 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın üzerinden 18 yıl geçti ve otelin hangi amaçla hizmet etmesi gerektiği tartışmaları ise halen devam ediyor. Alevi Çalıştayı kapsamında devlet tarafından kamulaştırılan Madımak Oteli'nin zemin ve birinci katları* Bilim ve Kültür Merkezi olarak düzenlenmesine karar verildi.

Çalışmalar* olayların yıldönümü öncesi tamamlandı. Otelin lobi olarak kullanılan zemin katının sağ bölümüne* olayda ölenlerin her birinin ismine 37 çeşme yapıldı. Çeşmelerden ise 'hayat' anlamına gelen su devr-i daim şeklinde akıtılıyor. Atatürk büstünün de bulunduğu köşeye* ölenlerin isimleri ve mermer kaide üzerine de "2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen elim olayda 37 insanımız hayatını kaybetmiştir. Böyle acıların bir daha yaşanmaması dileğiyle" yazısı yazıldı.

Anı köşesindeki Atatürk büstünün altına ise Atatürk'e ait "Toplumun içindeki farklı düşünceler* farklı inanışlar ne olursa olsun* milli birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesini bilen bir milletin başaramayacağı iş aşamayacağı engel yoktur." sözleri yazıldı.

Anı köşesinin sağ ve sol tarafına da Aşık Veysel* Pir Sultan Abdal* Aşık Ruhsati* Hacı Bektaşı Veli* Mevlana Celaleddin-i Rumi ve Yunus Emre'nin tasvir edildiği fotoğraflar ve onlara ait bir söz yer aldı. Yine otele ait olan ancak daha önce et lokantası olarak faaliyet gösteren bölüm ise çocuk kütüphanesi olarak düzenlendi.
Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Kayhan'ın da hazır bulunduğu toplantıda Vali Kolat* birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Kolat* "Anadolu coğrafyasının Mevlana* Pir Sultan Abdal* Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre gibi gönül insanlarının büyüdüğü topraklar olmuştur. Bu abide şahsiyetlerin kaleminden damlayanlar bizi birbirimize kavuşturmuştur. Sivas* gönül insanı yetiştirmede müstesna bir yere sahiptir. Sevgiye Aşık Veysel'in sazında* birliğe Divriği Ulucami'nin duvarlarında ve kardeşliğe Pir Sultan Abdal'ın şiirlerinde rastlarız." dedi.

Bilim ve Kültür Merkezi olarak düzenlenen yerin* belirli bir grubun hizmetinde olmayacak şekilde düzenlendiğini vurgulayan Kolat* "Burasını tüm Sivas ve insanımızın kendini ifade edebileceği bir mekan hazırlamaya çalıştık. İnsan merkezli barış ve kardeşlik ana temaları üzerinde durmaya gayret ettik." dedi. Gelinen süreci özetleyen Vali Kolat* gazetecilerin sorularını da cevapladı.

2 Temmuz günü Bilim ve Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapılamayacağını belirten Kolat* ancak temsilcilerin bilim ve Kültür Merkezi önüne kadar gelebileceğini; çiçek bırakabileceklerini ve içeri girip ziyaret edebileceklerini söyledi. Yasak kararına uyulmazsa yasal işlem yapacaklarını anlatan Kolat* Bilim ve Kültür Merkezi'nin resmi açılışının ilerleyen günlerde yapacaklarını açıkladı.

2 TEMMUZ2DA MADIMAK YASAĞIMadımak Oteli'nin kamulaştırılmasının ardından "İl Özel İdaresi Bilim ve Kültür Merkezi" adını alan merkezin tanıtım toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sivas Valisi Ali Kolat* bina önünde açıklama yapılmasına yasak getirildiğini* 2 Temmuz günü grupların bina önüne gelmesine izin verilmeyeceğini söyledi.

"BİNA ÖNÜNDE ANMAYA İZİN YOK"Gazetecilerin 2 Temmuz'da yapılacak kutlamalarla ilgili sorularını yanıtlayan Vali Kolat* bina önünde kesinlikle kutlamaya* açıklamaya ya da eyleme izin vermeyeceklerini belirterek* "Her yıl olduğu gibi büyük gruplar halinde gelerek bu binanın önünde toplu bir açıklama yapılmayacak. Kanunda gösteri yürüyüşünün yapılacağı yerler bellidir. Bu Kültür Merkezimizin önünde basın açıklaması yapılmasına yasak getirilmiştir. Ama temsilcileri 2 Temmuz günü gelebilecekler* çiçek koyabilecekler. Grubun buraya gelmesine müsaade edilmeyecek" diye konuştu.

"UYULMAZSA TEDBİR ALIRIZ"Bina önünde toplanma konusunda ısrarcı olunması halinde ise Kolat* "Kanun ne ise onu uygulamaya çalışacağız. İkazımızı yapacağız. Buna rağmen ikazımıza uyulmazsa gerekli tedbirlerimizi alacağız. Bu konuda da sorun çıkacağını sanmıyorum" şeklinde konuştu.

Binada yapılan tadilat ve çalışmaların ardından bilim merkezi olarak hizmet verecek olan bina hakkında bilgi veren Kolat* otel binasının yeni halini gezmesinin ardından olaylarda hayatını kaybeden 37 kişinin isminin bulunduğu yere karanfil bıraktı. Bu arada 37 kişinin isminin bulunduğu bölgede Mustafa Kemal Atatürk'ün* "Toplumun içindeki farklı düşünceler* farklı inanışlar ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik içindeki hareket etmesini bilen bir milletin başaramayacağı iş* aşamayacağı engel yoktur" sözünün yazılı olması dikkat çekti.

35 ŞAİR VE YAZAR MADIMAK ANISINA UÇACAKMuğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinde bu yıl 8'incisi düzenlenecek Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali'nde Sivas olaylarının yıldönümü olan 2 Temmuz'da yanarak ölen şair ve yazarlar anısına 35 şair ve yazar* ölenlerin isimlerinin yazıldığı tişörtleri giyerek Babadağ'dan Ölüdeniz Belceğiz Plajı'na yamaç paraşütüyle uçacaklar.

Cuma günü başlayacak Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci gününde Sivas olaylarında Madımak Oteli'nde yanarak ölen şair ve yazarlar anısına Babadağ'dan Ölüdeniz'e 35 şair ve yazar* yamaç paraşütüyle tandem uçuş yapacaklar.

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların yıldönümü olan 2 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00'de Babadağ'a çıkacak olan 35 şair ve yazar* ölen şair ve yazarlar anısına uçacak. Atlayıştan önce bin 970 metre yükseklikteki Babadağ'da yaşamını yitiren şairlerin şiirleri okunacak. Ardından Türkiye Ebedi Yatçılar Derneği Başkanı Gökhan Cengizhan* yazarlar Abbas Güçlü* Zafer Doruk* Hülya Emekçi* Mustafa Emre* Hülya Türk* Fatma Karahisaroğlu* Coşkun Karabulut* Abidin Güneyli ve şairlerin bulunduğu toplam 35 kişi* yamaç paraşütüyle Ölüdeniz Belceğiz Plajı'na uçacak.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz* "Şair ve yazarlarımızla Babadağ'da* Madımak'ta yanarak ölen değerlerimizi bir kez daha anacağız. 35 şairimizin ruhu Babadağ'dan Ölüdeniz'e yamaç paraşütü ile uçacak. Sivas'ta katledilen şair ve yazarlarımızın isimlerinin bulunduğu tişörtleri giyecek 35 şair ve yazarımız 1970 metre yüksekliğindeki Babadağ'dan Ölüdeniz'e uçarak; onları unutmadığımızı bu kültür ve sanat festivalinde göstereceğiz" dedi.

AHT / CHA
Sponsor Reklamlar

miSbon ve devran bunu beğendiler.
__________________
<a href=http://www.yukle.tc target=_blank><a href=http://img388.yukle.tc/images/5885imzafei.jpg target=_blank>http://img388.yukle.tc/images/5885imzafei.jpg</a></a>
_Siranli_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


Resimleri duzenledim guzel ve anlamli bir konu tesekurler..
Sponsor Reklamlar

_Siranli_ ve miSbon bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.11   #4
Karbuz
Karbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2011
Nereden: Tokat
Mesajlar: 52
Rep Puani : 10
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


paylaşım için teşekkürler..
Sponsor Reklamlar

miSbon bunu beğendi.
__________________
Öldükten sonra yaşamak isterseniz kalıcı bir eser bırakınız. Hz.Ali
Karbuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.11   #5
devran
Avatar mevcut degil.
Moderatör
Deneme Mod.
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesajlar: 197
Rep Puani : 20
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


Madımak oteli bizde kara bi leke olarak kalıcak değerli canlar isterse gül bahçesi yapsınlar
37 canımız hala içimizde ve hala yanmakta


Unutma! Unutturma!


paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık can.
Sponsor Reklamlar

miSbon ve ***segah*** bunu beğendiler.
__________________
Har içinde biten gonca güle minnet eylemem
Arabi farisi bilmem, dile minnet eylemem
Sırat-i müstakim üzre gözetirim rahimi
İblisin talim ettiği yola minnet eylemem
devran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.11   #6
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


merak ediyorum orayi gezen insanlarin aklina olaylari hatirlayip utanirlarmi?? veyahut utanc muzesi yapilirsa yine yakariz derlermi??? sayet sivasa yolum dusseydi ugramam imkansizdi...duygusal tepkiler verme ihtimali cok..ortaligi yikip kiraramiydim yoksa ansizin yakarmiydim bilemem...
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.11   #7
jetlii11
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 581
Rep Puani : 12
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


cangibi62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merak ediyorum orayi gezen insanlarin aklina olaylari hatirlayip utanirlarmi?? veyahut utanc muzesi yapilirsa yine yakariz derlermi??? sayet sivasa yolum dusseydi ugramam imkansizdi...duygusal tepkiler verme ihtimali cok..ortaligi yikip kiraramiydim yoksa ansizin yakarmiydim bilemem...

bence aynı zihniyet devam ediyor dğerli cAn.utananlar verdır elbet ama şimdi olsa yine yakarız diyenlerde çoğunluktadır.çünkü bu ülkede kaos ortamını dört gözle bekleyen insanlar var..
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.07.11   #8
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


Oranın müze olması daha iyi olurdu fakat bilim yuvası olması da fena olmamış. Ama her ne olursa olsun* her ne yapılırsa yapılsın bu bizim acımızı unutturmaz* ama Madımak acısına merhem sürmek istiyorlarsa katiller cezalandırılmalı* Alevilere hakkı verilmeli* başka çıkış yolu yok* öyle okul yaparak kurtulamazlar...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.07.11   #9
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


Sivas anmasını yasaklayan vali AKP'li çıktı
SİVAS - Sivas Katliamı için Madımak Oteli önünde yapılması planlanan açıklamaya izin vermeyeceğini açıklayan Vali Ali Kolat* AKP'li çıktı.

Sivas Katliamı'nın 18. yıldönümünde Madımak Oteli önünde yapılmak istenen anmayı yasadışı ilan eden Vali Ali Kolat'ın AKP'den milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı. Listeye giremeyen Kolat* yeniden valilik görevine döndü.

12 Haziran genel seçimleri öncesi AKP'den Malatya milletvekili adayı olmak isteyen Ali Kolat* Sivas Valiliği görevinden istifa etti. Listeye giremeyen Kolat* daha sonra Sivas Valiliği görevine geri döndü.

Vali Ali Kolat dün yaptığı açıklamada* "Madımak olaylarının yıldönümünde anma etkinliği yapacak grubun toplu halde otel önüne gelmelerine ve burada basın açıklaması yapılmasına izin verilmeyecek" demişti.

Karara tepki gösteren Alevi örgütleri* 2 Temmuz günü hükümet tarafından ’Bilim ve Kültür Merkezi’ne çevirilen Madımak Oteli'ne 'Utanç Müzesi' levhasını asmakta kararlı olduklarını belirtiyor.
Sponsor Reklamlar

aSi_YaReN bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.07.11   #10
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2011
Nereden: Gönülden...
Yaş: 31
Mesajlar: 354
Rep Puani : 10
Standart Cevap: İşte Madımak Oteli'nin Yeni Yüzü


Ne kadar inançlı bir devletimiz var öyle degil mi? Anmak için izin vermeyen valilerimiz*düşünüyorumda ölenlerin alevi olması mı suç*yakılması mı? Peki çok dinci akp hükümeti yada yandasları;ölenler insan*siz neye göre dinden bahsediyosunuz?

İnancınız ölenleri*yakılanları anmaya yetiyor mu? Yazık*kör olmus herkes.

Bu yılda yuregimizde canlarımızın acısıyla onları sonsuzluga tasıyacagız*unutmadık asla unutmayacagız...ama canların ruhları her daim yakanların ensesinde bunları hissettikleri gerçegiyle avunuyoruz...
Sponsor Reklamlar

__________________
Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Şeytanın Oteli 3 Fragmanı miSbon Film Fragman ve Tanıtımları 1 10.04.11 16:02
Madımak Oteli kamulaştırıldı Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 2 25.11.10 16:00
dünyanın ilk yıldızsız oteli hasan Her Telden 2 30.08.10 14:16
İşte CHP'nin yeni yönetimi Alevi Seçimler 3 24.05.10 13:39
sivas madımak oteli hasan Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 0 07.12.09 13:12
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2