Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   Hatay’da Alevi Sünni gerginliği (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/4743-hatay-da-alevi-sunni-gerginligi.html)

miSbon 19.06.11 01:03

Hatay’da Alevi Sünni gerginliği
 
İngiltere'de yayımlanan Independent gazetesi bugün Suriye'den Hatay'a sığınan grubun Hatay bölgesinde yarattığı huzursuzluğa dair bir habere yer verdi.


“Suriyeli sığınmacı sayısı arttıkça Türkiye etnik gerilimi hissediyor” başlıklı haberde Hatay'ın, Sünni ve Aleviler'in birlikte yaşadığı Samandağ bölgesinde, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler'e karşı gösteri yapıldığı aktarıldı.
Gerilimin kaynağı, Müslüman Kardeşler’in ağırlık sahibi olduğu Sünni Suriye muhalefetinin, bu muhalif söylemde Suriye’de iktidarda olmaları dolayısıyla Aleviler’e karşı bir tavra da yer vermesi. Hatay’daki Alevi nüfus, muhalefete karşı çıkıyor ve Beşar Esad yönetimi yanlısı bir tavır alıyor.
(soL-Haber Merkezi)

Alevi 19.06.11 01:09

Cevap: Hatay’da Alevi Sünni gerginliği
 
Bir bu eksikdi.. az derdimiz varya..


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:57.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2