Sponsor Reklamlar

'Tayyip Ağabey para ver' dedi, milyon dolarlık borcu silindi

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  'Tayyip Ağabey para ver' dedi, milyon dolarlık borcu silindi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 2 gönderen profet
  • 2 gönderen gencalevi
  • 1 gönderen aSi_YaReN

Seçenekler
Alt 28.04.11   #1
profet
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Almanya
Rep Puani : 11
Standart 'Tayyip Ağabey para ver' dedi, milyon dolarlık borcu silindi

Ankara’da temaslarda bulunan Kırgızistan Başbakanı Almazbek Atambayev, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kendilerine para vermesi için “sıkıştırdığını”, “Başka bir ağabeyimiz yok” dediğini, Erdoğan’ın da Kırgızistan’ın 50 milyon dolarlık borcunu sildiğini söyledi.

Milliyet'in haberine göre, Atambayev ‘Tayyip Ağabey para ver’ dedi Erdoğan 50 milyon dolarlık borcu sildi.

Ali Babacan, Kırgızistan Başbakanı Atambayev ile birlikte Türkiye-Kırgızistan İş Forumu’na katıldı.

Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu’na katılan Atambayev, Erdoğan ile önceki gün yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı: “Tayyip Ağabeyi para vermesi için sıkıştırdık. ‘Beni niye sıkıştırıyorsun?’ dedi. Ben de ‘Başka bir ağabeyimiz yok’ dedim. Tayyip Bey 50 milyon dolar borcumuzu sildi.”

Atambayev, Türkiye’nin son 10 yılda borç isteyen pozisyondan borç veren pozisyona geldiğini söyledi. Ülkesinde başkanlık sisteminden parlamenter sisteme geçildiğini belirten Atambayev şöyle konuştu: “Bizim başkanlar 20 senede bir bina yapmamış, hep çalmış, çalmış.
Bunun için bu sistemden vazgeçtik.”

“Gelecekte Avrupa Birliği Türkiye’yi alır mı bilmiyorum ama dileğim Ankara’dan Moskova’ya kadar bir birlik olmasıdır” diyen Atambayev, iki ülke arasında vizelerin kaldırıldığını anımsatarak, “Zamanında bizim babalar da Türkiye’ye vizesiz, çalışma izinsiz geldi ve Osmanlı İmparatorluğu’nun temeli atıldı” ifadesini kullandı. Atambayev, haziranda Çin ile bir anlaşma imzalayacaklarını, Çin’den Kırgızistan’a ve Türkiye’ye uzanan bir demiryolu yapılmasının planlandığını aktardı.

Babacan: Güç gelişenlere kayacak

Devlet Bakanı Ali Babacan da Türkiye’nin Kırgızistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olduğunu anımsattı. Babacan, iki ülke arasında yaklaşık 100 anlaşma imzalandığını, karşılıklı vizelerin kaldırılması anlaşmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.
-----------------------------------------------------------------------------

Ben simdi devlete borcu olan tüm vatandaslarin Basbakana sen bizim agabeyimizsin hatta oda yetmez sen bizim babamizsin, borcumun yekünü sudur mealinde bir dilekceyle basvurmalarini ve borclarinin silinmelerini istemelerini öneriyorum, madem öyle gel böyle durumu olsun.

Kimin alacagini hangi yetkiye dayanarak siliyorsun??? Padisahmisin, bu alacaklar bütce planlama calismalari sirasinda gelirler kisminda yer alirlar, ben istedim sildim yapamazsin yaparsan senin yaptigin ve devletin borcunu alacagini gösteren hic bir hesaba vatandas inanmaz, daha dogrusu INANMAMALIDIR ama nerde o vatandas???
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
Alt 28.04.11   #2
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12
Standart Cevap: 'Tayyip Ağabey para ver' dedi, milyon dolarlık borcu silindi

ne utanmaz insanlar ya kendileri imf ye girtlagina kadar borclu bu haliyle birde para bagisliyor adama bak ya
ayrani yok icme kürkle biner tahterevaliye
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #3
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Gönülden...
Rep Puani : 10
Standart Cevap: 'Tayyip Ağabey para ver' dedi, milyon dolarlık borcu silindi

Bakın insanların bunları görmesi,kör olmamaları gerekiyor.

Vergisiyle,borçlarıyla binbir türlü sorunlarıyla bizim insanlarımız canına kıyıyor,aç,işsiz bir hayat sürüyor.Bu kendini bilmez boş'bakan hangi hakla milyon dolarlık borcu silebiliyor...

Gözümüzün içine baka baka istedigini yapan,yaptıran partiye ak parti deniliyor.Nesi ak!!!
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...