Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç23Beğeni
 • 4 gönderen gencalevi
 • 3 gönderen Alevi
 • 3 gönderen aSi_YaReN
 • 3 gönderen Pir Mehmet
 • 3 gönderen gencalevi
 • 2 gönderen cangibi62
 • 1 gönderen "-dost-"
 • 2 gönderen Alevi
 • 1 gönderen aSi_YaReN
 • 1 gönderen DEMAN

 
Seçenekler
Alt 27.04.11   #1
gencalevi
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: almanya
Mesajlar: 626
Rep Puani : 12
Standart Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


"Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


İstanbul'a ikinci boğaz: "Kanal İstanbul"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı İstanbul'a kanal projesinin DSP'ye ait olduğu ortaya çıktı. DSP Genel Başkanı Masum Türker, 1994 yılında projenin Bülent Ecevit tarafından açıklandığını söyledi


(AA) -- Türker, yaptığı yazılı açıklamada, projenin 1994 yerel seçimleri öncesinde Bülent Ecevit tarafından dile getirildiğini ifade etti.

Projenin, DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Özkan'ın seçim broşüründe "Boğaz ve DSP'nin Kanal Projesi" başlığıyla yer aldığını aktaran Masum Türker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Başbakan'ın 'Çılgın Proje' diye lanse ettiği İstanbul'a Kanal Projesi, DSP'nin projesidir. Bülent Ecevit, yerel seçimler öncesinde, 17 Ocak 1994'te DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Özkan ile bir basın toplantısı düzenlemiş ve İstanbul'un sorunlarına DSP'nin çözüm önerileri kapsamında bu konuyu gündeme getirmişti. Ayrıca Sayın Necdet Özkan'ın seçim broşüründe de bu konu yer almıştı. Herhalde o dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sayın Tayyip Erdoğan o broşürü alıp saklamış."

Türker, Milliyet Gazetesi'nin 18 Ocak 1994 tarihli nüshasında, Sibel Köklü imzasıyla yayımlanan, "Ecevit: Karadeniz'den Marmara'ya kanal açılsın" başlıklı haberle projenin kamuoyuyla paylaşıldığını bildirdi.
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet, DEMAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


millet saniyor tayip dusunmus bulmus calinti dusunce DSP dava acsa kazanir..
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet, DEMAN ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #3
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2011
Nereden: Gönülden...
Yaş: 32
Mesajlar: 354
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


Boş'bakan öyle hazır düşüncelere ve hazıra konmayı çok sever.Halkta bakın adam neler neler yapıyor,çok çalışıyor der...

Evet gece gündüz uyumayıp bu halkımın gözünü nasıl boyarım diye düşündügü kesin.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun düşündügü birkaç projeyide kendisi uygulayıp milletin gözüne girmeyi bu ve benzeri hareketleriylede başarmıstı

Çılgın projeymiş,sizin su yüzüne çıkarmadıgınız diger baskıcı projelerinizi de uygulamaya başladıgınızda sizi pohpohlayan halkın hallerini merak ediyorum..(hoş arada biz de yanacagız ya işte)
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet ve DEMAN bunu beğendiler.
__________________
Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #4
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


Rahmetli Ecevit, mezarında bile maşa güçleri rahat bırakmıyor. Sağlığında yapılan büyük işlerle ancak kıymeti ölümünden sonra anlaşılıyor. Boşbakanın bir çılgın proesi daha hüsranla sonlanıyor, acaba ne yapacak...
Sponsor Reklamlar

cangibi62, DEMAN ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #5
gencalevi
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: almanya
Mesajlar: 626
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


Kıbrıslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
millet saniyor tayip dusunmus bulmus calinti dusunce DSP dava acsa kazanir..

sevgili cihan dsp genel baskani imali bir sekilde mahkemeye gideceklerinin söyledi bakalim zaman gösterecek ama tayyip yalanciligi ortaya cikti
Sponsor Reklamlar

Alevi, DEMAN ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #6
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


İstanbul'u Türksüzleştirme Projesi : Yeni Boğaz
(City of Istanbul'a Yer Açılıyor)


Behiç Gürcihan -"Türkiye'yi Türksüzleştirme" başlıklı raporu kaleme aldığımda sene 2004'tü.

Bu rapor ve başlığı, daha sonraları bizi çok yakından takip edip de okumuyor gibi yapan kalem erbabı tarafından kaynak gösterilmeden sıkça kullanılmaya başlandı.

Rapor; Türkiye'nin içine sokulduğu Türksüzleştirme sürecini ayrıntılandırıyor ve analiz ediyordu.

Bu rapordan bir sene sonra ise, "İkonik Terör Döneminde Uluslararası Koloni Yaratma Sanatı : King's Cross'tan Haydarpaşa'ya Şehir İçinde Şehir Devlet Projesi " başlıklı raporu yayınladık.

Küresel güçler tarafından "El-Kaide" gibi taşeron yapılar üzerinden başlatılan terör dalgasının nihai hedefinin şehir devletler projesi için ulusal yapılar ile şehirler arasındaki doku bağını zayıflatmak ve şehirleri ulusal merkezlerden uzaklaştırıp küresel güvenlik/istihbarat ağına yakınlaştırmanın ilk adımları olduğunu yazdık.

Tayyip Erdoğan o sıra canla başla Haydarpaşa Port projesi için çalışıyor; arka planda ise Selimiye Rixos projesi pişirilmeye çalışılıyordu. (Bkz: Sırada Son Sarı Öküz Var: Selimiye Kışlasından, Selimiye Rixos'a )

Tam bu dönemde, 1. Ordu'nun ilgili yetkililerine bir proje sundum. Ellerindeki arazi bu proje için biçilmiş kaftandı. 2023 Bayrak Kulesi başlıklı bu proje; boğazın girişine dikilecek bir anıt bayrak kule projesiydi.

Çevresi halka açık bir park olarak düzenlenecek bu anıt kule, aynen Eyfel kulesi gibi içinde özel katları, sergi salonları ve bir gözlem katı bulunan ve tepesinde devasa bir Türk bayrağı bulunan çok özel bir yapı olacaktı.

Kule 2023 yılında 100. metreye ulaşacak şekilde özel bir mekanizma ile sürekli yükselecekti.

Bu projenin esas amacı ise, İstanbul'a yeltenen küresel güçlere bu şehrin bir Türk şehri olduğu gerçeğini sembolik olarak sürekli hatırlatmaktı.

Projeye bir cevap alamadım ta ki bir gün boğazdan vapurla geçerken, proje için kullanılmasını önerdiğimiz alanda bugün her yerde gördüğünüz cinsten bir yüksek bayrak direğini ve ucunda dalgalanan bayrağı görünceye kadar. İstanbul'daki bayrak direklerinin ilki Selimiye Kışlasına dikilmişti.

Bizim 100 metrelik anıt bayrak kulesi gitmiş, yerine bir kaç metrelik bir bayrak direği gelmişti. Buna da şükrettim. Ve bugün İstanbul'un her noktasında dalgalanan bayraklarımızı görünce kendi kendime seviniyorum bu çorbada bir tuzum olduğu için.

Bu anıt bayrak kule projesi bir yerlerden duyulmuş olacak ki, bir kaç ay sonra Kadir Topbaş, İstanbul boğazının girişindeki adalardan birine, ABD'nin Özgürlük Heykeli misali, devasa bir Mevlana heykeli dikilmesi projesini basına sızdırdı.

Türk bayrağına karşı Mevlana, İstanbul'un bir "dünya kenti" olduğu mesajını vermek için kullanılacaktı. Fatih'in torunları olmakla övünenler, İstanbul'un Türk kenti olduğu yönündeki mesajlardan rahatsız olmaya başlamışlardı.

Aslına bakarsanız, küresel güçlerin İstanbul'a diktiği esas bayrak Tayyip Erdoğan'dı.

Erdoğan , küresel güçlerin şehir devletler projesine teşne olduğunun mesajını başından beri veriyordu. 2001 yılında, küresel güçlerin düşünce kuruluşu (think thank) olan CFR ile bağlantılı bir lobi şirketinden Erdoğan'a yollanan bir yazıda aynen şöyle deniliyordu :

"Ankara, yerel yönetimlere otonomi vermek ve milli hükümetin fonksiyonlarını yerel düzeyde merkezi olmaktan çıkarmak zorundadır. Dünya, bütün hükümetlerden bunu istemektedir.
Bu memoranduma göstereceğiniz ilgiden dolayı takdirlerimizi sunarız..."

Dünya şehir devletler üzerinden yeniden kurgulanacaksa; Napoleon'un,

"Bir dünya devleti olsaydı, bunun başkenti İstanbul olurdu"

sözleri ile andığı bir şehrin bu ağın dışında bırakılması düşünülemez. Tayyip Erdoğan'ın da kendisini iktidara taşıyan küresel güçlerin takdirinden mahrum kalmayı göze alamayacağı gözönüne alınırsa, Erdoğan iktidarının en temel amaçlarından biri her zaman İstanbul'un dönüştürülmesi oldu.

Erdoğan'ın belediye başkanlığı ve daha sonra Başbakanlığı döneminde İstanbul'un yaşadığı devasa dönüşüm bizlerin kara kaşı kara gözü için yapılmadı.

Birileri bu şehri uluslararası bir koloniye dönüştürmeye kararlı ve bunun için şehrin altyapısının yenilenmesi, küresel sermaye için hazırlanması gerekiyordu.

İstanbul metrosunun ana finansman kaynaklarından birinin ; küresel güçlerin ağa babası Rothschild'in Avusturya'daki bir bankasının olması bu bağlamda bir tesadüf değil.

Şehrin son yıllarda çok ciddi uluslararası organizasyonların merkezin yerleştirilmesi tesadüf değil. Meşhur NATO zirvesi sırasında dünya liderlerine Topkapı Sarayı'nda verilen konser sırasında, İngiltere Başbakanının Tayyip Erdoğan'a "ofisinizi buraya taşısanıza" "esprisi" boşuna değil.

İstanbul'daysanız çevrenize bir bakın ve İstanbul'un süslenen bir gelin gibi gün geçtikçe daha afili bir hal aldığını göreceksiniz fakat gerdeğe sizinle gireceğini düşünürseniz çok yanılırsınız.

Çünkü gelin İstanbul'u bizimle gerdeğe hazırlamıyorlar. Bu şehre bu kadar yatırım sizin için yapılmıyor beyler, bayanlar.

Hatta; İstanbul'u küresel güçlerin koynuna tam olarak sokmadan önce tek bir engel kaldı. O da sizsiniz.

İşte İstanbul'u Türksüzleştirme projesi bu aşamada devreye giriyor.

Bakın nasıl?

Öncelikle şehre yapılan ulaşım yatırımlarına dikkat edin:

Ulaşım altyapısı şehrin merkezinde çalışan kitleleri şehrin dış çeperlerinde inşa edilen yeni cazibe merkezlerine hızla ve rahatlıkla aktaracak şekilde yapılandırılıyor.

Keza her gün gümbür gümbür reklamı yapılan konut projeleri ile, kitlelere çok uygun şartlarda şehrin çeperlerinde konut pazarlanıyor. Tayyip Erdoğan'ın gözbebeği TOKİ bütün bu furyanın lokomotifliğini yapıyor.

Çalıştığınız ortamlarda bir anket gerçekleştirin. Özellikle orta ve düşük gelirlilerin çoğunun artık şehrin çeperlerinden merkeze gelip gittiğini göreceksiniz.

Küresel güçlerin göz koyduğu şehrin merkezinde kiraların yüksekliği, özellikle yabancı sermayenin yarattığı dalga etkisi ile zaten kitleleri daha ucuz olan çeperlere taşınmaya zorluyor. Her yerde biten gökdelenler merkezinde durdukları alanları sadece elitlerin yaşayabileceği pahalı eko-sistemlere dönüştürüyor.

"Kentsel Dönüşüm Planları" adı altında bazı bölgeler tamamı ile üzerlerindeki fakir kitlelerden arındırılmaya çalışılıyor. (Bkz: "Roman açılımı"). Belediyelere tanınan yeni yetkiler, bu çerçevede , "kentsel dönüşüm" adına mülkiyet hakkınızı sıfırlıyor.

Kısacası; bütün bu dönüşümler , küresel güçlerin göz koyduğu İstanbul'un şehir merkezinin küresel elitler ve yerli taşeronları lehine boşaltılarak, çalışan kitlelerin çeperlerde oluşturulacak yeni cazibe merkezlerine taşınmasına hizmet ediyor.

Tayyip Erdoğan'ın geçenlerde açıkladığı son projesi küresel güçlere bu yönde sunacağı en önemli hizmetlerden biri.

Karadeniz'le Marmara'yı birleştirecek boğazın faydaları , zararları, mümkün olup olmadığı meselesine girmeyeceğim. Bu ayrı bir tartışma konusu.

Bu proje ile İstanbul'un iki nehir arasına alınacağını ve bunun "görsel" olarak "iki nehir arasında vaadedilen toprak" imgesini hatırlattığı ve bunun da İsrail'in bayrağı ve "megalo-idea"sı olduğu yolundaki "komplo" teorilerine de girmeyeceğim.

Dikkatinizi bu projenin yukarıda sıraladığım noktalarla bağlantısına çekmek istiyorum.

İstanbul'a ikinci boğaz projesi, doğu veya batı yakasında öyle bir cazibe alanı yaratacaktır ki, bu şehir merkezindeki kitlelerin çepere taşınmasını hızlandıracaktır.

Tayyip Erdoğan ve şürekasının oluşacak emlak rantını nasıl değerlendireceği zaten malumunuz. Bu konudaki tecrübeleri sabit. Fakat Tayyip Erdoğan için esas rant küresel güçler nezdinde siyasi ömrünü uzatmak olacaktır.

Türkleri (ve tabiki kadim ikizi Kürtleri) şehirden uzaklaştırıp, şehir merkezi ile mülkiyet ve sosyal bağını zayıflatıp, İstanbul'da boşaltacağı alanlara finansal, siyasi ve dini merkezlerini inşa etmesine fırsat yaratacak bir Başbakan'ı kim istemez.

Bu yönü ile Tayyip Erdoğan'ın projesi, İstanbul'a ikinci boğaz değil, İstanbul'un içine yeni bir şehir devlet kurma projesidir.

Londra'nın içinde kendine özgü idari yapısı ile City of London bulunmaktadır.

New York içinde kendi özgü idari yapısı ile Port Authority of New York vardır.

Bu iki şehirdeki ikonik terör saldırıları da, şehir içindeki bu küçük şehirciklerde meydana gelmiştir.

Küresel güçlerin Tayyip Erdoğan'dan beklediği de, İstanbul'u Türksüzleştirdikten sonra, şehrin merkezini küresel bir koloniye dönüştürüp, bir "City of Istanbul" kurmasıdır.

Yeni boğaz bu süreci hızlandıracaktır.

En sonunda sıra idari düzenlemeye gelecektir ki, zamanında yoğun nüfus bahanesi ile "İstanbul'a pasaportla girilsin" önerisini getiren Tayyip Erdoğan'ın zamanı gelince buna da uygun bir proje kılıfı bulması zor olmayacaktır.

2000'li yılların başında Ritz Carlton'un altındaki Chocolate kafede oturmuş kahvemi içerken arkama iki Yunalı ve tercümanı oturdu.

Yunanlının şu cümlesi o günden bu güne hafızama kazılı:

"Bu şehir çok güzel ama bize de yer açmanız lazım. Bu şehrin güzelliği üzerindeki yığıntı kitlelerle zarar görüyor"

....

Sokağa çıktığınızda İstanbul'a bir de bu gözle bakın.

Her gün İstanbul'un merkezinden uzaklara taşınan kitleleri izleyin.

Şehirden çok nazikçe uzaklaştırılmaya başlandığınızı göreceksiniz.

İstanbul bir gelin gibi hazırlanıyor.

Fakat sizin için değil!

vatanhaini olan bir basbakan muhte4sem topraklarimizi talan ederek yabancilara peskes ederek kendisini ilah padisah ilan ediyor..ne varki vatandas rant pesinde..bana dokunmayan yilan biin yil yasasin ..atasözu ne kadar ahlaksizca...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.11   #7
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2010
Nereden: Mersin
Mesajlar: 290
Rep Puani : 22
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


Doğrusu çok ilgi çekici bir yazı.yazar hakkında biraz bilgi edindim.Galiba eninde sonunda ülkemizde yabancılaşacağız.Bizi kovacaklar.
Sponsor Reklamlar

aSi_YaReN bunu beğendi.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.04.11   #8
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


gencalevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili cihan dsp genel baskani imali bir sekilde mahkemeye gideceklerinin söyledi bakalim zaman gösterecek ama tayyip yalanciligi ortaya cikti

abi tayip kalkar yarin birgun der partinin simgesi olan ampulude ben buldum derse sasirma ha ha bu arada biz evde ampul kullanmiyoruz..

Hasan Florasan kullaniyoruz
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.04.11   #9
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2011
Nereden: Gönülden...
Yaş: 32
Mesajlar: 354
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


Yunanistan basınında "İstanbul Ada oluyor" başlığı ve grafiklerle verilen Kanalistanbul'a ilişkin haberlerde, can çekişen Yunan ekonomisi için bu projenin örnek alınabileceği belirtildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "Kanalistanbul" projesi, Yunan basınında geniş yer aldı. Siyasi günlük gazetelerin ön sayfalarından duyurulan haber, iç sayfalarda da geniş bir şekilde işlendi. Erdoğan'ın anlatımı ve haritalarla ayrıntılı olarak verilen haber, Eleftherotypia gazetesinde "İstanbul Ada oluyor" başlığıyla yer aldı. Diğer gazeteler ise "İstanbul'a ikinci Boğaz" ve "Erdoğan'ın büyük projesi" başlıklarını kullandı. İstanbul'daki muhabirleriyle bağlantı kuran Yunan radyo ve televizyon kanalları da, Kanalistanbul'u Türkiye'nin ekonomi alanında attığı büyük adımlarla bağdaştırdı. Kimi yorumcu, Erdoğan'ın bu projeyi "seçim malzemesi" olarak kullandığını öne sürerken, kimisi de 12 Haziran seçimlerini kazanacağından emin olduğuna göre bunu bir "seçim malzemesi" olarak kullanmasına ihtiyacı olmadığına dikkati çekti. Radyolarda işlenen haberlerde, "Yunan ekonomisinin can çekiştiği bir dönemde komşu Türkiye'nin ekonomik alanındaki yaratıcılığının örnek alınması gerektiği" türünde yorumlar yapıldı. Türkiye'nin son dönemdeki yatırım projeleriyle dünyaya açıldığına ve bir zamanlar turizmde kendisinden daha tecrübeli olan Yunanistan'ı solladığına dikkat çeken yorumlara da yer verildi.

DÜNYA NASIL DUYDU?
Guardian (İngiltere): Kanal Süveyş ve Panama'yı geride bırakacak, diyen Başbakan Erdoğan kanalın yeri ve projenin masrafı konularında yorum yapmadı.
Financial Times (İngiltere): Bu projenin olup olmayacağını bilmenin bir yolu yok. Fakat bu bir seçim kampanyası tarzıdır.
The Wall Street Journal (ABD): Türkiye kendi Panama Kanalı'nı planlıyor. Eski İstanbul Belediye Başkanı da olan Erdoğan, Türkiye'ye damga vurma konusundaki hırsını hiç gizlemedi.
New York Times (ABD): Yaklaşan seçimler öncesinde kampanyasını ısıtan iktidar partisi, İstanbul Boğazı'na paralel, Panama ve Süveyş kanallarından daha uzun bir kanal inşa edeceğini açıkladı.
The Times (İngiltere): Hükümet boğaz trafiği ve olası bir petrol sızıntısının ekonomik ve çevre için doğuracağı sonuçlarla ilgili kaygıları gidermek konusunda istekli.

MHP'ye göre proje Hollanda'daki Coşkun'un
Oktay Vural (MHP Grup Başkanvekili): Projenin asıl sahibi Hollanda'da yaşayan Mustafa Coşkun'dur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın danışmanı İbrahim Baş, Coşkun'u defalarca aramıştır. Sayın Başbakan, maalesef bir hevesi pazarlıyor.
Namık Kemal Zeybek (Demokrat Parti Genel Başkanı): Kendisi bir çılgın proje olan Erdoğan, bir ucube projeyi ortaya atıyor ve toplum ciddiye alıyor.
Mustafa Kamalak (Saadet Partisi Genel Başkanı) Proje Milli Görüşe, aittir. Beyoğlu teşkilatımızın 10 yıllık ürünüdür. Bu çılgın proje değildir, çalgın projedir.
Ertuğrul Günay (Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay): İstanbul'un bu tarihi boğazını tehlikelerden arındırmış olması açısından Kanalistanbul projesine çok büyük ilgi duyuyorum ve içtenlikle destekliyorum.
Mustafa Demir (Bayındırlık ve İskân Bakanı): Bu bir vizyon meselesidir. Muhalefetin rüyaları bile yetişmez.

'Trafik rahatlar'
Kazakistan'da gazetecilere yorum yayan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin "Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı ve 2023'de cumhuriyetin kuruluşunun 100'üncü yılına yetiştirilmesi planlanan Kanalistanbul Projesi, boğazların yükünü azaltır ve İstanbul trafiğini rahatlatır" dedi.

çılgın projeye büyük ragbet var deniliyor,altında yatan sebepler ise kimine göre çok açık,fakat ilgimi çeken boş'bakanın istanbul eskiye dönuyor demesiydi.Nede olsa geriye dönüş için adım adım ilerleniyor...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
__________________
Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.04.11   #10
DEMAN
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Mar 2011
Nereden: Almanya
Mesajlar: 80
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Kanal İstanbul" Ecevit'in projesi çıktı


Bu proje hem istanbul u, hemde türkiye yi böleceginden endise ediyorum, bundan dolayi bu projeye siddetle karsi cikiyorum
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
  Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kanal İstanbul Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 3 30.04.11 17:00
Bin Yılın Türküsü Bülent Ecevit Konuşması Alevi Semah Ve Cem İcerikli Videolar 3 23.08.10 01:13
Kanal(i)zasyon Filmi (24 ekim 2009′da sinemalarda) eso Kültür Sanat 0 01.11.09 18:22
O" Gavur "Sen" Müslüman omergul Pir Yolu Haber Merkezi 0 15.09.09 17:54
Türkiye Alevi Atlası projesi Alevi Alevi Araştırmaları 0 07.09.09 00:48
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2