Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen cangibi62

 
Seçenekler
Alt 02.04.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YGS'deki kopya skandalıyla ilgili konuştu


Kılıçdaroğlu, bazı açılış ve ziyaretlere katılmak için Antalya'ya geldi. Antalya Havalimanı'nda partililerce karşılanan Kılıçdaroğlu'nun kent merkezine gidişinde uzun bir araç konvoyu oluşturuldu.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (AESOB) ziyaret ederek, Birlik Başkanı Abdullah Sevimçok ile görüşen Kılıçdaroğlu, daha sonra toplantı salonunda esnafla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, gittiği her yerde mutlaka esnaf ve sanatkarları ziyaret ettiğine işaret ederek, ''Onlarla aramızda bir mesafe vardı. Kafalarında hep (CHP ne yapacak) diye soru işareti vardı'' diye konuştu.

Ailesinde esnaf bulunması ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nda çalışması nedeniyle esnaf ve sanatkarları yakından tanıdığını dile getiren Kılıçdaroğlu, esnafın devlete yük olmadan çalışan, üreten, emek harcayan, yanında çırak, usta yetiştiren, kar elde ederse de gidip vergisini ödeyen kişi olduğunu söyledi. Esnafın kanaatkar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, toplumun çimentosunu oluşturduğunu kaydetti.

YGS'DE KOPYA SKANDALI
Türkiye'nin iyi yönetilmediği gibi, kaynaklarının da çarçur edildiğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Birisi demiş ki, 'Efendim çıraklık dönemiydi, sonra kalfalık, şimdi ustalık dönemindeyiz.' Sevsinler senin ustalık dönemini, malı götürme dönemi. Bugün açın tüm gazetelerin manşetlerini görün, YGS sınavı. Çocuklarımız sınava girdi, gizli kapaklı formüllerle yine birileri avantaj sağladı. Çocuklarımızın hakkı yeniyor. İşte ustalık dönemi bu. Öyle bir formül üretiyorlar ki belli kişiler bilecek, soruları dağıtmaya gerek yok, diyeceksiniz ki en düşükten en yükseğe göre yapın, şunu işaretlediniz mi daha doğrusu en düşüğü işaretlediniz mi veya en yükseği işaretlediniz mi doğru çıkacak... Hiç kafanızı yormaya gerek yok. Bunların ustalık dönemi bu. Türkiye'nin geldiği sorun da bu. Ben merak ediyorum, siyasi iktidar bu YGS sınavıyla ilgili nasıl tepki verecek. Daha ses çıkmadı. O sınava giren benim, sizlerin çocukları. Biz çocuklarımızı niye dershaneye gönderdik, dünyanın parasını verdik okullara gönderdik, boğazımızdan kestik çocuklarımız okusun diye. Ne oldu? Birilerine söyleyeceksiniz şu formülle işaretle diye. Ondan sonra haklarınız elinizden alınmış olacak. Bu doğru değil.''

Sosyal Güvenlik Destek Pirimini eleştiren Kılıçdaroğlu, emekli olduktan sonra çalışmak isteyen esnafın emekli aylığının yüzde 15'inin kesildiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, ''Dünyanın hangi ülkesinde çalışan adam cezalandırılır? Esnaf çalışırsa emekli olduktan sonra sana ceza keseceğiz diyorlar. Bu doğru değil. Söz veriyorum CHP'nin iktidarında Sosyal Güvenlik Destek Pirimi'ni kaldıracağız'' dedi.

Enafın kira bedeli üzerinden stopaj ödediğine de dikkati çeken Kılıçdaroğlu, enflasyonun yüzde 100'lere çıktığı dönem getirilen bu verginin kaldırılması gerektiğini kaydetti.

''GÜLLÜK GÜLİSTANLIK TÜRKİYE TABLOSU''
Gazetelerin ekonomi sayfalarına bakıldığında güllük gülistanlık bir Türkiye tablosu çizildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Dünyada hangi ülke 9 yılda 4 sefer mali af getirmiştir? Neden çıkar mali af? Kişi borcunu ödeyemez, faiz yükü altında kalır. Soru şu, bu insanlar niçin vergilerini, sosyal güvenlik pirimini zamanında ödeyemiyorlar? Demek ki sizin izlediğiniz ekonomik politikalarla esnaf borç içinde kalıyor. Ondan sonra da af çıkaralım. Ekonomi iyi yönetilmiyor. 'Bu kriz dünyada vardı' diyorlar. Dünyaya bakalım. 9 yılda 4 kez mali af çıkaran bir ülke göstersinler. O ülkeler iyi yönetiliyor, biz iyi yönetilmiyoruz. Bu hayatın, sizin hayatınızın gerçeğidir.''

Büyük alışveriş merkezleriyle ilgili yasanın da iki dönemdir çıkarılamadığını belirten Kılıçdaroğlu, ''AVM'ler kapatılsın demiyoruz ama batıdaki standartlar neyse biz de de aynısı olsun'' diye konuştu.

''ESKİ DEĞER YARGILARINI KAFAMIZDAN ATALIM''
Esnaftan kendilerine sahip çıkan partiye oy vermelerini isteyen Kılıçdaroğlu, ''İlla gelin CHP'ye oy verin demiyorum. Sizin geleceğinizi biz savunuyorsak gelin bize verin başka bir parti savunuyorsa ona verin. Bu kadar açık söylüyoruz. Esnafın alın terine değer veriyoruz. Eski değer yargılarımızı kafamızdan atalım. Buraya yeni CHP olarak geliyoruz. Biz CHP olarak, adımız gibi olmak istiyoruz. Halkın partisi olmak istiyoruz'' diye konuştu.

Alınterini kutsal addeden bir anlayışın partisi olacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, esnaftan partisine güvenmelerini istedi. Kılıçdaroğlu, ''Bize güvenin göreceksiniz bu ülke nasıl yönetiliyor. Öyle birilerinin yaptığı gibi malı götürmeyeceğiz. Sizden topladığımız 5 kuruşun hesabını dahi vereceğiz. Biz hesap vermeyi namuslu görev kabul eden bir anlayışa sahibiz'' dedi.

CHP'NİN PROJELERİ
Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda can güvenliği nedeniyle aracını kabinli yapmak isteyen esnaftan bir kereye mahsus olmak üzere ÖTV ve KDV alınmayacağını kaydetti.

Aile Sigortası Projesini açıkladıklarına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, bu projeyle ailelerin, hesaplarına yatırılacak parayı esnafta harcayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''O 600 TL sadece yoksulun yoksulluğunu ortadan kaldıracak bir para değil, ayrıca onurlu Türkiye'yi ayağa kaldıracak bir bedeldir. Bize bu bedelin kaynağı nedir diye soruyorlar. Yoksulun yoksulluğunu gidermenin kaynağı mı olur?'' dedi.

Muhtarların sorunlarını da bildiğini belirten Kılıçdaroğlu, seçimle gelen belediye başkanları ve milletvekillerine sağlanan olanakların muhtarlara sağlanmadığını söyledi. Halkı düşünerek siyaset yaptıklarını savunan Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

''Bu güzel ülkede ne olursunuz gelin yeni bir sayfa, yeni bir ufuk açalım. Çocuklarımız için, torunlarımız için kirli siyasetten artık bu ülkeyi temizleyelim. Size söz veriyorum bizim iktidarımızda ilk 4 ay içinde Siyasi Ahlak Yasası'nı çıkaracağız. İlk dört ay içinde Aile Sigortası Yasası'nı parlamentoya getireceğiz, bir yıl içinde yoksulluk envanterini tamamlayacağız. Artık insanların yoksulluğu siyasete malzeme olmayacak. Yeri geldiğinde diyoruz ki sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek.''

Politikacıların en çok eleştiriye ihtiyacı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, CHP'nin iktidarında vatandaşın eleştiri özgürlüğünü kullanacağını, eleştirdiği için vatandaşa kızılmayacağını kaydetti.

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun AESOB binasına gelmesinin ardından kendisini taşıyan parti otobüsü yön değişyikliği için manevra yaparken binanın giriş basamaklarındaki seramikler kırıldı.

AHMET ŞIK'A KARTPOSTAL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu gazeteci Ahmet Şık'a kartpostal gönderdi.

Kılıçdaroğlu, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından düzenlenen, tutuklu gazeteci Ahmet Şık'la dayanışma etkinliğine katıldı.

Kılıçdaroğlu, Şık'a gönderdiği kartpostala, ''Sevgi, saygı, dostlukla, özgür Türkiye özlemiyle saygılar'' yazdı. Bu sırada bir gazetecinin, Ahmet Şık'ın kitap taslağını okuyup okumadığını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Yok, okumadım'' yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, kartpostalı postaladıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ''İstediğimiz bir şey var; özgürlüğü sokaktaki yurttaş ruhunda hissetsin. Baskıcı yönetimler istemiyoruz. Baskıyı istemiyoruz. 21. yüzyılın Türkiye'sinde baskı yakışmıyor, kitap yasaklamak yakışmıyor. Biz, bize yakışanı istiyoruz; özgürlüğü istiyoruz. Herkes özgürce bu ülkede yaşayabilmeli, kardeşçe yaşayabilmeli'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun PTT'den ayrılmasının ardından, eylemi düzenleyen kurumlar adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Ahmet Şık'ın basılmamış kitabının toplatılmasıyla toplumun birçok kesimini içine alan vahametin boyutunun giderek arttığını söyledi.

Ahmet Şık'ın kişiliğinde düşünce ve ifade özgürlüğüne, yayın özgürlüğüne yönelen ''resmi şiddeti'' hafife almanın yapılabilecek en büyük hata olduğunu ifade eden Sönmez, ''12 Eylül dönemini andıran bu uygulamalara 'hukukun gereği' şeklinde sözlerle meşruiyet kazandırmaya çalışanların yargının siyasallığından mustarip olduklarını dile getirmeleri tam bir paradokstur. Düşünceye, ifadeye yönelen bu otoriter politikaları, her türlü yok sayma ve yok etme politikalarını kınıyoruz'' dedi.

Basın açıklamasının ardından ÇGD, ÇHD, KESK, DİSK, TGS ve TMMOB üyeleri, üzerlerine duygularını yazdıkları kartpostalları Ahmet Şık'a gönderdi.

Ahmet Şık'a gönderilen kartpostallarda, aynı kurumların, çok sayıda meslek kuruluşunun katılımıyla 29 Mart'ta Antalya Kalekapısı meydanında düzenledikleri basın açıklaması eyleminin fotoğrafı yer alıyor.

AA
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.04.11   #2
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YGS'deki kopya skandalıyla ilgili konuşt


YGS'DE KOPYA SKANDALI
Türkiye'nin iyi yönetilmediği gibi, kaynaklarının da çarçur edildiğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Birisi demiş ki, 'Efendim çıraklık dönemiydi, sonra kalfalık, şimdi ustalık dönemindeyiz.' Sevsinler senin ustalık dönemini, malı götürme dönemi. Bugün açın tüm gazetelerin manşetlerini görün, YGS sınavı. Çocuklarımız sınava girdi, gizli kapaklı formüllerle yine birileri avantaj sağladı. Çocuklarımızın hakkı yeniyor. İşte ustalık dönemi bu. Öyle bir formül üretiyorlar ki belli kişiler bilecek, soruları dağıtmaya gerek yok, diyeceksiniz ki en düşükten en yükseğe göre yapın, şunu işaretlediniz mi daha doğrusu en düşüğü işaretlediniz mi veya en yükseği işaretlediniz mi doğru çıkacak... Hiç kafanızı yormaya gerek yok. Bunların ustalık dönemi bu. Türkiye'nin geldiği sorun da bu. Ben merak ediyorum, siyasi iktidar bu YGS sınavıyla ilgili nasıl tepki verecek. Daha ses çıkmadı. O sınava giren benim, sizlerin çocukları. Biz çocuklarımızı niye dershaneye gönderdik, dünyanın parasını verdik okullara gönderdik, boğazımızdan kestik çocuklarımız okusun diye. Ne oldu? Birilerine söyleyeceksiniz şu formülle işaretle diye. Ondan sonra haklarınız elinizden alınmış olacak. Bu doğru değil.


bence belirli kesimlere bu sistem bildirilip böylelikle universitelerde yandaslarina kolayca egitim saglamktir emeksiz simdi kendileri nasil zengin oldular??? senin benim herhangi vatabndasin emeginden ceplerini dolduruyorlar....

uyu yurdumun koyun halki
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Namık Kemal Zeybek'ten, Cem Vakfı Başkanı Doğan'a Mektup Pir Mehmet Alevilik ve Aleviler /Ana Forum 2 20.04.11 16:26
ABF Genel Başkanı Gümüş CHP’den aday adayı Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 3 31.03.11 00:40
CHP'nin Yeni Genel Başkanı Kim Olsun? Alevi Anketler 40 01.12.10 22:33
Kemal Kılıçdaroğlu, 1189 oyla CHP'nin yeni Genel Başkanı seçildi. Asi_Kardelen Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 13 25.05.10 18:12
KEMAL Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı Asi_Kardelen Siyaset,Politika ve Ekonomi 7 17.05.10 16:55
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2