Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen Pir Mehmet
  • 1 gönderen anteplisevo27

Seçenekler
Alt 30.03.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Facebooktaki Sahte Hesap Yüzünden İntahar Etti

Facebook'ta sayfası hayatını kararttı

Üniversitesi öğrencisi Zeynep Abuşoğlu, arkadaşlarının uyarması üzerine kendi adına sosyal paylaşım sitesi "facebook"ta sayfalar açıldığını gördü. Paylaşımlar nedeniyle bunalıma giren genç kız, kaldığı öğrenci evinde çok miktarda ağrı kesici ilaç alarak intihara kalkışınca ev arkadaşı tarafından Adıyaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan genç kızın beyin ölümü gerçekleştiği için İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine sevk edildi. Üniversite öğrencisi Abuşoğlu’nun Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yaşayan babası Ali Abuşoğlu, kızının yapılan tedavisinin ardından cihazlarla birlikte eve gönderildiğini anlattı. Bitkisel hayatta olan ve hiçbir çağrıya tepki vermeyen kızının tedavisinin devam edebilmesi için Ankara’ya götürülmesi gerektiğini ifade eden baba yetkililerden yardım istedi.

"ARKADAŞLARINA MESAJ ATMIŞ"

Kızının hastaneye kaldırıldığı bilgisi üzerine Adıyaman’a gittiklerini anlatan baba Ali Abuşoğlu, "Hastaneye gittiğimizde bizi görüştürmediler. Yoğun bakımda olduğunu söyledikleri kızımı bir gün sonra Malatya’ya sevk ettiler. Adıyaman’da kızım 17 saat boşuna tutuldu. Derhal gönderilmiş olsa belki de şu an ayakta olacaktı. Malatya’da yapılan tedavinin ardından beynine oksijen gitmeye başlayan kızım yeniden hayata tutundu" dedi. İntihar girişimine neden olan facebook sayfalarıyla ilgili sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildiren baba, şöyle devam etti: "Kızımın arkadaşları onun, kendisi adına açılan sayfalar nedeniyle intihara kalkıştığını söyledi. Kızım, kendi adına açılan sayfaları gördükten sonra tüm arkadaşlarına mesaj atarak, söz konusu sayfalarla ilgisi bulunmadığını belirtmiş. Ancak, çok fazla sorun etmiş olmalı ki, ilaç alarak canına kıymak istemiş. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundum. Ancak, şu ana kadar bir sonuç çıkmadı. Kızımı bu halde görmeye dayanamıyorum."

"KAYMAKAMDAN YARDIM İSTEMEYE UTANIYORUM"

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezindeki tedavisi sona erdiği gerekçesiyle eve gönderilen kızının tıbbi cihaz ihtiyacının Akçadağ kaymakamlığınca karşılandığını belirten baba Abuşoğlu, teşekkür etti. Abuşoğlu, "Kaymakamımız cihazları aldı ve bize teslim edildi. Kızımın hayata dönmesi için Ankara’ya götürmem gerekiyormuş. Nereye başvuracağımı bilemiyorum. Malatya’ya gideceğim zamanlarda bile 5 lira borç alıyorum. Ankara’ya götürmeye gücüm yok. Kaymakamdan istemeye de utanıyorum. Lütfen kızımı kurtarın." Abuşoğlu, İnönü Üniversitesinden kızının taburcu edilme nedenini de söyle anlattı: "Doktorlar burada yapılabilecek tüm tedavilerin uygulandığını ve hastaneden almam gerektiğini söyledi. Daha ileri tedaviler için ileri merkezlere, dolayısıyla Ankara’ya gitmemiz gerekiyor. Aksi halde kızım iyileşemeyecek. Ev de kullandığımız cihazlar elektrikle çalışıyor. Burada sık sık kesinti yaşanıyor. Bu nedenle de ciddi sorun yaşıyoruz. Fidan gibi kızımın hareketsiz yatması bizi yaralıyor."

Kaynak:
Milliyet
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve miSbon bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.03.11   #2
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Facebooktaki Sahte Hesap Yüzünden İntahar Etti

İşte teknolojinin insanlara vediği hasar, ne yuvalar yıkıyor
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve cangibi62 bunu beğendiler.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.03.11   #3
anteplisevo27
Yeni Üye
Üye
Nereden: gaziantep
Rep Puani : 10

alllah acil şifalar versin umarım en kısa zamanda düzelir
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Alt 30.03.11   #4
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İşte teknolojinin insanlara vediği hasar, ne yuvalar yıkıyor

can haklisin diyemiyorum...cünkü

1.insanlar kendi tercihlerinin sonuna katlanmak zorunda kalir

2.tv tel net vb her teknoloji araci ne icin hangi amacla kullanilir?? bu pencereden bakiyorum olaylara

3.tv tel net i belirli "sapikca" dürtülerin kurbani olan birey elbette sonu piskl hastasi olur

4.face üyesi degilim ama sunu sürekli dile getirdim arkadaslar face msn her ne ise

a) kendi ve aile resimlerinizi koyamayin ( sizler degil fakat hasta ruhlu beyin sahipleri bunlari cok farkli zararli kulvarlarda kullanabilirler)

b.tedbirli olun sizinle herkes iletisim kurmamamli sadece kendi ekledikleriniz size ulasilmali

c).sürekli iletisimi nete aramayin, asosyal varlik olmak hayal dunyasinda yasarsiniz...cunku neteki iliskiler ( ADINa ne derseniz deyin)net acik keskin olamaz..birinin gözlerine bakarak konusmak baskadir..karsinizda sapik ruhlu ama agzi guzel laf yapan biri olabilir.

sakin yargiliyor sanmayin asla....ben ailemi ve cevremi sadece temkinli olmalarini ve sanal aleminin hayali arkadas iliskilerinden uzak durmalarini öneriyorum.

bu genc kizin haberini okudum ve anlasilan piskl olarak oldukca duygusal ve hassas kisilige sahip...mis...insallah sagligina kavusur..
Sponsor Reklamlar

Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...