Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 10.02.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!

“Türkiye, soykırımı kabul etsin, özür dilesin”

Türkiye, yakın tarihiyle yüzleşecek! Çünkü Dersimliler, 1937-38 yılları arasında on binlerce insanın öldüğü katliamı uluslararası ceza mahkemesine (UCM) taşıyor. Bunun için internette imza kampanyası başlatıldı bile...Dersimliler, 1937-38 yılları arasında on binlerce insanın yaşamını yitirdiği katliamın ‘soykırım’ olarak tanınması için Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) başvuruya hazırlanıyor. 24 Kasım 2010’da Almanya’nın Berlin Eyalet Parlamentosu’nda ‘Dersim Katliam Konferansı’ düzenleyen Demokratik Alevi Federasyonu, mücadelesini internet üzerinden sürdürüyor.

Federasyon tarafından açılan http://www.dersimkatliami.com/ adlı internet sitesinde, Dersim olaylarının UCM’ye gitmesi için imza kampanyası başlatıldı. Sitede, ‘Dersim katliamı yargıya gitmeli mi?’ başlıklı ankete katılan yaklaşık bin kişinin yüzde 61’i ‘kesinlikle gitmeli’, yüzde 21’i ‘çok geç kalındı bile’ şıkkını seçti.

Hazırlık aşamasındaki başvuru için birinci ve ikinci kuşak mağdurlarla görüşüldü. UCM’nin Roma Statüsü'nün 5'inci ve 6'ıncı maddelerinde yer alan ‘kültürel soykırım’ kapsamında yapılacak başvuruda, “Türkiye'nin soykırım için özür dilemesi, mağdurların maddi ve manevi zararlarının tazmin edilmesi ve dil ve inancın serbestçe yaşanması için yasal düzenlemelerin yapılması” talep edilecek. Deliler arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dersim'e ilişkin söyledikleri de 'itiraf' olarak yer alacak.

“Soykırımın etkileri devam ediyor”

UCM’ye başvuru için devam eden hazırlıklar hakkında avukat Erdal Doğan’la konuştuk. Almanya’daki Dersim Konferansı’na da katılan Doğan, “Bugün Dersim'de yaşanların soykırım olup olmadığını anlamak için tartışmaya gerek yok. Çünkü hala birinci kuşak tanıklar yaşıyor, tüm delillerin ortada. UCM'nin 1998 Roma Statüsü, insanlığa karşı işlenen suçlar için zaman belirtmiyor. Bu yüzden rahatlıkla buraya başvurulabilir. 5'inci ve 6'ıncı madde, soykırımın etkilerinin hala devam etmesi durumunda başvuru hakkı tanıyor. Birinci olarak, 1937-1938'den sonra fiziki yok etmeler yani insanların öldürülmesinin ardında birçok insan göçe zorlandı. Başka bölgelerde ülkenin başka yerlerine yerleştirildi. Kendi arazisinde koparıldı. Bunun ötesinde kendi dillerini ve inançlarını yaşamasına izin verilmedi. İnsanlar hala o dönem boşaltılan evlerine arazilerine dönemiyor. Hala Kürtçe'yi kamusal alanda kullanamıyorlar, hala inançları olan Kızılbaşlık, devlet tarafından tanınmıyor, cem evleri ibadethane statüsünde değil, yani laiklik ilkesinde faydalanamıyorlar” dedi.

“JİTEM, soykırımı sürdürdü”

Avukat Doğan, yakın tarihte Dersim'in de içinde olduğu Kürt coğrafyasında başlayan zorunlu göç ve faili meçhul cinayetlere de dikkat çekiyor: “Orada ikinci bir katliam yaşandı. Son dönemlerde medyaya yansıyan toplu mezarlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. O bölgede görevli askeri yetkililerin insanları nasıl öldürüp toplum mezarlara gömdüğü bugün artık kapatılamayacak kadar açık bir gerçek. Diyarbakır'da görülen JİTEM davası var. Korucularla birlikte JİTEM ve devletin bazı güçlerinin nasıl sivil insanları katlettiği hem vaka hem de hukuksal olarak tartışmasız. Yani soykırımın bir süreklilik arz ettiği görülüyor. Ki bu mahkemenin ilgili maddesi soykırımın hala farklı şekillerde devam etmesi halinde başvurulara önem veriyor."

“Önceliğimiz özür ve tazminat”

Doğan, UCM'ye yapılacak başvurudan Dersimlilerin taleplerini şöyle sıraladı: "Öncelik, soykırımın tanınması. Özür dilenmesi ve mağdurlardan özellikle göç ettirilen kişilerin varsa hala topraklarına dönememişlerse topraklarının tekrar kendilerine geri verilmesi. Yapılan toplu katliamlarla ilgili mezar yerlerinin devlet arşivlerinden çıkarılması ve mağdurlarına ve yakınlarına, Dersim halkına ve Türkiye kamuoyuna bu mezar yerlerinin sunulması. Aynı şekilde o bölgede soykırımın çok tipik taktiklerinden biri, bölge çocuklarının özellikle kızların evlatlık verilmesi meselesi. Hala evlatlık verilen yüzlerce kız çocuğunun akıbeti, nerelerde, kimlere verildiği bilinmiyor. Bunları devlet arşivlerinden çıkarılıp aileleriyle bu bağın kurulmasını istiyoruz. Mağdurların tazminatı, maddi veya manevi tazminatların ödenmesi ve son olarak siyasi sorumlulukları açısından yaşayan kişiler varsa hala onların da cezalandırılmasını talep ediyoruz."

Lube Ayar
[email protected]

Dipnot.tv Özel Haber - 8 Şubat 2010
Sponsor Reklamlar

DEMAN bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #2
Pir-i Türkistan
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2010
Nereden: Bursa
Mesajlar: 22
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Soykırım demek; sebepsiz yere, kasıtlı olarak bir milletin tüm fertlerini yok etmek amacıyla yapılan şiddet eylemidir.

Bu konu üzerinde durmak lazım. Her şeye soykırım denemeye başlandı ülkede.

Tunceli olayı sebepsiz yere olsaydı o zaman soykırım olurdu. Ancak bu sebepsiz yere değil. Eğer sen ülkenin askerine kurşun sıkar, karakolunu basarsan devlet de sana müdahele eder. Tüm olanlardan sonra devletten farklı bir tepki beklenemezdi. Etki-tepki olayının doğurduğu bir şiddet girişimidir Tunceli olayı.

Ayrıca, bunu bir Alevi meselesi yapmaya çalışanların da bu uğraşlarından vazgeçmesi lazım. Tunceli olayı Aleviler'in değil, Kürtler'in ayaklanmasıdır. Ayaklanmaya katılmayan Türkmen Aleviler de vardı. İsyanın temel sebebinin Alevilikle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Ama hala bazı kesimler kasıtlı olarak Aleviler'e bakın sizin çok sevdiğiniz Atatürk neler yaptı dercesine bu olayları pişirip pişirip medyaya sunuyor.

Tekrar söylüyorum bu olay bir Alevi ayaklanması değildir, bir Kürt ayaklanmasıdır. Verilen tepki de Aleviler'e ve Aleviliğe değil ayrılıkçı Kürtçü zihniyetedir.
Sponsor Reklamlar

Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!Hocam Maras, Sivas,Corum,Dersim,gazi,Malatya, Bunlar katliam degildir. demek Aleviligi reddetmektir..

Biz Alevilerin En buyuk sorunu sudur, Bizi katledenleri hatirlamayiz, Ah ah sivasda katledildi 37 canimiz deriz, katleden kim ? Pirsultan Abdal olduren hinzir Pasa hakkinda bilgimiz yoktur, Bunu tartismayiz Pirimizi katledeni sorgulamaktan korkariz..

Cok degil 2 gun once Dersimde bir Alevi dedesini Polis cameralar onunde Copla dovdu, Ama biz At Gözlugu ile himm.

Ya gecen gun Galatarasay macinda ne oldu. Ya facebookda ilkokul arkadasimi gordum.. <<<<<< Bunlar onlemli cunku memleketin sorunlari bunlar...

Birseyler bilipde tartisin bu ulkenin basbakani bile dersimde katliam oldugunu kabul ediyor siz hala diyorsunuz yok oyle birsey...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve DEMAN bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #4
Pir-i Türkistan
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2010
Nereden: Bursa
Mesajlar: 22
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Bak değerli can. Aleviliğin temel meselesi katliamlar mıdır ki bunları kabul etmeyen Alevi olamaz diyorsunuz. Maraş, Sivas, Çorum olayları konusunda haklısınız hepsi katliamdır. Ancak Tunceli'den olanlar hakedene hak ettiği gibi davranmaktır. Bu olayların hepsinde doğrudan Aleviliğe saldırı var Maraş, Sivas, Çorum... Ancak Tunceli'de böyle bir durum sözkonusu değil. Bu yüzden siz istediğiniz kadar dil dökün ben ayrılıkçı Kürtler'e karşı yapılan bu operasyonu katliam olarak görmem. Çünkü ben Aleviyim, Kürtçü değilim.
Sponsor Reklamlar

Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #5
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Biz bu Sitede kurd,turk,Alman,cerkez ayrimi yapmiyoruz, Siz Ayrimcilik yapiyorsunuz Zazalar kurd degildir...

Sizinkisi nasil bir mantik Zazalari kurd olduklarini iddaa ediyorsunuz;.

Sonra Ben Kizilbas Kurd Alevisiyim.. Kurdum diye Alevi degilmiyim... ???

Dersim katliaminin nedenlerini arastirin sorun dil ve inancdan kaynaklanmaktadir..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #6
Pir-i Türkistan
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2010
Nereden: Bursa
Mesajlar: 22
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Ben hangi iletimde Zazalar Kürttür dedim?

Nereden çıkarıyorsunuz böyle bir fikirde düşündüğümü?

Ayrıca ayrımcılık filan da yapmıyorum. Dersimde Seyit Rıza denen hainin neler yaptığı ortadadır. İnsanları Kürdistan hayaliyle ayaklandırıp da beynine bomba yiyen birinin haklılığını savunmamı beklemeyin benden.

Kürtlük başka, Kürtçülük başkadır. Kürt arkadaşlarım var hem de can ciyer dostlarım. Ancak Kürtçü biri arkadaşım olamaz. Oturup konuşmam bile.

Kürt Alevi olmaz diye birşey de demedim. Her ne kadar Alevi toplum içerisinde Kürtler azınlık durumda olsa da Kürt Alevileri'de vardır ülkemizde.

Ayrıca ben Tunceli olayını çok iyi biliyorum merak etmeyin. O olayların altında hiçbir dini sebep yok. Eğer olsaydı Tunceli'den başka birçok yer de bombalanırdı. Sivas Kongresi'nden sonra Hacı Bektaş'taki dergahta kılıç kuşandırılan Atatürk'ün sırf Aleviler'in çoğunlukta olduğu için Tunceli'yi bombalamış olması ihtimali aklınıza nasıl yatıyor?

Kürt Aleviler arasında ciddi miktarda Atatürk düşmanı bulunurken Atatürk'ü sevmeyen tek bir Türkmen Alevisi'nin bile olmaması tesadüf müdür?

Eğer birine Kürtçü fikirleri Alevilik adı altında aşılamak istiyorsanız o kişi ben değilim. Boşuna uğraşmayın.
Sponsor Reklamlar

Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #7
Ali Haydar
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 4
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Seyit riza sahsinda tüm alevilere ve ezilenlere karsi acimasiz saldiri gafletinde olan kisi!
Sen ne kadar tarih bilgini kör cahilsin
Atatürk devrimlerini okumadinmi?
atatürk basta haci bektasi veli dergahi olmak üzere tüm bektasi tekkelerini bu yasayla kapatti
hangi camiyi atatürk yasakladi?
seyhülislamlik kaldirildi diyanet getirildi. kim getirdi atatürk.
30 Kasım 1925 tarihinde yürürlüğe giren 677 sayılı Tekke ve Zaviyeler ile Türbelerin Kapatılmasına ve Türbedarlar ile Bazı Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun ile tekke, zaviye ve türbelerin kapatılması kabul edilmiş ve bazı geleneksel unvanların kullanılması yasaklanmıştır. Kanun, bütün tarikatlarla birlikte; şeyhlik, dervişlik, müritlik, dedelik seyitlik, çelebilik, babalık, emirlik, halifelik, falcılık, büyücülük, üfürükçülük, gaipten haber vermek ve murada kavuşturmak amacıyla muskacılık gibi, eylem, unvan ve sıfatların kullanılmasını, bunlara ait hizmetlerin yapılmasını ve bu unvanlarla ilgili elbise giyilmesini de yasaklamıştır.

dersime gelince seyit rizanin büyük sözlerinden biri asilirken
evladi kerbalayiz ayiptir günahtir olmustur.
kerbelanin torunlarini neden atatürk masum kadin coluk cocuk demeden katletmistir.
daha seyit riza piyasada yokken 1935 yilinda atatürk meclis konusmasinda dersim halki bir ciban yaradir.dersim sorunu ezmeli cignemeliyiz diyor katliami belirliyor.

osmanli zamaninda türkmen alevilere karsi yapilan katliamlara biz nalet okuduk cigerimiz yandi,sivasta corumda yine ayni.

sen at gözlügü takmissin kemalizmi sadece sivas kongresinde görüyorsun .sivas kongresi ve birinci kurucu meclis yer alan kurtulus savasina destek verenlerin sonu ne oldu biliyormusun?

dersimli diyap aga atatürkle foto cektiren idam edildi niye kilik kiyafet kanunu yüzünden.
ali fuat pasa kazim karabekir ve diger kurtulus savasinin önderlerinin sonunu biliyormusun?

atatürk türkiyede türk sunni hanefi fasist diktatörlügünü insan etti ona direnen tüm halklarin ve inanclarin sonu katliam oldu.

Sorun türk kürt meselesi degil imha ve inkari dayatan kemalist fasist diktatörlügün karakteridir.
buda karsi devrimciliktir,hizir pasaciliktir.

sen türkmen alevilerin yasadiklarini bilmiyorsun bilseydin böyle konusmazdin,
alevi inancinda 72 millete AYNI gözde bakan ve kardeslesmeyi savunan bir anlayis var.Farkliliklarindan dolayi kimse itilmez.Nerde zulum ve zalimlik varsa aleviler karisinda durmustur.
bu yapmayan kisi düskündür.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve ^çirkin^-^kral^ bunu beğendiler.
Ali Haydar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #8
mechul
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: mmmmm
Mesajlar: 235
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Ali Haydar;


Vicdanı olmayan yürekten çıkar ancak bu sözler,
Alevilerin savundugu ilkelerle Atatürk'ün savundugu ilkeler bütünlük göstermektedir,

Kadınlara verilen haklar,
Moodern yaşam,
Dine dayalı devletten laik devlet yapısına geçiş,
Cumhuriyet,
Hilafet ve saltanatın kaldırılması
...
vs vs


Daha bircok devrimiyle Atatürk Alevi kesim tarafından alkışlanmış destek çıkılmış ve hala böyle devam etmekteyken,
Atatürk'ü alevi karşıtı gibi göstermek, alevileri ezdigini söylemek, sünniler dışındakileri katletti demek vicdansızlıktır cahilliktir, nankörlüktür.

Atatürk dışında Anadolu topraklarında hangi devlet baskanı Alevilerin istekleriyle bu denli örtüşür yenilikler yapmıştır.
osmanlı hanedanında Aleviler güllük gülistanlık içersindeydi değil mi !!!!!


İstiklal savasında mücadele verip cumhuriyetin kurulmasına yardım eden komutanlar hilafet yanlısı olup gerici unsurlarla birlikte olarak karşı devrim yapmak istediler, istiklal mahkemeleri idama mahkum etsede ATATÜRK bunu engellemiştir,
Nitekim kazım karabekir 1948 de Ali Fuat Paşa 1968 de vefat etmişir,

Neden katletmiş gibi aktarıyorsunuz tarihten haberimiz yok mu sanıyorsunuz !!!!!


Oturdugunuz yerden basittir tabi ki hersey,

Koskoca bir hanedanı hilafeti saltanatı kaldrmak yerine modern Türkiye'yi ve modern Türkiye'nin kazanılmasına gereken devrimleri yapmak için Atatürk kimlerle ne mücadeler verdi, yeri geldi herkesi karşısına aldı,
şimdi de çıkmış vicdanı olmayan sesler onu haksızca insafsızca eleştriyor,
yok öyle yağma !!


Gelelim Dersim'e

1937-38 yıllarında yapılan bu vahsetten sorumlu Celal Bayar'dır,
Atatürk hasta yatagından kalkamaz haldeydi bu bilindigi halde Dersim'den Atatürk'ü vuramazsınız.


Pir-i Türkistan;


Dersim'de Aleviler katledilmiştir, ve bu katliyam hiçbir sekilde mazur görülemez, orda bazı çeteler yeni kurulan Cumhuriyet'e fırsat vermeyip feodolitelerini devam ettirmek istediler ama devlet geldi kadın coluk cocuk demeden binlerce kişiyi vahşice öldürdü, nitekim bu vahsete tanıklık eden askerler daha sonra yaptıkları acıklamalarla ne kadar kötü ve yanlış şeylerin yapıldıgını dile getirip vicdan azabıyla öldüler.

Mesele şuydu mesele buydu diyerek bu katliyam aklanamaz,

Hem Dersim'e yapılanlar sadece o yıllarla sınırlı degildir hala daha benzeri zihniyetler Dersim'i çesitli silahlarla vurmaya çalışmaktadır, orda ki Alevi nüfusu hala birilerinin zoruna gitmektedir,

Yeri geldi terörü soktular, yeri geldi dinci unsurları, şimdide dogasına saldırı var..


Hem Dersim hem Atatürk Aleviler için vazgecilmez degerlerdir,
Dersim onurumuzdur, öyle olmayada devam etmektedir.


Ne Dersim'de yaşanan vahset unutulur,
Ne de Atatürk'ün bu topraklara verdigi kazanımlar..


Tarih bilmeyenler tarihi okusunlar,
Ayrıca yanlız tarihi okumak yeterli degildir yorumlamaktır asıl mesele
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #9
Pir-i Türkistan
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2010
Nereden: Bursa
Mesajlar: 22
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


Ali Haydar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Seyit riza sahsinda tüm alevilere ve ezilenlere karsi acimasiz saldiri gafletinde olan kisi!
Sen ne kadar tarih bilgini kör cahilsin
Atatürk devrimlerini okumadinmi?
atatürk basta haci bektasi veli dergahi olmak üzere tüm bektasi tekkelerini bu yasayla kapatti
hangi camiyi atatürk yasakladi?
seyhülislamlik kaldirildi diyanet getirildi. kim getirdi atatürk.
30 Kasım 1925 tarihinde yürürlüğe giren 677 sayılı Tekke ve Zaviyeler ile Türbelerin Kapatılmasına ve Türbedarlar ile Bazı Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun ile tekke, zaviye ve türbelerin kapatılması kabul edilmiş ve bazı geleneksel unvanların kullanılması yasaklanmıştır. Kanun, bütün tarikatlarla birlikte; şeyhlik, dervişlik, müritlik, dedelik seyitlik, çelebilik, babalık, emirlik, halifelik, falcılık, büyücülük, üfürükçülük, gaipten haber vermek ve murada kavuşturmak amacıyla muskacılık gibi, eylem, unvan ve sıfatların kullanılmasını, bunlara ait hizmetlerin yapılmasını ve bu unvanlarla ilgili elbise giyilmesini de yasaklamıştır.

dersime gelince seyit rizanin büyük sözlerinden biri asilirken
evladi kerbalayiz ayiptir günahtir olmustur.
kerbelanin torunlarini neden atatürk masum kadin coluk cocuk demeden katletmistir.
daha seyit riza piyasada yokken 1935 yilinda atatürk meclis konusmasinda dersim halki bir ciban yaradir.dersim sorunu ezmeli cignemeliyiz diyor katliami belirliyor.

osmanli zamaninda türkmen alevilere karsi yapilan katliamlara biz nalet okuduk cigerimiz yandi,sivasta corumda yine ayni.

sen at gözlügü takmissin kemalizmi sadece sivas kongresinde görüyorsun .sivas kongresi ve birinci kurucu meclis yer alan kurtulus savasina destek verenlerin sonu ne oldu biliyormusun?

dersimli diyap aga atatürkle foto cektiren idam edildi niye kilik kiyafet kanunu yüzünden.
ali fuat pasa kazim karabekir ve diger kurtulus savasinin önderlerinin sonunu biliyormusun?

atatürk türkiyede türk sunni hanefi fasist diktatörlügünü insan etti ona direnen tüm halklarin ve inanclarin sonu katliam oldu.

Sorun türk kürt meselesi degil imha ve inkari dayatan kemalist fasist diktatörlügün karakteridir.
buda karsi devrimciliktir,hizir pasaciliktir.

sen türkmen alevilerin yasadiklarini bilmiyorsun bilseydin böyle konusmazdin,
alevi inancinda 72 millete AYNI gözde bakan ve kardeslesmeyi savunan bir anlayis var.Farkliliklarindan dolayi kimse itilmez.Nerde zulum ve zalimlik varsa aleviler karisinda durmustur.
bu yapmayan kisi düskündür.

Tekke ve zaviyelerin kapatılması, bazı ünvanların kaldırılması sadece Alevilikle ilgili yani, sadece Aleviliğe saldırı amaçlı öyle mi?

Senin dar kafanın bunu anlayamayacağını bilseydim boşuna konuşmazdım bu kadar.

Atatürk sadece Bektaşi tekkelerini kapattı, Sünni tekkelerine dokunmadı yani öyle mi? Saçmalığın dik alası. Amaç saldırı olsaydı sadece Bektaşi tekkeleri kapatılırdı. Sünni tekkelerine dokunulmazdı. Amaç saldırı olsaydı sadece dedelik makamı yasaklanırdı, hacı, hoca, efendi gibi lakaplar da yasaklanmazdı. Bence at gözlüğünü takan ben değilim sensin.

Ona bakarsan Şey Sait'in de son nefesini vermeden önce darağacında asılırken ben Türk askerini Türkiye'yi çok severdim dediği belirtilir. Bunlar son çırpınışlardan başka birşey değildir. Evlad-ı Kerbelayız demiş Seyit Rıza. Evlad-ı Kerbela kendi ülkesinin askerine kurşun sıkar mı ulan? Hangi Evlad-ı Kerbela isyan çıkartırıp sonra da yalvarır ulan yapmayın asmayın diye? Böyle mi olunur Evlad-ı Kerbela? İsyancılar asılırken, isyan edenler bastırılırken katliam, itin birinin kendi askerine kurşun sıkması Evlad-ı Kerbelalık öyle mi?

Atatürk'ün mecliste böyle bir konuşma yaptığı hangi kaynakta yazıyor? Diyelim ki yazıyor, böyle bir konuşma yapmış. Eğer Aleviler'e kastı olsaydı Alevilik bir çibandır, Aleviliği ezmeliyiz demesi gerekmez miydi?

Devrim yapıyorsun kardeş, kanunlara uymayanları elbette idam edeceksin. Ne demesini bekliyordun Atatürk'ün, afferim Diyap ağa sen böyle takıl millete örnek ol demesini mi? Kazım Karabekir vb gibi insanların sonunu biliyorum, sen de bildiğine göre sebeplerini de bilmen gerekir. Umarım biliyorsundur. Açıkça söylesene düzene karşı oldukları için, hilafet yanlısı oldukları için asıldılar diye. Yüreğin yetmiyor mu yoksa? Ben Kemalizm'i Sivas kongresinden ibaret sanmıyorum da sen Aleviliği Tunceli'den ibaret sanıyorsun.

Atatürk diktatör olasydı Sakarya Meydan Savaşı'nda verilen TBMM'nin tüm yetkilerini elinde asker de bulunuyorken geri vermezdi ve diktatörlüğünü ilan ederdi. Sen hala bölücü, Kürtçü dedelerinin anlattıklarından ibaret san Atatürkçülüğü ve Atatürk'ü. Eğer bu ülke de Atatürk'te Sünni diktatörlük kurduysa sen Sünni diktatörlük görmemişsin.

Sünni diktatörlük kuran birinin vaazları Türkçe yapması, çarşafı ve peçeyi kaldırması, Sünni tekkelerini kapatması, hacı hoca lakaplarını yasaklaması, ezanı Türkçe yapması normla midir? Bu mudur Sünni dikta.

Ben Türkmen Aleviler'in neler yaşadığını senden çok iyi biliyorum sen kafanı yorma. Eğer biz Türkmen Alevileri halimizden memnun olmasak, senin gibi Pkk kafasında olsaydı cemevlerimize Türk bayrağı, Atatürk portresi asmazdık, söz konusu Atatürk, Kemalizm ve Cumhuriyet olduğunda taviz vermemezlik yapmazdık. Atatürk'ün bu kadar sevilmesi Türkmen Alevileri Osmanlı zulmünden kurtarıp onları insan yerine koymasıdır.

Sen hala bölücü atanın öğrettiği bölücü Pkkcı Kürtçü zihniyetle devam et. Konu Kürtçülük olduğunda ırkçılık serbest ama biz kendi devletimizde Türkçülük yaptığımızda vay efendim şöyle faşist, böyle ırkçı öyle mi? Ezilen halkmı. Bin yıldır biz ezilmedik demi Osmanlı altında. Bırak artık 70 yıl öncesini konuşmayı. Konuşsan da haksızsın, yanlışsın gerçi. Senin gibileri gördükçe Atatürk'ün Tunceli'de az bile yapmış olduğunu düşünüyorum. Kökünüzü kurutacaktı ki ne Aleviliğe bulaşıp Aleviliği kirletecek ne de Kürtçü isyanlara devma edecektiniz.

Senin gibi kansız piçler oldukça millet Alvilik'ten de soğuyor.

Hadi git başkasının beynini yıka.

Bir alıntı yapmak istiyorum:

Tarihi Biraz karıştıran herkes yukardaki safsataların ve uydurmaların gerçekle ilgisi olmadığını görecektir...

Degerli canlar.. size Atatürk'ün son bir yılını anlatan Can DÜndar'ın "Sarı Zeybek" belgeselini izlemenizi önereceğim... Ata son bir yılında komadadır...Ne isyanı bastırma emrini verendir.. nede.. isyana katılandır.. Peki bu saçma sapan yazıları çıkaranların amacı ney?

1- Bir takım yasa dışı örgütlerdir.( Bu yasa dışı yazıların merkezi...Burada bu yazıyı buraya getiren arkadaşı kastetmiyorum) bunlar.. Akılları sıra kendi ideolojik amaçlarını gerçekleştirmek için alevileri kullanmak isterler... bu nedenle alevileri Devlete karşı gösterecek ellerindeki en önemli kozun dersim isyanı olduğunu bilirler...

Bakın,Bir Tunceliye bakın ne halde, birde Bu şafii kürtlerin yaşadığı ve isyanın başladığı diğer kürt şehirlerine.. degerli canlar yıllardır tunceli bir avluka altında, ekmek başta olmak olmak üzere, bir çok yiyecek karneyle içeri giriyor..20-30 yıl önce en çok okuyan, genç tuncelide iken,, bide günümüze bakın.. peki şafii kürtlerin illerinde de her gün çatışma, ve olay oluyor.. niye o illerde böyle şeyler olmuyor.. Terör ve terörist diyince Tunceli akla geliyor... Oysa bu şafii kürtlerin kuracağı devlette alevilerin yaşam hakkı dahi yok..

Siz "yedi Aleviyi öldüren cennete gider.. diyen.. Yavuzla bir olup Alevi katliamını bizzat yapan, kurtuluş savaşında Tunceliye gelip, kestiğimizi, yemeyen, soframıza bile oturmayan Bu şafiilerin söylediklerine nasıl inanırsınız?.. tarih boyunca bizi arkamızdan vuranlar bunlar değil mi?

ve beş vakit namaz kılan, 30 gün ramazan tutan, aleviye kız dahi vermeyen, görüldüğü yerde öldürülmesini isteyen bunlar değil miydi? Bunlar için aleviler, kendi amaçlarını gerçekleştirecekleri güne kadar kullanacakları bir piyondur.. Sırası gelince bizede dönecek.. bir bir sivas katlimı da onlar yapacaktır.. Bunu görmemek saflık olacaktır.. Alevi tarihindeki bütün katliamlarda şafii Kürtler Baş roldedir. ve yapan, uygulayanlardır... Şimdi bu malüm örgütün düşüncesi.. inanışı ortada.. Bunlaramı inanacaz..

2- Yukardaki düşüncelere sahip olan kişilere dikkat edin, bir diğer yönleride aleviliği Ateistleştirmektir.. Bunlara göre alevilik islam dışıdır. İslamla ilgisi olmayan allahsız kitapsız peygambersiz ne olduğu belli olmayan... ordan bir parça, burdan bir parça çoban salatasıdır bunların aleviliği... Bunların tek amacı alevileri önce inanışlarından dinlerinden koparmak sonra, devlete düşman yapmak.. kendilerine, piyon yapmaktır.

3- Terör nedeniyle doğudan batıya göçmek zorunda kalan binlerce alevi- bu safsataları yalanları.. dağdan evleri basarak ellerinde silahla teröristlerden hep duyardı... Ama ilginç olan bu teröristler bizlere Türkiye düşma,.. dedeler sizi sömürüyor,... Alevilik islam dışıdır.. Allah, peygamber kitap yoktur..derken Güney doğuda, Köylere şehirlere imam atıyorlar... Görün, alevilerin kanını içen baş düşmanlarımız olan şafii kürtleri..

4-Bizi tarih boyunca bu ilkel ve çağdışı,guruhla bir araya gelmedik,.. Şu ilkel insanların yaşayışlarına bakın, Hepsi ağa şeyh dediklerinin önünde kul köle değil mi? Kadınlarının kızlarının aile içindeki toplum içindeki hallerine bakın, söz hakları var mı* Madem demokrasiden, insan haklarından yanalar, devletten önce yıllardırkendilerini sömüren, bu ağalarını şehylerini ortadan kaldırsalar ya? Ama ne hikmetse, hiçbiri bunları konuşmaz...

5- Sizleri bilmem ama, ben 5 vakit namaz kılan, 30 gün oruç tutan, asırlardır kanımızı içmiş, ilkel toplumun, ne dediklerini kaile alırım nede aynı saflara girerim.. Aleviler, Bu kürtlerden, en az 200-250 yıl ilerde ve çağdaş insanlardır.. eğer biri birine uyacaksa, yada peşinden gidecekse.. biz değil onlar bizim peşimizden gelsin..

Diğer bir alıntı:

Degerli canlar...

Alevi ve Bektaşiler hakkında pek çok bilinmeyen vardır... öncelikle ilk olarak Kurtuluş savaşında Alevi-Bektaşilerin rolü üzerine bazı gizli kalmış bilgileri sunmak istedim..

Teşkilatı Mahsusa (MİT): Alevi ve Bektaşiler tarafından kurulmuştur... Aleviler Öncelikle Kurtuluş savası süresince... İstanbul'dan Anadoluya adam ve askeri araç kaçıran gizli örgüt Mim Mim gurubunu kurmuşlardır... Mim Mim gubununda içinde yer aldığı... Teşkilatı mahsusa'nın başkanı Albay Hüsamettin (Ertürk) Bey Bektaşidir. ( Kaynak: S.N Tansu, iki devrin perde arkası Sayfa. 530)

*** İstanbul'un çeşitli semtlerinde ulusal örgüt kuranların başında... Erenköy'deki Didariye Dergahı gelir... Bu dergahın başında ise Bektaşi İbrahim Mihrabı baba vardır.

*** Kuzguncuk Ulusal Kurtuluş Örgütü: Kurucusu Bektaşi Ali Nutki baba'dır

Buna benzer sadece İstanbul'da 14 gizli örgüt kurulmuştur.. bunlardan bazıları Topkapı'da Şeyh Abdullah tekkesi, Sütlüce'de Seyh Hüseyin baba tekkesi.. Rumelihisarında Şehitler tekkesi... Anadolu yakasında çamlıca ve Merdivenköyünde Şahkulu Tekkesi... Üsküdar tekkesi...

Fakat bunlar içinde belki de en önemlisi Atatürk'ünde saklanmak ve gizli toplantılarını yapmak için gittiği yer Olan Özbek tekkesi'dir ki.... Bu tekke İsmet paşa.. Fevzi Paşa... Nurettin Paşa... halide Edip Adıvar gibi Kurtuluş savasında isim yapmış bir çok kişinin Anadoluya gizlice geçişini sağlamıştır...

Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin.... Jön Türklerden Namık Kemal'in.. Şinasi'nin... ve Neyzen Teyfik'in Bektaşi olduğunu... biliyormuydunuz..

Cumhurbaşkanı cemal Gürsel'in Alevi olduğunu biliyor muydunuz?


Bundan sonra da bu siteye girmeyeceğim, taki senin gibi bölücü Kürtçü Pkkcı ibneler siktir edilene kadar.

Yöneticilere de tavsiyem sitenin adını piryolu yerine Apoyolu yapın. En azından renginizi belli etmiş olursunuz.
Sponsor Reklamlar


Konu Pir-i Türkistan tarafından (11.02.11 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.
Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #10
jetlii11
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 581
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!


bakın değerli canlar bu site küfür,yalan,ve hakaret etme sitesi değildir.yanlış olduğunu düşündüğünüz durumlar olduğu zaman şikayetçi olduğun üye hakında yönetici ve sorumlulara iletin.bunu küfür ederek ve hakaret ederek yapmayın.böyle bir yazıyı görünce inanın ki çok utandım ve birazda düşündüm.söylenen sözler ve düştüğümüz duruma bak.lütfen değerli canlar birbirinize hakaret ve küfür etmeyiniz sizi rahatsız eden konu ve cevaplar için sorumlu yöneticiye bildiriniz.
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
2012 Dersim Katliamı konferansı Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 0 13.06.12 16:28
Dersim Katliamı Köşke Taşınıyor Pir Mehmet Pir Yolu Haber Merkezi 2 12.11.11 19:37
Dersim 38 Katliamı Beyaz Perdede Pir Mehmet Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 2 02.11.11 18:14
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2