Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 11.02.11   #11
Pir-i Türkistan
Banned
Banned Users
Nereden: Bursa
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Dersim katliamı, uluslararası mahkemeye taşınıyor!

Rahatsız oluyorum. Bu sitede Pkkcı, Kürtçü bölücü zihniyetin ciddi ciddi varlık göstermesi, Aleviliğin neredeyse kutsallaşmış bir parçası olan Atatürk'e ve Atatürkçülüğe dil uzatılması zoruma gidiyor. Alevi sitesi olduğundan bile şüphe duymaya başladım.

"Abdullah Çiftçi, Dersim İsyanı'nda görevli askerdi. Tam 69 yıl sonra 112 yaşına geldiğinde suskunluğunu bozdu ve yaşadıklarını anlattı. Bir hafta sonra da yaşamını yitirdi. Çiftçi, Atatürk'ün isyan çıkmaması için çaba gösterdiğini, 'katliam emrini İnönü'nün verdiğini' açıkladı."

"Çiftçi'nin anlatımları katliam sırasında yaşanan çifte standardı da gözler önüne seriyor: 'Hozat'ın karşısında bir köy vardı. Ona dokunmazlardı. Türk köyü olduğu söyleniyordu. Operasyona gittiğimizde komutanlarımız sadece köyün içine girerlerdi. Bizim girmemize izin vermezlerdi. Kendileri bizzat sağ olanları çıkartırlardı."

"Çiftçi, katliam emrini kimin verdiğini de açıklıyor. Çiftçi, katliam emrini Atatürk'ün değil İnönü'nün verdiğini söylüyor: 'Niçin katlettiğimiz bilmiyorum. Askere gitmedikleri söyleniyordu. Kürtler miydi, gavurlar mıydı bilmiyorum. Savaşıyorduk. Onlar bizi, biz onları öldürüyorduk. Atatürk savaşın çıkmaması için çok çabaladı. Atatürk kırmadı, Atatürk öldükten sonra İnönü dedi ki vurun. 38'de isyan tamamen bastırıldı."

Bu olayların soykırım olduğunu halen düşünmüyorum. Hele hele Aleviler'e karşı olduğunu hiç düşünmüyorum. Gördüğünüz gibi Türk Alevi köylerine birşey yapılmamış. İsyan çıkaran Kürt Alevilerine olmuş ne olmuşsa. Kaldı ki operasyonu başlatan ve sürdüren de İnönüdür. Halen bu Kürtçü zevatların Aleviliği kendi yanlarına çekme çabaları, saçma sapan yalanları yüzünden forumda açıkça söyliyim soğudum ve iyi niyetiniz hakkında şüpheliyim.

Elin kekosu(Kürt ağaları) çocuğunu askere gönderemyecek, bölgeye gönderen devlet görevlilerini öldürecek, Kürdistan falan filan diyecek, Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayacak, isyan edecek. Sonra bu isyan bastırılınca vay efendim bunlar Aleviler'i kesti denecek. Var mı böyle bir saçmalık, kimin aklı alıyor böyle birşeyi? Amaç Alevilik olsa Tuncelinin Kürt köyleriyle, keko ağalarıyla hiç uğraşılmaz direk Hacı Bektaş ilçe merkezi kuşatılırdı.
Sponsor Reklamlar

gencalevi bunu beğendi.

Konu Pir-i Türkistan tarafından (11.02.11 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.
Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #12
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12

Pir-i Türkistan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rahatsız oluyorum. Bu sitede Pkkcı, Kürtçü bölücü zihniyetin ciddi ciddi varlık göstermesi, Aleviliğin neredeyse kutsallaşmış bir parçası olan Atatürk'e ve Atatürkçülüğe dil uzatılması zoruma gidiyor. Alevi sitesi olduğundan bile şüphe duymaya başladım.

"Abdullah Çiftçi, Dersim İsyanı'nda görevli askerdi. Tam 69 yıl sonra 112 yaşına geldiğinde suskunluğunu bozdu ve yaşadıklarını anlattı. Bir hafta sonra da yaşamını yitirdi. Çiftçi, Atatürk'ün isyan çıkmaması için çaba gösterdiğini, 'katliam emrini İnönü'nün verdiğini' açıkladı."

"Çiftçi'nin anlatımları katliam sırasında yaşanan çifte standardı da gözler önüne seriyor: 'Hozat'ın karşısında bir köy vardı. Ona dokunmazlardı. Türk köyü olduğu söyleniyordu. Operasyona gittiğimizde komutanlarımız sadece köyün içine girerlerdi. Bizim girmemize izin vermezlerdi. Kendileri bizzat sağ olanları çıkartırlardı."

"Çiftçi, katliam emrini kimin verdiğini de açıklıyor. Çiftçi, katliam emrini Atatürk'ün değil İnönü'nün verdiğini söylüyor: 'Niçin katlettiğimiz bilmiyorum. Askere gitmedikleri söyleniyordu. Kürtler miydi, gavurlar mıydı bilmiyorum. Savaşıyorduk. Onlar bizi, biz onları öldürüyorduk. Atatürk savaşın çıkmaması için çok çabaladı. Atatürk kırmadı, Atatürk öldükten sonra İnönü dedi ki vurun. 38'de isyan tamamen bastırıldı."

Bu olayların soykırım olduğunu halen düşünmüyorum. Hele hele Aleviler'e karşı olduğunu hiç düşünmüyorum. Gördüğünüz gibi Türk Alevi köylerine birşey yapılmamış. İsyan çıkaran Kürt Alevilerine olmuş ne olmuşsa. Kaldı ki operasyonu başlatan ve sürdüren de İnönüdür. Halen bu Kürtçü zevatların Aleviliği kendi yanlarına çekme çabaları, saçma sapan yalanları yüzünden forumda açıkça söyliyim soğudum ve iyi niyetiniz hakkında şüpheliyim.

Elin kekosu(Kürt ağaları) çocuğunu askere gönderemyecek, bölgeye gönderen devlet görevlilerini öldürecek, Kürdistan falan filan diyecek, Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayacak, isyan edecek. Sonra bu isyan bastırılınca vay efendim bunlar Aleviler'i kesti denecek. Var mı böyle bir saçmalık, kimin aklı alıyor böyle birşeyi? Amaç Alevilik olsa Tuncelinin Kürt köyleriyle, keko ağalarıyla hiç uğraşılmaz direk Hacı Bektaş ilçe merkezi kuşatılırdı.

asil bende su yazinda senin kürt düsmani irkci birini oldugunu sezdim senin o devlet büyüklerinin kacinin oglu doguda askerlik yapiyor yapanlar gariban kürt ve türklerdir
bende sana birsey söyleyim kimin emir verdigi degil orda bir katilama yapildigini hatirlatayim
senin alevi oldugun bile süpheli nerde ise kürt alevilerini öldürene metiyeler yakacaksin burdan rahatsiz olacagina önce sen düsün ben acaba sacmaliyormuyum insan öldürene övecek kadar insanliktan cikmi diye
senin gibiler zaten kürt ve türk catismasinini fitilini atesliyor
her kürdüde pkk ile bdpli sanmaniz cahiligin daniskasidir
türklerin asil yeri anadolu degil türkler yokken kürtler mezopotamyada yasiyorlardi buda ufak bir hatirlatma
Sponsor Reklamlar

Deniz, mechul, Pir Mehmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 11.02.11   #13
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

Alıntı:
insan öldürene övecek kadar insanliktan cikmi diye

bu metniniz çok şey ifade etmekte.sayın:gencalevi teşekkürler
Sponsor Reklamlar

Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12.02.11   #14
Pir-i Türkistan
Banned
Banned Users
Nereden: Bursa

gencalevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
asil bende su yazinda senin kürt düsmani irkci birini oldugunu sezdim senin o devlet büyüklerinin kacinin oglu doguda askerlik yapiyor yapanlar gariban kürt ve türklerdir
bende sana birsey söyleyim kimin emir verdigi degil orda bir katilama yapildigini hatirlatayim
senin alevi oldugun bile süpheli nerde ise kürt alevilerini öldürene metiyeler yakacaksin burdan rahatsiz olacagina önce sen düsün ben acaba sacmaliyormuyum insan öldürene övecek kadar insanliktan cikmi diye
türklerin asil yeri anadolu degil türkler yokken kürtler mezopotamyada yasiyorlardi buda ufak bir hatirlatma

Kürt düşmanı mı? Benim nereden Kürt düşmanı olduğumu çıkardın? Ben yazımda Kürtler'e mi sövmüşüm Kürtçüler'e mi iyi anla. Kafanı kullan biraz kardeş. Bak bakalım orda Kürtlüğe mi tepki var Kürtçülüğe mi? Ha eğer sen Kürtlük=Kürtçülük diyorsan o zaman Kürtlüğe de düşmanım. Ama farklı şeyler, Kürt olmak farklı Kürtçü-Pkkcı olmak farklı diyorsan eyvallah Kürtlüğe değil Kürtçülüğe karşıyım.

Ayrıca oradaki insanların öldürülmesi sıradan bir insanı öldürme vakası değildir. İsyan eden öldürülür. Oranın halkı sütten çıkmış ak kaşık, durup dururken saldırdı asker oraya değil mi? E tabi sizde kendinize göre haklısınızı. Kürtçülük olmasa, Aleviliğin içine sızmasa Pkk nasıl ayakta kalacak.

Ben hangi iletimde bütün Kürtler Pkklıdır dedim? Nereden çıkarıyorsun bunu. Yukarıdaki iddaalara karşılık veremeyince başlıyorsun vay ırkçı vay faşist vay Kürt düşmanı diye. Sen Kürtçülük yaparken faşist olmuyorsun öyle mi? Kürt ve Türk çatışmasını fitilleyen ben değilim, senin ve aynı kafadaki diğer insanların alakasız şeyleri Kürtlüğe bağlama çabasıdır. Utanmasanız Alevilik Kürt mezhebidir, asıl Aleviler Tuncelili Kürtlerdir diyeceksiniz.

Sen benim Aleviliğimden şüphe etsen ne yazar etmesen ne yazar. Ben de senin ve senin gibi düşünen zihniyetin Aleviliğinden birşey anlamadım gitti zaten. Aleviliği Kürt mezhebi sayan mı dersin, Zerdüştlüğe dayandıran mı dersin, Alevilik ayrı bir dindir diyen mi dersin...

Ha unutmadan, bende sana birşey hatırlatayım. Mezopotomya Anadolu'da değildir. Anadolu dediğin yer Fırat nehrinde biter ve geçen hafta Trt Belgesel'de yayınlanan Damgaların Göçü belgeselinde Türkler'in Anadolu'ya gelişinin Malazgirt savaşından çok daha önce olduğu kanıtlanmıştır. Malazgirt'te de kurt başlı sancakları gören, Türkçe konuşmaları duyan Bizans ordusundaki Oğuz ve Peçenekler'in Selçuklu'nun yanına geçmesi tesadüf olamaz. Bu o tarihte Anadolu ve Rumeli topraklarında Türkler'in askeriyede çoğunluğu teşkil edecek kadar varlık gösterdiklrinin kanıtıdır.
Sponsor Reklamlar

Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 13.02.11   #15
MaviadaLI
MaviadaLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye

Devlet Haklidir Diye Dusunuyorsun O zaman Devletin Her yaptigina DEVLETIN EN GUZEL YAPTIGI SEY CAN ALMAK SENIDE TEBRIK EDERIM HER KIMSEN
Sponsor Reklamlar

Kaybettiklerim Olmaz Benim Vazgeçtiklerim Olur Ancak...
MaviadaLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 13.02.11   #16
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Pir-i Türkistan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kürt düşmanı mı? Benim nereden Kürt düşmanı olduğumu çıkardın? Ben yazımda Kürtler'e mi sövmüşüm Kürtçüler'e mi iyi anla. Kafanı kullan biraz kardeş. Bak bakalım orda Kürtlüğe mi tepki var Kürtçülüğe mi? Ha eğer sen Kürtlük=Kürtçülük diyorsan o zaman Kürtlüğe de düşmanım. Ama farklı şeyler, Kürt olmak farklı Kürtçü-Pkkcı olmak farklı diyorsan eyvallah Kürtlüğe değil Kürtçülüğe karşıyım.

Ayrıca oradaki insanların öldürülmesi sıradan bir insanı öldürme vakası değildir. İsyan eden öldürülür. Oranın halkı sütten çıkmış ak kaşık, durup dururken saldırdı asker oraya değil mi? E tabi sizde kendinize göre haklısınızı. Kürtçülük olmasa, Aleviliğin içine sızmasa Pkk nasıl ayakta kalacak.

Ben hangi iletimde bütün Kürtler Pkklıdır dedim? Nereden çıkarıyorsun bunu. Yukarıdaki iddaalara karşılık veremeyince başlıyorsun vay ırkçı vay faşist vay Kürt düşmanı diye. Sen Kürtçülük yaparken faşist olmuyorsun öyle mi? Kürt ve Türk çatışmasını fitilleyen ben değilim, senin ve aynı kafadaki diğer insanların alakasız şeyleri Kürtlüğe bağlama çabasıdır. Utanmasanız Alevilik Kürt mezhebidir, asıl Aleviler Tuncelili Kürtlerdir diyeceksiniz.

Sen benim Aleviliğimden şüphe etsen ne yazar etmesen ne yazar. Ben de senin ve senin gibi düşünen zihniyetin Aleviliğinden birşey anlamadım gitti zaten. Aleviliği Kürt mezhebi sayan mı dersin, Zerdüştlüğe dayandıran mı dersin, Alevilik ayrı bir dindir diyen mi dersin...

Ha unutmadan, bende sana birşey hatırlatayım. Mezopotomya Anadolu'da değildir. Anadolu dediğin yer Fırat nehrinde biter ve geçen hafta Trt Belgesel'de yayınlanan Damgaların Göçü belgeselinde Türkler'in Anadolu'ya gelişinin Malazgirt savaşından çok daha önce olduğu kanıtlanmıştır. Malazgirt'te de kurt başlı sancakları gören, Türkçe konuşmaları duyan Bizans ordusundaki Oğuz ve Peçenekler'in Selçuklu'nun yanına geçmesi tesadüf olamaz. Bu o tarihte Anadolu ve Rumeli topraklarında Türkler'in askeriyede çoğunluğu teşkil edecek kadar varlık gösterdiklrinin kanıtıdır.

Sayin Pir-i Turkistan Yorumlarinda, tartisdigin kisileri asalayip, onlara hakaretler savuruyorsun, forum kurallarini okuyup uye olmusun ama kurallara uymuyorsun..

Normal Sartlarda Bir Uyenip Talebi Dogrultusunda Hakaret ve asagilamalarindan dolayi hakkinda hukuki islem baslatilabilir,

Bu hukuki islem sirasindan hakaretede ve asagilamalara maruz kalan kisi, Savcilikdan veya herhangi bir adli makamdan alicagi belge ve dilekceyi ile hakkinda suc duyurusunda bulunabilir.. ilgili belge Bilisim Suçlari Sube Müdürlügü intikal eder

http://bilisimsuclari.iem.gov.tr/ deki polis mermurlari Bizimle irtibata gecer ise Forum Loglarini, Dns baglanti IP ve Internet Baglanti Noktasi Hook u en yakin savciliga veya adli bir makama vermek mecburiyetinde kalabiliriz..

En son Bir haber sitesinde Cumhurbaskanimiza hakaret eden bir vatandas 5 yil Hapis cezasi aldi

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan'a yapacağı ziyaret haberini okuduğu internet sitesine "İhanet budur, Gül'ün yaptığıdır" yorumunu gönderen M.K. isimli mühendis hakkında "Cumhurbaşkanı'na açıkça hakaret" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kaynak: Haber7

Ali Haydar etiketli kisiye cevap verdiginiz konuda Agza Alinmayacak kufur ve Yorumlarda bulundugunuz tespit edilmistir.. Gun icinde sizin yaptiginiz hakaret yuzunden uyelerimiz sikayet mesajlari yollamistir.. Yorum yazarken Daha dikkatli olmaniz ve kelimelerinizde secici olmanizi tavsiye ediyorum, Hem Kendini hemde Bizleri Zordurumda birakmak icin .

Ayrica Burasi herkese hakaretler ve asagilamalar yapicagim bir forum sitesi degildir.. Ozgurce tartisip konusabilmeniz icin bu forumu kurduk.. Asagidaki iletiyi dikatlice okuyunuz canlar..

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır.

Pir-i Türkistan Etiketli Sahis Forum uyelerine ve Site Yoneticilerine Hakaretden Dolayi tarafimca 7 gunluk Adaptasyon ile cezalandirilmistir,

Hakaret ettiginiz kisi bilgilendirilmistir.. gecmis Olsun dileklerimizle;

Site Yönetimi Adina

Site teknik Sorumlusu Kibrisli...
Sponsor Reklamlar

gencalevi bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 13.02.11   #17
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

Sayın Kıbrıslı;

Pir-i Türkistan'ın yapmış oldugu hakaretleri ve yorumları onaylamıyorum zaten cesitli topiklerde tartıştık ve hakettigi cezayı aldığını düşünüyorum, ''i... s...'' bunlar kabul edilebilir şey degil.

Fakat sizin haber7'den alıntılı vermiş oldugunuz örnege canım sıkılmadı degil,
Belki o niyetle aktarmadınız ama bu tıpkı Adanan Polat'ın ıslıklayanları tespit edip polise verecegiz demesine benzer oldu,
O yazıyı oraya koyduktan sonra ne Cumhurbaskanına ne Basbakana nede diger devlet büyüklerine tek eleştri göremezsiniz bu forumda, bu yıldırmadır, sindirmedir, bunu haber yapanda haber7'dir..

Öte yandan Pir-İ Türkistan'ın küfür ettigi Ali Haydar nickli üye Atatürk'e faşist diktatör sözünü kullanmıştır, acaba bu söz bu forumda cezayi yaptırım uygulamaya deger bir söz degil midir ? üstelik tesekkür almış sizden !

İlginç.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve gencalevi bunu beğendiler.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 13.02.11   #18
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

mechul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Kıbrıslı;

Pir-i Türkistan'ın yapmış oldugu hakaretleri ve yorumları onaylamıyorum zaten cesitli topiklerde tartıştık ve hakettigi cezayı aldığını düşünüyorum, ''i... s...'' bunlar kabul edilebilir şey degil.

Fakat sizin haber7'den alıntılı vermiş oldugunuz örnege canım sıkılmadı degil,
Belki o niyetle aktarmadınız ama bu tıpkı Adanan Polat'ın ıslıklayanları tespit edip polise verecegiz demesine benzer oldu,
O yazıyı oraya koyduktan sonra ne Cumhurbaskanına ne Basbakana nede diger devlet büyüklerine tek eleştri göremezsiniz bu forumda, bu yıldırmadır, sindirmedir, bunu haber yapanda haber7'dir..

Öte yandan Pir-İ Türkistan'ın küfür ettigi Ali Haydar nickli üye Atatürk'e faşist diktatör sözünü kullanmıştır, acaba bu söz bu forumda cezayi yaptırım uygulamaya deger bir söz degil midir ? üstelik tesekkür almış sizden !

İlginç.

Forum Yonetimi tarafindan 2 uyeye bazi yaptirimlar uygulanacaktir.. Sitede Uye banlamayi sevmem, ama pir-i turkistanin su sozlerinden dolayi adaptasyona alinmistir..

Bu sitede Pkkcı, Kürtçü bölücü zihniyetin ciddi ciddi varlık göstermesi

gencalevi, ve bahsi gecen diger uyeye belden asagi kufur etme..

Konu tarafimca kapanmistir, Yonetim ekibin verecegi karar sitede duyuru ile diger forum uyelerimiz bilgilendirilecektir.. iyi gunler..
Sponsor Reklamlar

gencalevi bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...