Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç15Beğeni
  • 2 gönderen Gülce
  • 2 gönderen Gülce
  • 4 gönderen Alevi
  • 4 gönderen Alevi
  • 3 gönderen jetlii11

 
Seçenekler
Alt 29.01.11   #1
Gülce
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: istanbul
Mesajlar: 17
Rep Puani : 10
Standart Pınar sağ yalnız değildir


PINAR SAĞ YALNIZ DEĞİLDİR Cuma, 28 Ocak 2011 23:38 Pınar Sağ, devlet tarafından işkence ile katledilen TİKKO önderi İbrahim Kaypakkaya'nın ismini, Tunceli'de katıldığı bir konserde andığı için hakkında dava açılmış ve 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.
Aydın ve sanatçıların, dostlarının, Pınar Sağ'a destek olmak için yapacağı basın açıklamasına destek olmaya çağırıyoruz.
TARİH : 29 OCAK 2011-CUMARTESİ
YER : İSTANBUL BAROSU ÖNÜ (İstiklal Cad. Orhan Adli Apaydın Sk. Beyoğlu)
SAAT : 12.00
DEVRİMCİLERİ SAHİPLENMEK SUÇ DEĞİLDİR!
PINAR SAĞ YALNIZ DEĞİLDİR!


DEVRİMCİ ALEVİ KOMİTESİSponsor Reklamlar

cagatay ve ^çirkin^-^kral^ bunu beğendiler.

Konu Alevi tarafından (29.01.11 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.
Gülce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.01.11   #2
Gülce
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: istanbul
Mesajlar: 17
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Pınar sağ yalnız değildir


Pınar Sağ'a büyük destek!

29.01.2011 - 15:24

Sanatçı Pınar Sağ ve Mehmet Özcan'a verilen 10'ar ay hapis cezasının ardından bugün İstanbul Barosu'nda hukukçuların, aydınların, sanatçıların, siyasi parti, sendika ve Alevi derneği temsilcilerinin katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi. Yapılan konuşmalarda Pınar Sağ'ın yanında olunduğu vurgulandı.
Tunceli'de katıldığı konser sırasında yaptığı konuşmada İbrahim Kaypakkaya'yı övdüğü gerekçesiyle hakkında Terörle Mücadele Kanunu’nun 7. Maddesi uyarınca 'örgüt propagandası' yapmaktan açılan davada haklarında 10'ay hapis cezası verilen sanatçı Pınar Sağ ve Mehmet Özcan'ın yanlız olmadığını göstermek için İstanbul Barosu'nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Sağ ve Özcan'ın avukatları hukuki duruma dair bilgi verirken birçok aydın, sanatçı, sendika ve Alevi derneği temsilcisi destek konuşmaları yaptı.
Basın toplantısına Pınar Sağ ve Mehmet Özcan dışında, sanatçılar Arif Sağ, Müjdat Gezen, Tarık Akan, Selda Bağcan, İlkay Akkaya, İsmail İlknur, Yasemin Göksu, Suavi, Orhan Aydın, Sırrı Süreyya Önder, Grup Munzur ve Grup Yorum üyeleri katıldı. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız ve DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, yazarlar Melih Aşık, Temel Demirer, Yalçın Bayer'in de katıldığı basın toplantısında TKP, ESP, SDP, TAYAD, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Ayışığı Sanat Merkezi, Yapı Sanat Evi temsilcileri de yer aldı.
Av. Taylan Tanay: İbrahim'i anmak suç olamaz
Sağ'ın avukatlarından Taylan Tanay yaptığı konuşmada "Yoksulluktan, ezilmeden, demokrasi mücadelesinden söz ettiğimiz, bağımsızlık için gayret gösterdiğimiz, halk için, halkın yanında egemenlere karşı sesimizi yükselttiğimiz için suçlanabilir miyiz?" diye sordu. Tanay, Pınar Sağ'ın savunmasının alınmadığını, avukatların dinlenmediğini, adil bir yargılamanın gerektirdiği süre, imkan, prosedürün sağlanmadığını" belirtti. Av. Tanay, Çağdaş Hukukçular olarak bu hukuksuzluğun peşini bırakmayacaklarını ifade etti.
Av. Tanay, "Mustafa Suphi'yi, Mahir'i, Deniz'i, İbrahim'i hatırlamak, isimlerini yüksek sesle söylemek neden suç olsun? İdama, işkenceye, kaybedilmeye, cezasızlığa, faili meçhule, yargısız infaza, topyekün imhaya hepimiz karşı değil miyiz?" dedi.
Pınar Sağ: Mücadeleme devam edeceğim
Basın toplantısında hakkında verilen cezaya dair kısa bir konuşma yapan Pınar Sağ, davada savunmasının bile alınmadığını ve avukatlarının dinlenmediğini söyledi. İbrahim Kaypakkaya'nın suçlu olduğuna inanmadığını belirten Sağ, "Kaypakkaya 1973 yılında Diyarbakır Cezaevi'nde yargılanmadan katledilmiştir. Hala suçlu olup olmadığı bile belli değildir" dedi.
"Sanatçı açılımından bahseden Başbakan bu davaya ne diyecek" diyen Sağ, mücadelesini sürdüreceğini ve kendisini yanlız bırakmayan dostlarına ve yoldaşlarına teşekkür ettiğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.
Mehmet Özcan: Seni sevmek suçluyu övmekse eğer...
Pınar Sağ ile birlikte ceza alan Mehmet Özcan, Tunceli'de düzenlenen etkinlikte okuduğu ve yargılanmasına neden olan şiiri tekrar okudu: Seni sevmek suçluyu övmekse eğer, Kaypakkaya seni seviyorum ,seni seviyorum bir suçlu da benim seni seviyorum...
Süleyman Çelebi: Pınar Sağ'ın devrimci sanatçı duruşunun yanındayız
DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, yaptığı destek konuşmasında "Bu ülkede 1 Mayıs, Maraş, Sivas katliamlarını yapanlara, Anayasal düzen yerine askeri düzen getirenlere her hak tanınıyor, onlar anılıyor. Ama devrimciler, aydınlar anılınca suç oluyor" dedi. Çelebi, "Pınar Sağ'ın onurlu devrimci sanatçı duruşunun yanında olacağız" sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.
Ali Balkız: Devrimcilerin övülmesini suç saymak ucubelik
Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Ali Balkız, "Böyle bir doğruyu, devrimcilerin övülmesini, suç saymak ucubeliktir" dedi. "Sanatçılar her zaman muhalif olacak, politikacılar her zaman tahakkümü güçlendirmeye çalışacak. Bu çelişki her vardı" diyen Ali Balkız, "Yılmayacağız, usanmayacağız, Pir Sultan bize böyle öğretti" diyerek konuşmasını bitirdi.
Tarık Akan: Pınar Sağ'ın yanındayız
Oyuncu Tarık Akan da Pınar Sağ'a destek verenler arasındaydı. Akan, çok daha fazla sanatçının Sağ'ın yanında olduğunu bildiğini, basın toplantısına katılabilenlerin çok ötesinde bir desteğin olduğunu belirtti. Tarık Akan, heykele ucube diyenlerin, kendilerine de amborga koymaya çalıştıklarını, eserlerinin yayınlanmasını ve izlenmesini engellemeye çalıştıklarını belirtti.
Selda Bağcan: Başbakan katliamcıları överken suç olmuyor mu?
Sanatçı Selda Bağcan yaptığı konuşmada, "Başbakan Erdoğan Balgat katliamı sorumlusu Mustafa Pehlivanoğlu için ağladı. 7 kişinin katili için 'gözyaşı' döktü, Pınar Sağ ise işkencede öldürülmüş olan İbrahim Kaypakkaya'yı övdü, hapis cezası aldı dedi.
Bağcan, kendisine tehdit mailleri geldiğini belirtti ve "Silivri'ye götürmek istiyorsanız gelin burdayız" dedi.
İnan Altın: Devrimci önderlere sahip çıkmak yasaklanmak isteniyor
Grup Yorum üyesi İnan Altın yaptığı konuşmada, Pınar Sağ'ın bu dava sırasındaki kararlı duruşunun çok önemli olduğunu, devrimci önderlere sahip çıkılmasının yasaklanmaya çalışıldığını belirtti.
Basın toplantısının ardından İstanbul Barosu önünde Avukat Taylan Tunay kısa bir konuşma yaptı. Ardından Galatasaray Lisesi'nin önüne yüründü. Burada bir konuşma yapan Temel Demirer, "Pınar'ın türküleri ser verip sır vermeyenlerin türküleridir, Pınar ezilenlerindir, Pınar sosyalistlerindir, Pınar devrimcilerindir, Pınar Alevilerindir, Pınar Kürtlerin ve Ermenilerin isyan sesidir. Pınar bizimdir. Pınar bizim olduğu için yargılanmıştır. Unutmasınlar ki biz halkız. Türkülerle yeniden doğarız" sözleri destek eylemini sonlandırdı.
(soL - Haber Merkezi)
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve ^çirkin^-^kral^ bunu beğendiler.
Gülce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.01.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Pınar sağ yalnız değildir


Sanatci dedigin oyle Laylay Lom Sanatcisi olmamali halkin Sanatcisi olmali halkin dili olmali ee halkin Dili oluncada mahzuni Serif, Ilkay Akkaya, Daha Aklima gelmiyen bir cok Sanatci ve ozan gibi Dusunce Sucundan iceri atilirsiniz.

Adalet var, Ama Ankarada Dayisi Olana Maden Ankarada Dayin Yokdu mahmudo kurban Niye Dogdun...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.01.11   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Pınar sağ yalnız değildir


Yozlaşıp değerlerimize yabancılaşmamak için,
Yobazlaşıp gerici gelenekleri inanç diye bilmemek için,
Ser çeşmeden yoksun kalmamak için,
Yoksul olmamak için Aleviyiz!
Bütün yozlara ve yobazlara inat ALEVİYİZ!
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.01.11   #5
jetlii11
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 581
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Pınar sağ yalnız değildir


helal olsun sana pınar sağ.seni içeri atmak isteyen zihniyet utansın.işte bizim sanatçımız.sadece türkülere değil,özündede alevi.
Sponsor Reklamlar

"-dost-", ^çirkin^-^kral^ ve Gülce bunu beğendiler.
jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Mehmet Özcan ve Pınar Sağ 10 Ay Hapis Cezasina Carptirildi Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 1 27.01.11 15:19
Aleviler Yobaz Değildir Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 0 27.08.10 02:00
Aleviler demokrat değildir Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 0 20.12.09 03:34
İzzettin DOĞAN Yalnız Değildir!.. omergul Pir Yolu Haber Merkezi 0 10.09.09 11:10
Gelin Pınar Efsanesi Alevi Alevi Hikayeleri 0 07.09.09 17:01
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2