Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/3836-alevilerin-sakli-hayatlari-film-oldu.html)

Alevi 05.01.11 16:32

Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
http://www.piryolu.com/saklihayatlar.png

NEDEN BÖYLE BİR FİLM? Anadolu, çok uzun yıllardır “ saklı hayatlar “ ülkesi… Ayrımcılığın, ötekileştirmenin coğrafyası… Eğer “ öteki” iseniz, inkâr edilmişlerdenseniz, egemen olanın ...dışında kültürel, dinsel ya da cinsel bir kimliğe sahipseniz; kimliğinizi saklayarak yaşamak zorundasınız. Ancak egemen kimliğe görünüşte de olsa uyum sağlayıp, kimliğinizi ortaya koymadığınız sürece “ huzurlu” yaşayabilirsiniz. Ayrımcılığın, ötekileştirmenin kaynağında ise ön yargılarımız var… Bu önyargılar yüzünden yaşanmış, ancak sadece yaşayanlarda saklı kalmış öyle gerçek hikâyeler, gerçek acılar var ki, sadece ortaya çıkmaları, yüz binler tarafından paylaşılıp, konuşulmaları bile, önyargıların sorgulanmasına, acının bir nebze olsun teselli bulmasına katkı yapabilir… Peş peşe “ açılımların” yapıldığı Türkiye’de, gerçek açılım, farklı toplum kesimlerinin birbiriyle içten bir şekilde konuşmaya başlaması, birbirlerinin acılarını, önyargılarıyla birbirlerine çektirdikleri acıları dinlemeye ve paylaşmaya başlaması olacak. Toplumun en zengin, en kolay paylaşılan duygusal ve görsel dili olan sinema, işte tam da bu noktada, her hangi bir görev üstlenmesine bile gerek olmadan, kendi doğal seyri içinde çok önemli bir katkı sağlayabilir. Çünkü sinema, kendimizi ya da başkalarını anlatmanın, duyguları, ister istemez- diğerleriyle, seyircilerle- paylaşmak üzere açmanın en zengin, en yoğun ifadesidir. Bizim filmimiz şimdiye kadar sinemada bu kadar yoğun bir şekilde dile gelmemiş ama uzun yıllardır bu topraklarda yaşayan, yaşatılan bir ötekileştirmeyi ortaya koymayı, hedefliyor. Katmerli bir ön yargılar yumağının, gündelik olanın, sıradan olanın, ulvi olanın; aşkın ve tutkunun içinde yaşanan, bir trajediyi görselleştirmeye soyunuyor.

Fragman 1Fragman 2


Alevi 05.01.11 16:34

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
Uzun Zamandir Bekledigim bir filmdi, Alevilerin gecmisde neler cektiklerini beyaz perdeye tasinmasi cok guzel bir olay emegi gecen herkese tesekur ederiyorum filmin fragmanida cok guzel....

jetlii11 05.01.11 20:46

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
böyle bir filmin çıkması elbette çok iyi olur.alevi toplumunun yaşadığı zulumleri,eziyetileri çok net şekilde vermesede bir nevii bu insanların neler çektiğini gösterecektir.son yıllara nazaran bir kaç yıldır alevi tv kanallarının gelmesiyle zaten alevilik ön plana çıkmıştır.kültürümüz,inancımız,ibadetimiz ve yaşam şeklimizi bu kanallar aracılığla insanlara gösterdiğimizi umuyorum.filmin yönetim kadrosuna teşekkür etmek istiyorum,böyle bir filmi;şu bizi anlamayan insanlara gösterdikleri için...

Alevi 03.03.11 20:59

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
Facebookda film icin bazi calismalarimiz var, simdilik guzel tepkiler aliyoruz...

miSbon 03.03.11 21:11

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
ben izleyemedim video calişmiyor?

Alevi 03.03.11 21:19

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
Turkiyede yinemi youtobe yasaklandi, burdan izle can birazdan ftp yuklerim..

http://www.piryolu.com/forum/film-fr...agman-2-a.html

http://www.facebook.com/pages/Sakl%C...58367644217427 buda kurdugum facebook sayfasi

miSbon 03.03.11 21:24

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
tŞk edeRim

miSbon 03.03.11 21:27

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
muhTeŞem...

Alevi 06.03.11 09:52

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
Fragman 1 ve 2 eklendi.. turkiyede nisan ayinda vizyona giricek yurt disi tarihi henuz belli degil..

miSbon 06.03.11 22:11

Cevap: Alevilerin Saklı Hayatları Film Oldu
 
emegine SaqLık


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:15.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2