Sponsor Reklamlar

Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
  • 3 gönderen Alevi
  • 3 gönderen Alevi
  • 2 gönderen jetlii11

Seçenekler
Alt 05.01.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim

İstanbul’daki bir lisede, müdürün “Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim” iddiası eğitim camiasını karıştırdı. İddiaya göre, öğretmen bir aileden gelen kadın öğretmen, okul müdürünün “Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim” dediğini öne sürerek İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a başvurdu.
ÖĞRETMEN ŞİKÂYET ETTİÖğretmen, “Müdürümüz yumruğunu masaya vurarak, ‘Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim. Bu iş için benim kellem gidecekse de gitsin. Siz buradan gideceksiniz’ diyor. Etnik köken ayrımcılığı uygulanıyor. Derslere sokulmuyorum. Ek dersim kaldırıldı. Kiramı ödeyemez hale geldim” iddiasında bulundu. Öğretmen ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün katıldığı bir toplantıda konunun tartışıldığını, 30 öğretmen içinde yüzleştirme yapıldığını da anlatarak, “Suçum ne bilmek istiyorum” dedi.
Aynı okulda daha önce de gruplaşma olduğu iddiasıyla soruşturma açılmış ve okulun müdürü görevden alınmıştı. Yerine ise soruşturmada ihtar alan müdür yardımcısı vekil olarak atanmıştı.
‘Soruşturma başlattık’İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, “Öğretmen bana geldi, yaşadıklarını anlattı. Okulda kadro fazlası durumuna düşürüldüğünü söyledi. Sorunu çözmek için soruşturma başlattık. Kürt kökenli olmasının kadro fazlası duruma düşürülmesine etkisi olup olmadığı da, maksadını aşan ifadelerin kullanılıp kullanılmadığı da soruşturmada tanıkların ifadesiyle ortaya çıkacak. Soruşturma sürerken, kanaat bildirmem yanlış olur. Gereken yapılır” dedi.
‘ALNIM AÇIK’İddiaların odağındaki lise müdürü ise Habertürk’e şunları anlattı: “Asla böyle bir cümle kurmadım. Bu iddiaları duyunca adı geçen öğretmen de dahil tüm öğretmenleri çağırıp yüzleştirdim. Ağzımdan çıkmayan bir sözü kabul edemem. Alevi’si de Kürt’ü de bizim kardeşimizdir. Alnım açık, rahatım.”AHT / Sultan Uçar

Sponsor Reklamlar

cagatay, "-dost-" ve ^çirkin^-^kral^ bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.01.11   #2
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu
Standart Cevap: Bu okulu Kürtlerden ve Alevilerden temizleyeceğim

Buyur burdan yak bir kara cahil daha once o beynini temizle...
Sponsor Reklamlar

cagatay, "-dost-" ve ^çirkin^-^kral^ bunu beğendiler.
Alt 05.01.11   #3
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

evet değerli canlar haberi duyunca bende çok şaşırdım.ama bir yandanda okadar şeyler oluyorki artık normalmiş gibi hissediyorum.işte böyle cemaatler tarafından kafası yıkanan hocalar müdürler oldukça bu gibi olaylar hep olacaktır.hatırlarsanız 3 yıl falan öncede izmirde bir öğretmen öğrencilerin gözü önünde vurulmuştu..olay tvlere öyle geçti.iki öğretmen bilinmeyen sebepten dolayı kavga ettiler.ve hıncını alamayan şahıs silahını çekip vurmuştu diğer öğretmeni.....haberin gerçeği şöyleydi;ramazan ayında alevi öğretmenle diğer kesim öğretmen tartışma yaşıyorlar.diğer hoca alevi olana sen neden oruç tutmuyorsun diyor;alevi olanda sanane falan diyor.ve kavga çıkıyor.diğr hoca alevi öğretmeni öldürüyor....kısacası değerli canlar ne kadar okusakta kaçıncı yüzyıla gelsekte bu gibi olaylar olacaktır.
Sponsor Reklamlar

cagatay ve "-dost-" bunu beğendiler.
jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.01.11   #4
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Dinci Yobazim egitimi boyle olur nerde Halklarin kardesligi, Islamiyette hos goru vardir diyenlere sesleniyorum bumu bizin hosgoru anlayisiniz !!!
Sponsor Reklamlar

Alt 06.01.11   #5
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 10

bu eğitimcilerin yetiştirdiği öğrenciden ne kadar hayır gelebilirki buyrun siz düşünün....yıllardır aleviler kürtler ayrıldı yetmedi birbirine düşürüldü vs vs bu olaylar aslında daha çok oluyor tabiki sadece medyaya düşen haberlerden birisi bu, ya medyaya yansımayanlar,belkide hakkını aramayan alevi öğretmenler, soruşturma açtırmayan öğretmenlerde var....
Sponsor Reklamlar

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.01.11   #6
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Ülkemiz bir kültür mozaiğidir diyerek kıvıran figüranları şimdi Kürt ve Alevileri temizleyeceğim diyor, bu bana hiç yabancı gelmiyor, oyunun her sahnesinde burayı atlıyorlar...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...