Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 4 gönderen ayvaz58
  • 1 gönderen Alevi
  • 1 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 27.12.10   #1
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 10
Standart Başakşehirde cemevine saldırı

Başakşehir'de Cemevine Yönelik Saldırı Gerginliğe Neden Oldu
Başakşehir'de terör örgütü yandaşları, Velibaba Cemevi'ne saldırdı

Güncel Haberler için tıklayın

Başakşehir'de terör örgütü yandaşları, Velibaba Cemevi'ne saldırdı. Cemevinin camlarını kırarak kaçan saldırganlar 3 kişinin yaralanmasına neden olurken, sopalarla sokağa çıkan Alevi vatandaşlar da terör örgütü yandaşlarının gittiği derneğin camlarını kırdı.
Olay, saat 19.30 sıralarında Şahintepe Mahallesi Kılıç Sokak üzerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, terör örgütü yandaşı yaklaşık 100 kişi, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak Karacaören Derneği Velibaba Cemevi önüne geldi. Ellerindeki sopalar ve kaldırım taşları ile cemevine saldıran grup, camları kırdı. Terör örgütü yandaşları, daha sonra ara sokaklara dağılarak kaçtı. Saldırı sırasında cemevinde bulunanlardan 3'ü çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı. Yaralılar
olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, saldırıyı öğrenen Alevi vatandaşlar ellerine geçirdikleri sopalarla cemevi önünde toplandı. Yaklaşık 150 kişilik grup, "Kahrolsun Apo" şeklinde sloganlar atarak terör örgütü yandaşlarının gittiği bir derneğe yürüdü. Öfkeli grup, cemevinin arka sokağında bulunan derneğin camlarını kırdı. Olayların büyümesi ihtimaline karşı polis bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Alevi vatandaşların derneğe saldırdığını öğrenen terör örgütü yandaşları, yeniden cemevi
yakınına kadar geldi. Polis, Alevi vatandaşlarla grup arasında barikat kurarak birbirlerine yaklaşmalarına izin vermedi.
Saldırıyı haber alarak cemevine gelen CHP İlçe Başkanı Özgür Karabat, yaptığı açıklamada, Alevi vatandaşların yanında olduğunu belirterek, sağduyu çağrısında bulundu.
Öte yandan, olayların büyümemesi için çevik kuvvet polisleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Her sokağın başında çevik kuvvet ekipleri bekletilirken, uzun süre bölgeye araç girişine izin verilmedi.

<alıntıdır>
Sponsor Reklamlar

Alevi, gezgin1881, DevrimChe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.12.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Başakşehirde cemevine saldırı

Cok cok ilginc bir haber bunlar ulkucude olabilir baska birilerde cunku yillardir, Kurd kanal ve Televizyonlarinda muharrem ayi icin program yapilmakta ve anadolunun cesitli yerlerinde cok buyuk cocgunlukda bir alevi kurdu bulunmakta..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.12.10   #3
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10

Oncelikle saldiriyi kimler yapti gercek anlamda ortaya cikmasi gerekiyor Cihan abinin dedigi gibi kurt toplumu tarafindan yapildiysa bu cok ilginc cunku yilalrdir kurt halki ile aleviler ic ice ve yardimlasarak ilerlemeye calisiyoruz.Yapilan fasist saldiriyi kiniyorum boyle olaylara artik tahammulumuz kalmadi bir yerlerden baslamamiz gerekiyor..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.12.10   #4
gezgin1881
Banned
Banned Users
Rep Puani : -10

HALA UYUYAN ALEVİ CANLARIMIZ VARSA UMARIM GEC OLMADAN UYANIRLAR BUNLAR OSMANLI ZAMANINDA 10 BİNLERCE ALEVİYİ KATLEDEN İDRİS BİTLİSİNİN TORUNLARI ...

yorumlarınıza sasırdım yahu Türk bayragını yakmaya calısıyorlar alevilere sıra gelicek aleviler doguda kürtler basa gelince görecegiz ne zulumlerle karsılasacaklar. Alevilerin Atatürkçülügünden Türk milliyetçilerimi yoksa kürt milliyetçilerimi rahatsız olurlar biraz düşünün...
Sponsor Reklamlar

gezgin1881 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.12.10   #5
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

haberi görünce bende çok şaşırdım.ülkücüler tarafından düzenlenmiş olup kürtlerin üstüne atılmış olabilir.ama diğer yandanda teröristlerin ortalığı karıştırmak için düzenlediği bir oyunda olabilir.önemli olan bu çirkin oyunlara gelmemektir.ilerleyen günlerde kimlerin yaptığı çıkacaktır diye umuyorum.bekleyelim derim..
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.01.11   #6
gezgin1881
Banned
Banned Users
Rep Puani : -10

Bu yeni degilki daha yakın zamanda mersinde kürtçe türkü söylemedigi icin öldürülen alevi canımızı unutmayın

http://www.haberturk.com/yasam/haber...eyince-oldurdu

bunlar alevi katili faşist idris bitlisinin itleri ...
Sponsor Reklamlar

gezgin1881 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...