Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen dosteli

 
Seçenekler
Alt 09.12.10   #1
dosteli
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 24
Rep Puani : 10
Standart Tarikatın Kucağındalar.


Tarikatın kucağındalar
Anaokulu yaşındaki çocuklara din dersi veren tarikat lideri internet sitesinde kendisini halife ilan etti.

İstanbul- Sakarya Nakşibendi Dergâhı’nda anaokulu yaşındaki çocuklara din dersi veriliyor. Kendisini “halife” ilan eden Molla Mustafa tarikat üyelerinin buluşmalarını ve verdiği dersleri internette yayımlıyor. Yaklaşık üç ay önce kurulan internet sitesinde tarikatla ilgili yüzlerce video yayımlanıyor. “Yaz talebeleri talim dersi” adlı video açıldığında Molla Mustafa’nın küçük çocuklara din dersi verildiği görülüyor. Sakarya’daki dergâh “Osmanlı Nakşibendi Dergâhı” olarak kullanılıyor.

www.sakaryevi.com adlı internet sitesi 9 Eylül 2010 tarihi itibarıyla yayına girdi. Siteyi incelediğinizde ilk gözünüze çarpan kendisini Nakşibendi Sakarya Halifesi ilan eden Mustafa Atmaca oluyor. KKTC ve İngiltere’de etkili olduğu bilinen tarikat lideri şeyh Nazım Kıbrısi “Şeyh Muhammed Nazım Kıbrısi El Hakkani Hazretleri” olarak takdim edilirken sitede hayatı anlatılıyor. Yine internet sitesinde anaokulu yaşındaki çocuklara din dersi verildiği de görülüyor.

Yaşları küçük olan bu çocuklara kendisini halife ilan eden Mustafa Atmaca ders veriyor.Önce şeriatı bileceksin


İnternet sitesinde Nakşibendi Sakarya Halifesi Mustafa Atmaca’nın hayatının bir bölümü şu sözlerle anlatılıyor:

“17 Ağustos 1999 tarihinde medresede tahsil görmekte iken Adapazarı depremi olur. Depremden dolayı bir müddet medreseden ayrılmak zorunda kalır. Sonra uzun tefekkürler başladı. ‘Nereye gidiyorsun, böyle mi ömrünü çürüteceksin sabah işe git akşam gel. Hiçbir ilmi ve manevi terakkiyat yok.

Sen bunun için mi yaratıldın. Medreseye dön tahsilini tamamla.’ İşte bu sıralar Allahu Teala’nın inayeti ile tekrar medreseme geri döndüm. ‘Hocam’ hazretleri de beni kabul ettiler. Elhamdülillah. Verilen aralarla birlikte 10 senelik medrese tahsilinden sonra hocası Molla Muhammed hazretlerinin izni ile kendisi de Şeker Mahallesi’nde hizmete başlarlar. Mustafa Efendi bu dönemlerde sohbetler yapmaya insanlara şeri ilim öğretmeye başlar. Kuranıkerim bilmeyenlere Kuranıkerim dersleri, tecvid dersleri, ilmihal fıkıh dersleri öğretir. Yaz dönemi mektepli çocuklara ders verir. Arapça kavrayabilecek kişilere Arapça, kavrayamayacak kişilere de Osmanlıca dersleri verir. Talebelerine Osmanlıca fıkıh, hadis, meviza kitapları okutur. Büyükleri gibi o da ilim olmazsa olmaz der.

Derviş de olacaksan önce şeriatını bileceksin. Namazsız zikir ehli olunmaz. Mustafa Efendi iki senedir (2008’den bu yana) kendi ufak ve şirin dergâhında bu âli hizmeti sürdürmektedir. Her hafta perşembeyi cumaya bağlayan akşam ‘hatme-i hacekan’ zikri cuma akşamı ve pazar akşamları sohbet vermektedir. İsteyenlere Arapça, Osmanlıca, Kuranıkerim kıraat ve tecvid dersleri de devam etmektedir. Sene de üç dört defa Şeyh Efendi K.S. hazretlerini ziyarete Kıbrıs’a gitmektedir. Daha önceleri ‘Huccetül-İslam’ adını verdiği medresesini şimdi ‘Osmanlı Nakşibendi Dergâhı’ olarak da kullanmaktadır.”
Cumhuriyet
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve Logistic bunu beğendiler.
dosteli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2