Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen Alevi
  • 1 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 24.11.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Madımak Oteli kamulaştırıldı

1993'te 37 kişinin yanarak öldüğü Sivas'taki Madımak Oteli'nin kamulaştırılmasıyla ilgili dava sonuçlandı. Otel 5 milyon 601 bin TL kamulaştırma bedeliyle il özel idaresine geçti

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te meydana gelen olaylarda 37 kişinin yaşamını yitirdiği Madımak Oteli'nin kamulaştırılma bedelinin tespitiyle ilgili açılan davada, bilirkişi raporu doğrultusunda otelin 5 milyon 601 bin lira bedel ile kamulaştırılmasına karar verildi.
Madımak Oteli'nin kamulaştırma bedeliyle ilgili olarak taraflar arasında yaşanan anlaşmazlık üzerine açılan davanın ikinci duruşması Sivas 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü.

Basın mensuplarının alınmadığı duruşma yaklaşık 50 dakika sürdü. Varislerin avukatları Oktay Özberk ve Nazif Acarlı ile İl Özel İdaresi'nin avukatı Makbule Ünal Baş'ın katıldığı duruşmada, Madımak Oteli'nin bilirkişi raporu doğrultusunda 5 milyon 601 bin lira bedel ile kamulaştırılmasına karar verildi.

Otelin varislerinin avukatı Oktay Özberk, duruşma sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, davanın bittiğini belirterek, arsa sahipleri olarak Yargıtay'da temyize gideceklerini söyledi.

Kararın şu an kesin olmadığını ifade eden Özberk, bilirkişi raporu doğrultusunda otelin kamulaştırma bedelinin belirlendiğini, her iki tarafın da temyiz hakkının bulunduğunu belirtti.

HÜRRİYET
Sponsor Reklamlar

DevrimChe ve dosteli bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.11.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Madımak Oteli kamulaştırıldı

Toki alır, bir kaç yıl içinde mescidli şopping senter olur.
yumrukluyorum duvarları, yumrukluyorum kara gecenin bedenini.
ellerim kan içinde, nehirler taşmış yanaklarımda.
otuzyedi can, otuzyedi gül çatlamış susuzluktan sivasın içinde.
nasıl uyku tutar gözlerimi.
döne döne semaha duranlar tutuştu önce
sonra türküler sonrada şiir çığlıksız düştü türkülerin yanı başına.
sivas.. sivas.. yiğitlikmidir emanet cana kıymak, yiğitlikmidir bir tutam ışığı kör bıçakla güneşten koparıp karanlığa kurban etmek.
söyle hangi kitapta vardır elleri kolları bağlıyı yakmak.
varmıdır kardelen akınında bir avuç inciyi ateşte tutmak
böyle garip düştüğüme bakma, böyle mahsun durduğuma
varsın ateşim suskunlukla beslensin
benimde yüreğim gençliğini almış yanına yürür başı dik.
seninde dağların var sivas seninde dağların.
dağlarında şahanların.
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.11.10   #3
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Madımak Oteli kamulaştırıldı

Utaniyorum iktidar devlettenn ...
Onca canlarimizin yasamini yitirdigi bir binaya fiyat bicildi etiket verildi 5 milyon 601 bin lira ...Utan parasi..Ben bu parayi Helal etmiyorum...Bu parada bizim kanimiz var !
Sponsor Reklamlar

dosteli bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...