Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 12.10.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart İzzettin Doğan Moralini Yükseltmiş!

İzzettin Doğan'dan Mehmet Ali Erbil'e: “Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda” Mehmet Ali Erbil Uğur Dündar’la Tunceli’ye dede eli öpmeye gidiyor.

Canlı yayında yaptığı 'Mum söndü' patavatsızlığıyla büyük tepki çeken Mehmet Ali Erbil Tunceli yolcusu...

O sözlerden sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil, Uğur Dündar'la Tunceli'ye gidiyor. MALİ burada Dede eli öpüp Alevilerden özür dileyecek. Bu iddiaları kaleme alan isim ise Milliyet Gazetesi Cadde eki yazarı Ali Eyüpoğlu.

İşte Eyüpoğlu'nun o yazısı:

MEHMET ALi ERBiL TUNCELi YOLCUSU

Mehmet Ali Erbil’i kafa dinlemek için gittiği Girne’de üzgün ama güçlü gördüm...

47’nci Altın Portakal Film Festivali için çarşamba günü geldiğim Antalya’dan bir günlüğüne firar edip Kuzey Kıbrıs’a geçtim. Girne’deki ilk durağım Rocks oldu. Çünkü canlı yayındaki ‘iş kazası’ndan sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil’in kafa dinlemek için Rocks’a geldiğini öğrendim.
Taksiye atlayıp gittim.

Erbil’i üzgün, ama güçlü gördüm. “Benim de Güner Ümit gibi televizyonculuk hayatım biter mi?” gibi bir endişesi yoktu.

Erbil, “35 yıldır televizyonlarda program yapıyorum. Bugüne kadar alevileri rencide edecek bir söz çıktı mı benim ağzımdan? Altı yıldır evimde çalışan karı- koca alevi. En azından onlar biliyorlar benim alevilere karşı olan sevgimi” dedi.

Özellikle İzzettin Doğan’ın, “Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda” sözlerinin moralini yükselttiğini söyledi.

Erbil’e en büyük destek ise Tunceli’den geldi.

Muhtar köye davet etti
Tunceli’den bir köy muhtarı Erbil’i arayıp, “Bizlere karşı iyi niyetinden en küçük bir şüphemiz yok. Senin Atatürkçü duruşunu, dünya görüşünü beğeniyoruz” deyip, onu köyüne davet etti.

Erbil, bugün ya da yarın o köyün ‘Fahri Muhtarı’ olan Star Haber’in patronu Uğur Dündar’la birlikte Tunceli’ye gidecek. Tunceli’de ‘Dede’lerin elini öpüp, alevilerin gönlünü alacak ve çok geçmeden yeniden ekranlarda olacak

habercem.

Yillardan bu yana Alevilik adina dogru bir is yaptigini gormedigim Izzettin Dogan ..ve her zaman onun ne oldugunu ispatlamaya calismisimdir kendimce..Bu adam alevilik adi altinda birilerinin agzindan emir alarak kendince birseyler yapiyor insanlari uyutarakk..
Bu haberdede kendisinin ne kadarr Alevilige duskun oldugunu goruyoruz degilmi ?

Belki Mehmet Ali Erbil pismandir belki oyle demek istememistir belki parasiz kalacak diye korkuyordur belki sohretini kaybedecek diye korkuyordur belki belkii belkii...BIZENE!!! Yillarca bu tur agir ithamlara maruz kaldikk belki eskiden bu kadar tepkimizi gosteremyiorduk birlik olamiyorduk ama artik oyle degiliz bunca acinin uzerine en ufak kirici bir soz bile bizim icin onemlidir..Sonuna kadar davamizinda arkasindayiz..Bir dede eli opmekle hic birsey hallolmaz ne sen insan olabilirsin nede biz bu olaylari unuturuz...

Sponsor Reklamlar

Alevi ve KIZILanka bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.10.10   #2
KIZILanka
KIZILanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: istanbul
Standart Cevap: İzzettin Doğan Moralini Yükseltmiş!

iyi valla ne güzel ben ağzıma geleni söyleyeyim.ondan sonra da 'çok özürdilerim' deyip gidiyim el etek öpeyim.daha sonra bazı yalakacılarda 'senin kötü niyetin yok biliyoruz' diyecek.ve bu sözleride tüm aleviler söylüyormuş gibi gösterecek o yalakacı...sonra herşey eskisi gibi olacak...

zamanın birinde bir adam ve bir yılan dost olmuş..adam yılana su götürür yılanda adama altın verirmiş.günlerden bir gün adam hastalanmış.ve oğlunu göndermiş.oğlu altınların hepsini almak için yılanı takip etmiş ve yuvasına yaklaşan yılanı öldürmek istemiş ve kuyruğunu koparmış.yılanda çoçuğu zehirleyerek öldürmüş.bir zaman sonra adam gelerek 'yılan kardeş geçmişi unutalım yine dost olalım' demiş.yılan ise 'bende bu kuyruk acısı sende evlat acısı varken biz eskisi gibi olamayız...'
Sponsor Reklamlar

KIZILanka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.10.10   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Benimde morelim bozuk Izettin dogan benimde morelimi duzeltsin adam agzina geleni soylesin sonrada morelini yukseltsinler...

Bir Alevi Dernegi dava aciyor baska bir alevi dernegi Kucak aciyor bune nane bune sirke .....
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.10.10   #4
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia

Izzettin Dogani Aleviligin disinda tutmak gerekir her zaman her ne kadar icerisinde gorunuyor olsada ..
Sponsor Reklamlar

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.10.10   #5
AmaethoN
AmaethoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: elazığ

oh ne güzel söyle lafını sonra başkalarıda moralni düzeltsin
tunceli insanı okadar şerrrrrreefsizzz değil seni kabul etsin
o muhtar tuncelili felan değildir yada alevi değildir
dönmedir veya
kacyüz yıldır bizlerki bu iftiraya maruz kalmışız
anamıza bacımıza babamıza sövmekten ağır bi küfür yemişiz o gece ve biz affedecez
affetmek büyüklüktür ama affedilecek kişide erdemli şerefli olmalıdırki affetmenin erdemine 2 tarafta varsın
şerrefsiz bir adamı affetmek şerefsizliğe davetye göndermektir
adamın bilinc altında öyle bi düşünce varki öyle demiş
kendi acıklamasındada var cocukken bu cümleleri cok kullanırdık kendi ağzından diyor kyıtlarda duymuşsunuzdur demekki bunun zihniyeti halen böyle 7de nyse 70dede öyle olur defolsun gitsin tunceliden onun madımakı yakan yobazlardan ne farkı var?
Sponsor Reklamlar

AmaethoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...