Sponsor Reklamlar

Referandumda Yüzde 97 Hayır Diyen Damal'a Dikkat...

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Referandumda Yüzde 97 Hayır Diyen Damal'a Dikkat... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen DevrimChe
  • 1 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 27.09.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Referandumda Yüzde 97 Hayır Diyen Damal'a Dikkat...

eferandumda Yüzde 97 Hayır Diyen Damal'a Dikkat...CHP'li vekil yüzde 97 hayır oyu veren Damal'a dikkat çekti
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, "Tophane’deki olayların aynısının Ardahan’ın Damal ilçesinde gerçekleştirilmek istendiğini" ileri sürdü.
Öğüt, düzenlediği basın toplantısında, Damal’da Anayasa değişikliğiyle ilgili referandumda yüzde 97 "hayır" oyu çıktığını ifade etti.
Hükümetin "Damal’daki insanları bezdirmek için uğraştığını" savunan Öğüt, Merkez Sağlık Ocağında görevli bir doktorun, alevi kültürüne ve inançlarına küfür ederek konuştuğunu söyledi.
Bu doktorun görevden alınması ya da soruşturma açılmasıyla ilgili yaptığı görüşmelerinden bir sonuç alamadığını belirten Öğüt, konuyla ilgili verdiği soru önergelerine de cevap gelmediğini kaydetti.
Öğüt, son çare olarak Başbakan’a konuyla ilgili mektup yazdığını ve bugün göndereceğini belirterek, "Tophane’deki aynı olay Damal’da gerçekleştirilmek isteniyor" dedi.
Öğüt, Damal’da insanların galeyana gelebileceklerini, kötü bir durumla karşılaşılmadan müdahale edilmesi gerektiğini ifade etti.
Milliyet - AA - 23 Eylül 2010
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.09.10   #2
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Referandumda Yüzde 97 Hayır Diyen Damal'a Dikkat...

Damal'da Doktor isyanıARDAHAN'ın Damal ilçesindeki vatandaşlar Merkez Sağlık Ocağında görev yapan Dr. Murat Bayırlıgil'in ilçe halkına Alevi olduklarından dolayı Sağlık ocağına gelen hastaların inançlarına hakaret ettiği ve yolsuzluklar yaptığını iddia ederek doktorun görevden alınmasını istediler,
Dr. Murat Bayırlıgil'in aynı Sağlık Ocağında çalışan ve Damalı olan sağlık memuru Serdar Karaca'ya bütün sağlık personelinin yanında aralarında geçen konuşma esnasında hakaret ederek "ben buranın Hz. Alisiyim Allah'ıyım, Valisiyim, Kaymakamıyım, s…… git, atın bu it oğlu iti şerefsizi dışarı" gibi hakaretlerde bulunulduğu iddia edildi.
Önceki gün Sağlık Ocağı önünde toplanan ve konu hakkında bir basın açıklaması yapan CHP'li Damal belediye başkanı Gülcemal Fidan, Ardahan CHP milletvekili Ensar Öğüt, Damal Cem Evi Başkanı Bayram Külekçi ve Damal halkının ileri gelenlerinin yapmış olduğu açıklamada Damal halkının alevi örf adet ve inançlarına Hz. Ali ye hakaret eden Dr. Murat Bayırlıgil'in her hangi bir çıkabilecek olaya mahal vermemek için bir an önce Damal ilçesindeki görevinden alınmasını istediler.
Damal sağlık ocağının önünde basın açıklaması yapan CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt mecliste dört defa soru önergesi vermeme karşılık hiçbir şey yapılmadı. Dr. Murat'ın Damal dan alınmadığını ve hakkında hiçbir işlem yapılmadığını belirten Ardahan CHP Milletvekili Ensar Öğüt, Damal'da oynanmak istenen oyunu Maraş'ta, Çorum'da ve Sivas'ta oynanan oyunlara benzeterek Damal'da da aynı oyunları oynanmak istendiğini ve bu duruma sessiz kalınmasını kınadığını belirtti.
Damal Belediye Başkanı Gülcemal Fidan, Dr. Murat'ın bir an önce Damal dan alınmasını istedi aksi taktirde kendilerinindi onaylamadığı bir takım olayların cereyan edebileceğini bu olayları çıkmaması için kendinin halkın önünde güçlükle durduğunu belirten Damal belediye başkanı halkın her hangi bir tahrike kapılmaması ve her hangi bir olaya mahal vermemek için halkı yatıştırmada ve teskin etmekte güçlük çektiklerini söyledi.
KAYNAK : Surecgazetesi.com- 23 Eylül 2010
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...