Sponsor Reklamlar

Bir Alevi Dedesi Başbakan'a 'Yalancı' Deyince...

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Bir Alevi Dedesi Başbakan'a 'Yalancı' Deyince... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 2 gönderen DevrimChe
  • 2 gönderen Alevi
  • 1 gönderen hasan

Seçenekler
Alt 17.09.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Bir Alevi Dedesi Başbakan'a 'Yalancı' Deyince...

"Bir Alevi dedesi Başbakan'a 'yalancı' deyince..." TAYFUN TALİPOĞLU TRT'DEN AYRILDI . . .
Tayfun Talipoğlu iki yıldır 'Bam Teli'ni ve 'Nasılsınız?'ı yaptığı TRT'den tek cümlelik açıklamayla ayrıldı: Kendime ve programıma olan saygıyı yitirmemek için istifa ediyorum...
25 yıllık gazeteci Talipoğlu, 17 yıldır Bam Teli için yollarda... Tam 2 milyon km. yol yaptı, üç kitap yazdı, sayısız sosyal sorumluluk projesinde çalıştı... Son iki yıldır ise Meclis'e verilen 'TRT'den kaç lira maaş alıyor?' soru önergeleriyle ve TRT Genel Müdürü'nün 'Aylık 100 bin lira maaş alıyor' yanıtıyla gündemdeydi...
Peki ne oldu da ayrıldı TRT'den? İşte yanıtı, 'İki yıl boyunca TRT yönetimi programlarıma müdahale etmedi. Ancak Alevilerle ilgili canlı yayında bir Alevi dedesi Başbakan'a 'yalancı' deyince işler değişti. O günden sonra canlı yayın konuklarımı bildirip onay almamı istediler, tadım kaçtı. TRT'den para için ayrılmadım. Son günlerde yaşananlar nedeniyle tarafımı, geçmişime ve yazdığım kitaplara bakarak bulunmam gereken yeri seçmemin zorunlu olduğunu düşündüm. Bugüne kadar beni sevenleri hayal kırıklığına uğrattığımın farkındayım. Bu kritik dönemde yönümü...'
Talipoğlu, 20 yıl önce yazdığı 'Benim Yolum' kitabında cemaate yakın isimlerin kamu yönetiminde okuyup nasıl kaymakam yapıldığını anlatıyordu... İsim vererek hem de...
'TRT'deki atamaları gördüğümde ben bunun kitabını yazmıştım diye düşünüyordum ki, sevenlerimden biri kitabımdan alıntıları göndererek yüzüme şak diye vurdu. İşte o an, kendimle çeliştiğimi anladım.'
'Beni TRT'ye geçti diye eleştirenlere bir çift sözüm var. Yiğit Bulut'un yaptığını hiçbir TRT'ci yapmadı. Haklarını yemeyelim. Ben hiçbir programımda yandaşlık yapmadım. Peki, onlar çalıştıkları kanallarda, gazetelerde neler yaptılar? Balbay'a sahip çıktılar mı? Bugüne kadar meslektaşım Mustafa Balbay'ın durumuna duyarsız kaldığım için özür dilerim.'
Özlem Çelik / [email protected]Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır - Akşam - 12 Eylül 2010
Sponsor Reklamlar

Alevi ve hasan bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.09.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Bir Alevi Dedesi Başbakan'a 'Yalancı' Deyince...

Tayfun Talip oglunun alevi oldugunu hepimiz biliyoruz .. Muhabbet turkuleri aglasammi gibi kliplerde yonetmenlik yapmistir...

Durust bir adamdan bu beklenir. Aslinda bu sadece tayfun talipoglunun tepkisi degildir. gecmisden bugune alevi gazeteci ve sanatcilara yapilan baskilarin bir disa vurmasidir.. Herkes tayfun Talipoglu gibi Sozunun eri degildir..

Bu yuzden secimlerde alevi derneklerinin baskanlari kendilerini satdilar 3 kurus icin.. Helal olsun tayfun Talipoglu....

Sahtekar Alevilere ornek olsun bu davranisin taktir ediyorum Kendisini cocuklugumdan beri Bamteli ni izlerdim.. uzamanlardan gerek programlari gerek kisiligine hayrandim simdi Tek Kelime ile Adam gibi Adam....
Sponsor Reklamlar

hasan ve DevrimChe bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.09.10   #3
hasan
hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 14
Standart Cevap: Bir Alevi Dedesi Başbakan'a 'Yalancı' Deyince...

Tayfun taliboğlu benim de hayranlıkla takip eddiğim bir insandı.Ben konuyu acıcaktım ama devrimche benden önce davranmış.İstifa edmesi çok doğru bir davranış vede tartışılabilir.
Sponsor Reklamlar

DevrimChe bunu beğendi.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...