Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen DevrimChe
  • 1 gönderen yasamak_güzel
  • 1 gönderen akdora

Seçenekler
Alt 10.09.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Hiçbir Başbakan Aleviler’i bu kadar aşağılamadı

Alevi Bektaşi Federasyonu, Başbakan Erdoğan’ın Aleviler’e dönük kullandığı dili sert biçimde eleştiren bir açıklama yaptı.

Alevi Bektaşi Federasyonu, Genel Başkan Ali Balkız imzasıyla yayınladığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için “Hiçbir başbakan, hiçbir politikacı şimdiye dek Erdoğan denli Aleviler’i aşağılayan ve karalayan bir tutum içerisine girmemiştir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Alevileri suçlayan ve ötekileştiren tavrıyla hem görev, hem de insanlık suçu işlediği belirtilen Erdoğan’ın şu sözleri hatırlatıldı: “Başbakanın; Sincan mitinginde ‘Dedelerden talimat alma devri bitiyor’ şeklinde konuşarak, kamu kurumlarındaki kadroların sanki dedeler tarafından belirleniyormuş gibi bir imada bulunması, Çorum’da Ebu suud Efendi vurgusuyla ‘Alevilerin katlinin vacip olduğuna’ dair fetvalar yayınlayan Osmanlı şeyhülislamını örnek kişi olarak sunması, ‘Bana Alevi hakimler ceza verdi’ şeklindeki ifadeleri, ‘candaş medya’ tanımlaması, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Kürt ve Alevi kimliğinden hareketle başlattığı ‘soy- sop’ tartışması; Alevi düşmanlığının, bölücü ve ayrımcı yaklaşımının açık kanıtlarıdır.”

Açıklama şu sözlerle son buldu: “Bunların çarkına; demokrasi adına, hukuk adına, özgürlük adına su taşıyanları; referandumda ‘evet’, ‘yetmez ama evet’ diyecek olanları, bu ülkenin birliğini, dirliğini ve esenliğini her şeyin üstünde gören mütedeyyin Müslümanları bir kez daha düşünmeye davet ediyor , ‘karayobaz harami düzenine’ alet olmamaya, insanlık dersi vermeye, had bildirmeye çağırıyoruz.”
(soL - Haber Merkezi)

Sponsor Reklamlar

yasamak_güzel ve dosteli bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.09.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Hiçbir Başbakan Aleviler’i bu kadar aşağılamadı

Recep tayip kimligini ortaya koydu ha soyle neysen osu delikanli gibi goster kendini bilsin halk ne oldugunu...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.10   #3
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10

Turkiyeye gelmis gelebilecek en tehlikeli en sahtekar ve en haysiyetsiz basbakni donemine denk geldigim icin cok sanssiz buluyorum kendimi...Bu ulkede Aleviler kadar vatanina cumhuriyetine atasindan kalan mirasa sahip cikan bir millet daha varmi acaba??

Had bildirmeye cagiriyoruz demis hadsiz bir insan kime nasil had bildirebilir ki ?
Sponsor Reklamlar

dosteli ve badmen bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.10   #4
ŞAHKULU
ŞAHKULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: sivas

:d ne bekliyorduk ki tayyip ciğimizden bizi övemsinimi :d
Sponsor Reklamlar

ŞAHKULU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.10   #5
yasamak_güzel
yasamak_güzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ankara

ne bekliyordunuz arkadaşlar hangi hükümet gelse hep bizleri asimile etmiyorlarmııı bizi bizden başkası anlamaz anlayamazdaaaaaaaaaaaa
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Bedenin orucu, irâde ve ihtiyarla azaptan korkup sevâba girmeyi, ecre nâil olmayı dileyerek yemekten kesilmektir. Nefsin orucu, 5 duyuyu öbür suçlardan çekmek, kalbi de bütün şer sebeplerinden ayırmaktır. Kalbin orucu, dil orucundan; dilin orucu, karnın orucundan hayırlıdır.
h.z Ali
yasamak_güzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.10   #6
akdora
akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: bakıpta görülemeyen uzanıpta tutulamayan yerden...
Rep Puani : 20

Ben bu sözü diyene değil bu zihniyette ki bir adamın partisinde ki sözde!!! alevileri ne yaptıklarını sorgularım..
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.

kendi olarak, sana gelen
sana gereksinimi olmadan, seni isteyen
sensiz de olabilecekken, senin ile olmayı seçen
kendi olmasını, seninle olmaya bağlayan
o, işte…

Oruç Aruoba....

Biz kendimizi adadık o renklere..Ayrılık nedir bilmedik yüreğimizde..Öyle bir bağlandık ki ölüm bile diz çöktü önümüzde..
akdora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.10   #7
hasan
hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 14

türkiyeye gelmiş geçmiş en yalancı,düzenbaz,kul hakkı yiyen, v.s artık ne derseniz diyim bu şahsa halk o kadar cahilki başbakana körü körüne bağlanmış durumda.başbakan ne derse inanıyorlar.Bunların 80 yıllık özlemi değilmi cumhuriyeti bitirmek.Alevilere laf edeceğine önce kendisine baksın din kimliğine bürünüp neler yaptı.
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...