Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen DevrimChe
  • 1 gönderen Deniz
  • 1 gönderen Alevi
  • 1 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 20.07.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart ''Cem Evleri Belediyelerin Degil Alevilerindir'' Basin Aciklamasi

Seçim zamanında "ben bu cemevlerini Alevi toplumu için yaptım" diyen İzmir Büyükşehir Belediyesi bugün Alevi Bektaşi Dernekleri'ni çeşitli oyunlar, baskılar ve tehtidlerle cemevlerimizden geri çıkartmaya çalışıyor. Bu tehtid ve baskılar özellikle son iki aydır Bornova Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi'miz üzerinde uygulanmaktadır. Çiğli'de Aleviler için yapıldığı sözü verilerek yapılan cemevimiz Alevi derneklerimize verilmezken, Bornova'da "polisle, çilingirle geliriz, derhal burayı terk edin" tehtidleriyle cemevimiz boşaltılmaya çalışılıyor. Bu şekilde cemevi tabelamız defalarca indirilmeye kalkışılmış ve cemevimiz üzerinde kirli oyunlar çevrilmiştir.
Tarih : 23.07.2010 Cuma
Yer : Bornova-Atatürk Mah. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi
Saat :19:00

TÜM CANLARI BASIN AÇIKLAMAMIZA DAVET EDİYORUZ...

Ne oldu da Büyükşehir Belediyesi cemevlerimizi biz Alevilerin elinden geri almaya çalışıyor?

Büyükşehir Belediyesi ne hakla cemevlerimizde nasıl ibadet edeceğimize ve cenazelerimizi nasıl kaldıracağımıza müdahale ediyor?

"cemevleri ibadet yeri değildir" diyen zihniyetle bizi cemevlerimizden çıkartmaya çalışan zihniyet arasında ne fark var?

Canlar,
"Cemevlerini derhal terk edin" diyen bu zihniyete DUR! demek için GELİN CEMEVLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM. CEMEVLERİ BELEDİYELERİN DEĞİL ALEVİLERİNDİR!

Bizler Alevi Bektaşi Federasyonu İzmir Birleşenleri olarak tüm Alevi, aydın, demokrat halkımızı yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.

CEMEVLERİ BELEDİYELERİN DEĞİL ALEVİLERİNDİR BASIN AÇIKLAMASI

Tarih: 23.07.2010 Cuma
Yer : Bornova-Atatürk Mah. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi
Saat :19:00

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU İZMİR BİLEŞENLERİ

Katılımcılar:

Ali BALKIZ (Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı)
Fevzi GÜMÜŞ (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı)
Ercan GEÇMEZ (Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı)
Hüseyin YILDIRIM ( Alevi Kültür Dernekleri Genel Sekreteri)

Pir sultan net
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.07.10   #2
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102
Standart Cevap: ''Cem Evleri Belediyelerin Degil Alevilerindir'' Basin Aciklamasi

Alıntı:
Bornova'da "polisle, çilingirle geliriz, derhal burayı terk edin" tehtidleriyle cemevimiz boşaltılmaya çalışılıyor. Bu şekilde cemevi tabelamız defalarca indirilmeye kalkışılmış ve cemevimiz üzerinde kirli oyunlar çevrilmiştir.

buna şahidim bunu kimler neden kim tarafından yapmakta bilemiyoruz.
sadaka istemiyoruz hakkımızolan temelinden itibaren bize söz verilmiş ve kulanımda olan cem evlerimizi haklı davamızda kazanacağız.

torbalıda arsa verildi kurban bile kesildi lakin arsayı başkasına peşkeş çektiler.
çiğlide.yapılan kültür merkezinin akıbetide belli değil.

tüm dostları bu haklı davamızda mücadelemizde yanımızda görmekten onur duyacağız.
Sponsor Reklamlar

DevrimChe bunu beğendi.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.07.10   #3
DevrimChe
Kıdemli Üye
Üye
Standart Cevap: ''Cem Evleri Belediyelerin Degil Alevilerindir'' Basin Aciklamasi

Kesinlikle oyle bir zamana geldikki artik birlik olmaliyiz.Ozellikle cem evlerimiz konusunda hassas donemlerden geciyoruz.Bu davayi sahiplenmek takip etmek ve destek sunmamiz gerekiyor.
Sponsor Reklamlar

...

...

Alt 20.07.10   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Yuh yani bukadarinada pes diyorum.. sanki gecekondu yikimi cilingirci polis geliyor allah bin turlu belanizi versin ne diyim..

Izmir buyuksehir belediye baskani hangi partiden ?
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.07.10   #5
Deniz
Co-Admin
Kurucu

Alıntı:
Izmir buyuksehir belediye baskani hangi partiden ?

chp.
lakin tüm chp lileride aynı katagoriye almamak lazım.

Alıntı:
sanki gecekondu yikimi cilingirci polis geliyor allah bin turlu belanizi versin ne diyim..

olayı azda olsa üsten anlatayım sonrasını cuma basın açıklamasından.sonra sizlerle paylaşacağım.
yıkım için değil anahtarı vermediğimiz için.çilingirle geiriz açarız tehtidinde bulundu büyük şehir belediyesinde (isim vermeyeceğim ) üst düzey bir yönetici.ve anahtar şu anda onlarda.cenazelerimize bile karışıyorlar.
Sponsor Reklamlar

Alt 22.07.10   #6
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu
Standart İzmir Büyükşehir Belediyesinden Alevilere yönelik zorbalık !

İzmir Büyükşehir Belediyesinden Alevilere yönelik zorbalık !

Pir Sultan Abdal Derneği'ne baskın

Pir Sultan Abdal Derneği'nin tabelası gece yarısı zabıtanın operasyonu ile sessiz sedasız bulunduğu yerden indirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova Kültür Merkezi (Cemevi) bünyesinde 2 yıldır faaliyet gösteren Pir Sultan Abdal Derneği'nin tabelası gece yarısı zabıtanın operasyonu ile sessiz sedasız bulunduğu yerden indirildi.

Olayı şans eseri haber alan Alevi dernek yöneticileri kültür merkezi içerisine alınmazken, eşyalarına ve evraklarına el konulduğunu söyleyen Pir Sultan Abdal Derneği yöneticileri CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na tepki gösterdi. Olaydan saatler önce Kültür Merkezi'nin vakıf aracılığı ile Alevilere devredilmesi konusunda Başkan Kocaoğlu ile olumlu bir görüşme yaptıklarını öne süren dernek yöneticileri, görüşmelerin aksine bulundukları yerden hiçbir gerekçe gösterilmeden kapı dışarı edildiklerini söylediler.

Atatürk Mahallesi'nde yıllar önce temelleri atılan ve 2008 yılı Aralık ayında CHP'li milletvekilleri ve çok sayıda partilinin de katılımı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından törenle hizmete açılan ve Pir Sultan Abdal Derneği'ne tahsis edilen Bornova Kültür Merkezi'nde (Cemevi) ilginç gelişmeler yaşandı. Çiğli ve Menemen ilçelerinde olduğu gibi aylardır vakıf aracılığı ile kültür merkezinin işletim hakkının Pir Sultan Abdal Derneği'ne devredilmesi konusunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Alevi yöneticiler arasındaki görüşmelerin sürdüğünü dile getiren dernek yöneticileri önceki gece bulundukları binadan çıkarıldılar.

Gece yarısı Kültür Merkezi yakınındaki evine gittiğini ifade eden dernek yöneticilerinden Muharrem Ayhan binanın önünden geçerken tabelalarının indirildiğini fark edince olayın ortaya çıktığını dile getirdi. Yaşanan gelişmeler üzerine Bornova Kültür Merkezi önüne gelen şube Başkanı Cahit Akdoğan, Dernek Saymanı Özlem Varol ve yöneticileri hiçbir gerekçe gösterilmeden içeri alınmadıklarını öne sürdü. Pir Sultan Abdal Derneği Bornova Şubesi Başkanı Cahit Akdoğan; "2008"de Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, basının ve binlerce kişinin önünde burayı bize teslim etti. Fakat bu gece gelinmiş ve gece yarısı burası boşaltılmış. Eşyalarımızın akıbetini bilmiyoruz" dedi.

Dernek Saymanı Özlem Varol ise; "Burada herhangi bir evrakımız kaybolduğunda dernekler masası bize ceza keser. Bize Belediye hiç bir şekilde yazı tebliğ etmeden ve ya biz olmadan, eşyamızı toplama hakkına sahip değil. Alevi olan herkes için burası çok önemli çünkü Cemevleri bizim ibadethanelerimizdir. Nasıl Camiler kutsalsa, kiliseler
kutsalsa, Cemevleri de öyle kutsaldır. Bu ülkede alevi olmak suç mu? Biz cemevlerimiz de ibadetimizi yapıyoruz. Buna herhangi bir şeklide belediye gelip de müdahale edemez. Bize herhangi bir şekilde haber verilmiyor. Biz tesadüfen evimiz burada olduğu için yoldan geçerken tabelanın sökülüp götürüldüğünü görüyoruz. Geldiğimizde de sanki biz suçluymuşuz gibi güvenlik görevlileri bizi içeri almıyor, olay yerine polis ekipleri çağrılıyor. Akşam Aziz Kocaoğlu, buranın bize tahsis edileceğini söylüyordu ve onun sevincini yaşıyorduk. Aynı gece tabelayı söküp eşyalarımızı götürüyorlar. Umarım bir yanılışlık olmuştur" diye konuştu.
Sponsor Reklamlar

DevrimChe bunu beğendi.
Alt 22.07.10   #7
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu
Standart Cevap: İzmir Büyükşehir Belediyesinden Alevilere yönelik zorbalık !

Ayni sey bir cami icin yapilsa kiyamet kopar ayaklanma olur

Al sana alevi acilimi isde..
Sponsor Reklamlar

Alt 22.07.10   #8
Deniz
Co-Admin
Kurucu
Standart Cevap: İzmir Büyükşehir Belediyesinden Alevilere yönelik zorbalık !

evet iki gece orada sabahladık lakin zafer bizim arkadaşlar. haklı mücadelemizin ürününü önümüzdeki ayın beşinde alacağız.
işte bir olduk.mücadele ettik.savunduk ve kazandık.birlik olmak budur.

bu konular hakkında yorumları sürece bırakalım konuları karıştırmayalım.

dip not bu konular hakkında sorusu olan varsa özelden bana sorabilir.
Sponsor Reklamlar

Alt 23.07.10   #9
DevrimChe
Kıdemli Üye
Üye

Oysaki ne cok sevinmistik Izmir'i CHP aldi demokrasi esitlik sehri olur diye ama yasananlara bakin..
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.

...

...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...