Sponsor Reklamlar

Alevi Gençlik Kampı

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Alevi Gençlik Kampı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 4 gönderen DevrimChe
  • 1 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 09.07.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Alevi Gençlik Kampı

ŞUBE BAŞKANLIKLARINA 11. Olağan Genel Kurulumuzda, Gençlerimize yönelik eğitim-örgütlenme ağırlığı olan yaz kampı organize edilmesi yönünde tavsiye kararı alınmıştır. Alının bu karar doğrultusunda planlama ve organizasyon çalışması yapılmış ve kampın 31 Ağustos 2010 – 05 Eylül 2010 ( 5 gece – 6 gündüz ) tarihleri arasında İzmir Gümüldür Denizatı Otelde yapılması kararlaştırılmıştır. Kamp ile ilgili bilgiler ve şubelerimizin yükümlülükleri aşağıda belirtilmiştir.

· Kampın bir günlük ücreti 40 TL dir. Bir genç için 5 gece üzerinden toplam ücret her şey dahil 200 TL dir.
· Kampa her şubemizden en az iki genç katılacaktır. Kamp, daha fazla sayıda gencin katılımına açıktır. Gençlerin katılım ücretleri ŞUBE YÖNETİMLERİ tarafından sağlanacaktır. Yani iki genç üzerinden toplam 400 TL, daha fazla genç katılacaksa ücretleri yine şube yönetimleri tarafından karşılanacaktır. ( Katılım ücretini kendisi karşılayabileceğini belirten gencinde, ücreti alındığı takdirde kampa katılması mümkündür.)
· Kampa katılacak gençlerin seçiminde, 16 yaşından büyük olmasına, alevi-bektaşi kültürü ile barışık olmasına, derneğimizin faaliyetlerini düzenli olarak katılan ve gelecekte de katılma potansiyeli olan gençlerden olmasına, özel önem gösterilmelidir.
· Kampın ücretlerinin en geç 01 Ağustos 2010 tarihine kadar (POSTA ÇEKİ HESABI - 6199793 / Umut Yaşar GÖÇ) hesabına gönderilmesi kampın yapılabilmesi için zorunluluktur.
Çalışmalarınızda etkin başarılar dileriz.

Kelime ATA Fevzi GÜMÜŞ
Genel Sekreter Genel Başkan

Ayrıntılı bilgi-iletişim
0 505 359 12 62
Umut Y GÖÇ
Sponsor Reklamlar

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.07.10   #2
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevi Gençlik Kampı

Alevi Gençlik Kampı toplanıyorALEVİ GENÇLİK KAMPI PROGRAMI BELLİ OLDU...
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 11. Olağan Genel Kurulunda, Gençlerimize yönelik eğitim-örgütlenme ağırlığı olan yaz kampı organize edilmesi yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Alının bu karar doğrultusunda planlama ve organizasyon çalışması yapılmış ve kampın 31 Ağustos 2010 – 05 Eylül 2010 ( 5 gece – 6 gündüz ) tarihleri arasında İzmir Gümüldür Denizatı Otelde yapılması kararlaştırılmıştır. Kamp ile ilgili bilgiler ve şubelerimizin yükümlülükleri aşağıda belirtilmiştir.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Gençlerimize yönelik eğitim-örgütlenme ağırlığı olan yaz kampı düzenliyor.
Gençlik kampının 31 Ağustos 2010 – 05 Eylül 2010 ( 5 gece – 6 gündüz ) tarihleri arasında İzmir Gümüldür Denizatı Otelde yapılacaktır.

Gençlik Kampının bir günlük ücreti 40 TL dir. Bir genç için 5 gece üzerinden toplam ücret her şey dahil 200 TL dir.

Gençlik kampına Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubeleri aracılığı ile katılımcı tespit edilecek. Kamp, çok sayıda gencin katılımına açık olacaktır.

Gençlik kampına 16 yaşından büyük olması sağlanacak olup, gençlerin alevi-bektaşi kültürü ile barışık olması hedefleniyor.
Kamp boyunca konserler, söyleşiler ve eğitim çalışmaları olacak, gençlerin katılımı amaçlanan aktiviteler gerçekleştirilecektir.

Çalışmalarınızda etkin başarılar dileriz.

Ayrıntılı bilgi-iletişim
0 505 359 12 62
Umut Y GÖÇ

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ
ALEVİ GENÇLİK KAMPI PROĞRAMI
31.08.2010 – 05.09.2010
GÜMÜLDÜR –İZMİR
İlk Gün 31.08.2010 Salı
10.00 – 17.00
Otele varış - Yerleşme
Açılış konuşması
Fevzi GÜMÜŞ
PSAKD Genel Başkanı
Bilgilendirme
Tanışma

İkinci Gün 01.09.2010 Çarşamba
10.00 – 12.00
Alevilik ve Temel Kavramlar
İnanç, Kültür, Cem, Semah, On İki İmam, Dede, Ocak,
Oruç, Ölüm …
Konuşmacı
Piri ER
Araştırmacı – Yazar

14.00 - 16.00
ATÖLYE ÇALIŞMALARI ve SUNUMLAR
Gençlik, genç ve alevi olmak, temel sorunlar ve çözüm yolları
Kolaylaştırıcı
Umut Yaşar GÖÇ

20.00 – 22.00
Alevi – Bektaşi Kültüründe Müzik
Canlı performans - Konser -
Dr. Gani PEKŞEN
Sanatçı

Üçüncü Gün 02.09.2010 Perşembe
10.00 – 12.00
Alevi – Bektaşi Kültürü
“Nereden geldik, Nereye gidiyoruz.”
Konuşmacı
Hasan KILAVUZ
Alevi Dedesi

14.00 – 16.00
Aleviler, din, hukuk, iktidar-devlet,
güncel siyaset – açılımlar –
Konuşmacı
Erdoğan AYDIN
Araştırmacı Yazar

20.00 – 21.00
Cem
Hasan KILAVUZ

Dördüncü Gün 03.09.2010 Cuma

10.00 – 12.00
Demokratik Alevi Hareketi
Cumhuriyetten günümüze tarihsel gelişim
Konuşmacılar,
Necdet SARAÇ - Kemal BÜLBÜL

14.00 – 15.00
Avrupa da genç ve alevi olmak
Konuşmacı
Ali Ertan TOPRAK
AABK Genel Sekreteri

15.15 – 16.15
Pir Sultan Örgütlülüğü
Yöntem, model, çalışma tarzı, davranış vb.
Konuşmacı
Kelime ATA
PSAKD Genel Sekreteri

20.00 – 21.00
Semah

Beşinci Gün 04.09.2010 Cumartesi,

10.00 – 12.00
Anadolu Aleviliği
Tarihsel gelişimi ve
bugün “Anadolu Aleviliğinden” ne anlamalıyız?
Konuşmacı
Atilla ERDEM
Akademisyen

14. 00 – 19.00
GEZİ
İzmir ve Çevresi
Şirince - Efes - Selçuk
“ tarih ve kültür turu”
Rehberimiz, Atilla ERDEM

21.00 – 24.00
Final gecesi
Bağlama, gitar, türkü, eğlence, şenlik …
Ayrılma günü 05.06.2010 Pazar
10.00 – 13.00
Değerlendirme –Sonuç
FORUM
Nasıl geçti, Ne öğrendik, Ne öğrenemedik
Gelecek yıl …
Kolaylaştırıcı
Ercan AKSAKAL

Ayrıca sabah sporları, su oyunları, sahil yürüyüşleri de program dahilindedir.
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...