Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç26Beğeni
  • 6 gönderen mmuratkkaratas
  • 5 gönderen esra.tutsak62
  • 2 gönderen mmuratkkaratas
  • 3 gönderen meyou
  • 5 gönderen dosteli
  • 5 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 05.07.10   #1
mmuratkkaratas
mmuratkkaratas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10
Standart Kazım Koyuncu'yu da PKK'lı yaptılar

ÖĞRETMENLİĞİN yanı sıra besteci ve söz yazarı da olan şarkıcı Cevdet Bağca, Siirt'te geçen yıl düzenlenen ‘Fıstık Festivali’nde konserinde yaptığı konuşmada “Kazım Koyuncu'yu, Ahmet Kaya'yı, Ozan Serhat'ı, Delila'yı unutmayın. Uğur Kaymaz'ı unutmayın ama Aram Tigran'ı da unutmayın” sözleri nedeniyle ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan 10 ay hapis cezası verildi.

Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevlilerin hazırladığı bilirkişi çözüm tespit tutanağında Aram Tigran, Kazım Koyuncu, Ahmet Kaya ve Uğur Kaymaz ‘PKK/KONGRA-GEL örgütü sempatizanları' ve ‘Terör örgütünün propagandasını yapan kişiler' olarak nitelendirildi.

Siirt'te geçen yıl 25 ve 26 Eylül’de düzenlenen ‘Fıstık Festivali'nde sahneye çıkan Cevdet Bağca, Kürtçe şarkı söylediği sırada, “Ozan Serhat'ı unutmayın. Delila'yı unutmayın. Kazım Koyuncu'yu unutmayın, Ahmet Kaya'yı unutmayın. Ama Aram Tigran'ı da unutmayın” dedi. Şarkısına kaldığı yerden devam eden Bağca, konserini tamamladıktan sonra Siirt'ten ayrıldı.

Siirt Emniyet Müdürlüğü, ‘Konuşmasının suç unsuru taşıdığı' iddiasıyla Bağca, hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık da Bağca'nın gözaltına alınarak ifadesinin alınması talimatını verdi. Ancak, Cevdet Bağca'nın Siirt'ten ayrıldığı belirlendi. Savcılık bunun üzerine soruşturma dosyasını Diyarbakır'daki Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Özel yetkili savcılık, Bağca hakkında ‘Terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi, 29 Haziran'daki karar duruşmasında Cevdet Bağca'ya, ‘Terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan 10 ay hapis cezası verirken, aynı zamanda öğretmen olan sanatçının öğretmenlik yapamayacağına karar verdi.

TEM MEMURLARI HAZIRLADI

Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Bağca hakkında açılan dava dosyasına, görevli 2 polis memuru tarafından kaset çözümü yapılan, Şube Müdürü H.K. tarafından hazırlanan 4 sayfalık ‘Bilirkişi Çözüm Tespit Raporu' dava dosyasına girdi. Bilirkişi çözüm tespit tutanağında, Cevdet Bağca'nın konser sırasında yaptığı kısa konuşmada adlarını saydığı Aram Tigran, Kazım Koyuncu, Ahmet Kaya ve Uğur Kaymaz, terör örgütü sempatizanı ve propagandası yapan kişiler olarak gösterildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SEMPATİZANI

Bilirkişi çözüm tespit tutanağında şu ifadelere yer verildi:

“PKK/KONGRA-GEL örgütü sempatizanları olan ve terör örgütünün propagandasını yapan bu şahıslar için ‘Kazım Koyuncu’yu unutmayın, Ahmet Kaya'yı unutmayın’ ve PKK / KONGRA-GEL mensuplarından olan kırsal alanda operasyonda öldürülen kişiler için ‘Ozan Serhat'ı unutmayın, Delila'yı unutmayın’ gibi şarkı aralarında söylediği sözlerle, örgüt içerisinde silahlı olarak faaliyet gösterirken güvenlik güçleri ile girilen çatışmalarda ölü ele geçen örgüt mensuplarını överek andığı, alkışladığı ve topluğa alkışlattığı, söylediği sözlerle örgütün propagandasını yaptığı tespit edilmiştir.”

Ozan Serhat ve Delila'nın da sanatçı değil ‘örgüt mensubu' oldukları ve çatışmada öldürüldükleri bildirilen raporda, Uğur Kaymaz'ın ise Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde 21 Kasım 2004 tarihinde güvenlik güçleriyle çıkan silahlı çatışmada öldürüldüğü belirtildi.

Cem EMİR/DİYARBAKIR, (DHA)5 Temmuz 2010
Sponsor Reklamlar

Deniz, meyou, DevrimChe ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 05.07.10   #2
mmuratkkaratas
Kıdemli Üye
Üye
Standart Cevap: Kazım Koyuncu'yu da PKK'lı yaptılar

nasıl bir milletiz yaa
Sponsor Reklamlar

Alt 05.07.10   #3
esra.tutsak62
esra.tutsak62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

Bilmiyorlar ki ne yapsınlar.. bir de özgürlük,demokrasi var derler.Bir insan bir halk bu kadar dar görüşlü bir düşünceye sahip olabilir mi acaba..burası türkiye her şey olur ben artık öyle düşünüyorum çok şaşırmıyorum bu haberlere.
Sponsor Reklamlar

meyou, mmuratkkaratas, DevrimChe ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan..
esra.tutsak62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.07.10   #4
mmuratkkaratas
Kıdemli Üye
Üye

bu ülkede doğru işler yapanları hep kötüleyip hep dışlıyorlar böyle bi şey olurmu yaa
Sponsor Reklamlar

dosteli ve Sivas bunu beğendiler.
Alt 06.07.10   #5
meyou
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ankara

mmuratkkaratas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ülkede doğru işler yapanları hep kötüleyip hep dışlıyorlar böyle bi şey olurmu yaa

olur olur burası türkiye meyve veren ağaçlar hep taşlanır...
Sponsor Reklamlar

mmuratkkaratas, DevrimChe ve dosteli bunu beğendiler.
meyou isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.07.10   #6
dosteli
Yeni Üye
Üye

yaşadığımız ortamda hep sınıf mücadelesi sürmektedır.egemen güçler daima halktan yana olanlara karşı şavaş vermektedırler.buda savaşmanın bir yönüdır.kazım koyuncu daima ezilen halktan yana mücadelesini verdi.tabiki nasıl yıpratmak istiyecekler,biz ezilenler egemen güçlerin bu iftıra şuçlamalarına karşı kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız.unutmayalımki egemen güçlere karşı en büyük silahımız birlik olmamızdır.eğer birlikte hareket edersek başarı sağlıyabiliriz.yoksa hep gericiler tarafında yönetilmeye mahküm oluruz.
Sponsor Reklamlar

meyou, mmuratkkaratas, DevrimChe ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
dosteli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.07.10   #7
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia

Yillardan bu yana dediginiz gibi emperyalist gucler fasizan kisiler tarafindan yok sayildik hakarete ugradik veya akil almaz cezalar bedeller odedik..Hepimiz biliyoruzki olmasi gerektigi gibi degil gormek istedikleri gibi yaklastilar bize ve bunu yasattilar..

Bir sanatciya dahi bu sekilde bakiliyorsa o ulkenin en onemli ozelligi yitirilmis demektir..Yukarida arkadas meyve veren agac taslanir diye cok guzel bir deyim kullandi..Malesef oyle oluyorr ama bizler o taslari alip yaramizi sarmayi cok iyi biliyoruz..

Bunlar o insan hayattayken yeteri kadar aci cektiremedilerse olumundede rahat birakmiyorlar gordugumuz gibi..

Onlara cevap verebilecek tek kisi yine Kazim Koyuncudur....Buda cevabi olsun..

“Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem” diyordu bir röportajında Kazım Koyuncu...''
Sponsor Reklamlar

Deniz, meyou, mmuratkkaratas ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...