Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 13.12.09   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Adı Ali ise Alevidir o halde Hakim,yargıç olamaz


AKP iktidarı ile birlikte Alevilere yönelik ayrımcı düşünceler ve uygulamalar giderek artıyor.

Gerici çevrelerin Alevilere dair bakışını, düşüncelerini biliyoruz ve böyle düşünmeleri bizim için hiç de şaşırtıcı olmuyor. Onlar Ebusuud Efendi"nin torunları ve Yavuz"un soyundandırlar. Alevilere kem gözle bakmaları olağandır.

Kendilerinden başka her şeye düşman olan bu ilkel guruh için tek doğru tek gerçek kendi varoluşlarıdır. Düşünebilme yeteneğinden insan sevgisinden zere kadar pay almamış ve almaya da niyetli olmayan bu çevreler iyi güzel doğru olan ne varsa büyük bir hınçla ona saldırmak için bahane arıyorlar.

Danıştay"ın son katsayı düzenlemesi ile ilgili kararı sonrası bu çevreler yine Alevileri hedef aldılar.

Gerekçeleri ise çok basit ve düz mantıklarının ilkel yaklaşımlarının açık bir tezahürü:

“Kararı veren Danıştay dairesindeki üyelerin birisinin adı Ali, birisinin babasının adı M. Ali, birisinin kayınpederinin adı H. Ali, birisinin; ailecek doğum yerleri, Ali ile özdeş ilimiz. diğerinin Ali"ye bağlılığı da deşifre edilmiş bulunuyor ”muş. Yani bu üyeler Alevi imiş. Alevi olduklarına göre de adil bir karar vermezlermiş. Karar yanlı ve ideolojik imiş.

İnsafa, akla mantığa ve gerçeklere tümüyle aykırı ve bir yalan üzerine kurulu bir tez.

Fakat acı olan bu vesile ile bu bayların Alevi düşmanlıklarını gözlerini kırpmadan ifade edelimleleridir.

Bunlar kendilerince Aleviye hayat hakkı tanımayacaklardır. Böyle istiyorlar.

Adı Ali ise Alevidir. Alevi ise yargıç olamaz. Oldu ise verdiği karar geçersizdir. 500 yıl önce de bunları dedesi Ebusuud Efendi aynı sözleri söylüyordu.

Her vesile ile Alevilere olan kin ve düşmanlıklarını ortaya dökmekten geri durmayan bu çevreler toplumumuz için yüz karasıdırlar.

Bu dinci gerici çevrelerin Alevilere hayat hakkı tanınmamalıdır beyanı aslında resmi yaklaşımın bir başka ifadesidir. Eğer bu ülkenin 81 ilinin bir tekinin bile Valisi Alevi değilse, eğer bu ülkenin 81 ilinin bir tekinin bile Emniyet Müdürü Alevi değil ise o zaman gerici yobazın o halde yargıç da olamazlar feryadı temelsiz değildir.

Kamudaki atama, görevlendirme ve yükselmelerde Alevilere yönelik ayrımcılık son bulmadıkça, başarı ve liyakat tek ölçü olmadıkça Aleviler toplumsal yaşamda da hayat hakkı bulmakta zorlanacaklardır.

MUAVİYE"NİN KILICI MURAT BELGE
Ne var ki Alevilere yönelik bu sinsi düşmanlık yalnızca dinci gericiler tarafından dile getirilmiyor. Murat Belge gibi sözde solcu aydınlar da “yargıda mezhepçi bir yapılanma” olduğu iddiasını yazmaktan geri durmuyor, böyle bir yalanı dile getirmekten hiç utanmıyorlar. Alevilerin yargıçlık yapmalarına bile tahammül edemeyen bir zihniyet var karşımızda. Yapılanın adı Muaviye"nin kılıcını alıp Alevi yargıçların üstüne yürümektir. Yargı kararlarının evrensel hukuk ilkeleri çerçevesinde değil de kararı verenlerin inançlarına göre değerlendirmek cehaletin vicdansızlığın had safhasıdır.

Aleviler bu toplumda yüzlerce yıldır büyük acılar yaşadılar. Daha dün yaşanın Maraş, Çorum, Madımak vahşetlerinin yarası hala kanıyor.

Aleviler hiçbir zaman ayrıcalık istemedi, yalnızca ayrımcılığın son bulmasını istedi. Tüm insanların barış ve kardeşlik içerisinde insanca yaşayacağı laik demokratik bir Türkiye istemini dile getirdi.

Alevilere yönelik bu ayrımcı zemini bir an önce ortadan kaldırmak siyasal iktidarın görevidir.

Alevilere kıymayın efendiler!
Ankara, 07.12.2009
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sivas’ta Zaman Aşımı Olamaz! Pir Mehmet Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 7 07.02.13 13:51
Insanlık suçunda zaman aşımı olamaz Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 0 01.07.12 22:44
Devlet Madımak''ın Katillerini Bildiği halde Katliamı PKK üzerine atıp Asıl katilleri gencalevi Siyaset,Politika ve Ekonomi 4 31.05.11 18:05
Melih Gökçek: Alevi olduğunu bildiğim halde nikahını kıydım Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 4 04.04.11 21:15
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2