Sponsor Reklamlar

Piryolu Forumun Hedefi nedir?

Haber Merkezi Katagorisinde ve  Öneri, Şikayet, Soru ve İstekleriniz Forumunda Bulunan  Piryolu Forumun Hedefi nedir? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 23.05.11   #1
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13
Standart Piryolu Forumun Hedefi nedir?

evet arkadaşlar bu konuyu actım herkesin bu forumdan beklentileri hedefleri amaclari nelerdir aleviligimi tanıtmak? yoksa her kesimden insanin gelip bu forumda alevileri tanımasinimi istemek? ben bu foruma herkesin emek verdigini görüyorum aile gibi ortam var ve cok hoş ben piryolu forumun alevi sitelerinin başında gelmesini isterim benim beklentim bu amacımda bu online oldugum zaman solugu bu forumda alıyorum iyiki var piryolu forum var diyorum peki canlar sizlerin beklentileri amaclari nedir herkes fikrini yazarsa sevinirim
Sponsor Reklamlar

Alevi, "-dost-", Pir Mehmet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 23.05.11   #2
Kaptan
Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul-Avcılar
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Piryolu Forumun Hedefi nedir?

Can,öncelikle böyle bir konu açtığın teşekkür ederim,henüz yeni olduğum ve bu sıcak ortama yeni katıldığım için,forum üyeleri hakkındaki yorumlarım sınırlı kalacaktır,amma ve lakin şu konuya değinmekte fayda olacaktır;şu anda önümüze serilen forumlarda görülen o ki bir süreliğine üye toplama amaçlı sonra ise ticaret amaçlı bir forum sayfası çıkıyor karşımıza,sosyal paylaşım sitelerine baktığımızda herkes ayrı telden çalıp,ayrı telden söylüyor,amaçlar başkalaşmış gibi.Herkes kendi reklamını yapıp sıcak yatağına koşuyor.Pir yolu forumunun amaçlarının arasında tabi ki aleviliği tanıtmak olacaktır ama bence dayanışmanın ilkelerini hedef alıp bir şekilde en üste çıkmaya çalışmalıyız.Dayanışma ve yardımlaşma zaten aleviliğin özüdür,bunun en güzel örneklerini burada görmek en büyük dileklerimiz arasındadır.
Sponsor Reklamlar

Alevi, "-dost-", Pir Mehmet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
Tıpkı çarlı Çaplin’in tuhaf yürümesi gibi
Kaptan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.05.11   #3
kepenekli çoban
kepenekli çoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: muğla (bodrum)
Rep Puani : 12

Selamlar,,
Can bana göre şu an pir yolu bir çok kişinin beklentisini karşılıyor ana sayfada geniş katagori ve konulara dağılmak şu an sanırım bana göre pek fayda sağlamaz lakin ana sayfaya istek doğrultusunda bir kaç katagori eklenebilir .Tabi bu sadece benim düşüncem gerek üye çekme,gerekse aktif üyeyi çoğaltma babında ufak bir öneri sadece kalın sağlıcakla
saygılarımla ,,
Sponsor Reklamlar

Alevi, Pir Mehmet, miSbon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
kepenekli çoban isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.06.11   #4
44Arguvan
Misafir
Misafirler

Benim beklentim
- Alevilik hakinda bilgi edinmek
- Karsilkli fikir alis, verisi ve bir noktada bulusmak
- Birlik berabelik icinde güzel bir aile ortami olusturmak ....

Flatcast´e birinci siradami olsun olmasinmi bu konuda hic düsünmedim ama sunu söylemek isterim diger alevi sitelerine hic girmedim onun icinde bu konuda tek söyleyecegim eminimki onlarin yoluda aynidir onlarda kendi cabalarinda emek veriyorlar bu yüzdende cok alevi siteleri olmasi degilde bir sitede birlikte olalim en cok amacim , istegim , arzum budur..
aleviligi iyi tanitmak, iyi ögrenmek cünkü bize, gelecek nesile daha cok faydasi yarari olsun ..
Sponsor Reklamlar

"-dost-", miSbon, aSi_YaReN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  Alinti
Alt 14.06.11   #5
Nura
Nura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: İstanbul

Işık öğretisine vakıf olmak..
Bektaşi pirlerinin hakikat kapısı için, yol göstericiliğini bilmek..

Selam ve hürmet..
Sponsor Reklamlar

profet, "-dost-", miSbon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Nura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.06.11   #6
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Gönülden...

Kendi inancını yaşamak,öğrenmek,ögretmek,
Sevgi ve birligi sürdürmek,
Aleviligin gösterdigi hoşgöruyu tüm insanlıga kanıtlamak,
Aleviligi dogru yansıtabilmek,tanıtmak,önyargıyı ortadan kaldırmak..
Aleviligi yok etmemek için çaba harcamak.Bunun gibi bir çok nedenler,hedefler var,olmalı..

En güzel ve en saygın yerlerde alevi siteleri ve piryolu yerini almalı aynı zamanda.

konuyu açana teşekkürler..
Sponsor Reklamlar

"-dost-", miSbon ve Nura bunu beğendiler.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.06.11   #7
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

PirYolu Forumun hedefi

Alevilik hakkında yalan yanlış bilgiler edinen Sünni v.b. gruplara ve Aleviliği hakkında bilgisi olmayan Alevilere, Aleviliğin felsefesini, birliğini, yansıttığı hoşgörüyü v.b., sıcak bir ortamda, dostça öğretmek ve öğrenmektir. Ve forumumuz bu uğurda yoluna emin adımlarla devam ediyor.
Sponsor Reklamlar

"-dost-", miSbon, aSi_YaReN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.06.11   #8
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

pir yolu bir cok alevi sitelerdeki gibi dejenere olmus eksik yanlis alevi tanimlamasindan uzak. olarak saf ALEVILIGI yansitmali...

bir cok sitelerde islam disi alevilik

HZ Ali yi tanimazdan gelen alevilik

hic bir ibadeti tanimayan horlayan saygisiz hazimsiz alevilik

sadece felsefei yasam sekli olarak adlandirilan alevilik

kisacasi gercekten ehlibeyt ve 12 imamalara hakaret olarak görurum...belki hepmiz kendimizce yeterince geregince ALeviligi yürütmeyebiliriz ama bu alevilik bu kadardir demek anlamina gelmemeli basite indirgemek..aslini degistirmek...beni uzer...

bu nedenle aleviligi gercek hakkini veren biligilerin sunulmasini isterim

arti anasayfada daha genis capli kategoriler eklenmeli....
Sponsor Reklamlar

"-dost-", jetlii11 ve miSbon bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.06.11   #9
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

aleviliğin ne anlama geldiği,alevi inancının nasıl olduğu ve insan olmanın sadece nefes almaktan ibaret olmadığı,birb irleriyle hertürlü iyi günde ve kötü günde paylaşmayı benimsetmektir.
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve miSbon bunu beğendiler.
jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.06.11   #10
44Arguvan
Misafir
Misafirler

Piryolu hedefine yakisan bir önerim olacak !!
Inancimiz olan özümüz aleviligini iyi bilen bir dedenin radyoda en azindan birgünde olsa canli yayin yapmasini bizlerin bilmek ögrenmek istedigimiz sorularimiza cevap verilse ve dinlenilse bence Piryolu olan bu güzel basliga yakisan bir Paylasim vede bazilarimizda olusan sorularin giderilmesine yarari olacak.

Önceleri belki bu yapilmiyordu baskidan ve korkudan ama neticede burda böyle bir durum yok madem aleviyiz diyoruz madem ögrenmek, bilgi sahibi edinmek istiyoruz, bu konudada ayni fikirdeyiz .
O zaman iyi bilen birinden bu ancak dede olabilir yaninda zakir´de olsa muhtesem olur diye düsünüyorum

Ne düsünürsünüz , ne dersiniz bilemiyorum bu benim arzu ettigim vede bizlere yakisan bir paylasimdir diye sizlerden ricam olur.

selam , Saygilar
Sponsor Reklamlar

Alevi ve miSbon bunu beğendiler.
  Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...