Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 1 gönderen Alevi
  • 1 gönderen Deniz
  • 3 gönderen Aysankol

Seçenekler
Alt 06.02.11   #1
edi
Yeni Üye
Üye
Nereden: kocaeli
Rep Puani : 10
Standart alevilere bakış

Arkadaşım bana bir olayını anlattı:
''Geçenlerde yolda gidiyordum. arkadaşım bana dedi ki alevi misiniz? ben de çekinmeden evet dedim. o da bütün arkadaşlarıma bunu anlatmış ve şimdi kankalarım bile benimle arkadaş değil'' peki şimdi bizim suçumuz ne? neden bize bu gözle bakıyorlar?
Sponsor Reklamlar

edi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.02.11   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: alevilere bakış

Öncelikle Sitemize Hos Geldin Can.. Cok Sacma bir olay bu, önce insan olucaksin din,dil, irk ayrimi yapmiyacaksin.. Senin Arkadasin hic üzülmesin en azindan onlarin nasil bir kisilige sahip olduklarini anladi..

Ben herzaman sunu ustune basa basa soyluyorum.. eger bir arkadasiniz siz alevisiniz diye sizi horgörüyorsa, Kültürsüz Cahilin tekidir.. Biz halklarin kardesligine inan bir toplumuz..

Bir Türkümüz var orda söyle bir söz vardir..

Bütün dünya senin olsun
Bir dost bir post yeter bana
Atlas libas senin olsun
Bir dost bir post yeter bana

Bir Olsun Pir Olsun..
Sponsor Reklamlar

cagatay bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.02.11   #3
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

edi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
''Geçenlerde yolda gidiyordum. arkadaşım bana dedi ki alevi misiniz? ben de çekinmeden evet dedim. o da bütün arkadaşlarıma bunu anlatmış ve şimdi kankalarım bile benimle arkadaş değil'' peki şimdi bizim suçumuz ne? neden bize bu gözle bakıyorlar?

çekinmeden medeni cesaretinizi sergilemişsinizki bu olağan bir durum. iyi yapmışsınız arkadaşlarınızı tanımış oldunuz.unutmayalım elma ağacının dibinde armut olmazzzzz.herkim canım kanımda dese ilerde en küçük sürtünmede diyalogda pis kızılbaş kelimesini kulanmaktan çekinmiyor.veya buna benzer kelamlar..mehmed ali denilen yaratığı gördük son örnek ki bunlar medyada çıkanlar sadece.daha neleri var neleri.

başımdan geçen bir olayı anlatayım birebir yaşanmıştır.yakın köylümüz bir abimiz var burdada aynı sempte ikamet ediyoruz anı zamandada müşterim
yılardır öyle iyiyizki onlar bizi biz onları iyi tanırız.lakin birgün mekanıma geldi biyriyle tanıştı bana döndü boşver bu pis kızılbaşı demezmi.suratına baktım.af edersin sende kızılbaştın demi dedi.hiç bir şey söylemedim ve susutum.bir bir soluklanmaktır susumak bazen.an itibariyle susuma gerekiyordu

aradan 1 sene geçti hala yalvarıyor ve özür diliyor.söz ağızdan çıkmadan sizin esiriniz ağızdan çıktıktan sonrada siz onun esiri olursunuz.kulanacağımzı kelamları iyi şeçmek lazım her toplum için geçerli

bize has olan dır sadece 72 millete aynı nazarda bakmak.gerisi hikaye.
Sponsor Reklamlar

cagatay bunu beğendi.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.02.11   #4
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

Sanırım bu sizin degil arkadaşınızın başına gelen bir tatsızlık,
ve yine sanıyorum ki yaşlarınız biraz küçük.

Şuna emin olun bu ne ilk nede son olacaktır, bu ve buna benzer tatsızlıklar yaşayacaksınız

Mevlana'yı anmaya gelince kimseye papuç bırakmayanlarda Mevlana'nın hoşgörüsünün milyonda biri yoktur, hoşgörü tahammül,saygı,sevgi,birlikte yaşama bu duygulardan yoksun ailelerden dogan cocuklar haliyle bunun aksi görüşlere meyilediyorlar.

Sunay Akın'ın güzel bir şiiri var aslında.

Ne kalem kılıçtan
ne kılıç kalemden üstün olsun
öğrensinler birlikte yaşamayı
örneğin kalem
aşk şiirleri yazsın
ve köreldikçe kılıç yontsun

..

Sunay AKIN.

Bu tür sorunların atlatılabilmesi için basta egitim gerekiyor, ayrıca ceza kanunlarından da yararlanılmalı, ümit ediyorum ki torunlarınız daha hoşgörülü bir toplumda yaşayacaktır,
Sponsor Reklamlar

mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.02.11   #5
Aysankol
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10

Öncelikle HoşGeldiniz,Konunun Yanlış topikde olmasını ilk Mesajınız olmasından dolayı elbette mazur görüyoruz. Arkadaşlar cevapları ile gayet iyi bir şekilde durumu değerlendirmiş.Benimde eklemek vede takıntı ettiğim düşümcem ise,''kankalarınızın bile artık sizinle arkadas olmak istemediğini''diyorsunuz sanırım burada kabahati kendinizde aramalısınız siz kankam dediğiniz kişilerden alevi olduğunuzu saklarsanız yada herkes ile kolayca kanka olursanız böyle durumlarla hayatınız boyunca daha çok karşılaşacaksınız...
not: sözüm arkadasa
Sponsor Reklamlar

Alevi, cagatay ve "-dost-" bunu beğendiler.
Aysankol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...