Sponsor Reklamlar

Alevi Ünlüler Topiginin Kapatılmasını Talep Ediyorum

Haber Merkezi Katagorisinde ve  Öneri, Şikayet, Soru ve İstekleriniz Forumunda Bulunan  Alevi Ünlüler Topiginin Kapatılmasını Talep Ediyorum Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç10Beğeni
  • 4 gönderen mechul
  • 3 gönderen DevrimChe
  • 3 gönderen Alevi

Seçenekler
Alt 15.11.10   #1
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30
Standart Alevi Ünlüler Topiginin Kapatılmasını Talep Ediyorum

Topik Adı: ALEVİ ÜNLÜLER ( şok oldum bazı isimleri duyunca)

Link : http://www.piryolu.com/forum/alevi-a...i-duyunca.html

Yönetici ve üye arkadaşlar üstte belirtilen topikte çeşitli alanlarda kamuoyunca tanınan yüzlerce kişinin adı yazılıp bunları Alevi kökenli oldukları yazılmış.

Arkadaşlar bu topik Alevi yerleşim yerlerinin tanıtılması veya Alevi tarihinin aktarılması veya ozanlarının , ibadet yerlerinin, evliyalarının tanıtılması anlatılması gibi görünsede öyle olmamaktadır.

gereksiz listeleme sonucu gereksiz yorumlara zemin hazırlayan bir topiktir,

Spor veya Müzik(pop) alanında kendini duyurmuş kişilerin isimleri yazılıyor,

üyenin biri cıkıyor o aleviyse ben degilim diyor, öbürü ondan alevi olmaz diyor vs vs

topik baştan aşagıya kulaktan dolma sözlerle ve kişileri rencide edecek sekilde ilerlemektedir birisi dur demeli bu saçmalıga.

Bu forumun amacı Alevi inancının tanıtılması olmalıdır, kişilerin sosyal hayatının tartışılması degil,

Bir pop sanatçısının kendine uygun yaşam şekli olmasından dolayı veya sporuyla gündeme gelmiş birinin kendince hayatının olması burda sorun ediliyor,

Sanki Alevi veya sünni veya bir baska inanca mensup olmanın şartıymış gibi sunuluyor.

Topikte ki bazı üyelerin aşagılayıcı yorumları:

Alıntı:
tarkan ve ortaçla aynı mezhebi taşımaktansa yahudi olmayı yeylerim hatta ariel şaron olmayı..

Alıntı:
İsmi geçen bazı kişiler gerçekten Aleviyse yazıklar olsun onlara en başta Serdar Ortaç'a...

Alıntı:
Bu insanların topluma alevilik ile ilgili ne verdiklerine baksak.?

Allah aşkına arkadaslar kamuoyuna her cıkan kişi illa inancını paylaşmalı mı ?, bununla ilgili demeçler mi vermeli ? ne bekliyoruz anlamış degilim, mactan sonra basın toplantısında futbolcudan din sohbetimi beklyoruz,
bunu yapmadı diye veya kendine göre gece hayatı veya soyeti hayatı yasıyor diye veya zengin diye inanctan cıkarma hakkını kim kendinde buluyor,

son olarak..

Kulakdan dolma bilgilerle kişileri ifşa etmeyi dogru bulmuyorum artı bilgiler dogru olsa bile bu listelemenin gerekli oldugunu düşünmüyorum..

Alevi-Bektaşi Kültürünün yayılmasında büyük sorumluluklar ve görevler alan sanatcılar,işadamları, toplumun önde gelen diger kişileri olmuştur ve hala olmaktadır .
Gerek basın yayında gerekse Alevi Kurum ve Kuruluşların yapmış oldugu etkinliklerde bu kişileri görmekteyiz ve biliyoruz..

Onların dışında Alevi olup hayatını başka alanlarda sürdüren kişiler inancını acıklamak zorunda degildir, inancıyla ilişkin konularda önplana cıkmak zorunda degildir, istedigi gibi yaşayabilir..
Alevi olmasının bizlere yararı olmadıgı gibi zararıda yoktur, artı inanç kişisel oldugu için kimin ne oldugunu bilemeyiz,

bizler ne kadar Aleviyiz ki o kişilerin Aleviliklerini sorguluyoruz cok merak ediyorum..

....

Sponsor Reklamlar

DevrimChe, AmaethoN, "-dost-" ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.11.10   #2
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevi Ünlüler Topiginin Kapatılmasını Talep Ediyorum

Cok haklisin Sevgili Mechul...Bu konu uzerinde bende konuyu acan ve konuya destek sunan yoneticilerimle bir hayli tartismalara girdik dogrumudur degilmidir diye.Bence de gereksiz ve safsata ile dolu bir konu kimseyi inancindan ve yaptigi isten oturu burada yargilayamayiz ki forumumuz Aleviligi tanitma ve alevilik hakkinda birseyler paylasabilme sitesidir..

Bu sikayetini yonetime sunacagim ve en kisa zamanda gereken aciklama veya gereken neyse yapilacaktir..

Tesekkur ediyorum
Sponsor Reklamlar

mechul, "-dost-" ve Pir Mehmet bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.01.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Alevi Ünlüler Topiginin Kapatılmasını Talep Ediyorum

2 >Topicde Kapatilmistir. Nedeni Sitedeki Diger Konulardan cok bu iki topice Katilimin olmasi..
Sponsor Reklamlar

cagatay, mechul ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...