Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Mustafa Kemal ATATÜRK (http://www.piryolu.com/forum/mustafa-kemal-ataturk.html)
-   -   Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz (http://www.piryolu.com/forum/mustafa-kemal-ataturk/2602-ataturkun-basari-oykusu-ve-biz.html)

akdora 07.06.10 12:23

Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz
 
hayatı çaresizliklerle dolu bir adamın öyküsüdür.....!7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı.Yalnız ve kapanık biri olarak yaşamaya oradan oraya sürüklenmeye başladı.

8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı.Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla geçirdi

10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde yeni okulundaki hocasından dayak yedi.Ailesi onu okuldan aldı.Sinirden ve korkudan üç gün evinden çıkmadı.

17 yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.

24 yaşında tutuklandı günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

25 yaşında sürgüne gönderildi.

27 yaşında kendisinden 1 yaş büyük meslektaşı kendisininde üyesi bulunduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken kendisi hiç önemsenmiyordu.Doğduğu şehrin merkezinde rakibi törenlerle karşılanırken, o,kalabalık arasında yalnız başına olanları izliyordu.

30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken doğduğu şehir düşmanların eline geçti.
Amiri onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı.Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı.Aylarca boş kaldı.

37 yaşında böbrek hastalığından viyana'da 2 ay hasta ve yalnız halde yatı.
komutan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı.

38 yaşında savunma bakanı tarafından görevinden alındı.
bir toplantıda giyebileceği bir tek sivil elbisesi bile yoktu ve başkasından bir redingot ödünç aldı.cebinde sadece 80 lirası vardı
Kendisi için tutuklama kararı çıkartıldı.
En yakın beş arkadaşından üçü kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.

39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.

Sonra ne mi oldu??

42 yaşında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı oldu..!

Okuduğunuz öykü efsanevi lider MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e aittir.Şimdi düşünün sizin başarılı olmanızı engelleyen ama ATATÜRK'ün karşısına çıkmamış bir engel var mı ?

Başarınızın önündeki engel ne?Paranız mı yok ? Atatürk'ün de yoktu! Sağlığınız mı bozuk?Atatürk'ün de bozuktu! Çevrenizde sizi çekemeyenler mi var ? Atatürk'ün de vardı! Aileniz zengin değil mi ? Atatürk'ünde değildi! Geçmişte bazı denemeleriniz başarısız mı oldu ?Atatürk'ün de oldu!bBazı yakın arkadaşlarınız sizi arkanızdan mı vurdu ? Atatürk'ü de vurdu!

Gündelik hayatta karşılaştığımız küçük yada büyük kişisel sorunlar büyük başarıların önünde engel değildir.Atatürk kişisel kurtuluş savaşıyla ülkeyi kurtarma savaşını birlikte götürebilmişti.Ona, 'para yok' dediler 'bulunur' dedi,'düşman çok'dediler 'yenilir'dedi.Ve sonunda tüm dedikleri oldu.

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinde niçin, 'vazifeye atılmak için içinde bulunduğun şartların imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin' dediğini sanırım daha iyi anladınız.

başarılı insanların hayatındaki engellerin sayısı,başarısızlarınkinden daha fazladır.Fark nedir?Başarılılar o engellerin üzerinden atlar.Başarısızlar 'bu engel olmasaydı,bende başarılı olurdum' der!Başarılılar engellere rağman sonuca giderler,başarısızlar engeller olmasaydı neler yapabileceklerini anlatmakla meşguldürler............

mmuratkkaratas 07.06.10 12:57

Cevap: Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz
 
eline sağlık :o

akdora 07.06.10 13:00

Cevap: Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz
 
Aslında böyle bir başarı öyküsüne sahip Atamıza sağlık...

ayyil 07.06.10 18:50

Cevap: Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz
 
Ben boşuna tapmıyorum bu adama babamdan çok seviyorum inanın buna ...........................................

akdora 07.06.10 20:05

Cevap: Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz
 
Örnek bir lider olmaktan öte örnek bir insan olmak gerek aslında..Ve bizlere en güzel örnek Atamız..


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:21.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2