Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Muş (http://www.piryolu.com/forum/mus.html)
-   -   Varto Alevi Köyleri Ve Aşiret Dağılımı (Harita) (http://www.piryolu.com/forum/mus/8035-varto-alevi-koyleri-ve-asiret-dagilimi-harita.html)

Aleviyolu 13.04.16 02:28

Varto Alevi Köyleri Ve Aşiret Dağılımı (Harita)
 
Muş Varto Alevi Köyleri ve Aşiret Dağılımı
Not 1 = Varto'Da Alevi Aşiretler ; Xormekan , Lolan , Kureyşan , Şadiyan , Klavsuj Ve Avdelan'dır.. Bunların İçerisinde En büyük 2 aşiret Lolan ve Xormekan aşiretleridir. vartoda 60 alevi köyü var ise 50'sinde bu 2 aşiret çoğunluğu oluşturuyor. Kureyşanlar ise (yanlış hatırlamıyorsam) hiçbir köyde çoğunluk değil , neredeyse tüm köylerde varlar ancak %10 veya daha az bir nüfus yoğunluğuyla barınıyorlar.

Not 2 = Mavi Boyalı Bölgeler Alevi Köylerinin Yoğunlukta olduğu bölgelerdir

Not 3 = Mavi Boyalı Bölgenin arasına Siyah çizgi çektim çizginin doğusunda kalan kısmında %70 çoğunlukla Lolan Aşireti nüfusu fazla iken ,
batısında ise %70 çoğunlukla Xormekan Aşiretinin Nüfusu fazla
(dediğim gibi diğer aşiretlerin ne kadar köyü olsada varto alevi nüfusunun %70i bu aşiretlerin elinde)

Not 4 = Hatalar Olabilir , yanlışlar olabilir Eksikler Veya Artılarda olabilir.

Not 5 = Kureyşan aşireti Varto Aşiretlerinin Piridir.. diğer aşiretler taliptir (xormekan , lolan ve avdelan'ın talip olduğuna eminim diğerlerinde kararsızım)

http://i.hizliresim.com/rMD0Ya.gif


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:48.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2