Sponsor Reklamlar

Selçuk İnan'a ''alevilik'' Vetosu!

Futbol Katagorisinde ve  Milli Takım Haberleri Forumunda Bulunan  Selçuk İnan'a ''alevilik'' Vetosu! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 1 gönderen gencalevi
  • 1 gönderen dAbBe
  • 1 gönderen gokhan1

Seçenekler
Alt 14.09.12   #1
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12
Standart Selçuk İnan'a ''alevilik'' Vetosu!

Selçuk İnan'a ''Mezhep'' Vetosu!

Fatih Altaylı'dan Bomba İddia.

Fatih Altaylı Milli Takım teknik direktörü Abdullah Avcı'nın Selçuk İnan'ı oynatmamasının sebebinin "mezhepsel" olduğunu ileri sürdü. Altaylı'nın sanal ortamda yayıldığını söylediği bu iddia çok tartışma yaratacak..

İŞTE FATİH ALTAYLI'NIN OLAY YARATACAK YAZISI

Böylesi dedikodular hayra alamet değil

Bu yazacaklarımı, hiç hoşuma gitmeden, hiç istemeden yazıyorum.
Aslına bakarsanız yazmamayı kırk kere tercih ederim. Amma velakin, Türkiye'nin gelmiş olduğu noktanın tespiti, tehlikenin boyutunun anlaşılması bakımından elim varmayarak da olsa bu yazıyı yazmak zorundayım.
Çünkü bu satırları yazmaya utanıyorum.

Ülkemde böyle bir tartışma olmasından utanıyorum.
Ülkemin insanlarının bunu tartışacak olmasından dolayı utanıyorum.
Ülkemdeki insanların bunları dü -şünecek hale gelmiş, getirilmiş olmasından utanıyorum.

Ama utana sıkıla yazıyorum.
Biliyorsunuz Selçuk İnan'ın Hollanda maçında takıma koyulma-ması, Estonya maçı öncesi ilk 11'de görünmemesi ve Abdullah Avcı Milli Takım'ın başına geçtiği günden bu yana Selçuk'un Milli Takım'da forma şansını çok az elde edebilmesi sportif açıdan çok eleştirildi.

Selçuk'un Türkiye'nin en formda ve en iyi orta saha elemanı olduğu halde Milli Takım'ın ilk 11'inde ve değişen 11'inde dahi yer bulamaması gerçekten şaşırtıcıyken, Abdullah Av-cı'nın bu durumu "sisteme" bağlaması çoğunluk tarafından inandırıcı bulunmadı.

Ama yine de bunun bir sportif tercih olduğu inancı hepimizde hâkimdi.
Açık söylemek gerekirse bende "hâlâ" hâkim ve bu yazacaklarıma rağmen hâkim.
Ancaaaaak!

Abdullah Avcı'nın Selçuk İnan'ı
Milli Takım'da oynatmamasıyla ilgili çeşitli bloglarda ve sosyal medyada yürümekte olan tartışma ve iddialar hiç de "sportif" değil.
Buralarda yazılanlara göre Abdullah Avcı'nın Selçuk'u Milli Takım 11'inde oynatmamasının nedeni "mezhepsel".

Selçuk İnan'ın Hataylı bir "Nusayri" olduğu için Abdullah Avcı tarafından takıma koyulmadığı "dedikodusu" sanal ortamda inanılmaz bir hızla yayılıyor.
Ben bugüne kadar futbolda çok garip, çok abuk iddialar, isnatlar gördüm ama böylesine ilk kez rastlıyorum.

Allah biliyor ya, böyle bir şeye ne inanıyorum, ne inanmak istiyorum.
Ama Türkiye'de artık bunun bile konuşulup dillendirilecek hale gelmiş olması, bunlara inanılması, bunun bir olasılık olarak düşünülmesi bile "memleket açısından" hayra alamet değil.
Sponsor Reklamlar

gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.09.12   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Selçuk İnan'a ''alevilik'' Vetosu!

Bunlardan Hersey Beklenir..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.09.12   #3
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya

ayrimcilik hastaligi kronik olmus ancak yarayi kesersen iyilesir
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.12   #4
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Yine ayrımcılığın doruğa çıktığı bir dönemdeyiz.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.12   #5
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Abdullah Avci kim ki Milli takimin basina getirilsin.
Getirildiyse bir sebebi vardir.
Anayasa mahkemesine, YÖK´e, ÖSYM´ye ve diger makamlara getirilen emir kullarindan bir kul iste.
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.12   #6
gokhan1
gokhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10

Düşündürücü ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
gokhan1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.09.12   #7
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul

futbolcuyken toptan anlamayan adamı milli takıma teknik adam yaptılar.kendi neydi ki ne versin.selcuku oynatmadı ama sanal alem cevapını verdi.acaba kafasını kaldırıpta bakıyo mu televizyona
Sponsor Reklamlar

Alt 16.09.12   #8
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

jetlii11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
futbolcuyken toptan anlamayan adamı milli takıma teknik adam yaptılar.kendi neydi ki ne versin.selcuku oynatmadı ama sanal alem cevapını verdi.acaba kafasını kaldırıpta bakıyo mu televizyona

sevgili can kendisi bizat sanal alemi takip etmediğini yazdı
bende çok kızdım kendisineki hala hazırda kızıyor köpürüyorumda lakin iş şuna geldimi
avcının başarıları var.sezarın hakı sezara .
ha mili takımın başında durmalımı kanımca anında kaçmalı nedeni emre beleşmi belezmi melezmi ne karın ağrısı ise o olduğu sürece her takımda bu ayrım olacaktır

kendisi fetonun uşağıdır.hakan emre okan küçük hakan bunlar tarikat her daim birlikteler.. hakan şükür malum milet vekileri
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...