Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Kültür Sanat (http://www.piryolu.com/forum/kultur-sanat.html)
-   -   Sönmez Atasoy yaşam savaşını kaybetti (http://www.piryolu.com/forum/kultur-sanat/5764-sonmez-atasoy-yasam-savasini-kaybetti.html)

Alevi 15.12.11 11:19

Sönmez Atasoy yaşam savaşını kaybetti
 
Kalp krizi geçirerek Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Sönmez Atasoy hayatını kaybetti Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Halo Dayı karakterinin ardından 3 yıldır TRT'nin Sakarya-Fırat adlı dizisinde Mürsel Ağa'yı canlandıran usta oyuncu Sönmez Atasoy ölümünün ardından sevenlerini yasa boğdu.
http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/esh_35006.jpg
Atasoy, rol aldığı Sakarya-Fırat adlı dizinin Isparta'daki setinde kalp krizi geçirmiş ve SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılmıştı. Anjiyo yapıldıktan sonra yoğun bakım servisinde tedavisi süren Sönmez Atasoy yaşam savaşını kaybetti. Sanat hayatına 1968 yılında başlayan, çok sayıda tiyatro oyunu, film ve televizyon dizisinde oynayan Sönmez Atasoy, Kurtlar Vadisi adlı dizideki Halil İbrahim Kapar tiplemesiyle kariyerinde önemli bir noktaya ulaştı. Atasoy, Kurtlar Vadisi dizisindeki rolünün sona ermesinin ardından TRTde yayınlanan Sakarya-Fırat adlı dizide Mürsel Ağa karakterini canlandırıyordu.

Usta oyuncunun kızı Fadik Atasoy, babası Sönmez Atasoy'un ölümü ile ilgili bir veda ve teşekkür notu yayınladı:

*Sevgili babacığımın vedası 'Kendi Gök Kubbemizde' ; '...Seslendi pek vakitsiz... İçim yandı ansızın...'*

*Bekleyişimizin ardından Tiyatro Sanatçısı, Yazar, Yönetmen ve Babam Sönmez ATASOY ebedi huzurla buluşmuştur.

Bir gün yine kavuşmak üzere veda ederken, bizi yalnız bırakmayan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul GÜNAY'a, Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü Sayın Abdurrahman ÇELİK'e, Hocamız Osman SINAV'a ve tüm Sakarya Fırat Ekibindeki kardeşlerimize, TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim ŞAHİN'e, Devlet Tiyatroları ve Genel Müdürü Sayın Lemi BİLGİN'e, Şevket Demirel Kalp Damar Merkezi'ne, Prof.Dr. Süleyman KUTLUHAN'ın şahsında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ve her an, her dakika yüreği bizimle çarpan tüm sevdiklerimize ve sevenlerimize teşekkürlerimi arz ederim.*

*Babacığım olduğun yer ışık, şiir ve renkle dolsun;*
*'...Ey sevgi anladım bu uzakta seda ile,*
*Ömrün yegâne lezzetidir hatıran bile.'*Fadik Sevin Atasoy

jetlii11 15.12.11 22:04

Cevap: Sönmez Atasoy yaşam savaşını kaybetti
 
allahtan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum..


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:20.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2