Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 31.03.11   #11
redyellow
Banned
Banned Users
Nereden: Ankara
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Hiphop Cemaat videosu izle

Kıbrıslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Diyenlere cevap acik ve net olur.. Ben 5 yil Camiye bir fill gitim abestde aldim namazda kildim.. Kiliseyede gittim. kadetralede, neyin ne oldugunu cok iyi biliyorum.. sen birde cem evine git gor derim.. dansmi ediyorum Ya allah mi diyoruz..

iyi de bu olayla caminin ne alakası var? neresi olduğu belli değil, belki de bir kurmaca, senaryo yapılmış çekilmiş bir şey.

madem 5 yıl gitmişsin camiye kaç camide bu görüntülerden gördün?

ikincisi dans kelimesini önce sen kullandın, ben de sana diyorum ki siz başkalarına dans ediyor derseniz onlar da size derler,yani empati yapın diyorum.

Benim cemevine gitmeme gerek yok gitmesem de sizin gibi tutup da burada "alenen dans ediyorlar, böyle inanç mı olur" vs. demem.
Sponsor Reklamlar

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.03.11   #12
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Hocam bunlar tarikat seyhlerin adamlari bunlar genel olarak bunlara cemaat deniliyor..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.03.11   #13
redyellow
Banned
Banned Users
Nereden: Ankara
Rep Puani : 10

hayır cemaat diye fethullah gülen grubuna deniyor, tarikat ayrıdır. bu görüntü üzerinden hiç bir şey diyemem, çünkü görüntü sağlıklı değil, bunlar kimdir, necidir, gerçek midir, senaryo mudur, kurmaca mıdır belli değil.

ama gerçekten din adına ibadet vs olarak bunu yapıyorlarsa kesinlikle katılmıyorum.
Sponsor Reklamlar

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.04.11   #14
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Yani sorunda ordaya bunlar muslumanligi somuruyolar.. ben cozemedim yapilanin ne oldugunu...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.05.11   #15
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

EBRU PROJESİEBRU PROJESİ

Polis, öğrencilerin adres ve telefonlarını alıyor ve onlarla görüşüyor, yönlendiriyor… Onlarla çeşitli geziler düzenliyor… Ve konuşan adam şöyle diyor: “karşı cinse duyulan ilgi ve merak gençlere karşı örgüt tarafından kurulan en büyük tuzak! Ailelerin çocuklarını bilmedikleri kurslara, dershanelere göndermemesi gerekiyor…”

Bu konuşmalar polisin “Ebru” adını verdiği bir projenin tanıtıldığı “Büyük Takip” isimli programda yapılıyor. TRT Haber kanalında, 6 Mayıs 2011’de saat 20:50’de…

Polis yazarı Önder Aytaç program konuklarından… Terör örgütünün gençlere yaklaşımını engellemek için yapmanın faydalarını Önder Aytaç anlattı…

Adem Demir adında bir uzman polis de proje ve gençler hakkında bilgi verenlerden biri… ilk dikkati çeken, arkasındaki rafta duran itaplar… Mehmet Baransu’nun “mösyö” adlı kitabı, Adem Yavuz Aslan’ın “Bir Ermeni Var” ve Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitapları ilk göze çarpalar.

Proje, gençlerle ilgilenerek onları, terör örgütlerine katılmadan önce yönlendirme amacı taşıyor. Polis bu nedenle telefon ve adreslerini alıyor güya…

Onları hangi dershane ve hangi kurslara gitmeleri gerektiği konusunda da yönlendiriyor… burada dikkat çekici olan “karşı cinse ilgi” konusu ve3 dershaneler… hangi dershaneye gidilirse karşı cinse duyulan ilgi yoluyla teröre bulaşmayacaklarını polis ağabeyleri söylüyor.

Bir okul müdürü polisin Çanakkale’ye gezi düzenlemesinin öğrenciler üzerindeki faydalarını anlatıyor…

Sonuç itibariyle: dinleme yapmak iyi bir şey çünkü kim örgüte katılacak o tespit ediliyor!

Hangi dershaneye gidilecek, polis ağabeyleri söylüyor…

Çanakkale’ye gidilecek, polis ağabeyler götürüyor. ..

Müdür mutlu… Polis mutlu… Gençler mutlu…

“karşı cinse ilgi” tuzağının olmadığı dershaneler hangileri peki?

Elbette cemaatin dershaneleri…

Nasıl proje ama…

[COLOR="Teal"]peki bu agbilerin nefsi dürtüleri istekleri yokmu??? yoksa bu abicikler melekmi???? böylelikle cemaat kolunu ne denli uzun etkili yetkili oldugunu gösteriyor....yuhhhhhhhhhhhhhhh/COLOR]
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.06.11   #16
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

Gülen'den İnanılmaz Sözler

Fetullah Gülen'in bütün dinlerin, hatta Budizm'in bile tek merkezde toplanması gerektiğini söylediği sözler ilk kez kameraya yansıdı.

Fetullah Gülen'in şimdiye kadar O'na ait olduğu belirtilen yazıları ve kendisine bağlı gazeteciler tarafından dile getirilen, ve "Hoşgörü" olarak tanıtılan "Dinler arası diyalog"un dinlerin birbirini anlaması değil, bütün inanç sistemlerinin tek merkezde toplanmasını planladığı ortaya çıktı.

Fetullah Gülen'in, hakkında dava açılıp ABD'ye gitmeden önce çekildiği tahmin edilen görüntülere göre, Fetullah Gülen, üç büyük dinin yanına, "Ahlak dini" olarak tanımladığı Budizm ile birlikte, Brahmanizm hatta ateistleri bile koyarak yeni bir oluşum olacağını anlatıyor.

AMAÇ AÇILIMI GERÇEKLEŞTİRMEK

İşte Fetullah Gülen'in video kaydında yer alan sözleri:

"Aynı zamanda semavi dinlerle başlayarak Musevilik gibi, Hıristiyanlık gibi, Müslümanlık gibi... Bunlar 3 büyük din olarak sayılıyor. Gerçi Budizmde de var. Bir ahlak dini o. Şimdilerde semavi dinler olarak bilinenler bu dinler.

Bunlar arasında bir uzlaşma başlatılırsa merkez de böyle başlamış olur.
Bu daha da geniş bir açı şeklinde kendisini hissettirebilir zannediyorum. Bu işin içine Budizm de girebilir, Brahmanizm de girebilir hatta ateistler de girebilirler. Tarihten kalma Anemistler de girebilirler. Önemli olan esas böyle bir açılımı gerçekleştirmektir.

Bunu siz ilk adım sayabilirsiniz, ilk basamağı sayabilirsiniz. Merkezde böyle küçük bir açı küçük görünebilir fakat vaat ettiği şeyler itibariyle muhit hattında kocaman bir açı haline gelebilir.
Ben öyle bir açı haline geleceğini inanıyorum."

adamin dini kendisince yprumladigi malum...kendisini peygamber ilan eden tabi farkli inanc ileri sürmesi gerek...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve miSbon bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...