Sponsor Reklamlar

Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ??

Yörelerimizden, İllerimizden Resimler Katagorisinde ve  Karadeniz Bölgesi Forumunda Bulunan  Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ?? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 05.11.12   #1
halil
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10
Standart Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ??

değerli canlar bu konu benım cok merak ettıgım bır konu oldugu ıcın, sızın dusuncelerınızı ogrenmem gerektıgı ıcın acıyorum. geçen bır arkdaşımız gormussunuzdur belkı bır konu acmıs ve şöyle bır sey yazmış tanıdığım butun karadenızlıler ya haın ya sinsi yada arkadan vuran tıpler oluyo . ne guvenılebılır nede saygılı ınsanlar seklınde dusuncelerını yazmıstı. Bende karadenizliyim Trabzon-Of doğumluyum ve sıze sormak ıstedıgım tek şey aranızda bu arkadaşımız gibi düşünen var mı varsa neden oldugunu soylıyebılır mı ? Saygılar ..
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #2
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19
Standart Cevap: karadeniz insanını nasıl bilirsiniz ??

Genellemeleri sevmiyorum fakat yapıyoruz hepimiz zaman zaman.
Arkadaşlar seçilmiş kardeşlerdir denilir ya katılıyorum ve karadenizlilerin genelini kendime yakın bulmasam da 3 seçilmiş kardeşim 10 yılı aşkın süredir hayatımdalar ve onları çok seviyorum.
Of için konuşacak olursak olumsuz yorum yapacağım, kurunun yanında yaş da yanacak, o yüzden düşüncelerimi kendime saklamayı tercih ediyorum.
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Hocam her milletin iyisi kotusu var, alevi icinde yobaz olanlarda var insan ayrimi yapan kendini dev aynasinda goren irk dil din ayrimi yapan.. bana mesaj atdin ne dedim sana konu ac kimmis gelsin arkadas ne haka dayanarak boyle bir atifda bulunabiliyor..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #4
halil
Üye
Üye

Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam her milletin iyisi kotusu var, alevi icinde yobaz olanlarda var insan ayrimi yapan kendini dev aynasinda goren irk dil din ayrimi yapan.. bana mesaj atdin ne dedim sana konu ac kimmis gelsin arkadas ne haka dayanarak boyle bir atifda bulunabiliyor..

konu sılınmıs . sılınmemıs olsa gosterecektım sıze. en son dun bır yazı yazdım bugun sabah baktım yoktu
Sponsor Reklamlar

Alt 05.11.12   #5
halil
Üye
Üye

Tomris Katun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Genellemeleri sevmiyorum fakat yapıyoruz hepimiz zaman zaman.
Arkadaşlar seçilmiş kardeşlerdir denilir ya katılıyorum ve karadenizlilerin genelini kendime yakın bulmasam da 3 seçilmiş kardeşim 10 yılı aşkın süredir hayatımdalar ve onları çok seviyorum.
Of için konuşacak olursak olumsuz yorum yapacağım, kurunun yanında yaş da yanacak, o yüzden düşüncelerimi kendime saklamayı tercih ediyorum.

kendıne saklama can bızede soylekı bızde bılelım .neden karadenızlılerı kendıne yakın bulmuyorsun ? of ıcın neden olumsuz yorum yapıcaksın ? bunları bızımle paylasırsan sevınırım ..
Sponsor Reklamlar

Alt 05.11.12   #6
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Karadeniz imamı fenadır abi
Sponsor Reklamlar

ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #7
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

iNsanları ayrıştırmayı ötekileştirmeyi ne çok seviyoruz..

yahu anadolunun her bölgesi bir mozaik bu mozağin içinde iyiside var kötüsüde

mesala Rize çamlıhemşin belediye başkanı arkadaşımdır.öyle iyi biriki vur kafasına al elindeki ekmeği öyle tertemiz biri

trabzon akçaabatlı dostlarım var pırlanta

sinopta yakın arkadaşlarım var

artvin hopası

amasyaya karadeniz derseniz orda doğdum..

karadeniz doğa olarakta kültür olarakta biraz farklıdır.kötüsüne denk gelmedi arada yanlışlıklar oluyor lakin öyle kötü niyetli bir karadenizli arkadaşım olmadı..hepimiz etten kemikteniz doruda bizim yanlışta .önemli olan yanlışlarda ders çıkarmak..

Of bir başka yer.bayılıyorum onlara fıkra gibi çoğu:=) öyle tatlı espirileri varki halbuki pek espiri yapmazlar

bize espiri geliyor

konu ilgili başlığa taşınmıştır

Sponsor Reklamlar

Konu Deniz tarafından (05.11.12 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.
Deniz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #8
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Cevap: Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ??

Özellikle kadinlari caliskan, üretken, kocalarina bagli.
Memleketin cay, findik, misir ihtiyacinin cogunu onlar karsiliyor.
Ayni seyleri erkekler icin söyleyemiyecegim.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve halil bunu beğendiler.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #9
Aşıktalibi
Üye
Üye
Nereden: İstanbul'dan

İnsan olarak kimseyi ayırmam inançımdada yok yok şuralı buralı zart zurt, iyi ve kötü insan vardır benim nazarımda ki mezhep inançımızda böyledir zaten. Benim oflu ikitane arkadaşım oldu birisi çok candan ve çok iyi anlaştığım biriside acayıp kaba ve anlaşamadığım arkadaşım oldu ama hiçbir zaman genelleme yapmadım. Karadenizliler bazen çok candan bazende çok kaba olabiliyorlar kabalıktan ziyade yani kalp kırabiliyorlar birtanede trabzonlu bir komşumuz vardı acayip kaba insanlardı onlarda (ailecek), bir kadına küfür edicek kadar yüzüne kaba insanlardı gerçekten ama genelleme yapmadım yapmayızda sanırım karşıma kişiliği bozuk insanlar çıkmış diyebilirim. Ama mezhepsel tutuculuk epey var diyebiliyorum.
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun ve halil bunu beğendiler.
YEDİ ULU DERKİ MÜRVET YA ALİ MÜRVET.
KERBELAYA HÜRMET YA ALİ MUHAMMED.
ERENLER OLMUŞ TAKKİYE ALTINDA İSLAM.
ALMIŞ KERBELADAN SANCAĞI ÇEKMİŞ DARA.
GELMEK İSTERSEN BU YOLA DUR ALİ DİVANINA.
ERKANDAN, PİRİN ETEĞİNDEN SAPMA.
İŞ İŞTEN GEÇERSE KARANLIKTA KALMA.

Konu Aşıktalibi tarafından (05.11.12 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir.
Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #10
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Karadenizli diyince aklima temel, idrus geliyor, birde sumelanin sifresi genel olarak karadenizliler zeki onurlu insanlardir. ama kumar ve natasa duskunlugude vardir.. buda bilinen bir gercek
Sponsor Reklamlar

dAbBe ve halil bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...