Sponsor Reklamlar

Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ??

Yörelerimizden, İllerimizden Resimler Katagorisinde ve  Karadeniz Bölgesi Forumunda Bulunan  Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ?? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 05.11.12   #11
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Karadeniz İnsanını Nasıl Bilirsiniz ??

İmamları çok fenadır ya çok sviri dilliler Cübbeli ahmet de karadenizli
ADam Cennet bedava Cehennem parayla ama nedense bizimkiler Ceheneme gite için parayı basıyor
Karadenizliler habidir onurludur dostlukları sağlamdır.
Sponsor Reklamlar

bab'ül ilim ve halil bunu beğendiler.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #12
halil
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10

Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karadenizli diyince aklima temel, idrus geliyor, birde sumelanin sifresi genel olarak karadenizliler zeki onurlu insanlardir. ama kumar ve natasa duskunlugude vardir.. buda bilinen bir gercek

en buyuk zaafları o zman hocam ) gece tekneyle acılıp rusyaya gıdıyolar kumar oynamaya falan
Sponsor Reklamlar

halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #13
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 80

Karadenizli olan bir sürü insan var, hepsini nasıl tek tek değerlendirebilirim ki yapacağım herhangi bir değerlendirme de o kadar insanı anlatmaya yetmez... ve beni bağlar o insanları değil!
Coğrafyası çok guzel, bu genellemeyi yapacağım sadece...
Sponsor Reklamlar

halil bunu beğendi.
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #14
Aşıktalibi
Üye
Üye
Nereden: İstanbul'dan

Yalnız gazi olaylarından sonra duruşmaların trabzonda yapılmasına karar verildikten sonra trabzonlu gençlerin ailelerin otobüslerini taşladıkları ve önlerinin kesildikleri beni üzmüştür....
Sponsor Reklamlar

YEDİ ULU DERKİ MÜRVET YA ALİ MÜRVET.
KERBELAYA HÜRMET YA ALİ MUHAMMED.
ERENLER OLMUŞ TAKKİYE ALTINDA İSLAM.
ALMIŞ KERBELADAN SANCAĞI ÇEKMİŞ DARA.
GELMEK İSTERSEN BU YOLA DUR ALİ DİVANINA.
ERKANDAN, PİRİN ETEĞİNDEN SAPMA.
İŞ İŞTEN GEÇERSE KARANLIKTA KALMA.
Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #15
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Ben Gümüşhane-Şiran'lıyım yani Karadenizliyim. Kökenim Dersim'e dayanıyor. Ben insanın dünya görüşünün memleketini bilerek anlaşılmayacağı kanaatindeyim. Karadeniz, doğası itibariyle harika bir bölge. Her bir yaylası insanın ömrüne ömür katar, coşkun denizleri içimizi coşturur.

Kastamonulu bacanağım, kendisiyle 30 yıllık bir ahbaplığım var ve muhabbeti ve insanlığıyla harika bir kişi.
Hopalı askerlik arkadaşım, çok aydın bir birisi ve bana göre Karadeniz kültürünü ve ruhunu en iyi yansıtan bir kişi.
Bu örnekleri daha da artırabilirim.

Ama, gerek öğrenim hayatımda, gerekse de iş hayatımda birçok ikiyüzlü, sinsi, hain ve yobaz(Birisi Aleviyim dese hemen saldıracak) Karadenizliyi de gördüm. Sayıları hiç de az değildi Bana göre normalde selam verilmeyecek kişiler ama düzen onlarda... Ama bu zatlara rağmen Karadeniz'i seviyorum.
Sponsor Reklamlar

halil bunu beğendi.
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.

Konu Pir Mehmet tarafından (05.11.12 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #16
halil
Üye
Üye

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben Gümüşhane-Şiran'lıyım yani Karadenizliyim. Kökenim Dersim'e dayanıyor. Ben insanın dünya görüşünün memleketini bilerek anlaşılmayacağı kanaatindeyim. Karadeniz, doğası itibariyle harika bir bölge. Her bir yaylası insanın ömrüne ömür katar, coşkun denizleri içimizi coşturur.

Kastamonulu bacanağım, kendisiyle 30 yıllık bir ahbaplığım var ve muhabbeti ve insanlığıyla harika bir kişi.
Hopalı askerlik arkadaşım, çok aydın bir birisi ve bana göre Karadeniz kültürünü ve ruhunu en iyi yansıtan bir kişi.
Bu örnekleri daha da artırabilirim.

Ama, gerek öğrenim hayatımda, gerekse de iş hayatımda birçok ikiyüzlü, sinsi, hain ve yobaz(Birisi Aleviyim dese hemen saldıracak) Karadenizliyi de gördüm. Sayıları hiç de az değildi Bana göre normalde selam verilmeyecek kişiler ama düzen onlarda... Ama bu zatlara rağmen Karadeniz'i seviyorum.

teşekkurler hocam guzel bı tanımlama olmus . dedıgınız gıbı her kesımden yobaz cıktıgı gıbı karadenızdende cıkıyo bunu keske engellesek ama yobazlık onlenemıyo malesef ...
Sponsor Reklamlar

halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.06.13   #17
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: TERCAN
Rep Puani : 50

Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karadenizli diyince aklima temel, idrus geliyor, birde sumelanin sifresi genel olarak karadenizliler zeki onurlu insanlardir. ama kumar ve natasa duskunlugude vardir.. buda bilinen bir gercek

Sümela Şifresi deyince aklıma Sümela Manastır ( Maçka ) ve Uzungöl ( Çaykara ) geldi , yaklaşık 20 gün önce ordaydım muhteşem bir yer ... Karadeniz insanına sanırım bi kısmı biraz fazla hovarda .
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.
bab'ül ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.06.13   #18
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Karadeniz deyince aklıma gelen ilk üç isimden biri... Bugün aramzıdan ayrılışının 8. yılıymış. O haberi aldığım o günü daha dün gibi hatırlıyorum.

Kardeşlerin alanlarda Kazım.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...