Sponsor Reklamlar

Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis

Alevi Önderlerimiz Katagorisinde ve  Hz.Ali Forumunda Bulunan  Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 2 gönderen *SAHIN*58
  • 1 gönderen DevrimChe
  • 1 gönderen *SAHIN*58
  • 1 gönderen ayvaz58
  • 1 gönderen Alevi

Seçenekler
Alt 29.09.10   #1
*SAHIN*58
Yeni Üye
Üye
Nereden: İSTANBUL
Rep Puani : 10
Standart Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis

1. 12HİZMETLERDEKİ SUPURGE DE Diyoruz ki biz uc baci idik guruhu naci idik kirklar meydainda supurgeci idik supurgeci selman kor olsn mervan diyorz demi bu selman fariz erkekse neden uc kiz var orda supurgeci olarak hem selman ismi oıkunuyor hemde 3 kiz var
2. 40 deyisinde üzümü selman mi cebrail mi getirdi bana gore selman getirdi ama dedeye gore cebrail getirdi peki cebrail getirdi ise hz MUHAMMED MUSTADA AS sag ayagi ile 40 lara girince orda bir kisi yoktu 39 kisi ilerdi peki o da kiside selman di o zman selmani fariz nereye gitti

3. saka suyunda herkese butun cemahata muhammed mustafanin suyu geldigini soyluyorlar nida ediiyorlar cemahata sesiz oılun diyorlar ve cemahat orda allah allah diyor bu nlar nedeni

ASLIMIZ ALEVİ
SOYUMUZ KIZILBAS
MESHEBİMİZ CAFERİ
YOLUMUZ KIRKLAR YOLU
PİRİM MUHHAMMEDTİR REHBERİDİR ALİ

BASİM ALLAHTİR ALLAH ALLAH DİYELİM
SOLUM MUHAMMEDTİR SAGİM ALİDİR
GOVDEM HUNKAR HACİ BEKTASİN TA KENDİSİDİR
SOYUM PİRSULTAN DAN GELİR
SAYGİLARİMLA DJ SAHİN

ALİHAYDAR SAHİN

Admin Not: Forum icinde msn adresi vermek yasaktir..

Bknz Forum kurallarina

http://www.piryolu.com/forum/forum-k...ri-onemli.html

Site Yönetimi adina KIBRISLI
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve yolbilir bunu beğendiler.
*SAHIN*58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.09.10   #2
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Standart Cevap: Alevilik hakkinda yapilan 3 yanlis

*SAHIN*58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1. 12HİZMETLERDEKİ SUPURGE DE Diyoruz ki biz uc baci idik guruhu naci idik kirklar meydainda supurgeci idik supurgeci selman kor olsn mervan diyorz demi bu selman fariz erkekse neden uc kiz var orda supurgeci olarak hem selman ismi oıkunuyor hemde 3 kiz var

2. 40 deyisinde üzümü selman mi cebrail mi getirdi bana gore selman getirdi ama dedeye gore cebrail getirdi peki cebrail getirdi ise hz MUHAMMED MUSTADA AS sag ayagi ile 40 lara girince orda bir kisi yoktu 39 kisi ilerdi peki o da kiside selman di o zman selmani fariz nereye gitti

3. saka suyunda herkese butun cemahata muhammed mustafanin suyu geldigini soyluyorlar nida ediiyorlar cemahata sesiz oılun diyorlar ve cemahat orda allah allah diyor bu nlar nedeni

Oncelikle bunlarin neden size gore yanlis nitelendirildigini ogrenebilirmiyim?
Cem ibadetinde 12 hizmetin gorevi ve anlamlarini mi ogrenmekistiyorsunuz yoksa dualarin anlamlarinami ermek istiyorsunuz?
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.10.10   #3
*SAHIN*58
Yeni Üye
Üye
Nereden: İSTANBUL
Standart Cevap: Alevilik hakkinda yapilan 3 yanlis

benim amacim orda selman isminisoyluyorlarsa neden uc baciyi one suruyorlar orda ya uc baci olmicak yada selman ismi olmucak cunku selman erkekdir ve bu buyuk bir yanlsitir ikinci si ise hz ademden hz muhammdde kadar gelen peygamberler erkekdir hz muhammed dunyayi deegistirdiginde onun makamina hz ali oturmustur ya kizi hz fatuma zehra oturmamistir 12 imamlarda erkek vardir ama burda selman ismini one surupde kiz olmasi yanlistir
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
*SAHIN*58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.12.10   #4
kadiir61
Yeni Üye
Üye
Nereden: trabzon
Standart Cevap: Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis

şahin *58 sana soruların için teşekkür dedemiyeceğim çünkü sorularında yanlış yoktur yanlış sendedir çünkü kirklar ceminin önemini henüz öğrenememişsin yani idrak edememişsin sana tavsiyem kendin araştır doğruyu bulacaksın.Hz. Hünkar Hacı Bektaşı Veli yardımcın olsun.
Sponsor Reklamlar

kadiir61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.12.10   #5
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

farklı konulara değimişsin bildiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya çalışayım söylediklerim kesinlikle doğrudur demiyorum ama bakış açına farklı bir yön verebilir....

Alıntı:
12HİZMETLERDEKİ SUPURGE DE Diyoruz ki biz uc baci idik guruhu naci idik kirklar meydainda supurgeci idik supurgeci selman kor olsn mervan diyorz demi bu selman fariz erkekse neden uc kiz var orda supurgeci olarak hem selman ismi oıkunuyor hemde 3 kiz var

süpürgeci selman : bunu daha önce cemde birisi sormuştu dedeye o da gerçek sahibi Selman-ı Pir-i Pak hazretleridir fakat günümüze geldikçe temizlik işlerini kadınlar yapar diye cemdede onlar yapıyor gibi bir cevap verdi (doğruluğu tartışılır) ama eğer bana sorarsan cem'e girdikten sonra bilmelisinki kadın erkek farkı yoktur cemevinde kadınıda erkeğide uzunu kısası zengini fakiri hepsi can'dır kadın yapmış ama işte erkek gerçeği vs vs diye düşünürsen yanlışa gidersin (Bizim nazarımızda kadın erkek farkı yok, eksilik noksanlık senin kendi özünde diyor H. Bektaş..)

Alıntı:

öncelikle 40 deyişi dediğin şeyi anlamadım ama kırklar ceminden söz ediyorsun sanırım, örnek verdiğin mihraçlamada diyor ki " selman şeydullaha gitti ondandır eksik birimiz" üzüm tanesini getiren selmandır ona yoldaşlık edende cebraildir diyebiliyorum.bir üzüm tanesini uzun yoldan getirmek kolay birşeymidir ? cebrail selmanla birlikteydi demek istemiştir sanırım dede de ... kendisine sorsaydın sana söylediğinde keşke can

Alıntı:

öncelikle cem ibadetini sadece dede ve 12 hizmet erleri yapmaz,ordaki her birey cem ibadetinin içindedir sessiz olun'dan anlaman gereken malesefki insanlarımız ibadet esnasında kendi içinde konuşuyor aranızda konuşup cemin ahengini bozmayın denilmekte,yoksa cem boyu susun oturun değil, tevhidler mersiyeler birlikte okunup gülbenk birlikte çekilir zaten cem ibadetinin en önemli kısmı değilmi cem olmak bir olmak ?? saki gelirkende post gelirkende aynısı denilir dede duasını verecek çünkü dua edilirken konuşmayın denilmek isteniliyor...
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.11   #6
mustafa güney
Üye
Üye
Nereden: ankara
Rep Puani : 11

sayın kıbrıslı can
Alevilik hakkında yapılan üç yanlış konulu foruma yazmış olduğum yazımın silindiğini
yeni fark ettim nedenini lütfen öğrenmek isterim saygılar ALLAH EYVALLAH
Sponsor Reklamlar

mustafa güney isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.11   #7
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

mustafa güney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın kıbrıslı can
Alevilik hakkında yapılan üç yanlış konulu foruma yazmış olduğum yazımın silindiğini
yeni fark ettim nedenini lütfen öğrenmek isterim saygılar ALLAH EYVALLAH

Yaziniz Silinmedi, Sunucudaki Bir Sorundan dolayi Sitemiz 1 hafta geriye gitti ve gecmisdeki veriler yuklendi.. bu konu hakkinda sitedeki uyelerimizi bilgilendirdik ..isterseniz ilgili yere yeniden paylasimlarinizi sunabilirsiniz..
Sponsor Reklamlar

mustafa güney bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...