Sponsor Reklamlar

Hz. Ali (rad) Kendisini Sevenlerin Namazlarını Kılmış mı?

Alevi Önderlerimiz Katagorisinde ve  Hz.Ali Forumunda Bulunan  Hz. Ali (rad) Kendisini Sevenlerin Namazlarını Kılmış mı? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Once sunu kaydedeyim ki, eger Alevi olmak Hz. Ali'yi sevmek ise, o zaman ben de Aleviyim. Ama bugunki Alevilere gore Hz. Ali rad. kendisini sevenlerin namazlarini kilmis ve oruclarini tutmustur. Acaba bu dogru mudur? Eger dogru ise, o zaman nasil olur? Yani nasil yetismis bunca namazi ve bunca orucu tutmaya? saygilarimla......

Seçenekler
Alt 23.08.10   #1
Sadi
Üye
Üye
Rep Puani : 10
Standart Hz. Ali (rad) Kendisini Sevenlerin Namazlarını Kılmış mı?

Once sunu kaydedeyim ki, eger Alevi olmak Hz. Ali'yi sevmek ise, o zaman ben de Aleviyim. Ama bugunki Alevilere gore Hz. Ali rad. kendisini sevenlerin namazlarini kilmis ve oruclarini tutmustur. Acaba bu dogru mudur? Eger dogru ise, o zaman nasil olur? Yani nasil yetismis bunca namazi ve bunca orucu tutmaya?

saygilarimla...
Sponsor Reklamlar

Sadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.08.10   #2
ŞAHKULU
ŞAHKULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: sivas
Standart Cevap: Hz. Ali (rad) kendisini sevenlerin namazlarini kilmis mi?

SADİ kardeş ALİ i seviyorsan ALEVİ olmana gerek yok hak yeme menfaat gözleme ALİYİ ali gibi sev ali gibi yaşa ister sunnli ol ister şaman senin yukarıda sorduğun şey sır içinde sırdır her can ermez çoğumuzda tam anlamaz anlatamaz BATINİLİK böyledir can
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
ŞAHKULU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.08.10   #3
Sadi
Üye
Üye

ŞAHKULU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
SADİ kardeş ALİ i seviyorsan ALEVİ olmana gerek yok hak yeme menfaat gözleme ALİYİ ali gibi sev ali gibi yaşa ister sunnli ol ister şaman senin yukarıda sorduğun şey sır içinde sırdır her can ermez çoğumuzda tam anlamaz anlatamaz BATINİLİK böyledir can

Cevap yazdigin icin tesekkur ederim kardesim.

Cok guzel bir sey soyledin "Ali'yi Ali gibi sev, Ali gibi yasa...". Ben de bunu size anlatmak istiyorum. Insan her zaman sevdigine benzemek ister. Hz. Ali namaz kilmiyor muydu? Kiliyordu. Ya onu sevenlere ne oluyor da namazi, Allah'in emrini, Allah karsisinda tevazu kanatlarini yerlere indirmeyi, Allah'a secde etmeyi terk ediyorlar? Hani Ali'ye benzemek vardi Ali'yi sevmede? Burda ne oldu? Ya oruc icin?

Kardesim, Hz. Ali'yi Hz. Hasan ve Hz. Huseyin kadar taniyor muyuz? Tanimiyoruz. Onlar Babalarini sevmiyorlardi? Hz. Ali gibi yasamiyorlardi (yasamaya calismiyorlar miydi)? Bizden daha cok onlar Hz. Ali'yi severlerdi ve onun gibi yasarlardi. Yanlis miyim? Ama onlar namaz kiliyor, oruc tutarlardi. Buna ne dersiniz?

Saygilarimla...
Sponsor Reklamlar

Alt 23.08.10   #4
ŞAHKULU
Üye
Üye

KARDES sen ALİ ne demek bilirimisn HZ ALİYE neden ALİ ismi verilmiştir bilirmisin Şİmdi ali ulu demektir ben ORDA HZ ALİ Yİ ulu sev ve ulu yasa dedim BİZ ALİYİ herkesten ii tanırız NE YAPCAGIMIZ biliriz namazımızı kılarız BAKARA suresindeki bigi RÜKÜMUZU ederiz oruc muzu tutarız ama bu bi yana ALİ alevilik de HZ ALİDEN başka bir şeydir biz düşünceye önem veririz dogruyu goruruz kişilik vucud kaybolur diger ŞEKİLCİLİK bozulur ama zemin kalır BAK GÜZEL kardesim biz uluk biliriz ALİYİ severi kendi yaşam tarzımıza gore kendi dilimize gore bi müslümanlıgımız vardır EMEVİ USULU YAŞAMAYIZ arapcadan anlamyız
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Alt 23.08.10   #5
Sadi
Üye
Üye

Hz. Zeynelabidin abdest alirken, bem beyaz oluyordu. Onu bu halini soranlara da "Kimin huzuruna ciktigimi biliyor musunuz?" diye karsilik veriyor. Namaz bizim Miracimizdir. Namazla biz de Allah'in huzuruna cikariz. Niye Hz. Ali bizim yerimize de cikmistir deyip (halbuki Hz. Hasan ve Hz. Huseyin rad. boyle yapmamislardi), Allah'in, Alemlerin Rabbinin huzuruna cikip derdimizi kendimiz anlatmiyalim ki? Niye kendimiz cikip Allah'la konusmayalim ki? Niye O'na kendimiz verdigi nimetler icin tesekkur etmeyelim ki? Unutulmamali ki Namaz bir ibadettir.

Allah Insanlari ve Cinleri sadece Kendisini ibadet etsinler diye yarattigini Kur'an'da haber vermiyor mu? Baska bahanelerle gercek ve Allah tarafindan verilen vazifemizi niye terk ediyoruz? ...
Sponsor Reklamlar

Alt 23.08.10   #6
ŞAHKULU
Üye
Üye

ŞİMDİ carpıtılıyor ben NAMAZ kılıyoruz dedim BEN allaha İBADET EDİP sahil amel yapıyoruz İŞMİZİ dogru yapıyoruz BİZ bir şey terk etmiyoruz AMA emevi gibi yapmıyoruz
Sponsor Reklamlar

Alt 23.08.10   #7
ŞAHKULU
Üye
Üye

BAK edip harabi ne diyor oku
Zühd ü riya ile olan ibadet
Hatadır hazret-i settar'a karşı
Böyle namaz ile olamaz ümmet
Hiç kimse Ahmed'i muhtar'a karşI

Allah gözlerine çekmiş bir perde
Yok dersin Allah'ı gökte ve yerde
Gösterelim gel de gör Hak'kı nerde
Secde eyleyesin didara karşı

Ebsem ol Harabi sen nasıl ersin
Halli müşkül böyle sözler söylersin
İçtinab et belki hata edersin
Haydar'ı kerrar'e hünkara karşı
Sponsor Reklamlar

Alt 23.08.10   #8
Sadi
Üye
Üye

ŞAHKULU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ŞİMDİ carpıtılıyor ben NAMAZ kılıyoruz dedim BEN allaha İBADET EDİP sahil amel yapıyoruz İŞMİZİ dogru yapıyoruz BİZ bir şey terk etmiyoruz AMA emevi gibi yapmıyoruz

Kardesim, o zaman benim sorularim size degildir. Benim sorularim namazi Peygamberimzin SAV gosterdigi gibi kilmayanlar hatta onu terk edenler ve Hz. Ali'nin onlarin yerine kildigini iddia edenleredir. Bugunki sozde Aleviler var ki maalesef boyle yapiyorlar. Iste ben onlara diyorum. Siz kiliyorsaniz, orucunuzu tutuyorsaniz, o zaman Allah kabul etsin.

Gunah denizinde bogulmakta olan bu kardesin dualarinizi bekliyor.

Saygilarimla...
Sponsor Reklamlar

Alt 23.08.10   #9
Sadi
Üye
Üye

Peygamberimiz SAV o zaman niye ibadet ediyordu? Camiye gidip namaz kiliyordu? Oruc tutuyordu? Allah c.c. Ka'bede midir ki hasa ve kella O SAV ka'beye donup secde ediyordu? Hayir. Ama Allah'in nerede oldugunu ve O'nu Lamekan oldugunu bildigimizi bildigi icin bize Ka'beye donerek Bana ibadet edin demis Allah c.c.. Biz O'nun emri uzerine Ka'beye doneriz ibadet ederken, ama Ka'beyi ma'bud olarak tapmiyoruz. Sadece bir bir ibadet yonu olarak kullaniriz....
Sponsor Reklamlar

Alt 23.08.10   #10
ŞAHKULU
Üye
Üye

BENİM kıldıgım namaz halka namazıdır secdemi duvara karsı etmem İNSANDIR secdem GÖNÜLDÜR kabem ALLAH tan korkmadan COK onu SEVERİM ama SEN erenlerin SOYLEDİĞİ sözleri HAKKIN ESRARI olarak ALMIYOR softaların HAŞHAŞLARINA karıştıyorsun GÜNAHDA denizide BİZE gireriz yüzeriz de batarız da cıkarız da AMA sorana RİYA ETMEYİZ
Sponsor Reklamlar

Deniz ve eftelya_58 bunu beğendiler.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2