Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Hz.Ali (http://www.piryolu.com/forum/hz-ali.html)
-   -   Hz. Ali'nin Lakapları (http://www.piryolu.com/forum/hz-ali/7500-hz-alinin-lakaplari.html)

Haydar-ı Kerrar 27.08.13 18:20

Hz. Ali'nin Lakapları
 

Haydar-ı Kerrar
Sâki-yi Kevser
Şir-i Yezdan
Şah-ı Velayet
Esed
Seyfullah
Ebu Hasan (“Hasan’ın Babası”)

Ebu Turab (“Toprağın Babası”)

Murtaza (“Seçilmiş”)

Esedullah (“Allah’ın Aslanı”)

Kuran-ı Natık (“Konuşan Kuran)

Haydar (Aslan)

Birinci Ali

Şah-ı Merdan (Yiğitlerin Şahı)


Alıntı:

hayber kalesinin muhasarasının son gününde sancağın kime verileceğini merakla beklerken peygamber efendimiz beyaz sancağı hz. ali'ye verir. ardından resûl-i ekrem kendisine zırhlı bir gömlek giydirir ve zülfikâr'ı da beline kendi eliyle bağlar. sonra da şöyle der:

"allah, sana fetih nasip edinceye kadar çarpış. sakın arkana dönme."

savaş sırasında bir ara hz. ali'nin kalkanı elinden düşer. hemen yanındaki kalenin kapısını yerinden sökerek kendisine kalkan yapar. fetih gerçekleşinceye kadar da kale kapısını elinden düşürmez. fetih müyesser olduktan sonra hz. ali kapıyı yere bırakır. sekiz kişi hep beraber sarıldıkları halde onu kaldırmaya muvaffak olamazlar. işte böyle bir insandır hz. ali, haydar-ı kerrar, emîru'l-mü'minin.

HURUFİCAN 25.10.13 12:52

Cevap: Hz. Ali'nin Lakapları
 
ismail.....


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:42.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2