Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Hz.Ali (http://www.piryolu.com/forum/hz-ali.html)
-   -   Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis (http://www.piryolu.com/forum/hz-ali/3462-alevilik-hakkinda-yapilan-3-yanlis.html)

*SAHIN*58 29.09.10 21:38

Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis

1. 12HİZMETLERDEKİ SUPURGE DE Diyoruz ki biz uc baci idik guruhu naci idik kirklar meydainda supurgeci idik supurgeci selman kor olsn mervan diyorz demi bu selman fariz erkekse neden uc kiz var orda supurgeci olarak hem selman ismi oıkunuyor hemde 3 kiz var
2. 40 deyisinde üzümü selman mi cebrail mi getirdi bana gore selman getirdi ama dedeye gore cebrail getirdi peki cebrail getirdi ise hz MUHAMMED MUSTADA AS sag ayagi ile 40 lara girince orda bir kisi yoktu 39 kisi ilerdi peki o da kiside selman di o zman selmani fariz nereye gitti

3. saka suyunda herkese butun cemahata muhammed mustafanin suyu geldigini soyluyorlar nida ediiyorlar cemahata sesiz oılun diyorlar ve cemahat orda allah allah diyor bu nlar nedeni

ASLIMIZ ALEVİ
SOYUMUZ KIZILBAS
MESHEBİMİZ CAFERİ
YOLUMUZ KIRKLAR YOLU
PİRİM MUHHAMMEDTİR REHBERİDİR ALİ

BASİM ALLAHTİR ALLAH ALLAH DİYELİM
SOLUM MUHAMMEDTİR SAGİM ALİDİR
GOVDEM HUNKAR HACİ BEKTASİN TA KENDİSİDİR
SOYUM PİRSULTAN DAN GELİR
SAYGİLARİMLA DJ SAHİN

ALİHAYDAR SAHİN

Admin Not: Forum icinde msn adresi vermek yasaktir..

Bknz Forum kurallarina

http://www.piryolu.com/forum/forum-k...ri-onemli.html

Site Yönetimi adina KIBRISLI

DevrimChe 29.09.10 21:58

Cevap: Alevilik hakkinda yapilan 3 yanlis

Alıntı:

*SAHIN*58 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 10219)
1. 12HİZMETLERDEKİ SUPURGE DE Diyoruz ki biz uc baci idik guruhu naci idik kirklar meydainda supurgeci idik supurgeci selman kor olsn mervan diyorz demi bu selman fariz erkekse neden uc kiz var orda supurgeci olarak hem selman ismi oıkunuyor hemde 3 kiz var

2. 40 deyisinde üzümü selman mi cebrail mi getirdi bana gore selman getirdi ama dedeye gore cebrail getirdi peki cebrail getirdi ise hz MUHAMMED MUSTADA AS sag ayagi ile 40 lara girince orda bir kisi yoktu 39 kisi ilerdi peki o da kiside selman di o zman selmani fariz nereye gitti

3. saka suyunda herkese butun cemahata muhammed mustafanin suyu geldigini soyluyorlar nida ediiyorlar cemahata sesiz oılun diyorlar ve cemahat orda allah allah diyor bu nlar nedeni

Oncelikle bunlarin neden size gore yanlis nitelendirildigini ogrenebilirmiyim?
Cem ibadetinde 12 hizmetin gorevi ve anlamlarini mi ogrenmekistiyorsunuz yoksa dualarin anlamlarinami ermek istiyorsunuz?

*SAHIN*58 03.10.10 02:02

Cevap: Alevilik hakkinda yapilan 3 yanlis

benim amacim orda selman isminisoyluyorlarsa neden uc baciyi one suruyorlar orda ya uc baci olmicak yada selman ismi olmucak cunku selman erkekdir ve bu buyuk bir yanlsitir ikinci si ise hz ademden hz muhammdde kadar gelen peygamberler erkekdir hz muhammed dunyayi deegistirdiginde onun makamina hz ali oturmustur ya kizi hz fatuma zehra oturmamistir 12 imamlarda erkek vardir ama burda selman ismini one surupde kiz olmasi yanlistir

kadiir61 20.12.10 22:16

Cevap: Alevilik Hakkinda Yapilan 3 Yanlis

şahin *58 sana soruların için teşekkür dedemiyeceğim çünkü sorularında yanlış yoktur yanlış sendedir çünkü kirklar ceminin önemini henüz öğrenememişsin yani idrak edememişsin sana tavsiyem kendin araştır doğruyu bulacaksın.Hz. Hünkar Hacı Bektaşı Veli yardımcın olsun.

ayvaz58 20.12.10 23:33

farklı konulara değimişsin bildiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya çalışayım söylediklerim kesinlikle doğrudur demiyorum ama bakış açına farklı bir yön verebilir....

Alıntı:

12HİZMETLERDEKİ SUPURGE DE Diyoruz ki biz uc baci idik guruhu naci idik kirklar meydainda supurgeci idik supurgeci selman kor olsn mervan diyorz demi bu selman fariz erkekse neden uc kiz var orda supurgeci olarak hem selman ismi oıkunuyor hemde 3 kiz var
süpürgeci selman : bunu daha önce cemde birisi sormuştu dedeye o da gerçek sahibi Selman-ı Pir-i Pak hazretleridir fakat günümüze geldikçe temizlik işlerini kadınlar yapar diye cemdede onlar yapıyor gibi bir cevap verdi (doğruluğu tartışılır) ama eğer bana sorarsan cem'e girdikten sonra bilmelisinki kadın erkek farkı yoktur cemevinde kadınıda erkeğide uzunu kısası zengini fakiri hepsi can'dır kadın yapmış ama işte erkek gerçeği vs vs diye düşünürsen yanlışa gidersin (Bizim nazarımızda kadın erkek farkı yok, eksilik noksanlık senin kendi özünde diyor H. Bektaş..)

Alıntı:

öncelikle 40 deyişi dediğin şeyi anlamadım ama kırklar ceminden söz ediyorsun sanırım, örnek verdiğin mihraçlamada diyor ki " selman şeydullaha gitti ondandır eksik birimiz" üzüm tanesini getiren selmandır ona yoldaşlık edende cebraildir diyebiliyorum.bir üzüm tanesini uzun yoldan getirmek kolay birşeymidir ? cebrail selmanla birlikteydi demek istemiştir sanırım dede de ... kendisine sorsaydın sana söylediğinde keşke can :)

Alıntı:

öncelikle cem ibadetini sadece dede ve 12 hizmet erleri yapmaz,ordaki her birey cem ibadetinin içindedir sessiz olun'dan anlaman gereken malesefki insanlarımız ibadet esnasında kendi içinde konuşuyor aranızda konuşup cemin ahengini bozmayın denilmekte,yoksa cem boyu susun oturun değil, tevhidler mersiyeler birlikte okunup gülbenk birlikte çekilir zaten cem ibadetinin en önemli kısmı değilmi cem olmak bir olmak ?? saki gelirkende post gelirkende aynısı denilir dede duasını verecek çünkü dua edilirken konuşmayın denilmek isteniliyor...

mustafa güney 28.01.11 23:23

sayın kıbrıslı can
Alevilik hakkında yapılan üç yanlış konulu foruma yazmış olduğum yazımın silindiğini
yeni fark ettim nedenini lütfen öğrenmek isterim saygılar ALLAH EYVALLAH

Alevi 29.01.11 01:19

Alıntı:

mustafa güney Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 12208)
sayın kıbrıslı can
Alevilik hakkında yapılan üç yanlış konulu foruma yazmış olduğum yazımın silindiğini
yeni fark ettim nedenini lütfen öğrenmek isterim saygılar ALLAH EYVALLAH

Yaziniz Silinmedi, Sunucudaki Bir Sorundan dolayi Sitemiz 1 hafta geriye gitti ve gecmisdeki veriler yuklendi.. bu konu hakkinda sitedeki uyelerimizi bilgilendirdik ..isterseniz ilgili yere yeniden paylasimlarinizi sunabilirsiniz..

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:05.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2