Sponsor Reklamlar

Allahın selamı üzerinize olsun...

Alevi Önderlerimiz Katagorisinde ve  Hz.Ali Forumunda Bulunan  Allahın selamı üzerinize olsun... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Sadi

Seçenekler
Alt 06.02.10   #1
Sadi
Üye
Üye
Rep Puani : 10
Standart Allahın selamı üzerinize olsun...

Allahın selamı üzerinize olsun...

Subhaanallaah.... Öncelikle kardeşlerimiz Cihan Tas ve gezgın1881'i teşekkür ederim. Ben de böyle bir çağrı için öyle bir giriş yaptım... Tedbirimi almam gerekiyordu...

Evet, Kur'an-i Kerim Ehli Kitabı bile ortak noktamıza ''Allahtan başka ilah yoktur' kelimesine çağırırken, biz ki hepimiz Müslümanız alhamdulillah, niye birlikte olmayalım.

Yahudilerin oyunu:
FFF (FILM, FOOTBALL, FAMILY). Yani insanları bu üç veba ile öldürmektir. Şimdi bir bakımdan bayaa başarılı olmuşlardır. Sigara, içki, -özür dilerim- kadın, vb. ise onların başka bir oyunudur. Ama bunlarla müslümanları kontrol altına alamayacaklarını anlayınca, bizi bize düşürmeye planladılar. Ama bu nasıl olacaktı? FİKİR VE DÜŞÜNCE FARKLILIĞILA. İki müslüman savaşabilir (Hz. Ali'yi Hz. Talha ve Hz. Ayişe (rad)'ya fitle ile birbirine düşürmediler mi) ama sonra barışırlar. Ama onları farklı ve zıt düşüncelere saptırdın mı, artık iş tamam. Bizim halimize bakın isterseniz (Sunni, Şii va Alevi).

Sunnilerin Alevileri sevmediklerini de kim çıkardı? Bizim düşmanlarımız değil mi? Yoksa Dinimiz bir, Peygamberimiz bir, kitabımız bir, dünyamız bir, havamız bir, babamız (Hz Adem) bir, annemiz bir, turumuz bir (insan), şeklimiz bir..... daha da sayayım mı? Bu kadar birler varken neden birbirimizden nefret edelim ki?.....

Sunniler Hz. Aliyi (rad) sever, onun dediklerinin hepsini kabul ederler, Ehli Beyti de severler, -onlara canımız feda- onların yolundan çıkmaktan Allah bizi korusun. Hz. Aliyi de Şeyhul İslam, Evliyaların Babası, Peygamberimizin (saw) zürriyetinin babası (Benim zürriyyetim ise Hz Ali (rad)'dandır) bilirler.

Bakın, alevilik Hz. Ali (rad) ve Ehli Beyt'e bağlılık ise o zaman Sunniler de alevidirler. Öyle değil mi?

Benim bidğim başka bir fark var: Aleviler ve şiiler ilk üç halifeyi sevmezler, onların haksızlıkla hilafeti aldıklarını iddia ederler. İşte burda bir yanlış anlama var ki bizim düşmanlarımız bizi ona sevkedebildiler.

İlk üç halifenin hilafeti haksızlıkla almalarında hiç bir sebep yokken, yani demek istediğim, onların gözünde ne dünya malı ne de hilafet varken, neden böyle bir şeye kalksınlar ki?

Peygamber Efendimiz (saw) manen şöyle buyurmaktadırlar: ''Benim ashabım yıldızlar gibidir. Hangisinin yolunu tutarsanız, kurtuluşa erersiniz.'' Peygamberimizin (saw) abes veya kendinden konuşmayacağını Kur'an bize haber veriyor. İlk üç halifenin sahabi olduklarını da biliyoruz. Demek onların yolunu da tutarsak inşallah kurtuluşa ereriz. Eğer onların tuttuğu yol -haşa- haksızlık ise, ve haksızlığın doğru ve kurtuluş yolu olmadığına göre, o zaman Peygamberimiz (saw) -haşa ve kella- yanlış bir şey söylediği ortaya çıkar. Bu da Kur'an-i Kerimin, Allahu Tealanın -haşa ve kella- yanlış bir şey söylemesi demektir. Buda yüzbinler defa doğrudan uzaktır, böyle bir şeyin olması mühaldir.

Demek onların hilafeti haksızlık değildir. Bunu Peygamberimiz (saw) tasdik ediyorlar.

Onların ve Hz Alinin (rad) hilafetinde çok hikmetler vardır. Onların hilafet dönemlerinde, ki onu (sizin de onları bildğiniz halde) inşallah sonra yazarım.

Şimdi de başka bir hususu arz etmek istiyorum:

Hz Ali (rad) iki yüzlü müydü? Haşa ve kella.
Hz Ali (rad) korkak mıydı, cesur muydu? Cesurdu değil mi?

Hz Ali (rad) ilk üç halifenin döneminde de şeyhul islam idi. Onların yanında idi.

Şimdi eğer Hz Alinin (rad) ilk üç halifenin haksız olduğunu bile bile onların yanında olmayı kabul etmiş ise, bu hz Alinin (rad) -haşa- haksızlığı kabul etmesi demektir. Haksızlık ve zülmün karşısında susmak o haksızlık ve zülme rıza göstermek demektir, ki bu da o haksızlık ve zülmü yapmaktır. (Kevmi Semuddan bir kişi deveyi öldürdü, ama azap hepsine geldi, çünkü diğerleri bu zülme karşı sustular ve bir şey yapmadılar) Bu Onun iki yüzlü olması demektir, ki böyle bir şeyin yanlış olduğunu hepimiz kabul ediyoruz ve tasdik ediyoruz.

Veya eğer Hz Alinin (rad) diğer halifelerin askerleri vardı falan filan vardı ve Hz Aliyi ölürebilirlerdi, onun için Hz Ali (rad) bir şey demedi desek, bu da Onun -haşa- korkak olması demektir, ki bunun da yanlış olduğunu hepimiz biliriz.

Eee demek onların hilafeti haksızlık değilmiş. Yeter ki biz bunun hikmetini anlamaya çalışalım.

Ben burda fikrimi beyan ettim. Lütfen yanlış anlamayın. Ben fikrimi söyledim ki siz de bu konularda bana kendi fikrinizi söyleyeseniz. Bu konulara böyle birbirimizi dinleyerek ve düşünerek halletmemiz gerekiyor.....

Khudo Hofiz
Sponsor Reklamlar

cangibi62 bunu beğendi.
Sadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.05.11   #2
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Allahın selamı üzerinize olsun...

(B) sırrı nedir?

”

B sırrı H.z Muhammed (s.a.v)’ den öndeki nebilere (ismi Allah olanı) göremezsiniz, bilmezsiniz denilmesine rağmen, H.z Muhammed (s.a.v)’ e gördüren, bildiren sırdır! Aslında “B” sırrı saklanan, yalnızca bir kesimin bilmesine izin verilen bir sır değildir.

Neden sırdır ve neden adına “B” denilmiştir?

“B” sırrı kişinin kendi kendine, kendi kendinde çözmesi gereken bir olay, idrak seviyesi, düşünce tarzı olması hasebiyle sır denilmiştir. Yoksa bir kısım zümreye verilmiş bir sır ya da bir yerde yazılı değildir. Bu sırra ermek tamamen “Allah dilediğini kendine seçer” hükmüyle alakalıdır. Sonradan çalışılarak elde edilen bir şey değildir. Çünkü çalışmak fiili bir eylemdir ve yapılan çalışmanın altında, arkasında belirli bir idrak seviyesi, birikim yoksa yapılan çalışma taklittir. Taklidin ise kişiye hiçbir faydası yoktur. Bir robot, bir teyp kaseti, bir hayvan gibi taklit eder… Çalışma(lar) yalnızca mevcut kapasiteyi arttırır.

Bir sporcuyu düşünün. Eğer genetik olarak yaptığı sporun özellikleri onda yoksa ne kadar uğraşsa da o sporu çok iyi bir şekilde yapamaz. Ya da doğuştan gelen bir müzik kulağı, ritim duygusu veya ses teli olmayan birisi müzik icra edemez. Etse de de ancak kendinize kadardır… Eğitim mevcut kapasiteyi verimli bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğretir. Ama sizde ki kapasiteyi 1 iken 5 e çıkartmaz.

“B” sırrı adını Arapça ب(B) harfinden alır. Arapça B harfi (ب) şeklinden de görüleceği gibi, altta bir nokta (.) ve o noktadan bir açılımdan oluşmaktadır. İşte o nokta insandır (halifedir, insan-ı kâmildir, beyindir, birimdir…) Noktadan yayılan açılım ise ismi Allah olanın kuvveleridir (isimleridir). Nokta ayrı bir şey, açılım ayrı bir şey değildir. Hepsi de ismi Allah olandır, onun isimleridir, kuvveleridir.

Eskiler buna vahdeti vücut demişler. Bir örnek vermek gerekirse; işi yapan elinizdir ama beyin kendisine hangi kası oynatıp ne yapacağını söylemezse el işlevsizdir. Bizler ve dahi her birim bu şekilde ismi Allah olana muhtacız. “onun izni olmadan bir yaprak dahi kıpırdamaz.” Tıpkı sizin beyninizin vücudunuza yaptığı gibi. İkisini birbirinden ayrı tutamazsınız. Tutsanız da bu ayırım nereden başlar nerede biter!

“B” sırrı nasıl kullanılmalı?

Kişi İslam’la alakalı herhangi bir şey okurken, dinlerken, düşünürken, yazarken, yaşarken, karşısın dakini yargılarken… B sırrına göre olayları anlamaya çalışmalıdır; Ben (nokta), birim (nokta) olarak gördüğüm şu kesret âlemi (efal âlem) ve 5 duyu ile algıladığım her şey de ismi Allah olanın ilminde (noktandan açılımla) yarattıklarıdır. Her birim Bi-iznihi (B sırrı ile kendinde ki açılımı) fıtratını (programını) yaşar. Allah sübhandır (onda eksiklik yada hata yoktur). Her birimi (noktayı) ne amaç üzere yarattıysa, her birim (nokta) onu yapar (noktada ki açılım o olur). “Siz bilmezsiniz Allah bilir” uyarısı gereği, hiçbir birime zorlayıcı hareketlerde bulunulmamalıdır. Çünkü halife olan (insan) yalnızca tebliğ etmekle görevlidir. Tıpkı Hz. Yunus gibi… “Dinde (sünnetullahta, Allah sisteminde) zorlama yoktur.” Her birim (nokta) Bi-iznihi (B sırrı ile kendinde ki açılımı) fıtratını (programını) yaşar…

Her işe başlarken besmele ile başlamanın manası şudur;

Ben ismi Allah olanın ilminin bu boyutta! ortaya çıkmasını sağlayan bir aracıyım, aletiyim. Aslında ben diye bir şey yok. Benim varlığım HAK’ kın varlığından başka bir şey değildir. Bu işi yapanda ismi Allah olandan başkası değildir.

“B” sırrı ne DEĞİLDİR?

“B” sırrı asla panteist görüşe denk tutulup “Bu noktaların toplamı Allah’tır” DE-Nİ-LE-MEZ. Bunu diyen kendi gaybında ki (bilinmezliğinin ötesinde ki) tanrısına ithafta bulur. La-ilahe-illallah diyememiştir. İsmi Allah olanın ne olduğu ihlâs süresinde açıkça anlatılmıştır. “O TEKTİR, YEKTİR (bölünüp parçalanamaz), bir şey onu kapsamaz ya da O bir şey(ler)i kapsamaz, O bir şeyede eşit yada denkte değildir.” Bunu iyi bir şekilde anladıysak, “B” sırrını da anlamış oluruz.

Günümüz mecazı ile örnek vermek gerekirse; büyük patlamadan sonra yani sıfır hacimli sonsuz kütle patladıktan bu güne kadar bu sisteme (evrene, sonsuzluğa) ne bir atom eklendi nede çıktı. Bu örnek minimum alamda ihlas süresine örnek teşkil edebilir.

[COLOR="Teal"]HZ ALI nin B sirrina isaret ettigi bir cok alim kitablari karistirinca bu anlatim kolay ve anlasilir hazimedilir buldum paylasmak istedim..
hak bizi sectiklerinden eylesin/COLOR]
Sponsor Reklamlar

Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...