Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Her Telden (http://www.piryolu.com/forum/her-telden.html)
-   -   Evrende yaşam (http://www.piryolu.com/forum/her-telden/7983-evrende-yasam.html)

kristal 16.12.15 20:59

Evrende yaşam
 
https://www.youtube.com/watch?v=VmOiANfKfeU
uzay da sadece gezegenimizdemi yaşam;hayat var.böyle bir düşünceye sahip olmak ne kadar büyük bir talihsizlik bir okadarda saçmalık olur...gezegenimiz çok yaşlı ve adem ile havva öyküsü yanında o kadar genç kalıyorki ..adem ile havva gerçek işin sadece bir bölümü.dünyada bazı ırklar adem ile havvadan gelmiş..bazıları ise başka ırklar.bunun ispatları o kadar çokki..1983 lerde keşfedilen 90 larda ise arkeolojik kazılarla ortaya çıkarılan göbeklitepe 12 bin senelik geçmişiyle 4 bin senelik sümerlerden daha önemli bir konumda..göbeklibede daha medeni bir yaşam varken aynı dönemde yakın cografyada cilalı taş devri yaşanmış bu durumdan dünyadaki ırkların genetik olarak başka gezegenlerden geldiğinide;başka gezegenlerdeki varlıkların dünyadaki yaşam ve biyolojik formlara genetik olarak müdahale ettiklerini çıkarabiliriz.

Cem Sultan 16.12.15 23:04

Cevap: Evrende yaşam
 
Adem'in ogulları hikayesi bile farklı genetik yapıları anlatmıyor mu aslında

kristal 17.12.15 22:52

Cevap: Evrende yaşam
 
tevrattada insan kızları diye bahsediyor..ademin oğlu şit(naci) ,ve ona cennetten eş olarak gelen melek(naciye) dünyadaki gerçek ari ırk..bir kısım insan ırkıda gliba gerçektende bilimadamlarının bahsettiği gibi maymundan gelmiş olabilir.aradaki kayıp halkayıda bulamayabilirler.çünki uzaylı ırklar tarafından gelişmesi için gen mudahalesi yapılmış olabilir..

dün izlediğim videoda dünyayı en çok zeta retukulilerin ziyaret ettiğini ,insanlığın başlangıcından beri burada olduklarını,büyük devletlerle anlaşma içinde olduklarını anlatıyordu..hatta teknoljinin bu kadar gelişmesinin yapılan anlaşmalar sonucu olduğundan bahsediyrdu..kendilerine benzer canlılar klonlama ;yaratma bilgisinede sahipler(hem genetiği olan canlı hemde robot).dikkat edilirse dünyada böbrek kulak vs yaratma çalışmaları başladı..
hatta bizlerdede yarı canlı yarı robot klonlama yapılmaya başlanılmış aşağıdaki videoda canlı oyuncak hayvandan(evcil ev hayvanı) bahsediyor
https://www.youtube.com/watch?v=ntcbVOmf2Go

kristal 23.12.15 13:40

Cevap: Evrende yaşam
 
Kamer suresi.1.ayetKıyamet saati yaklaştı, Ay yarıldı....hz muhammedin mucizelerinden birinin ayı ikiye bölmesi olduğunu duymuşuzdur..son zamanlarda ayla ilgili teorilerden biride ayın dünyadan koparak oluşmadığı,ay yüzeyindeki taşların kayaların dnyadan yaşlı olduğu ve ayın yapay, içi boş bir yapı olduğu teorisidir.

https://www.youtube.com/watch?v=IBdnOOb9ujE

dAbBe 26.12.15 17:25

Cevap: Evrende yaşam
 
Hz.Muhammed ayi bölmüsmü?
Bende diyordum ay neden bazan yarim görünüyor?
:)

Cem Sultan 26.12.15 23:03

Cevap: Evrende yaşam
 
Kuran Ay'la ilgili böyle birseyden bahsediyor ama bunu peygamberin yaptıgından bahsetmiyor hatta peygamberin mucize yapamayacagını söylüyor. Yani böyle bir olay var ama peygamber tarafından yapılmıs bir mucize yok.

Enam Suresi
35. Eğer onların yüz çevirmesi sana ağır geldi ise, yapabilirsen yerin içine inebileceğin bir tünel ya da göğe çıkabileceğin bir merdiven ara ki onlara bir mucize getiresin! Allah dileseydi, elbette onları hidayet üzerinde toplayıp birleştirirdi, o halde sakın cahillerden olma!

görüldügü gibi peygamberin mucize yapamayacagı kendisine acık acık belirtilmis hatta eger cok istiyorsan git kendin yap denilmis.

Kamer Suresi
1. Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.
2. Onlar bir mucize görürlerse hemen yüz çevirirler ve: Eskiden beri devam edegelen bir büyüdür, derler.

burada da böyle bir mucizenin olmadıgı anlatılmakta. Zaten kaypak olan ve sürekli dönen putperestler bunu görselerdi bu kesin büyü deyip temelli peygambere sırt cevireceklerdi deniliyor.

kristal 26.12.15 23:45

Cevap: Evrende yaşam
 
bende mucizeden bahsetmiyorum zaten.halk arasında böyle söylenceler anlatılır örneğin hz yuşanında savaş esnasında güneşi durdurduğu anlatılır.bunlar olmuşmudur olmamıştır bilemiyoruz elbette..henüz bilmediğimiz keşfetmediğimiz şeyleri mucize olarak görüyoruz.çünkü açıklamasını yapamıyoruz..eğer ay söylendiği gibi yapay bir uyduysa birileri tarafından yörüngeye oturtulduysa ve ikiye ayrılıp birleşme gibi bir özelliği varsa ki içinde metal bi yapı olmalı bu teknoljik bir şeydir..çoğu peygamberinde zamanlarına göre çok ileride olduğunu ve diger gezegenlerle alakalı oldukları belli.idrisin satürne gitmesi nuhun gemisinin belkide bir uzay gemisi olması bütün hayvanların genetiğini gemi labaratuarına toplaması mümkün(zaten doğduğundada fiziki yapısı çok değişikmiş babası oğlunun kendisinden olmadığından meleklerden_sanırım nefilimler yada başka gezegensel ırklardan olduğundan şüpheleniyor)

sevgili cem kamer suresinde bahsedilen ayın yarılması bölünmesi bana göre böyle bir teknolojil bir şey ve henüz keşfedilmediği için sembolik aktarılmış

sende biliyosun 2 gündür haberlerde avusturyada bir kazıda 800 senelik üzerinde tuşları olan ve tuşların üzerinde sümer çivi yazısı olan cep telefonu bulundu.(ne kadar doğru bilemiyoruzda asparagas bir habermidir vs)o zamana göre bu telefon bir mucize..

birde kamer suresinde ayın bölünmesinin sürekliliğinden bahsediliyor

Cem Sultan 27.12.15 00:20

Cevap: Evrende yaşam
 
Degerli kristal can,
Yuşa peygamberin savastıgı bir anda günes tutulması olduysa ve bunu Yuşa peygamber bir fırsata dönüstürdü ise o devrin insanları bunu Yuşa peygamber yaptı diyebilir. Musa peygamberde denizi yarmadan önce epey bi vakit beklemistir orada. Olay olduktan sonra Musa peygamber yardı oluyor cünkü Musa peygamber zaten bebeklikten icine kondugu sepetle denizi yada nili yardı zaten, buna alısık...

Hikayeler ve olaylar hep sembolik. O sebeple Kuran aklınızı calıstırmaz mısınız diye sorar hep.. Olayların zahirini ve batınını iyi düsünüp analiz etmek gerek. Ay'ın yarılması olayıda böyle. Mesela yarmak kelimesi bile cok boyutlu düsünülmesi gereken bir kelime. Örnegin birisi kafam yarıldı derse bu kafasının komple 2 parcaya ayrıldıgını mı belirtir?

Bu konuda 2 görüs vardır.
1- İnsanların aya inmesi ve üzerinden toprak vs alması Ayı yarmak olarak düsünülebilir. İnsanların aya gidip bunu yapabilmesi aynı zamanda kıyametin yaklastıgınıda belirtebilir.
2- ileride birgün ay yarılıp ici acılırsa iste kıyamet geldi demek olabilir cünkü Ay yarılırsa icinden birseyler cıkabilir(!) veya ayın yarılması fiziksel olarak bir tuhaflıgın oldugunu gösterirki dünyada aynı fizik kurallarına baglı oldugundan dünyanında parcalanacagı anlamına gelir.

Batında Türkiye icin ay 12 eylül 2010da yarıldı.. Suanda da kıyameti yasamaya basladı zaten yavas yavas...

dAbBe 28.12.15 02:36

Cevap: Evrende yaşam
 
Hz.Muhammede 1000 yakin mucize verildi.
Ama Allah tarafindan degil, mucizesiz peygamber olmayacagina inanan sünnet ehli tarafindan.

Piryolundadrn 06.09.18 12:50

Cevap: Evrende yaşam
 
adam doğru diyor. ama dinleyen yok işte adamı...


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:46.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2