Sponsor Reklamlar

Simitçinin Aşkı

Genel konular Katagorisinde ve  Her Telden Forumunda Bulunan  Simitçinin Aşkı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen Serdar Yıldırım

Seçenekler
Alt 10.09.15   #1
Serdar Yıldırım
Üye
Üye
Nereden: Bursa
Rep Puani : 10
Post Simitçinin Aşkı

Simitçi Ahmet'in abileri, ablaları hep severek evlenmişti. O, en küçük kardeşti. Çocukken ben de sevdiğimle evleneceğim diyordu. İlkokulu bitirdikten sonra simit satmaya başladı. Kar, kış simit satarken insanlar sıcak odalarında otururlar ve ben buz gibi soğukta üşürdüm, derdi.

" Simit var, simit... Haydi, taze simit... "

Günlerden bir gün Ahmet simit satarken, apartmanın birinden bir kız çıktı ve dört tane simit aldı. Kız o kadar güzeldi ki, Ahmet beyninden vurulmuşa döndü. Kız, simitleri aldı ve yürüdü, gitti. Ahmet sonraki günlerde o köşeyi mesken tuttu. Fırından simitleri aldığı gibi oraya geldi. Her gelişinde o kız geldi ve simit aldı. Ahmet her defasında kıza bir kez daha aşık oldu. 19 yaşındaydı ve kızın da kendisine ilgi duyduğunu sanıyordu. Ailesine durumu açıkladı. Babası ve annesi olur dediler. Birlikte gittiler, kızı istediler. Kızın babası, kızımın yaşı daha küçük, 16 yaşında, dedi ve kızını vermedi.

Aradan bir yıl geçti. Ahmet üzgündü. Bir yıl daha geçsin ben sizi evlendiririm diyen bir zengine de rast gelmedi. Yalnızlık kötü şeydi, çekilirdin bir köşeye yalnızları oynardın. Kimse sana dönüp bakmazdı. Aç kalsan bir lokma ekmek veren olmazdı. Ahmet, hayat mı benden vazgeçti yoksa ben mi hayattan vazgeçmeliyim diye düşünüyordu. Beklemek istiyordu, bekliyordu ve bekleyecekti. Bir gün diyordu, belki bir gün dileğim olur ve ben sevdiğime kavuşurum. Bir simit fırını açtığımda, babası peşimden koşacak, aman oğlum, ne olur kızımla evlen, diye yalvaracak. Umarım en kısa zamanda bu dileğim gerçekleşir.

SON

Serdar Yıldırım
Sponsor Reklamlar

Alevi ve Cem Sultan bunu beğendiler.
Serdar Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.09.15   #2
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Simitçinin Aşkı

Ahmet simit sarayı zinciri acarsa ancak o zaman kızın babası Ahmet'in pesinden kosar bunun dısında Ahmet sadece hayal pesinde kosar. Günümüz dünyası böyledir malesef.
Hikayede Ahmet begenen ve isteyen durumundadır fakat Ahmet kendini hic kızın babası yerine koymamaktadır. Salt begeni ve istek birseyi elde etmek icin yeterli midir?
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.09.15   #3
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Fakir ama gurulu bir genc vardi, hatirladinmi?
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.09.15   #4
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65

insan zihni sürekli imgeler ve yaratır..zihindir zaten yaratan
Sponsor Reklamlar

kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.09.15   #5
Serdar Yıldırım
Üye
Üye
Nereden: Bursa
Rep Puani : 10

Selamlar.

Mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Bu yılın mart ayında Ahmet simit satıyordu. Ben yanına geldim ve konuşmaya başladık. Öyle böyle derken, Ben ilk aşkımı anlattım. Ahmet, benim de ilk aşkım vardı, dedi. Olayı anlattı. Ben bunun hikayesini yazarım, dedim. Kabul etti, yaz, dedi. Konu hakkında bir takım sorular sordum, Ahmet güzelce cevaplar verdi.

Bir kaç ay sonra karşılaştık. Abi, hikayeyi yazdın mı dedi. Ben de yazdım dedim. Cep dosyasına koyduğum hikayeyi çıkardım ve Ahmet'e verdim. Ahmet biraz okudu. Abi, sen oku deyip bana verdi. Ben seslice hikayeyi okudum. Bravo sana abi dedi ve bana bir simit hediye etti. Ben marketten bir kutu kola ve fanta aldım ve postanenin önünde sandalyelere oturup simitlerimizi yedik.

Hikayenin hikayesi böyle. Olay Bursa'da geçiyor. Sevgiyle kalın.

Benim ilk aşkım:

İLK AŞKIM EMEL

Lise 1’e giderken aynı okulda orta 2’ye giden Emel’e aşık olmuştum. Arkadaşlık teklifimi bir kağıda yazıp paltosunun cebine koymuştum. Kız teklifimi kabul etti. Müzik odasında buluşurduk. Bir kız arkadaşı dışarıda nöbetçi beklerdi. Emel ellerimi ellerinin içine alır ve bana hayatı, insanları anlatırdı. Önemli olan, anlatılmak istenen fikir derdi. İlk şiirimi Emel’e yazmıştım. Ben sabah erkenden okula giderken Emel bahçeli evlerinin penceresindeydi. Her sabah onun güzel yüzünü görmek ne güzeldi.

Kitapların sayfalarında, defterlerin yapraklarında hep onu görürdüm. Emel öğlenciydi. Ben okul dağılınca hemen eve gelir yemek yer, fırlardım okula. Tam Emel’in sınıfının önünde ping-pong masaları vardı. Teneffüste Emel beni oynarken seyrederdi. Ben sayı aldıkça beni alkışlardı. Yıl sonu geldi. Okullar kapandı. Ben 4 dersten ikmale kalmıştım. Tatilde de evlerinin önünden geçerdim ama çoğu günler onu göremezdim. Bir gün yine onu görebilmek umuduyla evlerinin önünden geçiyordum ki, bir de ne göreyim? Pencerelerde perde yok, Emel ve ailesi taşınmışlar.

Yazan: Serdar Yıldırım
Sponsor Reklamlar

Serdar Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...