Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Her Telden (http://www.piryolu.com/forum/her-telden.html)
-   -   Her şeyin Başı SAĞLIK..... (http://www.piryolu.com/forum/her-telden/7103-her-seyin-basi-saglik.html)

BERF62 11.03.13 21:45

Cevap: Her şeyin Başı SAĞLIK.....

Melisa çayı için melisa, bugünlerde forum halkının ihtiyacı var.

bilgeyol 11.03.13 22:00

mesela,

bizim orda ben çocukken,

hayal meyal hatırlıyorum,

kulağı ağrıyan çocuğa anne sütü sağarlardı,

birde gözü çapaklanan çocuğada anne sütü sağarlardı,

göze sağılması mantıkl idi ama kulağa sağılması??????????????

jetlii11 11.03.13 22:06

Alıntı:

BARANX Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 37287)
Dişinizin ağırma sebebpleri birden fazla olabilir ( çürük, apse, iltahap) isterseniz özel mesaj ile bana bildirin size yardımcı olabilirim belki :)

teşekkür ederim can.ilgin için.apse yapmış biraz şişti.önemli değil okadar

jetlii11 11.03.13 22:08

Alıntı:

renk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 37288)
Çok kötü bir ağrıdır, geçmiş olsun Can....

teşekkürler can.ağrı kesici iyi geldi

BARANX 11.03.13 22:12

Değerli jetli;Kimyasal, bakteriler ve istemsiz aşınmalarla diş sinirinin kaybedilmesinin ardından iltihap kök ucundan komşu dokulara yayılır. Belli bir süre sonra kök ucu etrafındaki kemikte cerahat oluşur. Bu oluşuma diş apsesi nedir. Cerahat kemiği de eritip diş eti üzerinden içi irin dolu bir şişlik halini alırsa bu andan itibaren diş kaybedilme riski ile karşı karşıyadır.Bu durumu yaşamak istemiyorsan en yakın zaman da diş hekimine git ve ağırı kesicilere kendini verme :) onlar sadece geçicidir:)

jetlii11 11.03.13 22:15

sevgili baran can bilgileriniz için teşekkür ediyorum..zaten diş çok uzun bir zamandır çürüktü.çekilmesi gerekiyodu.ben bir türlü gidemedim.antibiyotik ve sağrı kesici aldım..bir haftaya inerse çektircem...Canla kalın

BARANX 11.03.13 22:34

ineceğini sanmıyorum çektirmeniz en sağlıklısı haplarla canınızı sağlığınızı riske atmayın can :)

bilgeyol 14.03.13 19:53

tansiyonunuz normal ise yemeklerde sarmısakda tüketin,

çünkü sarmısak tansiyonu dengede tutar,

tansiyonunuz yüksekse limon yiyin veya suyunu için,

ve en doğalı ilaç gülmeye çaslışın.

BERF62 14.03.13 22:42

Alıntı:

bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 37717)
tansiyonunuz normal ise yemeklerde sarmısakda tüketin,

çünkü sarmısak tansiyonu dengede tutar,

tansiyonunuz yüksekse limon yiyin veya suyunu için,

ve en doğalı ilaç gülmeye çaslışın.

Sarımsağı tansiyon için kullanırken, bütün halde suyla yutulmasını tavsiye ederim. Sonradan oluşacak rahatsızlığı azaltmada bir yoldur.

Ağam ben sana güleyim, sen de ordan bir gülüver. :p

Redsefa 15.03.13 09:16

Eskiler sağlıklı yaşamı formülize etmişler bir cümle ile;
Ayağını sıcak tut, başını serin, düşünme derin derin,
aslında bu kadar basit.
Ayrıca bir kez gülümsemek için vücut 14 Kcal eneji harcar.
1 kez kaş çatmanın enerji maliyeti ise 72 Kcal.
Gülmek , somurtmaktan daha kolay bir eylem.
Ama kilo sorunu olanlar bol bol somurtsun. Böylece kilo verirler mi, bilemem amaaa herkes onlara "ne kadar suratsız biri" diyecektir. Garanti ederim :)))

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:27.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2