Sponsor Reklamlar

DALKAVUĞUN günlüğü.

Genel konular Katagorisinde ve  Her Telden Forumunda Bulunan  DALKAVUĞUN günlüğü. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 21.01.13   #1
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart DALKAVUĞUN günlüğü.

1 . Kendisine çıkar sağlayacak olanlara aşırı bir saygı ve hayranlık göstererek yaranmak isteyen kimse, şaklaban, huluskâr, yağcı, yalaka, yağdanlık, yalpak:

2 . tarih Saraylarda devlet büyüklerini nükteli sözlerle eğlendiren kimse.

"Bunları yaparken hiçbir zaman kendini dalkavuk vaziyetine düşürmez."- R. N. Güntekin

alıntı.

dalkavukluk osmanlıda padişah zevatını eğlendiren kişi olarak bilinir,

padişah ve çıkar sağlıyacağı herkesin

her hareketini begenen ve onaylayan kişidir

son yıllarda meslek haline gelmiştir.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (21.01.13 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.01.13   #2
bilgeyol
Yönetici
Standart Cevap: DALKAVUĞUN günlüğü.

Başbakana İktidara DALKAVUKLUK Örneği.

ODTÜ'lülere 'Esed'in öğrencisi mi bunlar' diyen
Polis Akademisi Öğretim Görevlisi'nin ABD sevgisi!

ODTÜ'lü öğrencilere, "“Esed'in öğrencisi mi bunlar..." demesiyle gündeme gelen Polis Akademisi Öğretim Görevlisi Tuğrul Özşengül twitter hesabından ABD'ye dua etti. Özşengül "Her vatanseverin, beş vakit oturup ABD için dua etmesi milli menfaatlerimiz icabıdır" diyerek, "vatanseverleri" de duat etmeye çağırdı.

Cnntürk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında ODTÜ'lü öğrencilere yapılan polis saldırısını savunan, ODTÜ'lü öğrencilerin Başkakan Erdoğan'ı protesto etmelerinin gerekçeleri arasında Suriye ile olası bir savaşın da olduğunu öğrenince, “Esed'in öğrencisi mi bunlar...” diyen Polis Akademisi Öğretim Görevlisi Tuğrul Özşengül twitter hesabından ABD'ye dua etti. Özşengül, "vatanseverleri" de ABD'ye dua etmeye çağırdı.

İşte Tuğrul Özşengü twitterden yazdıkları:

Allah ABD ye zeval vermesin. Amiiin.

Her vatanseveri, beş vakit oturup ABD için dua etmesi milli menfaatlerimiz icabıdır. Cebinizdeki her kuruşun karşılığı ABD de.

ABD ye göbekten, kafadan her yerden bağımlıyız. Bu durumda ona birşey olursa hepimize olur. Kurtulana kadar ABD ye birşey olmasın.

sol haber
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 21.01.13   #3
bilgeyol
Yönetici

Padişahlık döneminden örnek.

Osmanlı padişahlarından biri birgün ziyafette önüne konan patlıcan yemeğini beğenmemiş,yiyememiş ve eklemiş 'yahu şu patlıcan ne gereksiz bir sebzedir öyle değil mi ey dalkavuk? '.dalkavuk cevap verir;
'evet haşmetlim,hatta öyle gereksizdir ki derhal tüketilmesi yasaklanmalıdır.hem sağlığada zararlıdır.zehirdir,zemberektir...'
aradan zaman geçer,padişah bu sefer başka bir ziyafettedir ve önüne öyle bir patlıcan yemeği koyarlarki,yemeğe doyamaz bizim padişah yahu şu patlıcan ne fevkalade bir sebzedir değil mi ey dalkavuk? .'
dalkavuk cevap verir tabi; 'evet haşmetlim hatta öyle güzeldir öyle mükemmeldir ki,her gün tüketilmesi zaruri kılınmalıdır.hem sağlık içinde faydalıdır şöyledir böyledir...'padişah dayanamaz sorar; 'ey dalkavuk daha geçen gün patlıcan için zehirdir zemberektir demiştin,bugün şifa diyorsun aynı bitki için..nedir?
dalkavukta dayanamaz en son ' haşmetlim, ben sizin dalkavuğunuzum patlıcanın değil..'
ALINTI.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet, renk, Aşk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (21.01.13 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.
Alt 21.01.13   #4
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Gerçekten büyük olmayan "büyük adamlar" çevrelerini küçük adamlarla doldururlar.

Steve Reich
Sponsor Reklamlar

"-dost-", bilgeyol, renk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.13   #5
bilgeyol
Yönetici

bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1 . Kendisine çıkar sağlayacak olanlara aşırı bir saygı ve hayranlık göstererek yaranmak isteyen kimse, şaklaban, huluskâr, yağcı, yalaka, yağdanlık, yalpak:

2 . tarih Saraylarda devlet büyüklerini nükteli sözlerle eğlendiren kimse.

"Bunları yaparken hiçbir zaman kendini dalkavuk vaziyetine düşürmez."- R. N. Güntekin

alıntı.

dalkavukluk osmanlıda padişah zevatını

eğlendiren kişi olarak bilinir,

padişah ve çıkar sağlıyacağı herkesin

her hareketini begenen ve onaylayan kişidir

son yıllarda meslek haline gelmiştir
.

Forumdaşlar konuyla ilgili haber ve yorumlarıyla,

katkı sunabilirler.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (22.01.13 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.
Alt 22.01.13   #6
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

Filozof ve dalkavuk
Bir filozof ile bir dalkavuk konuşuyormuş. Filozof ne
derse dalkavuk onu tasdik ediyormuş. Nihayet sabrı
tükenen filozof haykırmış:
- Birader, hiç olmazsa bir kez olsun dediğime itiraz
et de iki kişi olduğumuzu anlayalım.

Günümüz dalkavukları geçmişin dalkavukları kadar dürüst değil!
Sponsor Reklamlar

bilgeyol, Aşk, Redsefa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.13   #7
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Hiçlik
Rep Puani : 46

Dalkavukluk, devlet adamlarının çevresini sarmış bir çemberdir. Montesquieu
Sponsor Reklamlar

"-dost-", bilgeyol, renk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.01.13   #8
bilgeyol
Yönetici

Antalya barosunun iktidara dalkavukluğu

Komünist olan ödül de alamaz!

Türkiye’nin en büyük dördüncü barosu, Antalya Barosu, kadına yönelik şiddet sonucu hayatını kaybeden Eylem Pesen'in davasındaki çalışmaları nedeniyle bu yıl ki “Uğur Mumcu Özel Ödül”nü Avukat Müjde Tozbey Erden'e verilmesine karar verdi. Ancak daha sonra baro üyesi 6 avukatın “ihbarı” sonucu Avukat Müjde Tozbey Erden'in komünist olduğu, Kürtlere de “siyasi tutsak” dediği ortaya çıktı! Bunun üzerine Antalya Barosu Yönetim Kurulu tekrar toplanarak bir oy farkla (6’ya 5) ödülün Erden’den geri alınmasına karar verdiler. Avukat Müjde Tozbey Erden’in konuyla ilgili yaptığı açıklamayı aşağıda yayınlıyor, okuyucularımızın bu konudaki görüşlerini Antalya Barosu’na iletmeleri için iletişim bilgilerini veriyoruz:

Tel0242)2386155
Fax0242)2371073
Mail : [email protected]

* * *

Avukat Müjde Tozbey Erden'in açıklaması:

Merhaba dostlar...
Tarafıma Antalya Barosu tarafından verilmesi kararlaştırılan Uğur Mumcu Hukuk Ödülü'nün «terörist», «komünist» ve «Kürt» olmam nedeniyle geri alınmasından dolayı yaptığım açıklama aşağıdadır.
Antalya Barosu'nun yaptığı ayrımcılığın teşhir edilmesi için bu açıklamayı kendi çevrenizdeki insanlara duyurmanızı rica ediyorum.

* * *
Ben iki yıla yakın bir süredir Van Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyesiyim. Komisyon olarak, Van’da aktif olan kadın dernekleri ile birlikte, Van ve çevre şehirlerde meydana gelen kadına yönelik şiddet vakalarına müdahil olmakta, şiddet gören kadının yanında yer almakta, hukuksal sürecin takipçisi olmaktayız. Bu dönem içerisinde komisyonumuzun da desteğiyle müdahil olduğum davalar arasında kamuoyuna da mal olan örnekler mevcut. Bunlar arasında eşi tarafından çocuklarının gözü önünde öldürülen Adalet Teber, 6 aylık hamile iken 10 yerinden bıçaklanarak öldürülen Eylem Pesen, 9 aylık hamile iken öldürülen Gülcan Sütçü, Ağrı’da tuvalet içerisinde aç susuz bırakılıp işkenceyle öldürülen Melek Karaaslan davaları var. Bunun dışında tecavüz vb. şiddet ile karşılaşan kadınların hukuki süreçlerine de ücretsiz olarak müdahil olmaktayım. Bu sebeple tehdit ve hakaretlere, hatta linç girişimine dahi maruz kaldım, çünkü davaları takip edilmeyen kadın cinayetlerinde suçlu «namus meselesi» nedeniyle ceza indirimi almaktayken, bu gerekçenin geçersizliğini ispat ettiğimizde ceza indirimi uygulanmamakta.
Yaşarken sahipsiz olan kadınların ölülerine sahip çıktığımızda saldırıya uğruyoruz.

Antalya Barosu Kadın Hakları Komisyonu tarafından Uğur Mumcu Hukuk Özel Ödülü’ne aday gösterilmem ve sonrasında 09 Ocak 2013 tarihli Antalya Barosu yönetim kurulu kararında oy çokluğu ile ödülün bana verileceğinin kararlaştırıldığı söylendi ve tarafıma iletildi.
Ancak Antalya Barosu yönetim kurulu, hakkımda sanal ortamlarda yürütülen çirkin kampanya nedeniyle geri adım attı ve ödülü 16 Ocak 2013 tarihli yönetim kurulunda 6 ya 5 oy ile geri aldı. TKP Van İl Örgütü yöneticisi olmam, anadilde savunma ve eğitim ile ilgili görüş bildirmem ve hatta Kürt olmam birilerini rahatsız etmiş olmalı ki, hızlıca “terörist” olarak ilan edilmişim ve baroya bu yönde dilekçeler verilmiş, ödül töreninin protesto edileceği söylenmiş. Elbette ki Antalya Barosu’ndaki onurlu ve cesur insanlar bu saçmalığın karşısında durdular. Özellikle beni bu ödül için öneren Antalya Kadın Hakları Komisyonu başkanı Av. Saadet Öztürk bu ödülün bir hukuk ödülü olduğunu, siyasi görüş ve etnik kimlikle ilgisi olmadığını anlatmaya çalıştığı için hakaretlere ve saldırılara maruz kaldı. Hatta bu nedenle görevinden istifa etti, yaşanan tartışmaları da bir metin kaleme alarak kamuoyu ile paylaştı.
Öncelikle ülkem adına üzüldüm. Bu ülke ve halk bu düşmanlığı hak etmiyor. Bir komünist Kürt kadını olarak gördüğüm düşmanlık beni üzdü ama bu süreçte komünist ve Kürt olmayan cesur kadın dostlar edindiğim için mutluyum. Biz başvuruda bulunan kadınların siyasi görüşüne ve etnik kimliğine bakmıyoruz, insanlık bu değil çünkü; bizleri de yaptığımız işlere değil de kimliklerimize göre değerlendirenler insanlıktan azade olmuşlar, dünyaya bakış noktalarının onları getirdiği yer burası işte. Biz oradan uzak duracağız, daha fazla vicdan, daha fazla insanlık için mücadele edeceğiz, yaşadığımız bu çürümüş düzende durduğumuz yer ve yaptıklarımızla başka türlüsünün mümkün olduğunu göstereceğiz...

Av. Müjde Tozbey Erden

KIRMIZI HABER
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 29.01.13   #9
bilgeyol
Yönetici

Chp eski Tunceli milletvekili
VEDAT SİNAN YERLIKAYA Chp'den istifa edip
Akp'ye transfer olacağını söyledi.

CHP Tunceli eski Milletvekili Sinan Yerlikaya, CHP'den istifa edip, Tunceli'de eski belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla Ak Parti'ye geçeceğini açıkladı.

buda dönek alevi ve dönek solcu dalkavuk,

alevi toplumunun,

neden mesafe kaydetmediği belli,

utanç verici,

dalkavuk ve dönek sinan
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (29.01.13 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.
Alt 29.01.13   #10
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Yuh diyorum ya resmen Yuh diyorum bu kadar da olamaz Dersim eski Milet vekili Dersimli olamaz ben onun Dersimliliğinden şüphe duyuyorum Dersimi inkar eden ve Dersim Katliamının üzerini örf pas eden bu AKP zihniyetine neye dayanarak jkatılıyor Fetulah Gülen Dersim hakkında Aleviler hakkında söylediklerinden sonra bu ne cürret ya bu haber yalan diye düşünüyorum içimden Hak Aşkına birileri desin ki bu yalandır... Dokunuyor bana adamlar bizi resmen böl parçala yönet taktiği ile ele gerçiemeye çalışıyorlar....
Sponsor Reklamlar

ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...