Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 13.08.10   #1
gezgin1881
Banned
Banned Users
Rep Puani : -10
Standart neden hayır demeliyiz

1-İç ve dış siyaset, ülke ve ulusun çıkarları doğrultusunda değil, ABD ve AB’nin çıkarları doğrultusunda dayatmalarla biçimlendirilmekte.

Onlar izin vermeden, Kandile inemiyoruz, terörü bitiremiyoruz, sınır güvenliğimizi sağlayamıyoruz. Dahası, devletin ülkesi ve ulusuyla ile bölünmez bütünlüğü tartışmaya açılmış, özerk bölgelere ayrılması teklif edilmekte, Sevr hortlatılmaktadır.

2-Emperyalistler istedi diye tüm ülke varlıklarını özelleştirme adı altında satıp Devleti küçültüyoruz(!), yandaş sermaye yaratıyoruz.

Neoliberal politikalara uygun, ulusal ve manevi değerlerden uzak, tarihini bilmeyen, sorgulamayan, dili yozlaşmış kuşaklar yetiştiriyoruz.

3-Bilinçli bir şekilde, eğitim “milli” olmaktan çıkartılmakta, dinselleştirilmektedir. Eğitim Birliği Yasası fiilen uygulanmamaktadır. Kız çocukları halâ okula gidememekte, töre cinayetlerine kurban edilmekte, kadınlarımız devrimlerle kazandığı hakları unutmuş, örtünme özgürlüğü istemekte İkinci, üçüncü sınıf vatandaş sayılmayı kabul edebilmektedirler.

4- Anayasa değişikliği ile; yüksek yargı organları, Danıştay, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi siyasetin eline geçecek şekilde yeniden yapılandırılmaktadır.

Değişiklik halkoyundan geçerse hedeflenen düzenin önündeki yargı engeli kalkacaktır.

Yeni düzenin Anayasa ve yasalarına DUR diyecek yargı olmayacaktır.

5- Anayasa değişikliği hakkındaki halkoylaması süreci devam ederken belli ODAKLARCA yeni düzen Anayasasının nitelikleri de belirlenmeye başlanmıştır.

1) Atatürk’ün adı, devrim ve ilkeleri yeni Anayasa’da yer alamayacak, Anayasa sivilleşecektir(!)

2) Bugün değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek olan maddelerinin değiştirilmesi mümkün olabilecek;

– 2. Maddede sayılı, Cumhuriyetin nitelikleri (demokratik, laik, sosyal hukuk devleti) değiştirilebilecek,

– 3. Maddede yer alan; Devletin, ulusu ve ülkesi ile bölünmez bütünlüğü, dili, başşehri değiştirilebilecek.

Dili, bayrağı, meclisleri ayrı özerk bölgeler kurulabilecek,

Laiklik yeniden tanımlanacak ve din ve vicdan hürriyeti çerçevesinde pasifleşecek, dini dogmaların toplum hayatını belirlemesinin önü açılacaktır.

Bu durum; Cumhuriyetin temellerinin çökmesi demektir. İzin verilemez.

6-1982 Anayasası ile yargı, siyasi güce, yürütmeye bağlanmıştır. Yargıç ve savcılar idari yönden Adalet Bakanlığına bağlıdırlar. Bakan mesleğin düzenleyici organı olan HSYK’da tek yetkilidir. Böyle bir yapılanmada mesleğin her aşamasında siyaset etkindir.

Bugün bazı yargıç ve savcıların hukuku nasıl çiğnediklerini, yargısız infaza dönüşmüş tutuklama sürelerini, yakalama emirlerini izliyor, sistemin sakıncalarını görüyor, değişmesi gerekliliğini anlıyoruz.

Ama getirilen Anayasa değişikliği yargıyı yürütme karşısında bağımsız kılmıyor, aksine, ağırlıklı olarak yürütme ve onun yanında yasamaya, birlikte bağlı kılınıyor.

Bu değişiklikle 1982 Anayasasını aratacak şekilde, Yüksek yargı organları da siyasetin emrine girmiş oluyor.

Atatürkçü düşüncenin temel ilkeleri ile bağdaşmayan, Türkiye’yi Dönüştürmeye yönelik bu değişikliğe DUR demeliyiz.

Kadın erkek, genç, yaşlı, işçisi, köylüsü, esnafı, memuru, emeklisi ile cumhuriyetin değerlerine inanmış, benimsemiş tüm aydınlara, yurtseverlere sesleniyoruz.

Geleceğimizi karartmalarına izin vermeyelim.

Aydınlık yarınlar için anayasa değişikliğine:

HAYIR

diyelim.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu
Sponsor Reklamlar

Alevi ve eftelya_58 bunu beğendiler.
gezgin1881 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.08.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: neden hayır demeliyiz

Konuyu okumaya bile gerek kalmadan hayir diyorum cunku hayir demek icin binlerce neden var..

Umarim halkimiz Tayipe buyuk bir Hayir dersi verirler..
Sponsor Reklamlar

gezgin1881 ve eftelya_58 bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.08.10   #3
irem
Yeni Üye
Üye
Nereden: ist.
Rep Puani : 10

Sandığa gitmemek daha mantıklı.Asıl bunun için çok neden var.
Sponsor Reklamlar

irem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.08.10   #4
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

irem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sandığa gitmemek daha mantıklı.Asıl bunun için çok neden var.

sayın.irem
mesala bir iki örnekde verseniz nasıl olur?
Sponsor Reklamlar

isoNehir bunu beğendi.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.08.10   #5
gezgin1881
Banned
Banned Users

Merhaba canlar

bugün boykot edecegini söyleyen kesimde bal gibi sandıga gidip evet diyecek ama bunu acıkca söylememelerinin nedeni akepenin icinde bir kısım oyların hayıra kaymaması için

alevi canların uyanık olması dilegiyle

saygılarımla
Sponsor Reklamlar

eftelya_58 bunu beğendi.
Alt 15.08.10   #6
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20

Alıntı:
Biz bu anayasa paketine, terör örgütü mensuplarının davulla zurnayla karşılandığı Habur rezaletinden sonra, “Türkiye’de iyi, güzel şeyler oluyor. Umut verici gelişmeler oluyor” diyen bir başbakanla aynı oyu vermemek için HAYIR diyeceğiz

Yüz Bin Kere HAYIR!
Sponsor Reklamlar

gezgin1881 bunu beğendi.
eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.08.10   #7
irem
Yeni Üye
Üye

Amasya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın.irem
mesala bir iki örnekde verseniz nasıl olur?

1)Benim Kürt ve alevi kimliğim ve değerlerim,ayrıca başka kültürlerin anayasal güvencesi yok.Türkülerimi hr an yasaklayacaklar korkusuyla dinlemek istemiyorum,yakılan canlar gibi her an başka canların yakılmasını istemiyorum.çalışan bir birey olarak haklarımın kısıtlanmasını istemiyorum,Seçim barajının aşağı çekilmesini istiyorum,tüm sorunların siyasi yollarla çözülmesini istiyorum.Birbirinin sırtını sıvazlayan,al gülüm ver gülüm yapan hiç bir siyasi yapının güdülenmesiyle hareket etmem...
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Alt 15.08.10   #8
_Siranli_
_Siranli_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: istanbul

1)Benim Kürt ve alevi kimliğim ve değerlerim,ayrıca başka kültürlerin anayasal güvencesi yok.Türkülerimi hr an yasaklayacaklar korkusuyla dinlemek istemiyorum,yakılan canlar gibi her an başka canların yakılmasını istemiyorum.çalışan bir birey olarak haklarımın kısıtlanmasını istemiyorum,Seçim barajının aşağı çekilmesini istiyorum,tüm sorunların siyasi yollarla çözülmesini istiyorum.Birbirinin sırtını sıvazlayan,al gülüm ver gülüm yapan hiç bir siyasi yapının güdülenmesiyle hareket etmem...

yukarda saydıklarınız sandıga gitmeyip hayır oyunu vermiycek kişilerin sebep olucagı durumlardır...
Sponsor Reklamlar

Deniz, gezgin1881 ve eftelya_58 bunu beğendiler.
_Siranli_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.08.10   #9
irem
Yeni Üye
Üye

_Siranli_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yukarda saydıklarınız sandıga gitmeyip hayır oyunu vermiycek kişilerin sebep olucagı durumlardır...

Öcülerle böcülerle korkutulmaktan bıktım,her seferinde peşine takıldığımız partnin acizliğinden sıkıldım,Alevilere yaplanların tarihleri ve o tarihlerde hangi hükümetlerin iktidarda olduğuna bakılsın.Ne kırk katır,Ne kırk satır....
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Alt 15.08.10   #10
gezgin1881
Banned
Banned Users

Öcülerle böcülerle korkutulmaktan bıktım,her seferinde peşine takıldığımız partnin acizliğinden sıkıldım,Alevilere yaplanların tarihleri ve o tarihlerde hangi hükümetlerin iktidarda olduğuna bakılsın.Ne kırk katır,Ne kırk satır....

Merhaba can

senin yaptıgın imama küsüp namaz kılmamak sözüyle aynı burda biz neyden bahsediyoruz sen neden bahsediyorsun krt alevisi oldugunu söylüyorsun bence önce sunu sorgulamalısın sende öncelik alevilikmi krtlükmü alevilikse basımızın üstüne krtlükse bence kendini tekrar sorgulamalısın aleviyim derken

saygılarımla
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...