Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen meyou

Seçenekler
Alt 29.06.10   #1
meyou
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ankara
Rep Puani : 10
Standart Sağ - sol

İlk olarak, çocukken okulda bayram törenleri için hazırlanırken öğrenmiştik aynı anda, aynı adımları atmayı. Sol- sağ, sol-sağ, sol-sağ diye bağıra bağıra yürürdük oyun oynarcasına.Adımlarımızı şaşırmamak, düzeni bozmamak için olanca gücümüzü sarf etmemize rağmen, olaki şaşarsa adımlarımız sektiriverirdik bir iki adım ayaklarımızı ve hemen yakalardık doğru adımları.
Düzen bozulmamalıydı çünkü, karşıdan bakıldığı zaman kaç kişi olursa olsun o grup tek bir kişiymiş gibi aynı anda atılmalıydı adımlarımız. Ne kadar kızar sinirlenirdik hocalarımıza yap-boz gibi olmadı baştan, hadi bir kez daha diye komutlar verildikçe. Herkes hatanın kendinden kaynaklanmadığını iddia ederdi de, oysa karşıdan bakıldığı zaman genelde hatanın kimden kaynaklandığını görürdü onlar da biz göremezdik…
Sonra büyüdük, ne gerek vardı, bize ne fayda sağlayacak diye düşündüğümüz bir çok şeyin aslında nedenli gerekli olduğunu anladık.
Hele o sağ-sol diye diye attığımız adımların, günün birinde nasılda önem arz ettiğini anladım.Yan yana yürüdüğüm herkesin adımlarına dikkat ettim ve etmeye de devam ediyorum ne gerek var buna demeyin sakın.
Aynı anda aynı adıma attığınız - attığım insanla aynı dili konuştuğumu fark edeceksiniz zamanla. Sen sağ basarken O sol basıyorsa, sen sap derken O ya saman diyordur yada saman anlıyordur inanın bana.
Bir çoğunuz ne gerek var silkele at o zaman diyorsunuzdur eminim ki. Bir çok insanı bu şekilde çıkarırız hayatımızdan bir birimizle anlaşamıyoruz diye (aynı adımı atamamak yada aynı dili konuşamamaktır bu benim için.)
Ama ya silkeleyip atamadıklarımız ne yaparsak yapalım aynı anda aynı adımları atamadıklarımız ve aynı dili konuşamadıklarımız da oluyor ne yazık ki. Yan yana yürürken ne kadar sektirirsem sektireyim ayaklarımı bir türlü aynı adımı atamıyorum, bana en lazım olanla aynı dili konuşamıyorum, konuşsam da konuştuklarımı duyuramıyorum, duyursam sesimi sesimin ona hoş gelmediğini biliyorum.
Biliyorum. Biliyorum da o bir türlü bilmiyor…
Sponsor Reklamlar

isoNehir ve mmuratkkaratas bunu beğendiler.
meyou isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2