Sponsor Reklamlar

Masonluk nedir, nasil dogmustur?

Genel konular Katagorisinde ve  Genel Kültür Forumunda Bulunan  Masonluk nedir, nasil dogmustur? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 12.11.12   #1
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Masonluk nedir, nasil dogmustur?

Masonlugun dogusunu, Tanrinin kozmosu yaradisina degin götürenler, Tanrinin loca kurma olanaksizligi karsisinda Ademin cennete ilk Mason larak girmesini sagladigina inanlar, Tufandan 400 yil sonra ölen Nuh peygamberin üc oglundan Ham´in batiya, Sam´in güneye, Yabetin doguya gitmek üzere ayrildiklarini ve gereginde bulusmak icin Babil kulesini yaptirdiklarini ve bu kulenin cok büyük yapilmasi sonucu insanlarin bir birlerini unutarak ayri irklarin ve dillerin ortaya ciktigini ve böylece ilk Mason ilkelerinin Babil kulesinin yapimi sirasinda dogdugunu ileri sürenler, Masonlugun ilk kurucusunun Kibt (Kipti ve Egüypte) kabilesinden olan Nuh´un torunu Misraim oldugunu, yapici bir insan olan Misraim´in Nil kanallarini actirip Dandera tapinagi yaptirdigini, Kiptilerin ise bilimin ve fen´nin (Masonluk deyisle Nur-i Ziya´nin) Kaynagi olan Hélyopolis (günes sehri) ve Menfis sehirlerini ve Tébes sehrini kurduklarini anlatanlar ve Atinali Pisagor (Pythagore), Eflatun, Ciceron gibi filozoflarin Misir´da Masonluga girdiklerini ve Misir´da dogan (Nur-i Ziya´yi) Musa ve Süleyman´in Kudüs´te, Numa´nin Roma´da, Pisagor´un Crotenné´da yaydiklarini söyleyenler var. (Bektasilik – Alevilik, Mevlevilik, Masonluk /A.Nevzad Odyakmaz)

Bu konu hakkindaki görüslerinizi paylasirsaniz hepimiz aydinlanmis oluruz.
Yorumlarinizi bekliyorum.
Sponsor Reklamlar

kristal bunu beğendi.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.11.12   #2
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65
Standart Cevap: Masonluk nedir, nasil dogmustur?

masonluk bana biraz negatif odaklı gibi geliyor.
bazı ülkelerde mason localarına izin verilmiyor diye duymuştum.
yinede çoğu insan gibi bende merak ediyorum bu konuyu açıkçası.

Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.

Konu kristal tarafından (12.11.12 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.
kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.11.12   #3
halil
Üye
Üye
Rep Puani : 10

benım bıldıgım masonluk seytana tapma gıbı bısey bı kac belgeselını ızlemıstım zamanında yanlıs hatırlamıyosam kanal 7 yayınlamıstı ayinlerını bıldıgınız seytana tapma gıbı bısey ..
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.11.12   #4
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Ben mesleklerinin sirlarini diger ustalardan gizleyen bir gurup duvar ustasi olarak biliyordum.

Ama simdi dünyadaki Masonlarin masonluk anlayisi cok farkli.

Kimi din olarak niteleyip Isa´nin Mason lacalarindan birine inecegine inaniyor. Kimi masonlarin bilim adamlari olduklari ve bilimden baska seyle ilgilenmediklerini söylüyor. Masonlarin Seytana taptiklarini da söyleyenler var tabi.
Sponsor Reklamlar

tiSes bunu beğendi.
Alt 12.11.12   #5
halil
Üye
Üye

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben mesleklerinin sirlarini diger ustalardan gizleyen bir gurup duvar ustasi olarak biliyordum.

Ama simdi dünyadaki Masonlarin masonluk anlayisi cok farkli.

Kimi din olarak niteleyip Isa´nin Mason lacalarindan birine inecegine inaniyor. Kimi masonlarin bilim adamlari olduklari ve bilimden baska seyle ilgilenmediklerini söylüyor. Masonlarin Seytana taptiklarini da söyleyenler var tabi.

onların belgesellerı var cok eskıden yayınlandı ızledınız mı ?
Sponsor Reklamlar

Alt 12.11.12   #6
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

halil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
onların belgesellerı var cok eskıden yayınlandı ızledınız mı ?

Kim yapmis o belgeselleri?
Adnan Oktar ve saz arkadaslarimi?
Sponsor Reklamlar

Alt 12.11.12   #7
halil
Üye
Üye

hayır o degıl bende cok onceden ızlemıstım ustte belırttım kanal 7 desfıre etmıstı zaten ondan sonra malum ıflas ettı hala da oyle . ıstersenız bı bakın google ye yazın mason dıye cıkıyo zaten ..
Sponsor Reklamlar

Alt 12.11.12   #8
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

halil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayır o degıl bende cok onceden ızlemıstım ustte belırttım kanal 7 desfıre etmıstı zaten ondan sonra malum ıflas ettı hala da oyle . ıstersenız bı bakın google ye yazın mason dıye cıkıyo zaten ..

Kardes ben Masonlugun reklamini yapmiyorum.
Bu konuda cahil kalmayalim. Bildiklerimizi paylasalim diye bu konuyu actim.
Daha önce de söyledim ya dünyanin her yerinde bir birlerinden bagimsiz masonlar var ve masonluk anlayislarida bir birinden farkli.

Umarim bu konuyu okuyan bir mason siteye üye olur da bize isin aslini aciklar.
Sponsor Reklamlar

Alt 13.11.12   #9
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30

mason demek duvar iscisi demektir. bu ismin takıldıgı ilk duvar iscileri Hiram Abiff altında calısan ve Süleyman tapınagını yapmakla yükümlü Kabil soyunu temsil eden taraftı (2 taraf vardı bu projede calısan). Süleyman tapınagı iyi ve kötü tarafı barıstırmak ve birlestirmek icin yapılıyordu ama Hiram Abiff ve onun iscileri (masonlar) bu projeyi reddetti ve bu birlesme tapınak bitirilmeden bozuldu. Süleymanın projesi iptal olunca bu masonlar (duvar iscileri) özgür kaldı ve onlara sonradan Free-Mason denmeye baslandı. Zaten bugün de Freemason olarak adlandırırlar kendilerini. FreeMason özgür duvar iscileri demektir, onları özgür kılan ise Lucifer'dir.

Bu konuda cok cok uzun bir paylasım yapmıstım baska bir forumda eger uygun görürseniz ekleyebilirim.. Ama gercekten cok uzun bir yazıdır.
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.12   #10
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Ben bulundugum ülkede bir masonla tanistim. Yasli bir adamdi. Aralarina üniversite mevzunlarini bile almadiklarini illa uzman kisiler olmasi gerektigi söylüyordu. Hatta ogluma okulunu bitirdikten sonra uzmanlastiginda nüfusumu kullanarak seni belki alabilim dedi. Anlayacagin burdaki masonlarin tek amaclari bilim.

Bir cok ülkedeki Masonlarin amaclarinin kriterlerinin ve inanclarinin farkli olduklarini saniyorum. Eger senin yaptigin arastirma bütün masonlari genel olarak ele alip hepsinin satanist oldugunu söylemiyorsa paylasmanda bir sakinca yok.

Yani durduk yerde hic bir toplulugu kizdirip, simsekleri üzerimize cekmek istemeyiz.
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...