Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 07.11.12   #31
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Açlık grevinden ölüm oruçlarına.


DİSK, KESK, TMMOB ve TTB: 'Ölümün değil, yaşamın galip gelmesi için birlik olalım'DİSK, KESK, TMMOB ve TTB cezaevlerinde devam eden açlık grevleri ile ilgili olarak "Ölümün değil yaşamın galip gelmesi için sorunun değil çözümün bir parçası olalım" açıklamasında bulundu.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB cezaevlerinde devam eden açlık grevleri ile ilgili olarak 3 Kasım 2012 tarihinde TTB`de ortak bir basın toplantısı düzenlediler. Basın toplantısına, KESK Başkanı Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Metin Ebetürk ile TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Gülriz Erişgen ve TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Arzu Erbilici katıldılar. Ortak basın metnini TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Gülriz Erişgen okudu.

56. gününe giren açlık grevleri nedeniyle artan ölüm riskleri karşısında kaygı duyulduğunun belirtildiği açıklamada, geçmişte yaşanan acıların tekrarlanmaması için herkesin sorumlulukla davranması gerektiği ifade edildi.

1980 yılından bu yana Türkiye cezaevlerinde 144 kişi açlık grevleri ve ölüm oruçları nedeni ile yaşamını yitirdiğinin anımsatıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu durum toplumun vicdanında derin yaralar açmış, ülkemizin insan hakları karnesine kara bir leke olarak geçmiştir. Yaşanan sorunlarla bugünkü açlık grevlerinin de 1982-2007 yılları arasında olduğu gibi ölümlerle sonuçlanma riski yüksektir.

Öncelikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın 29 Ekim Resepsiyonun‘da ve daha sonrasında söylediği "Aç kalan falan yok, herkes her şeyi yiyor" şeklindeki sözleri fevkalâde vahim bulduğumuzu belirtmek istiyoruz. Açlık grevlerine bu tür yaklaşımların sorunu çözmediğini, tam tersine çözüm ihtimallerini de ortadan kaldırıp açlık grevlerinin yaygınlaşmasına ve sonuçta ölümlere ve kalıcı sakatlıklara yol açtığını geçmişteki acı tecrübelerimizden biliyoruz.”

Türk Tabipleri Birliği‘nin oluşturacağı tıbbi izlem heyetlerinin cezaevlerine girebilmesi için Adalet Bakanlığı‘na yaptığı başvuruya hâlâ bir cevap verilmemiş olması nedeniyle endişelerin dile getirildiği açıklamada, açlık grevlerinin siyasi ve insani taleplerle yapıldığı kaydedildi.

Bu sürecin tek bir can kaybı olmadan sonlanmasının insani ve vicdani sorumluluğunun herkesin omuzlarında olduğunun belirtildiği açıklamada şunlar dile getirildi:

“21. Yüzyıl dünyasında siyasi ve insani taleplerin, yine siyasi ve insani diyaloglarla çözümlenmesi yerine sorunu ifade eden insanları ölüme sürüklemek veya sürüklenmesine seyirci kalmak, onarılması imkânsız derin yaralar açacaktır. Bu nedenle, niteliğini siyasi ve insani taleplerin belirlediği açlık grevlerinin diyalog yöntemi ile çözülmesi en doğru yaklaşım olacaktır.”

Konuyla ilgili görüşlerini ifade etmek için 2 Kasım 2012 günü Cumhurbaşkanı’ndan, Başbakan’dan ve Adalet Bakanı‘ndan randevu talebinde bulunulduğu ancak bu talebe hâlâ bir cevap verilmediğine dikkat çekildi.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB yaptıkları basın açıklamasıyla tüm kamuoyunu; ölümün değil yaşamın galip gelmesi için sorunun değil çözümün bir parçası olmaya ve çözüm için birlikte davranmaya çağırıldı.

(soL- Haber Merkezi)


biraz duyarlılık ve empati.
Sponsor Reklamlar

Toprak. ve renk bunu beğendiler.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.11.12   #32
ByMunzur
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Müzik Diyarı
Mesajlar: 1.264
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Açlık grevinden ölüm oruçlarına.


HEr gün haberlere bakıyorum ama bir tanesi bile vicdanım rahatsız demiyor... Vicdan yok olma aşamasında
Sponsor Reklamlar

bilgeyol, Toprak. ve renk bunu beğendiler.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.11.12   #33
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Açlık grevinden ölüm oruçlarına.


Bu yangının içinde erdoğanda yanar.
SDP: Hükümet geleneksel bir inat sürecine girdi
SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan, cezaevinde açlık grevinde olan PKK'li ve PAJK'lı tutsakların taleplerinin son derece kabul edilebilir talepler olduğunu belirtirken, talepler içerisindeki bazı konuların AKP'nin kendi programında da yer aldığını hatırlattı. Turan, anadilde savunma hakkının varoluşsal bir hak olduğunu, aynı zamanda Kürt sorununda çözüm için PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın koşullarının düzeltilmesi gerektiğinin de bilinen bir şey olduğunu vurgulayarak, "Hükümet bir inat sürecine girdi. Bu aslında Osmanlı'dan gelen Türk devlet geleneğinin somut bir göstergesidir. 'Haklı da olsa kimse benden talep edemez' yaklaşımıdır. Bunların ne türden sonuçlara ulaşacağı belli. Bu süreç böyle giderse önce Erdoğan'ın altındaki koltuk gider. O anlamda vicdanen bir seslenme değil benimkisi. Çünkü bunların vicdanı yok. Yaptıkları vicdansızlığın göstergesi. Ancak az da olsa akılları varsa bu gidişatın bir kopuşa yol açacağını görmeleri gerekiyor" dedi.

'10 bin tutsağın açlık grevine başlaması barış iradesidir'
Turan, Başbakan Erdoğan'ın, hem cezaevinde bulunan tutsakları hem de gelecek kuşakları katletmemek adına şahince söylemlerden vazgeçmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Top AKP'de ve Başbakan Erdoğan'dadır. Tutsakların taleplerinin bizim talepleri olduğunu gösteriyor. 10 bin tutsağın açlık grevine girmesi dünya tarihi açısından en büyük açlık grevidir. Bu bir politik kararlılığın göstergesidir. Bir inatlaşma değildir. Kürt tutsaklarının diline ve barışa ne denli bağlı olduklarını ve ne denli ciddi bedeller ödemeyi göze aldıklarını gösteriyor. Bu 10 bin kişi özgür iradeleri ile buna başlıyorlar. Bu aynı zamanda 'biz her şeye varız' mesajıdır. Umarım egemenler bunu barışa yorar. Bu aynı zamanda güçlü bir barış iradesidir. Bu görülürse barışa giden yol mümkün olur."

CHP: Erdoğan çözümsüzlük siyasetini ölüm siyasetine çeviriyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'ın Kürt sorununda izlediği çözümsüzlük siyasetini, açlık grevleri üzerinden ölüm siyasetine dönüştürmeyi amaçladığını belirterek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Sincan Cezaevi ziyareti sonrasında yaptığı konuşmada söylediği "Herkes söz orucuna girsin" sözünün muhatabının da Başbakan Erdoğan olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'ın hukuk dışı, ayrımcı anlayıştan biran önce vazgeçmesi gerektiğini belirten Tanrıkulu, açlık grevlerine cezaevlerinde bulunan bütün tutsakların katılmasının ise bir kararlılık olduğunu kaydetti. Tanrıkulu, "Erdoğan'ın sözleri karşısında tutsaklar sayıyı 10 bine çıkarıyorlar. Bu anlamı ile çok önemlidir. Açlık grevlerinin muhtemel ölümle sonuçlanmasının altından kimse kalkamaz. Başta Erdoğan kalır. Bunun sorumluluğu da geçiştirilemez. Cezaevinde ölüm başka ölüme de benzemez. Bu toplum 1999 yılını halen unutmadı" dedi.

ÖDP: Bu yangının içinde Erdoğan da yanar
ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Başbakan Erdoğan'ın açlık grevlerine ilişkin söyleminin ateşe benzin dökmek olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin önünde Kürt sorununun demokratik zeminde çözmek için büyük bir fırsat olduğunu kaydetti. Bu fırsata rağmen Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerini göz önünde bulundurarak milliyetçiliğe oynadığını kaydeden Taş, "Halkların çıkarından çok kendini düşünüyor. O yüzden milliyetçilikte kendisini buluyor. Milliyetçiliğe oynamanın yangını söndürmeyeceği yangını daha da gürleştireceği nettir. O yüzden tutsakların talepleri biran önce karşılanmalıdır. Bu talepler evrensel insan haklarına uygun taleplerdir. Tutsaklar taleplerinin yanı sıra sayıyı arttırarak kararlılıklarını ortaya koyuyorlar. Bu kararlılığı görmek gerekiyor. Yoksa insanları ölüme teşvik etmenin kazandıracağı bir şey yoktur. Erdoğan, bu saatten sonra yaşanabilecek ölümlerin sorumlusudur. Bu yangının içinde Erdoğan da yanar" dedi.

EMEP: Ölümler yaşanırsa kırılma olacak
EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, AKP hükümetinin açlık grevlerine ilişkin duyarsızlığı ve vurdumduymazlığının dikkat çekici olduğunu belirterek, bunun altında siyasal bir dirençten çok egemenlik direncinin yattığını kaydetti. Cezaevinde açlık grevinde olan tutsakların kendileri için hiçbir şey istemediğini taleplerinin Türkiye'nin geleceği için olduğunu hatırlatan Gürkan, "Hükümetin direncini kıracak ve taleplere yönelik adım atmasını sağlayacak olan şey kamuoyu baskısını yükseltmektir. Bizler de bu baskının içinde yer alıyor ve bunu örgütlemeye çalışıyoruz. Bu taleplerle cezaevinden hiç istemediğimiz bir şekilde ölümlerin olması durumunda bu da sorunun çözümü için kırılma olacaktır. Bundan dolayı hükümet daha duyarlı olmalıdır" şeklinde konuştu.

BDP: Öcalan ile avukatların görüşmesi açlık grevi için olumlu olacaktır
BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, tutsakların sayıyı arttırarak, kararlılıklarını ortaya koyduğunu belirterek, "Ortada kararlılık ve iki talep var. Bu taleplerde adım atılmazsa açlık grevi bitmeyecek. 10 bine yakın tutsak açlık grevine girme kararı aldı. Bu karar ile birlikte Türkiye'de milyonlarca insanın talepleri ortaya kondu" dedi. AKP hükümetinin Kürt sorununa yaklaşımı ile açlık grevlerine yaklaşımının aynı olduğunu söyleyen Buldan, hükümetin bir an önce adım atması gerektiğini söyledi. Buldan, "Hükümet sürekli anadilde savunma hakkını söylüyor. Bu bile muğlak bir söylemdir. 2023 vizyonu içinde AKP'nin gündeme aldığı anadilde savunma hakkı hemen uygulanmalı ve Sayın Öcalan ile avukatların yapacağı görüşmeler açlık grevleri açısından olumlu olacaktır. Cezaevlerinden tabut alınmaması için bugün itibariyle yapılacak olan açıklama önemlidir. Siyasi irade artık bu konuyu gündemine almalı ve somut bir adım atmalıdır. Yoksa Türkiye açısından bir kaos ortamı oluşacak ve cenazeler çıkmaya başlayacak. BDP olarak açlık grevlerine katkı sunmayı yeniden ele alıyoruz. Ama önemli olan siyasi iradenin adım atmasıdır" dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Açlık grevleri bitirilsin" yönündeki açıklamasını eleştiren Buldan, "Arınç'ın açıklaması yeterli değildir. Önemli olan talepler ekseninde açıklama yapılmasıdır. İmralı konusunda avukatların düzenli görüşebileceği yönünde açıklama yapmak gerekiyor" ifadesini kullandı.

ESP: Evet tecrit kaldırılmalı ve özgürlük etrafındaki kafes kırılmalıdır
ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, açlık grevlerine giren tutsakların sayısının 10 bin kişiye çıkarıldığını ve bunun tarihsel bir anlam taşıdığını belirterek, "Bir mücadelenin en kararlı hali ile uygulamaya geçirilmesidir. Bunda hükümetin adım atmaması ve tutsakların kararlılığı etkili olmuştur. Daha önce de açlık grevleri yaşandı ve bunların her biri özgürlük hareketiydi. Bugün bunların çok daha büyük bir özgürlük hareketi olarak gündeme geldiğini görüyoruz. Tutsak sayısının bu seviyeye ulaşması özgür yaşam tutkusunu gösteriyor" dedi. Ezilen bütün kesimlerin açlık grevini özgür yaşam hareketi olarak gördüğünü belirten Yüksekdağ, taleplere bakıldığı zaman bunun çok daha somut olarak ortaya çıktığını kaydetti: Yüksekdağ, "Yıllardır uygulanan esir alma politikasına karşı özgürlük talebi ortaya çıkmıştır. Öcalan üzerinden uygulanan faşizan politikalar bütün Türkiye halkına uygulanan bir uygulamadır. Bu talebi sadece tecridin kaldırılması olarak göremeyiz. Evet tecrit kaldırılmalı ve özgürlük etrafındaki kafes kırılmalıdır" dedi.

Direnişi yükseltme çağrısıBu talebin toplumsal bir tabana sahip olduğunu belirten Yüksekdağ, anadile ilişkin taleplerin ise bütün uluslararası anlaşmalara göre de demokratik bir talep olduğunu vurguladı. "10 bin kişinin açlık grevine girmesinin sorumlusu bütün kitlelerdir" diyen Yüksekdağ, dışarıda direnişin daha güçlü yapılması gerektiğine işaret etti. Türkiye'nin çok önemli bir sınavdan geçtiğini kaydeden Yüksekdağ, "Demokrasi, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik sınavıdır. Bu sınavı başarılı şekilde geçmemiz gerekiyor" diye konuştu.

İHD: Tecrit kabullenilemez bir durumİHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, açlık grevlerinin bu kadar büyümesinin vahim bir durum olduğunu ve sadece sözlerle açlık grevlerinin bitemeyeceğini söyledi. Kürt sorununun her geçen gün derinleştiğinin altını çizen Türkdoğan, PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecridin kabullenilemez bir durum olduğunu kaydetti. Erdoğan'ın, "Öcalan'ın ailesi görüşebilir; ancak avukatlarıyla ilgili böyle bir durum yok" şeklindeki açıklamasını sert bir dille eleştiren Türkdoğan, bu açıklamaların otoriter bir devlette yapılacağını söyledi. Açlık grevi eyleminin 56'ncı gününde olduğunu ve ilk grubun sorunun çözülmesi durumunda dahi sağlık sorunları yaşayabileceğini belirterek, "Temennimiz bu sorunun bir an önce çözüme bağlanmasıdır" ifadesinde bulundu.

FİDH: Devlet halkla restleşirse bugün 10 bin yarın 20 bin olur
Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu (FİDH) Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Alataş, açlık grevlerinin önemli bir sorun olduğuna dikkat çekerek, direnişçilerin vücutlarını ölüme yatırmasının görülmesinin gerektiğini söyledi. Devletin açlık grevlerini tehdit olarak algılamamasının gerektiğine vurgu yapan Alataş, açlık grevlerinin bir hak olduğunu söyledi. Cezaevlerinde bugün itibariyle 10 bin kişinin açlık grevlerinde olduğuna dikkat çeken Alataş, "Devlet halkla restleşirse bugün 10 bin yarın 20 bin olur" dedi. Türkiye'nin açlık grevlerine yabancı olmadığını söyleyen Alataş, ölümlerin olmaması için Başbakan Erdoğan'ın sert tutum sergilemekten vazgeçmesi ve tutsakların hukuki taleplerine bir an önce çözüm getirilmesini istedi.

MAZLUMDER: Devlet inatlaşma olarak bakmamalıMAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, hükümetin açlık grevlerine yaklaşımını eleştirerek, "İnatlaşmaya varan etkiler görülüyor" dedi. Açlık grevlerinde temel hakların istendiğini ve devletin de buna böyle bakması gerektiğini söyleyen Ünsal, tutsakların sayısının artmasının daha fazla sertleşme olarak görülmemesi gerektiğini dile getirdi. Ünsal, cenazelerin çıkmaması, kalıcı sakatlıkların yaşanmaması için bir an önce taleplerin görüşülüp çözümün oluşturulması gerektiğine vurgu yaptı.

TİHV: Bu ülkeye yakışmayan sözleri Başbakan dile getirdiTürkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Genel Başkanı Metin Bakkalcı da, "Hergün yeniden kahroluyoruz" diyerek son günlerde gidişatın kendilerini derinden kaygılandırdığının altını çizdi. Bakkalcı, açlık grevinde olan tutsakların tıbbi değerlendirmelerini yakından takip ettiğini, yapılan tetkiklere bakıldığında durumlarının ciddi olduğunu dile getirdi. "74 milyon insan bu insani duruma seyirci kalıyor" diyen Bakkalcı, açlık grevlerine yenilerinin eklendiğini, durumun daha çözülmez bir hal almadan gerekenin yapılmasının şart olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'ın Kızılcahamam'daki üslubunu eleştiren Bakkalcı, "Demokratik bir ülkede olmayacak konuşmaların Kızılcahamam'da örneğini gördük. Bu ülkeye yakışmayan sözleri Başbakan dile getirdi" dedi.

KESK: Açlık grevleri kaygı verici boyutta
KESK Genel Başkanı Lami Özgen, açlık grevleriyle ilgili emek güçleri olarak basına verdikleri demeçlerde kaygılarını dile getirdiğini belirterek, bugün itibarıyla bütün cezaevlerinde açlık grevlerinin başlamasının kaygı verici boyutlara geldiğine dikkat çekti. Özgen, AKP'nin üç maymununun iflas ettiğini dile getirerek, AKP'nin açlık grevlerini "şantaj" olarak değerlendirip kamuoyunu kışkırttığı ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti. Özgen, "AKP düşmanca yaklaşımından vazgeçmesi lazım. Toplum bir bütün olarak kaygılı. Hükümetin bu konuda çözüm üretmesi lazım. Bugün yaşananlar 12 Eylül'den beter şeylerdir. Hükümet en kısa zamanda adım atması gerekir" diye konuştu.

DİSK: Başbakan ortamı geriyor
DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, açlık grevleri ile birlikte kamuoyunda duyarlılığın arttığını belirterek, Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarının ise ortamı gerdiğini vurguladı. Taleplerin insani olduğunu söyleyen Ekici, herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. Bedenlerini ölüme yatıran tutsaklara karşı hükümetin sessizliğini koruduğunu söyleyen Ekici, "Biz emek güçleri olarak kimsenin ölmesinden yana değiliz, bu insanların yaşamlarını yitirmemesi için topyekun bir çabanın olması lazım" şeklinde konuştu.

Eğitim Sen: Demokratik haklar için insanlar bedenlerini ölüme yatırmış
Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız ise, "İnsanlar demokratik taleplerinin karşılanması için bedenlerini ölüme yatırmışlardır. Hükümet bu konuda sessizliğini koruyor. Açlık grevleri kaygı verici boyutlara gelmiş durumda. Biz hiç kimsenin ölmesinden yana değiliz. Hükümet bu konuda gerekeni yapmalı" dedi.

Sendikal Güç Birliği: Talepler karşılanabilirSendikal Güç Birliği Dönem Sözcüsü ve Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİS) Genel Başkanı Kenan Öztürk de, açlık grevindeki tutsaklarının taleplerinin insani olduğunu dile getirerek, bu talepler doğrultusunda sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi. Bu sorunun çözülmesi için inatlaşmanın olmaması gerektiğini ifade eden Öztürk, sorunun çözülmesinin Türkiye'ye kaybettirmeyeceğini söyledi. "Biz Sendikal Güç Birliği olarak bu taleplerin karşılıklı olarak değerlendirilip çözülmesi taraftarıyız" diyen Öztürk, insanların hayatları söz konusu olduğu için hükümetin bir an önce adım atması gerektiğini belirtti. Taleplerin karşılanması durumunda kıyametin kopmayacağını söyleyen Öztürk, Başbakan Erdoğan'ın da olumsuz açıklamalardan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.(diha)

kırmızı haber

yorumsuz
Sponsor Reklamlar

Toprak. ve renk bunu beğendiler.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (08.11.12 Saat 09:28 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.11.12   #34
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Açlık grevinden ölüm oruçlarına.


Bana değmeyen yılan bin yaşasın diyenler,

yılan yarın kapınızı çaldığında,

babayiğitleşmesinler,

bu mezarlıktan geçerken ıslık çalmaya benzer.

acınacak duruma düşmemek için uyanık olun.
Sponsor Reklamlar

Toprak. bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ölüm Odası/Chatroom fragman miSbon Film Fragman ve Tanıtımları 0 10.07.11 17:01
Hakka Yürüme Ölüm Alevi Alevi Araştırmaları 1 23.08.10 11:59
ilğinç ölüm mmuratkkaratas Her Telden 2 24.06.10 15:43
Siyah Beyaz Ölüm Yaşam UYSAL VE ASİ Beşiktaş 6 08.06.10 13:22
Ölüm & Hayat gokkoz Hayata Dair 0 16.09.09 15:58
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2