Sponsor Reklamlar

Açlık grevinden ölüm oruçlarına.

Genel konular Katagorisinde ve  Genel Kültür Forumunda Bulunan  Açlık grevinden ölüm oruçlarına. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Komik olan nedir bana aciklarmisiniz bende guleyim ?...

Seçenekler
Alt 05.11.12   #21
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Açlık grevinden ÖLÜM ORUÇLARINA.

Komik olan nedir bana aciklarmisiniz bende guleyim ?
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #22
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

konu kimin zamanında ne yaptığı değil bundan sonra ne yapılması kimsenin burnu kanamasın

kimse kimseyi karalamadan direk kesin bir çözüm bulunsun.
sen onu yaptın ben şunu yaptım bakın kaç gün oldu.hala kimler nelerle uğraşıyor yahu pes yanii
Sponsor Reklamlar

Alt 05.11.12   #23
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Herkes istedigini yazsin tamamda siteyi zor durumda birakicak yazilar yazmayin. uyari yapiyorsak bir bildigimiz varda yapiyoruz.. sen alevilikden cok kurdlugu savunuyorsun iyi hos guzel ama daha dun bir bugun iki damdan duser gibi gelip boyle yazarsan kisa sure icinde banlanirsin.. benim gorevim siteniz duzenini saglamak begenmiyen uye ceker gidebilir..

dalganida geciyorsun lafinida vuruyorsun, iyi hos guzel ama forumda omrum kisa olur, demedi deme Hewal tu fom kir ?
Sponsor Reklamlar

ByMunzur bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #24
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

Ölüm istemiyoruz!

Taksim tramvay durağında toplanan İHD üyeleri, ''Hapishanelerde ölüm istemiyoruz'' pankartı açarak, sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu Sözcüsü Burhan Öztürk, cezaevlerindeki açlık grevlerinin toplum vicdanını harekete geçirmek amacıyla yapıldığını söyledi.

Öztürk, İHD olarak, kişinin kendisine zarar veren tarzdaki eylemlere karşı olduklarını belirterek, şunları kaydetti: "Mahpuslara, açlık grevlerine karşı olduğumuzu söylediğimizde ve onlardan 'O halde ne yapalım?' sorusunu aldığımızda, ikna edebilecek bir yanıtı bulmak zorundayız. Cezaevlerinden yükselen bu ses duyulsun, anlaşılsın ve insaniyetin gereği yapılsın. Bu ses kesildiğinde ne yazık ki duyacaklarımız çok daha yakıcı ve üzücü olacaktır."

Açıklamanın ardından "Bandista" grubunun söylediği şarkılarla oturma eylemine geçildi. Gruptakiler, bir dakikalık alkışlı protestonun ardından eylemi sona erdirerek dağıldı.

sorunsuz şekilde bu olayın bir sonuca bağlanması,

ülke menfatı için en hayırlı olanıdır,

bu gergin ortamın bir an önce bitmesi dilegi ile.

not foruma zarar vermeyecek şekilde mesaj yazmak,

belli bir düzeyi yakalamak,

ve sansür mekanizmasını çalıştırmamak en güzel olan yazımdır bence.
Sponsor Reklamlar

renk ve ByMunzur bunu beğendiler.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (05.11.12 Saat 10:13 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #25
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Siyaseti sevmiyorum lise yıllarında içersinde bulundum bana yararı ıda oldu zararıda yarayarı insanları daha iyi tanımaya başladım Zararı ise İnsanlar tarafından çok kandırıldım. Konuda ki bir çok yazıyı mesajı okudum ve herkesin haklılık payı var. Hevalın birisi özlüğünü düşüncelerini aktarmış Kürtlük Kimliğini ağır planda tutmuş( Bende Kürdüm) Admin arkdaşımızda kuraları hatırlatmak zorunda kalmış bazı arkadaşlarda bir kelimeyi beğenmediği için ki bunu tarih kabullenmiş geçmişten beri var ve bana göre yanlış olan ve hiç de grek duyulmayan şey olan şikayet butonuna basacağını söylemiş....

Tarih boyunca emperyalist güçler Aleviler Kürtler ve Ermenler gibi bir çok kesime topluma kısacası İnsanlara zulüm sansür Asimilasyon katliam soy kırım vs. bir çok şey yapmış bunu forumdaki yaşı büyük bir çok abim ablam bilir ne yazıkki bunları yaşadık ama nedense bizde bir türlü akıllanmadık hala bir birimize saygı duyamıyoruz düşüncelerine fikirlerine tahammül edemiyoruz ama dilde Eşitlik diyoruz gönülden değil bunun nedeni ise bana göre Zalimlerin verdiği zulümden dolayı artık yanı başımızdaki dostumuzdan bile korkar durumdayız...Açlık gırevleri vicdani ve insani olarak benimde hiç istemediğim hatta bir an önce son bulmasını istediğim bir şeydir.Ahmet Kayanın bir sözü vardır bilirsiniz Demişki Ahmet Amca '' İNSAN ÖLÜYE SEVİNİR Mİ?'' Evet ben sevinmiyorum kim olursa olsun Dağdaki Gerillada olsa Asker de olsa sokakdaki Rüşvetçi Polis de olsa Namuslu bakkalda olsa Namussuz manav da insan ölümüne sevinmiyorum. Toprakdan geldik toprağa gideceğiz Eyvallah ama İNSAN İNSANI ÖLDÜRMESİNE istinaden söylüyorum bunu ... Gerici dediğimiz yobaz dediğimiz insanlara bakıyorumda bizim onlardan farkımız ne diye düşünüyorum evet Sünniyim ama alevilern yanındayım inancım olarak kendimi o çizgide hissediyorum ama özümü de inkar edemem nereden geldiğimi Aleviler de benim gözümde benim gibi İNSAN dır az önce yazdığım gibi Zalimin zulümünden dolayı yanımdaki dostuma düşman gözüyle bakamam o dostum ise dostumdur ondan korkmam eğer gerçekten dost ise.
Türkler de araplar da Ermeniler de süryaniler de Kürtler de korkmasın düşman gözüyle bakmasınlar bir birlerine aradaki Lanet olası yerin dibine girmesi gerekenlere Bizim deyimimz ile Lanet okuyorum.. Lanet olsun Bu Yezitlere...Lanet olsun Bu Yezitlere Lanet Olsun Bu Yezitlere... Arkadaşlar Hak Muhammed Ali mürvetine ne olur bari biz gerciler yobazlar gibi bize uygulanan bu politikayı ayrımı gayrımı ön yargıyı bir birimize yapmayalım ne olur bari biz birbirimize kenetlenelim siyaset yapacaksak bile bari yerinde yapalım burası siyaset meydanı değil Siyaset için zaten yer açılmış orada kurallar çerçevesinde siyasetimizide yapalım ama karşılıklı saydıda duyalım bir birimize fikirlerimize örnek Ben Atatürkçü değilim Atatürküde sevmiyorum neden derseniz kendimce haklı olduğum gerekçeler var ama burada Atatürk hayranı olan dostlar var onları yadırgayamam küçümseyemem herkes kendince doğru bulduğunu mantığıyla sorgular ve onu doğru Kabul eder ben ona saygı duyarım karşım dakinin de bana saygı duymasını isterim eğer duymuyorsa oda onun kişiliğidir.
Lütfen Birlik Beraberlik içinde olalım....
Sponsor Reklamlar

Deniz, bilgeyol ve renk bunu beğendiler.

Konu ByMunzur tarafından (05.11.12 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.11.12   #26
bilgeyol
Yönetici

Ölüm değil, yaşam kazansın!

Kas 05, 2012

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİİSTANBUL Şubeleri "AÇLIK GREVLERİNE KARŞI SESSİZ KALMA" çağrısı yaptı ve herkesi Salı akşamı Taksim'de Galatasaray Lisesi önüne çağırdı...

Bu Defa Ölüm Değil, Yaşam Kazansın !
Tarih : 6 Kasım 2012 Salı
Saat : 19.30
Yer : Taksim (Galatasaray lisesi önü)

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ

İSTANBUL ŞUBELERİ

yorumsuz
Sponsor Reklamlar

ByMunzur bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 06.11.12   #27
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Bu Vicdan meselesi İNSANLARIN ölmesini artık istemiyorum
Bu işe bir an önce çözüm bulunsun artık ölmesin kimse
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve renk bunu beğendiler.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.11.12   #28
bilgeyol
Yönetici
Standart Cevap: Açlık grevinden ölüm oruçlarına.

KÖRÜZ BİZ

Ne varsa otu ot çiçeği çiçek yapan
Tan yerinden söken umut ışığı
Sizin olsun çekik gözlü kardeşlerim
Aydınlıklar sizin olsun körüz biz

Bakmayın gözlerimizde yansıyan yıldızlara
Göremeyiz ateş böceklerini biz körüz
Çakıp sönen deniz fenerlerini uzak kıyılarda

Bir bulut ne zamandır üstümüzde
Yurt genişliğinde bir bulut kurşun ağırlığında
Nilüferler sularımızda açar mevsimsiz
Dolanır ayaklarımıza boğum boğum
Yapraklarında iri leş sinekleri uçuşa hazır
Göz göz oyulmuş gözlerimiz biz körüz
Göz çukurlarımızda radarlar fırıl fırıl döner
Körüz el yordamıyla yaşıyoruz bu yüzden

Yeni körler peydahlarız uyur uyanır
Ayak altında eziledursun karınca sürüleri
Ezenlerle bir olmuş yaşıyoruz ne güzel
Çizme onlardan içindeki ayak bizden ne iyi

Körüz biz kör uçuşlara açmışız toprağımızı
Ha düştü ha düşecek çelik gagalardan
Mantar mantar açılan tohumlar sıcakta

Gözlerimizi bir pula satıp geçmişiz bir yana
Ölmesini bilenlere yüz çevirmemiz bundan
Körüz gözbebeklerimize mil çekilmiş mil
Acımasız bir namlu şakağımızda soğuk
Tetikte kendi parmağımız yabancının değil

Yazar : RIFAT ILGAZ
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 06.11.12   #29
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

Bir çözüm bir çözüm analar ağlamasın
Sponsor Reklamlar

Alt 07.11.12   #30
bilgeyol
Yönetici

TKP, ÖDP, Halkevleri'nden

Taksim'de eylem:

'Görüşmeler başlasın,
ölümler durdurulsun'

Cezaevlerinde 56. günü bulan açlık grevlerinde taleplerin bir an önce dikkate alınması için TKP, ÖDP ve Halkevleri, “Görüşmeler başlasın, ölümler durdurulsun. Savaşın ve zulmün iktidarı AKP’den hesap soracağız” diyerek Taksim’de eylem yaptı.

TKP, ÖDP ve Halkevleri cezaevlerinde 56. güne giren açlık grevleri için görüşmelerin bir an önce başlaması ve ölümlerin durdurulması için Taksim’de eylem gerçekleştirdi. Taksim Meydanı’ndan “AKP savaş, halklar barış istiyor”, “Görüşmeler başlasın, ölümler durdurulsun”, “Gerici, faşist, halk düşmanı AKP” sloganlarıyla Galatasaray Meydanı’na yapılan yürüyüşün ardından açıklama yapıldı.

“Seslerine kulak verilsin istiyoruz”
Ortak açıklamayı okuyan sanatçı Ender Yiğit, “Cezaevlerinden ölüm haberleri duymak istemiyoruz. Özgürlükleri Kürt sorununda çözümsüzlük politikaları nedeniyle kısıtlanmış insanların sesine kulak verilsin istiyoruz. Açlık grevindeki Kürt mahpusların anadilde eğitim, savunma ve tecritin kaldırılması ile çerçevesini çizdikleri talepler açıktır” dedi.

“Şiddeti yalanı hükümsüz kılan tek gerçek halkın direnişidir”
“Sürekli yalan söyleyen, oyalayan, tehdit eden demokratik talepleri zor yoluyla bastırmaya çalışan AKP’ye boyun eğmiyoruz” diyen Yiğit, açıklamaya şu şekilde devam etti: “Halkları birbirine düşüren politikaların karşısında duruyoruz. Erdoğan’ın ‘açlık grevi diye bir şey yok’ açıklaması, ülkenin dört bir yanında açlık grevindeki mahpusların durumunu ve talepleri görünür kılmak için sokağa dökülenlere dönük saldırılar iktidarın elinde yalandan ve şiddetten başka bir şey kalmadığını göstermektedir. Şiddeti ve yalanı hükümsüz kılan tek gerçek güç ise halkın direnişidir. AKP savaş diyor, ölüm diyor, halklar birbirine düşman olsun diyor buna izin vermeyeceğiz.”

“AKP’nin savaşı ‘çözüm’ diye yutturmaya çalışmasına dur diyoruz”
AKP iktidarının emekçilere ve halklara açılmış bir savaşın iktidarı olduğunu söyleyen Yiğit, “Suriye’de savaşı kışkırtan, emekçilerin yaşamını cehenneme çeviren, iktidara muhalif olana yaşam hakkı tanımayan AKP’nin ‘açılım’ sahtekârlığı ile ülke halklarını kandırma ve oyalama politikasına, savaşı ‘çözüm’ diye yutturmaya çalışmasına dur diyoruz” dedi.

“Mahpusların talepleri Kürt halkının talepleridir”
AKP’nin ‘açılım’ yalanlarına devam ederken Kürt halkının taleplerini şiddet, inkar, tutuklama, hapishane ve tecrit politikaları ile bastırmaya, Kürt halkının siyasi temsilcilerini, milletvekillerini cezaevlerine doldurmaya devam ettiğini hatırlatan Yiğit, “Mahpusların talepleri Kürt halkının talepleridir. Kürt sorununda her tür inkarcı politikaya, anadil yasaklarına, tecrite hayır diyor, müzakerelerin başlamasını istiyoruz” diye konuştu.

“Savaşın ve zulmün iktidarı AKP’den hesap sormaya çağırıyoruz”
Açlık grevlerine karşı duyarsızlığın sürmesi siyasi iktidarın da altından kalkamayacağı sonuçlar doğuracağını, yaşanacak ölümlerin, sakatlıkların ve politik gerilimlerin sorumlusunun iktidar olacağını vurgulayan Yiğit, açıklamayı şöyle tamamladı: “Görüşmeler başlamalı, ölümler durdurulmalıdır. Halkımızı, barışın egemen olduğu bir ülkede yaşamak isteyen tüm yurttaşlarımızı, aydın ve sanatçı dostlarımızı eşit ve kardeşçe bir yaşam için savaşın ve zulmün iktidarı AKP’den hesap sormaya çağırıyoruz.”

(soL – İstanbul)

sizleri canı gönülden destekliyor,

ülkenin umut ışığı olarak görüyoruz.
Sponsor Reklamlar

Deniz ve renk bunu beğendiler.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...