Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Genel Kültür (http://www.piryolu.com/forum/genel-kultur.html)
-   -   Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı (http://www.piryolu.com/forum/genel-kultur/5923-hz-muhammedin-18-yasindayken-bir-fotografi.html)

Sun's Son 08.06.12 15:57

Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
http://etudesphotographiques.revues....6-small491.png

Resmin Rahip Bahira adındaki bir rahibin çizdiği söyleniyor Canlar. Amcası Ebu Talip ile Suriye'ye giden bir kervana katılan Peygamber (sav) Nasrani bir rahip evinin penceresinden kafileyi gözlerken onun gözüne ilişiyor. Hz.Muhammed'in bulut tarafından gölgelendiğini ve güneş ışınlarından korunduğunu görüyor. Amcası ve kendisine sorduğu birkaç sualden sonra ve sırtındaki nübüvvet mührünü gördükten sonra O'nun kendilerine anlatılan Hatem'ül Enbiya olduğunu anlayıp bir portresini çiziyor. Amcasına O'nun Hakk tarafından seçildiğini ve korunması gerektiğini söylüyor. Portre şu an Rum müzesinde imiş.
Sizde nasıl bir tesir uyandırdı bu resim Canlar?

Pir Mehmet 19.06.12 11:51

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
Sevgili Sun's Son can, bu resim bende Hz. Muhammed'in bir sözünü hatırlattı. "Ben nebî iken Âdem su ile çamur arasındaydı."

cangibi62 19.06.12 22:06

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
bizler sirrete degilde surete bakarak ne hissedecegimize karar vermek bos geliyor...bence bu yuzden igne ucu kadar ilgilenmedigim gibi etkilenmedimde..cunku kutsal ulu kiislerin manalarina hayran olmusumdur,,saygilar

Pir Mehmet 19.06.12 22:10

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
Alıntı:

cangibi62 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22350)
bizler sirrete degilde surete bakarak ne hissedecegimize karar vermek bos geliyor...bence bu yuzden igne ucu kadar ilgilenmedigim gibi etkilenmedimde..cunku kutsal ulu kiislerin manalarina hayran olmusumdur,,saygilar

hoşgeldin can kurban tekrardan... bayadır aramızda yoktun.

mehdiaskeri 26.01.13 16:29

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
"Allah Resulünün alnı geniş olup hilal kaşlıydı, kaşları gürdü. Iki kaşı arası açık olup, halis bir gümüş gibiydi. Gözleri pek güzel, bebekleri simsiyahtı. Kirpikleri birbirine geçecek şekilde gürdü... Güldüğünde dişleri çakan şimşek gibi parıldardı. Iki dudağı da emsalsiz şekilde güzeldi... Sakalı gürdü. Boynu pek güzeldi, ne uzun ne kısaydı. Boynunun güneş ve rüzgar gören kısmı altın alaşımlı gümüş ibrik gibi gümüşün beyazlığı ve altının da kırmızılığını yansıtır şekilde parıldardı... Göğsü genişti, göğsünün düzlüğü aynayı, beyazlığı da ayı andırırdı... Omuzları genişti... Kol ve pazuları irice idi. Avuçları ipekten daha yumuşaktı (Huccetü'l İslam İmam Gazali, İhya'u Ulum'id-din, 2. cilt, Çeviri: Dr. Sıtkı Gülle, Huzur Yayınevi, İstanbul 1998, s. 820) ."Hadisi şerifi tamamlıyor gördüğümüz resim.. doğrusunu Allah.c.c bilir ama içimden bir ses evet o o diye haykırıyor. istihareye
yatıcam inşallah eger ayan olursa sizinle paylasırım.
heyecanlanmamak elde değil..

Bakın ey kardeşler..
Malumdurki efendimiz bir hadişi şerifinde ümmetinin 72-73 fırkaya bölüneceğini ve sadece 1 fırkanın cehennemden kurtulacağını beyan eder.
ve bende acaba ben hak yol uzerınemıyım dıye dusunmeye basladım... bunu anlamam gerekti Allaha kalben niyaz ettim.
Ve bir hadisi şerif sahihi kalbime aklıma indi.. kostantineyi (istanbulu) feth eden komutan ne güzel komutandır onun askeri ne güzel askerdir.. sonra fatıh sultan mehmed hanı arastırdım. Hacı Bayram Veli nin öğrencisi ak şemseddin hz leri Fatihin hocasıdır.. ve tasavvuf ehlidir. Mezhep hak mezhep sunnidir..
Bende bir bendde itikaden ve amelen sunniyim.. mezhep ayrımcılıgı yapmam Kimseyi hakir görmem herkeste inandıgını yasar elbette .. Selam ve dua İle... La ilahe İllallah Muhammeden Resulullah .. Aliyi sevenler Muhammed s.a.v yoluna Hz. Alinin Teslim Olduğu Gibi Teslim Olmalarını Yüce haktan dilerim.. Ehl-i Sunnet Vel Cemaat yolunda olalalım inşallah.
Niyetim Allah Rızasıdır. Kimseye yoktur Kinim Nefretim Ve La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah diyen tastik eden Benim Din Kardeşimdir.
Yalnız... Akıl Sahipleri Düşünmeyecekmisiniz? Zaman İmanın kurtarma zamanıdır.

renk 27.01.13 00:51

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
Gelirler, yazarlar ve giderler.... Mezhep ayrımcılığı yapmadıklarını söylerler inceden de " yolunuz yalnış, doğru yola girin" mesajı verirler!


Ayrıca yukarıdaki resimde resmedilen kişi daha çok bir bayana benziyor, tek omzu açık! İçimden bir ses hayır o değil diyor!!!

BERF62 27.01.13 11:28

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
Ya Düzgin !!!

cansan12 24.02.13 23:16

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed . Allahım ... Hiç Şüpheniz olmasınki peygamber efendimizin fotagrafıdır rahip bahira tarafından bir kayaya resmi kazınmıstır.

Emre19 25.11.17 21:13

Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı
 
Arkadaşlar bu videoya bakabilirsiniz. [url]https://www.youtube.com/watch?v=An9lPbQdLZU


Yalan olduğu omzunun açıklığından belli zaten. bence peygamber efendimizi gerçekten görmek isteyenler İslam tarihini araştırabilirler. İslamın ne zorluklarla hangi koşullarda yayıldığını, peygamber efendimizin karşılaştığı sıkıntıları, olaylara karşı duruşunu kitap alıp okuyabilirsiniz. İnterneti tavsiye etmem çünkü şu an olduğu gibi İnternet alemi fitnelerle dolu. Saygılarımla...


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:17.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2