Sponsor Reklamlar

Fatih Terim'le yollar ayrıldı

Futbol Katagorisinde ve  Galatasaray Forumunda Bulunan  Fatih Terim'le yollar ayrıldı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 27.09.13   #1
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: TERCAN
Rep Puani : 50
Standart Fatih Terim'le yollar ayrıldı

Galatasaray Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantının ardından Fatih Terim ile yolları ayırma kararı aldı.

Galatasaray, Fatih Terim'le yollarını ayırdığını borsaya bildirdi. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sabah yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından basının sorularını yanıtlayarak şok açıklamalarda bulunmuş ve Aysal-Terim krizi gün yüzüne çıkmıştı. Akşam saatlerinde yapılan yönetim kurulu toplantısında ise Fatih Terim ile yolların ayrıldığı açıklandı.

Galatasaray'dan ilk açıklama geldi

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Son günlerde profesyonel futbol takımımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif A.Ş. ve şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği yönetim kurullarında ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim kurullarımızın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim'in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması yönetim kurulumuza yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır.

Yaşanan gelişmeler Galatasaray'ın tüm sportif başarılarının temelinde yer alan Galatasaray değerlerine zarar verecek aşamaya gelmiştir. Yönetim kurulumuz her şeyden önce bu değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması sorumluluğu altındadır. Galatasaray'ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir. Bu sorumluluğun gereği olarak camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla yönetim kurullarımız oybirliği ile Sayın Terim'in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır.

Bu kararın şirketimiz, kulübümüz ve de Sayın Terim için hayırlı olacağı umuduyla, Sayın Terim'e kulübümüze verdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, Milli Takım'ın başında devam edeceği kariyerinde elde edeceği başarıların tüm camiamızı gururlandıracağının bilinmesini isteriz."
Sponsor Reklamlar

Alt 27.09.13   #2
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: TERCAN
Rep Puani : 50
Standart Cevap: Fatih Terim'le yollar ayrıldı

Galatasaray'da Fatih Terim dönemi bitti...

Galatasaray basın sözcüsü Şükrü Ergün, "'Fatih Terim ile yollarımız ayırdık' dedi.. Galatasaray yönetiminin birazdan resmi siteden açıklama yapması bekleniyor.

GALATASARAY KAP'A BİLDİRDİ
Galatasaray, Fatih Terim ile yollarını ayırdığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. KAP'a yapılan açıklama şöyle:
"Şirketimiz Yönetim Kurulu, 24.09.2013 tarihinde yapmış olduğu toplantıda profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlük görevini yürüten Sn.Fatih Terim'in sözleşmesinin feshedilmesine oybirliği ile karar vermiştir."
NELER YAŞANMIŞTI?
Bilindiği gibi, Real Madrid maçı sonrasında yönetici Adnan Nas'ın "Gitsin şimdi Fenerbahçe'yi de çalıştırsın" sözü, Terim ile yönetim arasındaki uçurumu hepten dikleştirmişti. Adnan Nas'ın bu çıkışı sonrasında Beşiktaş maçı öncesinde ise Başkan Ünal Aysal'ın telefonlarına ve mesajına cevap vermeyen Fatih Terim'in bu tutumu ipi koparma noktasına getirdi.
GALATASARAY'DAN FATİH TERİM AÇIKLAMASI
"Son günlerde Profesyonel Futbol Takımımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif A.Ş. (Kulüp) ve Şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurullarında ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim Kurullarımızın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim’in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması Yönetim Kurulumuza yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır.
GALATASARAY DEĞERLERİNE ZARAR VURGUSU
Yaşanan gelişmeler Galatasaray’ın tüm sportif başarılarının temelinde yer alan Galatasaray değerlerine zarar verecek aşamaya gelmiştir. Yönetim Kurulumuz her şeyden önce bu değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması sorumluluğu altındadır. Galatasaray’ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir.
FESİH İÇİNDE BİLDİRİMDE BULUNULUYOR
Bu sorumluluğun gereği olarak camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla Yönetim Kurullarımız oybirliği ile Sayın Terim’in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır.
Bu kararın Şirketimiz, Kulübümüz ve de Sayın Terim için hayırlı olacağı umuduyla, Sayın Terim’e Kulübümüze verdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, Milli Takım’ın başında devam edeceği kariyerinde elde edeceği başarıların tüm camiamızı gururlandıracağının bilinmesini isteriz.
Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu
Sponsor Reklamlar

Alt 10.10.15   #3
nermin_arık
Misafir
Misafirler
Standart Cevap: Fatih Terim'le yollar ayrıldı

Aslan Cim-Boma Fatih Terim yakışır.
Sponsor Reklamlar

Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...