Sponsor Reklamlar

Spor ve DERSİM SPOR.

Genel konular Katagorisinde ve  Futbol Forumunda Bulunan  Spor ve DERSİM SPOR. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 16.03.14   #21
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Dersim spor.

Çarşı’yı susturun,

stadı yapmam!

Başbakan Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen son ses kaydına göre, Gezi Direnişi’ndeki muhalif tavrı nedeniyle Çarşı’dan oldukça rahatsız olan Erdoğan, Başkan Fikret Orman’ın Çarşı’ya sahip çıkmamasını istiyor ve aksi takdirde yapımı devam eden yeni stadı engelleyeceğini ima ediyor

Haramzadeler isimli Twitter hesabı dün çok konuşulacak ses kayıtlarından birini daha yayımladı. “Gezi Olayları-3” başlığıyla yayımlanan ses kaydı üç görüşmeden oluşuyor. Birinci telefon görüşmesindeki iddiaya göre, Başbakan Erdoğan, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın yakın dostu Hasan Gürsoy’u telefonla arayarak, Orman’ın Çarşı grubuyla ilgili sarfettiği sözleri yalanlamasından duyduğu rahatsızlığı dile getiriyor. Erdoğan, Gürsoy’a “Bu Fikret Orman Çarşı grubuna karşı bir tavır sergilemiş diye okumuştuk gazetelerde. Beşiktaş sitesinden onu yalanlamışlar, sen bunu bir kendisiyle görüş bakalım” şeklinde bir talimat veriyor. Gürsoy’dan “Tabi tabi” yanıtı alan Başbakan Erdoğan daha sonra Beşiktaş camiasını şu sözlerle tehdit ediyor “Eğer Beşiktaş Yönetim Kurulu bu işten vazgeçerse, kusura bakmasın ben de verdiğim sözlerden vazgeçiyorum”.

GÜRSOY, VARANK’LA GÖRÜŞÜYOR
İkinci telefon konuşmasında ise Hasan Gürsoy’un, Başbakan’ın danışmanlarından Mustafa Varank ile aynı mesele hakkında görüştüğü iddia ediliyor. Hasan Gürsoy, Varank’a, konuyu Fikret Orman’a anlattığını ve Orman’ın açıklamayı internet sitesinden hemen kaldırtacağını iletiyor. Varank da bunun üzerine “Gazetecilere o lafı demiş mi?” diye soruyor. Gürsoy da Orman’ın gazetecilere “Beni bu işe karıştırmayın” dediğini söylüyor. Varank ise Gürsoy’a “Tamam biz bu işi yarın düşünelim” karşılığını veriyor.

KÜFÜRSÜZ CÜMLE YOK
Yayımlanan tapede en dikkat çekici kısımlardan biri de üçüncü konuşmada geçiyor. Sinkaflı küfürlerin yoğunluklu olduğu görüşmede KİPTAŞ Genel Müdürü ve İBB Spor Kulübü Başkanvekili İsmet Yıldırım ile İBB eski Meclis Üyesi Ahmet Hamdi Çamlı’nın konuştuğu iddia ediliyor. Ses kaydındaki iddiaya göre Çamlı, Yıldırım’a Erdoğan’ın Çarşı nedeniyle barut gibi olduğunu söylüyor ve Erdoğan’ın “Sabrediyorum diyor. Önümüzdeki hafta analarını s...ceğim bunların” dediğini aktarıyor. Çamlı daha sonra İsmet Yıldırım’dan Fikret Orman’ı aramasını ve Çarşı’ya neden sahip çıktığını sormasını istiyor. Çamlı ardından Orman için “Şerefsiz ya bu, o... çocuğu. O stadı durduracağız. O stadı durdurmanın yollarını arayacağız” diyor. Ses kaydındaki iddiaya göre sinkaflı küfürlerine bir saniye olsun ara vermeyen Çamlı, görüşmenin sonunda Çarşı için şu ifadeleri kullanıyor: “Çarşı küfür ediyor reise biliyorsun. Kurabiye Tayyip diye bağırıyorlar.”

‘Alo Fatih, beni bir daha arama’

Basçalan hesabından yayımlanan bir diğer ses kaydında ise, Başbakan Erdoğan ile “Alo Fatih” olarak bilinen Fatih Saraç’ın görüştüğü iddia ediliyor. Bu görüşmedeki iddiaya göre Erdoğan, kendisinin “yargı darbesi” olarak nitelendirdiği 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun, Habertürk gazetesinde “yolsuzluk ve rüşvet operasyonu” olarak geçmesine sinirlenerek Fatih Saraç’a “Beni bundan sonra bir daha bu patronunla (Turgay Ciner) alakalı, bu grupla alakalı hiç bir konudan dolayı lütfen arama. Bu işleri artık tamamıyla sildim” diyor. Saraç “Müsaade eder misiniz?” şeklinde yalvarsa da, Erdoğan “Neyine müsaade edeceğim ya” diyerek tersliyor. Daha sonra Saraç “Kendime gereğini yapacağım” şeklinde belirsiz bir cümle sarf ediyor ve görüşme sonlanıyor.

Editör : Deniz Sarı
------------------------------------------
FAŞİST DİKTATÖRLÜĞÜN SÜRDÜĞÜ ÜLKELERDE,
FUTBOL,UYUŞTURUCU,
DİKTATÖRLERCE HALKA KARŞI,
UYUŞTURUCU VE MORFİN OLARAK KULLANILIR...
ÇARŞI AKP DİKTATÖRLÜĞÜNE PABUÇ BIRAKMAZ.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.04.14   #22
bilgeyol
Yönetici

Gençlerbirliği oyuncusundan ‘Dersim 62′ açıklaması.Aleviyim. Bunu ırkçı bir anlamda söylemiyorum
Kırmızı Haber | 29 Nisan 2014 | Alt Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler

Sağ kolunda bulunan ‘Dersim 62′ yazılı dövme nedeniyle bazı kişiler tarafından sosyal medyada tacize uğrayan Gençlerbirliği futbolcusu Deniz Naki Facebook açıklama yapmak zorunda kaldı.

Radikal.com.tr – Başkahaber.org’dan Hıdır Tok’un haberine göre Naki Almanca yazdığı mesajında “Ben DERSİM doğumluyum, Tunceli değil. Bunu politikacılar gibi çıkar elde etmek için söylemiyorum, bunu söylemekten başka bir seçenek göremiyorum önümde. Bu aynı zamanda yaptırdığım dövmenin “nedenidir”. Aleviyim. Bunu ırkçı bir anlamda söylemiyorum, sadece birçok insan sorduğu için yanıtlıyorum. Ve bunun %100 arkasındayım.” dedi.
Naki’nin mesajı şöyle:
Merhaba Arkadaşlar,
Son zamanlarda özellikle politik konularda birçok mesaj alıyorum. Benim Türk mü, Kürt mü, Alevi mi sünni mi olduğum yönünde sorular. Neden “Dersim” dövmem var ama “Tunceli” değil gibi…
Bu mesajlardan artık kafama ağrılar girmeye başladı. Bundan sonra herkes benim ne düşündüğümü ve kim olduğumu bilsin diye bu yazıyı yazmaya karar verdim.
Ben DERSİM doğumluyum, Tunceli değil. Bunu politikacılar gibi çıkar elde etmek için söylemiyorum, bunu söylemekten başka bir seçenek göremiyorum önümde. Bu aynı zamanda yaptırdığım dövmenin “nedenidir”.
Aleviyim. Bunu ırkçı bir anlamda söylemiyorum, sadece birçok insan sorduğu için yanıtlıyorum. Ve bunun %100 arkasındayım.
Kimsenin beni yanlış anlamasını istemem. Diğer milletlere karşı herhangi bir önyargım yok ve tüm dinleri saygıyla karşılıyorum.
Bu konu hakkında artık daha fazla aptalca yorumlar görmeyeceğimi umuyorum. Çünkü tartışma yaratmak için yazmıyorum bunları.
Olduğum gibi bir “insan” olarak kabul görürüm ve ya görmem. Bu insanların kararıdır. Ben saygı gördüğüm ölçüde tüm insanları kökeni ne olursa olsun olduğu gibi kabul ederim. Birbirimizi anlamak için aynı dili konuşmamıza gerek yok. Çünkü hüzün, gözyaşı ve kaderin ne bir dili ne de rengi vardır. İnsan insandır. En iyi dileklerimle / Deniz Naki

-----------------------------------------
gayet normal bir şey alevi ve dersimli olması,
başarılı olması biz pir yolu formu mutlu eder.
futbol yaşamında başarılar dileriz.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 17.10.14   #23
bilgeyol
Yönetici

Fenerbahçe SOL AÇIK Ezidilere gidiyor!

Kırmızı Haber | 17 Ekim 2014 | Manşet, Siyaset, Sol Haber, Üst Haberler
Fenerbahçe taraftar grubu Sol açık Şırnak’ta kamplarda kalan Ezidilere destek kampanyası başlattı. 21 Kasım 2014 Cuma günü Sol Açık toplanan insani yardım malzemelerini Şırnak’a ulaştıracak. Fenerbahçe Sol Açık’ın Ezidilere destek kampanyası metninde şöyle denildi:
“Sizlere savaşsız bir dünyadan, diktatörlerden, baskıcı yönetimlerden bahsetmeyeceğiz.
Sizlere petrolden, katliamlardan, hükümetlerin savaşları finanse etmelerinden bahsetmeyeceğiz.

Sizlere insanların yaşamadığı geride sadece toprak kalmış köylerden, öldürülen çocuklardan bahsetmeyeceğiz.
Sizlere küresel güçlerin Irak ya da Suriye politikalarından da bahsetmeyeceğiz.
Sizlere halklar devletlerden daha güçlüdür ve ‘istersek savaşları engelleriz’ de demeyeceğiz.
Tüm dünyanın gözleri önünde yaşandı her şey…
Binlerce yıldır yaşadıkları katliamlarla sayıları tüm dünyada 1 milyona düşen Ezidilerin şu anda üçte biri Irak, Türkiye ve Rojava’da göçmen.
IŞİD’in Şengal’e saldırısının ardından hala sayıları bilinmeyen binlerce Ezidi öldürülürken yüzlerce kadın rehin alındı.
Ezidilerin erkeklerine son soykırımda ölmek düşerken, kadınlar savaşın ve soykırımın en ağır biçimine maruz kaldı/ kalıyor. Kaçırılan kadınların ne sayısı, ne akıbeti biliniyor. Tek bilinen Müslümanlaştırılarak pazarlarda köle olarak satıldıkları. Soykırımda öldürülmeyen kadınlara tecavüze edilerek bu yolla benlikleri de yok ediliyor.
İnsanlık bu barbarlık ve vahşetle yüzleştiğinde politikacılardan ve yalanlarından, onların medyalarından, silahlarından, çıkarlarından, yardımlarından, toplantılarından daha güçlü olduğumuzu göreceğiz. Küçük bir adım, destek ve dayanışma sınırları, inançları, kimlikleri aşmayı, insan olmanın onurunu hissetmeyi sağlar.
Diyoruz ki,
Şengal katliamı sonrası Türkiye’ye geçen Ezidilere destek olalım. Güvensizlik, çaresizlik ve yaşadıkları toprakları terk etmenin, yakınlarını kaybetmenin acısıyla baş etmeye çalışan insanlarla dayanışma gösterelim.
Sol Açık olarak Şırnak’a gidiyoruz. Ezidilerle dayanışmaya, yardımlaşmaya. Sizlerden destek bekliyoruz”
Kampanyanın görseli ve iletişim bilgileri:
-----------------------------------------------------
SAVAŞ KARŞITI DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI

BEŞİKTAŞIN ÇARŞI TARAFTAR GURUBUNDAN SONRA,

FENERBAHÇE ,

SOL AÇIK TARAFTAR GURUBUNA GÖNÜL DOLUSU

SEVGİLERLE.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (17.10.14 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 07.12.14   #24
bilgeyol
Yönetici

ANASAYFA / SPOR

Aktif Bank'a
müşteri olmayacağız.
Passolige hayır

• Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2014 14:38
Taraftar Hakları Dayanışması Dernek Girişimi’nin çağrısıyla Kadıköy’de Altıyol Boğa’da bir araya gelen taraftar grupları passoligi protesto etmek için Kadıköy Meydanına yürüdü.

Taraftar Hakları Dayanışması Dernek Girişimi’nin çağrısıyla Kadıköy’de Altıyol Boğa’da bir araya gelen taraftar grupları passoligi protesto etmek için Kadıköy Meydanına yürüdü.
Taraftarların fişlenmesine ve endüstriyel futbola hayır diyen taraftar grrupları “Passolig bahane milyon dolarlar şahane”, “AKP elini futboldan çek”, “Aktif Bank'a müşteri olmayacağız. Passolige hayır” sloganları atarak Kadıköy rıhtımına kadar yürüdü.
Kadıköy’de çift kale maç yapacaklarını belirten gruplar; “Artık Türkiye’nin tüm meydanlarına kalelerimizi kuracağız, tribünleri sahaya indireceğiz. Fa$$olig’in olmadığı her yeri tribün yapmak için yola çıkıyoruz. Zannedilmesin ki stadyumları birilerine bırakıyoruz, haklı olduğumuz davayı kazandığımızda yeniden yerlerimizi alacağız. İyi tribün her zaman maç kazandırır, tribünler bizdeyse bu maç da bizim olacaktır.” dediler. (İSTANBUL)

Etiketler: Taraftar Hakları Dayanışması Dernek Girişimi, Kadıköy, Passolig
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...