Sponsor Reklamlar

önemli!

Haber Merkezi Katagorisinde ve  Duyurular Forumunda Bulunan  önemli! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 03.08.12   #1
Aşıktalibi
Üye
Üye
Nereden: İstanbul'dan
Rep Puani : 10
Standart önemli!

Arkadaşlar dün CNNTÜRK kanalında, Alevilik,cemevi gibi konuları konuşuyorlardı, birtane kendine aleviyim ve alevilerin hakkını savunuyorum diyen bir araştırmacı ismini unuttum Alevilik ile genel olarak ipe sapa gelmez şeyler konuştu, Yok bizim aleviliğimiz 5000 Yılına kadar dayanıyor 12 imamları bıraktı adam 12 heykelli tanrıcaya kadar dayanıyor dedi????? bugunku cemlerimizde muhammed-aliye bağlanıyor sadece dedi ağaçlara bez bağlanır altına mum yakılır bu ibadettir ama herkeze hurafe geliyor felan saçma sapan şeyler dedi ve bunları söylerkende tüm alevileri kattı işin içine orada oturanlarda hiçbirşey söylemedi kardeşim yanlış konuşuyorsun diye oradaki sünni adam aleviler müslümandır diyip toparladı işi. Bunlar kimdir nedir necidir ne yapmak istiyorlar Alisiz Alevilikmi olur Hüseyin Aygünde aynı kafada Alevilik Dindir diyip bu kafaya bağlıyor ne yapmak istiyorlar anlamıyorum?
Sponsor Reklamlar

Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.08.12   #2
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: out of Turkey
Standart Cevap: önemli!

Aşıktalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar dün CNNTÜRK kanalında, Alevilik,cemevi gibi konuları konuşuyorlardı, birtane kendine aleviyim ve alevilerin hakkını savunuyorum diyen bir araştırmacı ismini unuttum Alevilik ile genel olarak ipe sapa gelmez şeyler konuştu, Yok bizim aleviliğimiz 5000 Yılına kadar dayanıyor 12 imamları bıraktı adam 12 heykelli tanrıcaya kadar dayanıyor dedi????? bugunku cemlerimizde muhammed-aliye bağlanıyor sadece dedi ağaçlara bez bağlanır altına mum yakılır bu ibadettir ama herkeze hurafe geliyor felan saçma sapan şeyler dedi ve bunları söylerkende tüm alevileri kattı işin içine orada oturanlarda hiçbirşey söylemedi kardeşim yanlış konuşuyorsun diye oradaki sünni adam aleviler müslümandır diyip toparladı işi. Bunlar kimdir nedir necidir ne yapmak istiyorlar Alisiz Alevilikmi olur Hüseyin Aygünde aynı kafada Alevilik Dindir diyip bu kafaya bağlıyor ne yapmak istiyorlar anlamıyorum?

Siz kendinizi Müslümanlık dini içinde görüyorsanız camilerin kapısı sizler için sonuna kadar açık.
Ramazan orucunu tutar, ramazan davulcusu da davulunu çalar sen de savura kalkara afiyet ile yemeğini yer, yatarsın ya da yatmaszın orucunu tutar ve Müslümalra ilebirlikte teravi namazı kılmak için camiye gidersin....
Sponsor Reklamlar

Deniz ve bilgeyol bunu beğendiler.

Ez Qizilbaş im, Ez Kurden Elewi me

ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR”
ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.08.12   #3
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

yezid sihniyeti ile aynı inançta olmam için aklımı yemem lazım..
Sponsor Reklamlar

Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.08.12   #4
Sun's Son
Banned
Banned Users
Nereden: Halep

ozgurkursun44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz kendinizi Müslümanlık dini içinde görüyorsanız camilerin kapısı sizler için sonuna kadar açık.
Ramazan orucunu tutar, ramazan davulcusu da davulunu çalar sen de savura kalkara afiyet ile yemeğini yer, yatarsın ya da yatmaszın orucunu tutar ve Müslümalra ilebirlikte teravi namazı kılmak için camiye gidersin....

Değerli Can, bu söylemlerin Alevi erkanı ile bağdaşır, elle tutulur hiç bir yanı yok. Neresinden tutarsan elinde kalıyor. Alevilikte yol bir sürek binbir değil midir? O nasibini sizinkinden ayrı bir pirden almıştır, siz de aynı bahçenin güllerinden olan aynı toprakta yetişen bir başka pirden... İkilik yaratmak elzem değil. Çok sert bir söyleminiz var. Sizin gibi değerli Canları daha çok bütünleştirici fonksiyonda görmeyi arzu ederiz.
Aşk ile...
Sponsor Reklamlar

Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.08.12   #5
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Sun's Son Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli Can, bu söylemlerin Alevi erkanı ile bağdaşır, elle tutulur hiç bir yanı yok. Neresinden tutarsan elinde kalıyor. Alevilikte yol bir sürek binbir değil midir? O nasibini sizinkinden ayrı bir pirden almıştır, siz de aynı bahçenin güllerinden olan aynı toprakta yetişen bir başka pirden... İkilik yaratmak elzem değil. Çok sert bir söyleminiz var. Sizin gibi değerli Canları daha çok bütünleştirici fonksiyonda görmeyi arzu ederiz.
Aşk ile...

Bakın açık bir şekilde söylüyorum
Mustafa Kemal'in kurduğu Diyanet dediki: Alevilik Müslümanlık dini içindedir dedi.
EğerAleviliği Müslümanlık dini içinde görenler seslerini çıkarmayıp Müslümanlar ile birliklte ibadetlerini gerçekleştirsinler.
Eğer ben de Aleviliği Müslümanlık dini içinde görmüyorsam ve bunları belirtiyorsam bana da saygı gösterilecektir.
dolaysı ile sizden benim yazılarıma saygı bekliyorum.....
Sponsor Reklamlar

Alt 03.08.12   #6
Sun's Son
Banned
Banned Users
Nereden: Halep

Ben de yaklaşık sizin gibi düşünüyorum değerli can.
Fakat sizin şu ifade tarzınızda bunu beyandan ziyade gözle görülür bir şekilde Sünni ibadetlerini hakir görme, hatta bir horlama söz konusu. Ben böyle bir yoruma kusura bakmayın ama saygı gösterme nezaketinden yoksunum, mazur görün. Alevilik bilakis inançlarını bu şekilde radikal boyutlarda yaşayan kimselere karşı bir baş kaldırıştır. Aşıktalibi Can'ın kaygılarını anlıyor olmamla beraber, onun da Aleviliği Muhammedilik ile beraber gelişen bir olgu olarak görmek istemesini anlamlandıramıyorum.
Siz Aleviliğin İmam Ali (k.v.) ile beraber geçirdiği evriminin son kademini, O ise İslam Öncesi kökenlerini yok sayarak BATILA DÜŞMÜŞ OLUYOR.

Aşk ile...
Sponsor Reklamlar

Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.08.12   #7
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Sun's Son Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de yaklaşık sizin gibi düşünüyorum değerli can.
Fakat sizin şu ifade tarzınızda bunu beyandan ziyade gözle görülür bir şekilde Sünni ibadetlerini hakir görme, hatta bir horlama söz konusu. Ben böyle bir yoruma kusura bakmayın ama saygı gösterme nezaketinden yoksunum, mazur görün. Alevilik bilakis inançlarını bu şekilde radikal boyutlarda yaşayan kimselere karşı bir baş kaldırıştır. Aşıktalibi Can'ın kaygılarını anlıyor olmamla beraber, onun da Aleviliği Muhammedilik ile beraber gelişen bir olgu olarak görmek istemesini anlamlandıramıyorum.
Siz Aleviliğin İmam Ali (k.v.) ile beraber geçirdiği evriminin son kademini, O ise İslam Öncesi kökenlerini yok sayarak BATILA DÜŞMÜŞ OLUYOR.

Aşk ile...

Benim hangi ifade tarzım gözle görülür bir şekilde Sünni ibadetlerini hakir görmekte ve horlama söz konusudur?

Bakın Alevilik bu topraklarda egemen dinlerin ve egemenlerin daima etkisinde olmuştur.
Bunun en bariz örneği bugünlerde gerek Türk devletinin diyaneti gerek Türk yargısının açıklamaları ve kararlarıdır.
Sen karar veremiyorsun başkaları sana karar veriyor....

Dolaysı ile gerek Akp döneminde ve Akp den önce Alevilik ciddi bir şekilde diğer dinlerin etkisinde olmuştur.
Bu durum Türk devletinin kuruluşu ile başlamıştır. İşte bizaat Mustafa Kemal in çıkarmış olduğu tekke ve zaviyeler kanunu. Alevi dini önderleri üfürükçüler ile birlikte aynı kategoride alınmıştır.
Bu nedir?
Alevilik dinin itibarsızlaştırmadır…
Sponsor Reklamlar

Alt 03.08.12   #8
Aşıktalibi
Üye
Üye

BEN ÖLÜME KADAR ALEVİYİM CAMİYEDE HİÇBİR ZAMAN GİTMEDİM HEPTE ELEŞTİRDİM İLK CAMİ 1.VELİD ZAMANINDA YAPILAN EMEVİ CAMİSİDİR DİYE VE ALİYE HAKARET EDERLERDİ DİYE RAMAZAN ORUÇUDA TUTMADIM TUTMAMDA AMA ERKANIMIDA YOLUMUDA SATMADIM IKRARIMDAN CAYMADIM DEDELERIMIN DİZİNİN DİBİNDE YETİŞTİM BÜYÜDÜM. GÖRÜYORUMKİ İKRARINDAN CAYAN DÖNEN ADAMLAR ALEVİLİĞE DİNDER OLMUŞ BAZILARININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRER OLMUŞ. BEN NE BASKILARLA YAŞADIM AMA ALEVİYİM DEMEKTENDE KORKMADIM BEN NE AĞIZ DALAŞLARINA GİRDİM İKRARIMI EZMEDİM HARAMZADE OLMADIM. BENIM SULALEM ŞEHİT OLDU NEDEN 12 İMAMLAR İÇİN NEDEN ALİEVİ İÇİN ŞİMDİ KİM ALEVİLİĞİ KİRLETİRSE KARŞISINDA BEN VARIM "LUVİLCİNELER" YENİ TÜREDİNİZ ÖZELLİKLE AVRUPADA YENİ NESLİ KANDIRIYOR VE ZEHİRLİYORSUNUZ ERKANINDAN YOLUNDAN UZAKLAŞTIRIYORSUNUZ. 12 İMAMLAR ALEVİLİK DİNDİR DESEYDİ OZAMAN BAŞIMLA BERABER BENDE BU DİNDENİM DERDİM.
Hepimiz hz.muhammedin bizi aliye talip yapması ve onun izinden gidin demesi bizi alevi yapmadımı? Ali ve soyunun zülüm görmesi bizi onun safına çekip alevi yapmadımı zaten horlanıyoruz iyice horlandırıcaksınız? Sen bazı insanların ekmeklerine yağ sürüyorsun? Siz-Luvulcineler- kimsiniz ve nezaman bu fikirlere kapıldınız? Alevilik din diyerek ve 5000 yıl öteye atarak siz-Luvulcineler- kerbelada bile bile emevi islamiyeti değil, Gerçek islamiyetin yaşaması ve hz.hüseyinin babası alinin ismi yaşasında anca ozaman kıymetimizi anlarlar diyip gözünü ölüme kapatmayıp kerbelaya altı aylık bebeği ile gidip şehit olmadımı yani siz kerbelayı boşamı çıkarıyorsunuz? Her din birbirinin devamıdır İslamiyette son dindir. Ve Hepimiz Müslümanız ve Yolumuz talibliğimiz ALİEVİDİR. Alevilik dindir diyip insanların aklını ve yeni neslin aklını karıştırmayın ne yapmak istiyorsunuz? Benim ejdadım nice senelerdir ezildi emevi zihniyeti, abbasi zihniyeti, Osmanlı zihniyeti yüzünden şimdide hükümet zihniyeti yüzünden ezilmiş çokmu siz yolunuzu erkanını bildikten sonra Hz.Hüseyinin kerbelaya diktiği sancağı alıpta göğe çıkardıktan sonra kim bize ne diyebilir kim bize laf edebilir kim bizim ibadethanemize statu kazandırmak için süründürür. Bırakın ne yapiyorlarsa yapsınlar onlarmı karar verecek ahirette bizim için? Kanmayın bu Luvilcine alevilik laflarına Alevilik İslamdır İslam Aleviliktir.

Zaten Hz.Keremi Şahı Merdan Ali bu Müslümanım diyipte emevi zihniyeti olarak 5000 yil önceki kafaları unutmayıp devam ettiren adamlar yüzünden şehit olmadimi İslamı şekillendirmedimi, Ömerde putperest hurafelere inanan adam değilmiydi????? Yani sen onunla ayni kafada devam etmektesin öylemi Hz.Ali bu hurafelerle mücadele etmedimi ejdadimiza en güzel inançi alevi islamini birakmadimi? Birak simdi emevi islamini sen alevi islamini yaşat pirlerinin izinden git erkanlarini buyruklarini oku eline al icra et cemlerini aşk ile yap semaha var.Kerbela sacağını al en göklere çek. Birak luvulcine aleviği masallarini bu tamami ile alevileri kirletmek ve lekelemek için yapilan bir komplo. Ve yemin ederimki emevi zihniyeti düşmanımdı şimdi luvulcine de çıktı başıma ölene kadarda mücadele edicem her ikisi ilede. Assalarda kesselerde sözümü ırmam ırmadımda dayakta yedim lafta. Ama hep susturdum neden hep okudum hep araştırdım hep eşleştirdim dedelerimi dinledim onların sohbetlerini dinledim ve ALEVİLİK DİNDİR DEĞİL İSLAMIN TAM AMA TAM HAK MEZHEBİDİR diye büyüdüm.
Sponsor Reklamlar

muharrem bunu beğendi.

Konu Aşıktalibi tarafından (03.08.12 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.
Alt 03.08.12   #9
Aşıktalibi
Üye
Üye

Aynı zamanda aynı kişi camiye git oruç tut felan demişte, İslamiyette camide yoktur , namaz da bugun kılınan namaz değildir. bunları üç halife ve emevi döneminde değiştirilen ve çıkar için kullanılan şeyler olmuştur. Eğer sen bunları görüpte İslamiyetin Doğrusuna sahip çıkmıyorsan sen zaten Aliye en büyük hakareti ve nankörlüğü etmiş ikrarından dönmüş adamsın demektir, gelipte burda bana yezid safına çekip muamele yapma. Ama İmam cafer derki Doğruları görüpte gitmiyenler Yezidden betbeter olup ikrarlı şeytan olurlar asıl sen onlarla birlikte olmuşsun zaten. Kendi Aleviliğine hakaret ediyorsun dindir diyerek İslamiyeti karalayarak bilki islamiyeti karalayan Aliyide karalar.
Aynı zamanda bunları söylüyorsa kuru sıkı sıkmıyorum, Alevi dedesi olan dedem, Sünni imama imamlık bıraktırmış, 1500 kişilik konferansta müftüyü yerle bir etmiş adamdır bunu yaparkende kaynaklarla ve bilginliği ile yapmıştır Almanyada.

Pir Sultanın çok güzel lafı var. Sanki bu zamanlar için yazmış gibi.
Şimdiki Talibin inkarı çoktur. Diye LUVULCİNE MASALLARINA KANMAYIN. GERÇEKLERİN DEMİNE HÜÜÜÜÜÜ.
Sponsor Reklamlar

Konu Aşıktalibi tarafından (03.08.12 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 03.08.12   #10
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Aşıktalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
BEN ÖLÜME KADAR ALEVİYİM CAMİYEDE HİÇBİR ZAMAN GİTMEDİM HEPTE ELEŞTİRDİM İLK CAMİ 1.VELİD ZAMANINDA YAPILAN EMEVİ CAMİSİDİR DİYE VE ALİYE HAKARET EDERLERDİ DİYE RAMAZAN ORUÇUDA TUTMADIM TUTMAMDA AMA ERKANIMIDA YOLUMUDA SATMADIM IKRARIMDAN CAYMADIM DEDELERIMIN DİZİNİN DİBİNDE YETİŞTİM BÜYÜDÜM. GÖRÜYORUMKİ İKRARINDAN CAYAN DÖNEN ADAMLAR ALEVİLİĞE DİNDER OLMUŞ BAZILARININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRER OLMUŞ. BEN NE BASKILARLA YAŞADIM AMA ALEVİYİM DEMEKTENDE KORKMADIM BEN NE AĞIZ DALAŞLARINA GİRDİM İKRARIMI EZMEDİM HARAMZADE OLMADIM. BENIM SULALEM ŞEHİT OLDU NEDEN 12 İMAMLAR İÇİN NEDEN ALİEVİ İÇİN ŞİMDİ KİM ALEVİLİĞİ KİRLETİRSE KARŞISINDA BEN VARIM "LUVİLCİNELER" YENİ TÜREDİNİZ ÖZELLİKLE AVRUPADA YENİ NESLİ KANDIRIYOR VE ZEHİRLİYORSUNUZ ERKANINDAN YOLUNDAN UZAKLAŞTIRIYORSUNUZ. 12 İMAMLAR ALEVİLİK DİNDİR DESEYDİ OZAMAN BAŞIMLA BERABER BENDE BU DİNDENİM DERDİM.
Hepimiz hz.muhammedin bizi aliye talip yapması ve onun izinden gidin demesi bizi alevi yapmadımı? Ali ve soyunun zülüm görmesi bizi onun safına çekip alevi yapmadımı zaten horlanıyoruz iyice horlandırıcaksınız? Sen bazı insanların ekmeklerine yağ sürüyorsun? Siz-Luvulcineler- kimsiniz ve nezaman bu fikirlere kapıldınız? Alevilik din diyerek ve 5000 yıl öteye atarak siz-Luvulcineler- kerbelada bile bile emevi islamiyeti değil, Gerçek islamiyetin yaşaması ve hz.hüseyinin babası alinin ismi yaşasında anca ozaman kıymetimizi anlarlar diyip gözünü ölüme kapatmayıp kerbelaya altı aylık bebeği ile gidip şehit olmadımı yani siz kerbelayı boşamı çıkarıyorsunuz? Her din birbirinin devamıdır İslamiyette son dindir. Ve Hepimiz Müslümanız ve Yolumuz talibliğimiz ALİEVİDİR. Alevilik dindir diyip insanların aklını ve yeni neslin aklını karıştırmayın ne yapmak istiyorsunuz? Benim ejdadım nice senelerdir ezildi emevi zihniyeti, abbasi zihniyeti, Osmanlı zihniyeti yüzünden şimdide hükümet zihniyeti yüzünden ezilmiş çokmu siz yolunuzu erkanını bildikten sonra Hz.Hüseyinin kerbelaya diktiği sancağı alıpta göğe çıkardıktan sonra kim bize ne diyebilir kim bize laf edebilir kim bizim ibadethanemize statu kazandırmak için süründürür. Bırakın ne yapiyorlarsa yapsınlar onlarmı karar verecek ahirette bizim için? Kanmayın bu Luvilcine alevilik laflarına Alevilik İslamdır İslam Aleviliktir.

Zaten Hz.Keremi Şahı Merdan Ali bu Müslümanım diyipte emevi zihniyeti olarak 5000 yil önceki kafaları unutmayıp devam ettiren adamlar yüzünden şehit olmadimi İslamı şekillendirmedimi, Ömerde putperest hurafelere inanan adam değilmiydi????? Yani sen onunla ayni kafada devam etmektesin öylemi Hz.Ali bu hurafelerle mücadele etmedimi ejdadimiza en güzel inançi alevi islamini birakmadimi? Birak simdi emevi islamini sen alevi islamini yaşat pirlerinin izinden git erkanlarini buyruklarini oku eline al icra et cemlerini aşk ile yap semaha var.Kerbela sacağını al en göklere çek. Birak luvulcine aleviği masallarini bu tamami ile alevileri kirletmek ve lekelemek için yapilan bir komplo. Ve yemin ederimki emevi zihniyeti düşmanımdı şimdi luvulcine de çıktı başıma ölene kadarda mücadele edicem her ikisi ilede. Assalarda kesselerde sözümü ırmam ırmadımda dayakta yedim lafta. Ama hep susturdum neden hep okudum hep araştırdım hep eşleştirdim dedelerimi dinledim onların sohbetlerini dinledim ve ALEVİLİK DİNDİR DEĞİL İSLAMIN TAM AMA TAM HAK MEZHEBİDİR diye büyüdüm.

Sen kendi dinin arkasında git. Senin dinin böyle olmalı ya da şöyle olmalı dediklerinde sen dinin gereklerinden vazgeçme.
Benim bir üst kısmda bahsettiğim Türk devletinin Alevilere karşı politkalarıdır. Sistemden bahsediyorum….
Bence asıl üzerinde durulması gereken nokta şu: Alevilik kelimesi Anadolu coğrafyasında ne zamandır var, kullanılıyor?
Hz. Ali Alevi’miydi?
Hz. Ali saz çalıyor muyordu?
Hz. Ali semah yapıyor muydu?
Hz. Ali namaz kılmıyor diyebilecek misin?
Aleviler de tıpkı Müslümanlar gibi günde kaç rekat namaz kılmaktadır?
Camilerde neden Hz. Ali’nin resmi yok?
Camilerde neden Mustafa Kemal’in resmi yok?
Türk devletinde Müslümanlar kim?
Hıristiyanlıkta 12 havari Alevilik de 12 imam olması tesadüfü mü?
Cemevleri kimin döneminde ortaya çıktı?
Aleviler ziyaretlere gidip kurban kesmesi Kuran-ı Kerim ayetlerine göre açıklayabilir misin?
Aleviler bugün ziyaretlerine gidip Fatia duası okuyorlar mı?
Çocuğunu Kuranı Kerim dersine gönderecek misin?
Sponsor Reklamlar

Konu ozgurkursun44 tarafından (03.08.12 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...